Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Çevirme sonrası askerlik şoku

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    falcon flash 100
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster

NOT: Askerliği uzattığın her sene ve okulu bitirmeyeceksen şayet önünde acı bir süreç hazırlayacak. Yaşça büyük olup çoluk çocuk ile muhattap olmak zorunda kalacaksın. Kaldı ki verilen işler daha da ağırına gitmeye başlayacak. Bu sebeple iyi düşün taşın derim. Geçmiş olsun.
    Çok doğru tespit ben 25 yaşımda gittim. Çevremdekiler 20 yaşındaydı. Muhabbet sarmıyordu. Yaş büyük olduğu için abi diye mesafeli duruyorlar dı. Abi diye hitap edince otomatikman sen de daha çok hareketlerine de davranışlarına dikkat ediyorsun. Bir nevi yalnızlaşıyorsun. Çarşıya çıkıyorsun bilmediğin yerler onlar ayrı gidiyor sen yine yalnız kalıyorsun yaş farkı olunca biraz sıkıntılı oluyor. Böyle durumlar da var. Görev konusuna gelirsen komutanlar da bu durumu biliyorlar her halde bana da santrala telsize bakma işi veriyorlardı. Orada da tek başıma duruyordum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    osiosborn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Askerlik bu ülkenin garibana attığı en büyük kazıktır. Vatan borcudur, peygamber ocağıdır diyerek kendinizi kandırmayın.
    pea, san, blue39 ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Gsx-R 1000(gixxer k9)
    Bende tecil bozmuştum yoklama kaçağı gözüktüm şubeye gittim 2 gün sonra askersin dedi. 97/1 devre kaybı olarak gönderdi hemen.

Gel gel askerlik güzeldir.
    Dur bir şafak atayım şuraya.
    $-23

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    En tırışka okulun en dandik bölümünde bile okusan 4 senelik üniversite oku, okurken de kendini yetiştir, iş hayatını öğren, para kazan. Okulu da uzatma, 4.sene sonunda okulun biter bitmez hemen askere git, kısa dönem yap gel. Hele kışın zaman daha çabuk geçiyor. Yukarıda bahsedilmiş, yaş ilerledikçe daha zor oluyor bu işler. Hele evlenip çoluğa çocuğa karışmışsan eyvah eyvah eyvah. Ben 30 küsür yaşında adamın özlemden dolayı hüngür hüngür ağladığını bilirim.

matrax33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 400 sxc
    Vatan borcundan kaçılmaz yap kurtul.
    HONDAANTALYA bunu beğendi.

Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Alıntı ayetlervaray adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    doğru söyledin eylüle kadar sürer.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:31 ----------

babama sordum yoklamaya git bişey olmaz dedi. bu sene alamazlar en erken öbür seneye alabilirler dedi doğrumudur?
    Dur gitme :D Alırlar. Bak İstanbuldaysan eğer Bahçelievler askerlik şubesine sabah erken saatte git. Oradaki güvenlik her türlü detayı biliyor bilmediğinde de yukarıda müdüre yönlendiriyor. Ayrıca memurlar bi nebze daha iyi (her gün 1 veya 2 memur çalışıyor bekleme süresi uzayabilir o yüzden erken git). İçeri giriyosun. Numaratörün orada bir güvenlik var. O güvenlikle konuşup içeri girmeden geri dönenler var.

Eğer tecil umudun varsa LİSE diplomanın ASLI şart. Bir kaç tane de fotokopi götür.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Alıntı Alonedark93 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende tecil bozmuştum yoklama kaçağı gözüktüm şubeye gittim 2 gün sonra askersin dedi. 97/1 devre kaybı olarak gönderdi hemen.

Gel gel askerlik güzeldir.
    Dur bir şafak atayım şuraya.
    $-23
    Her türk asker doğar...yürüyüş karari sayilacak...Say...

Isparta eğirdir komando okulu selam olsun...hele itdurmaz tepesi..ne istikamet yedik..ne süründük bee..bot ve palaska çikarmak yasakti,(2008)321.dönem YS.oradan doğubayazit jandarma karakolu..hey gidi yillar..Serdar başçavuşum vardi kral adamdi vesselam..
    Alonedark93 bunu beğendi.

Motosikleti
    Gsx-R 1000(gixxer k9)
    Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Her türk asker doğar...yürüyüş karari sayilacak...Say...

Isparta eğirdir komando okulu selam olsun...hele itdurmaz tepesi..ne istikamet yedik..ne süründük bee..bot ve palaska çikarmak yasakti,(2008)321.dönem YS.oradan doğubayazit jandarma karakolu..hey gidi yillar..Serdar başçavuşum vardi kral adamdi vesselam..
    Bizim başcaçus var kral adı Serdar ahahha
    levend84 bunu beğendi.
    “Büyük beyinler fikirleri tartışır, orta halliler olayları, küçük beyinler ise insanları tartışır.”

zekeriyaimam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    simson
    İyi ki pikaçuya fatura şoku yaşamamışsın

HONDAANTALYA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150
    Alıntı osiosborn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Askerlik bu ülkenin garibana attığı en büyük kazıktır. Vatan borcudur, peygamber ocağıdır diyerek kendinizi kandırmayın.
    Ne kazığı ya...? Sen gitmedin belli. Boş boş konuşma, işim var elimde şuan ama seninle polemiğe girmeye gerek yok. Kazık mışş

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Hata sizdeymiş. İki şey söyleyecektiniz:
    1-Sen benim kim olduğumu biliyor musun?
    2-Kimliğe ehliyete gerek yok, cezayı plakaya yazın.
    Bakınız, il eğitim müdürü ile ilgili haber.

enlighteray - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hero Karizma R (2016)
    Alıntı osiosborn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2000 civarı sonrası için benzer fikirlerdeyim, ama öncesi için askerlik gerekli bir şeydi.

matrax33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 400 sxc
    Vatan millet sevgisi olmayan adamı askere gönderip 12 ay besleyip devleti zarar ettirmektense, cebindeki parayı alıp devleti beslemek daha mantıklı. Bence bedelli askerlik fixlenmeli.

Memleketteki profesörlerin yarısı askerden kaçmak için bi sürü okul okuyarak yanlışlıkla prof olmuşlar.
    pea ve SlimShady1 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Mondial 100 Kh 2006. Honda CBF 150 2017
    Alıntı matrax33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vatan millet sevgisi olmayan adamı askere gönderip 12 ay besleyip devleti zarar ettirmektense, cebindeki parayı alıp devleti beslemek daha mantıklı. Bence bedelli askerlik fixlenmeli.

Memleketteki profesörlerin yarısı askerden kaçmak için bi sürü okul okuyarak yanlışlıkla prof olmuşlar.
    Öncelikle bu tespiti yapan beynin içinde durduğu başın, alın kısmını, sonra klavyeye dokunan parmakların bağlı olduğu eli öpüyorum. Aynı fikirdeyim.
    Weak are prey

kadango - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 8 - MT-07
    Kombo yapmışsın kardeşim bravo...

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    para cezası kısmı hariç çok detaylı bilmesem de anlatayım
    yoklama kaçakları idari para cezası yer. 100 TL + yıllık yeniden değerleme(bu yıl 150 TL civarı)
    yoklamaya gitmezsen bir dahaki GBT de yine ceza yersin
    bakaya durumuna düşersen (askerlik yaşı geldiği halde gitmemiş olmak), bir dahaki yakalanışında askerlik şubesine sevk edilirsin
    bakaya durumunda kendin gidersen para cezası yersin (min 350 civarı), yakalanırsan (GBT esnasında mesela) katlamalı olur. miktarı süreye bağlıdır
    o arada mazeretine ait belgeyi (öğrenci belgesi mesela) getirirsen, askerliğin ertelenir
    yıl içinde öğrenci olacaksan, çok bir sıkıntı yaşamazsın
    yoklama çağındaysan askerliğin seneye demektir, yine de şubeyle irtibata geçmen yararına olur
    ayetlervaray bunu beğendi.

mavellen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yoklama kaçağına para cezası yok diye biliyorum.Ben yoklama kaçağı idim.Muayeneye gitmez isem işler çığırından çıkacaktı.Bizim ilçe 4 tertip götürüyormuş şansımdan.Tertiplerim ile kasımda gidip teslim olmuştum.Aramda 88 gün olan devre kayıpları vardı.Ben aramda 90 günde olsa devrem derdim ayırmazdım ama devrelerimin büyük çoğunluğu alt devre görüp itibar etmezlerdi.Askerlik anlatılmaz gidip görmeden.HER TÜRK ASKER DOĞAR bu bir gerçektir.Sıkıya gelmeden anlaşılmıyor.

Beyler o kağıdı imzalamak zorunda değilsiniz imza atmayı reddeebilirsiniz

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Alıntı Alonedark93 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bizim başcaçus var kral adı Serdar ahahha
    Çarşi iznine çikacak askerlerden parasi olmayanlara harçlik verdiğini,teskereciler eğlencesi için ilçeye şahsi arabasiyla gidip alişveriş yapan biriydi çok kalender bir insandi.her bölükte böyle tkm astsubayi olsa 2 sene askerlik bile viz gelir,geçmiş yillarda terhis olanlardan ziyarete gelenlerimi ararsin terhis zamani ağlayanimi..

osiosborn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı tigermbz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    para cezası kısmı hariç çok detaylı bilmesem de anlatayım
    yoklama kaçakları idari para cezası yer. 100 TL + yıllık yeniden değerleme(bu yıl 150 TL civarı)
    yoklamaya gitmezsen bir dahaki GBT de yine ceza yersin
    bakaya durumuna düşersen (askerlik yaşı geldiği halde gitmemiş olmak), bir dahaki yakalanışında askerlik şubesine sevk edilirsin
    bakaya durumunda kendin gidersen para cezası yersin (min 350 civarı), yakalanırsan (GBT esnasında mesela) katlamalı olur. miktarı süreye bağlıdır
    o arada mazeretine ait belgeyi (öğrenci belgesi mesela) getirirsen, askerliğin ertelenir
    yıl içinde öğrenci olacaksan, çok bir sıkıntı yaşamazsın
    yoklama çağındaysan askerliğin seneye demektir, yine de şubeyle irtibata geçmen yararına olur

Ben bir ekleme yapayım. Mesela ceza borcun birikti binlerce lira oldu.

Sonra bedelli çıktı, dediler ki 18 bin TL.

18 bini verdiğinde cezalar sıfırlanır ama eğer gidip teslim olursan; hem ceza ödersin hem askere gidersin.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)