Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Piaggi Carnaby 200 hakkında bilgi.

Motovento
    REKLAM ALANI
    Gassal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PS 150İ
    Arkadaslar bu motoru kullanan arkadaşlar varmıdır?Malum sitede uygun bir piaggio Carnaby 200 buldum ve ciddi ciddi almayı düşünüyorum. Ancak internette yeteri kadar bilgi bulamadım. Yardımcı olabilirseniz sevinirim.
    Herşeyin hayırlısı...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    EnvEng - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    8 9 yaşında olup piyasada hiç tutulmayan motoru 4500-6000 civarı paralara almak bence hiç mantıklı değil. Onun yerine belki 200 cc degil ama sym fiddle, kymco 16+, 3 4 yaşlarda pcx vs vs. Bunları tercih edebilirsin. Hem yedek parça hem kullanışlı hem de elden çıkarman nispeten çok daha kolay olur.

Motosikleti
    HONDA PS 150İ
    Motoru kullandınız mı hocam?

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    2009 Sym sympony modeline benziyor,sorun çikaracağini sanmam,kayış,baga,varyator,deb.vb.yedeklerin bulunabilirligine bakin.

Yabanci forumlari araştirabilirsiniz,illaki benzer motorlar ile müşterek(mekanik,motor)yedek parçalar kullaniliyor olabilir,ilave olarak pgo scooter modellerede bakabilirsiniz.

Alıntı Emre ERTÜRK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    8 9 yaşında olup piyasada hiç tutulmayan motoru 4500-6000 civarı paralara almak bence hiç mantıklı değil. Onun yerine belki 200 cc degil ama sym fiddle, kymco 16+, 3 4 yaşlarda pcx vs vs. Bunları tercih edebilirsin. Hem yedek parça hem kullanışlı hem de elden çıkarman nispeten çok daha kolay olur.
    Ben kullanmadım sadece yaşıyla, yedek parçası ve piyasasıyla alakalı yorum yaptım.

atalayalper - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CFMoto NK250
    Zaten bu forumun en büyük problemi de bu. Kullanmadan motoru tanımadan motor hakkında fikir sahibi olunabiliyor.

Carnaby'nin kalbindeki makine pcx'i kymco'yu, hele hava soğutmalı sym'yi çiğ çiğ yer. Bakım maliyeti normal bir motorun bakım maliyeti kadardır. Yakıtı güzeldir çok yakmaz ama çok çok az da yakmaz. Yol tutuşu performansı son derece de iyidir. Malum 16" jantları var.

Bu tabloya göre düzgün binilmiş bakımlı bir carnaby her zaman alınabilir. Daha doğrusu ben alırım.

Motosikleti
    HONDA PS 150İ
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...30205103/detay Atalay hocam bu motor nasıl görünüyor yada forumda vs tanıdığınız bildiginiz birinin motorumu?

atalayalper - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CFMoto NK250
    Model yılı itibariyle yapılan km normal. Eğer bakımları zamanında ve düzgün yapıldıysa km'den hiç korkmayın fakat motorun ağır bir kazası vardır gidişini duruşunu etkiler onu bilemem. Öncelikli olarak Tramer sorgulamasını yapın (5664'e plakayı yazıp SMS gönderiyorsunuz) Daha sonra da bir piaggio servisine götürün detaylıca bir baksınlar nedir ne değildir çıkar ortaya.

Motosikleti
    HONDA PS 150İ
    Tamamdır hocam sağolun

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:16 ----------

Araç çok temiz güzel bakımları yapılmış kazası da yok.Sorgulattim.Yalniz bana uymadı. Artçılı var arada uzun yol için de kullanacağım motoru o yüzden sıkıntı olabilir diye vazgeçtim. Eğer tek kullanım için alacak olsaydım kaçırılmayacak makineydi.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Alıntı atalayalper adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zaten bu forumun en büyük problemi de bu. Kullanmadan motoru tanımadan motor hakkında fikir sahibi olunabiliyor.

Carnaby'nin kalbindeki makine pcx'i kymco'yu, hele hava soğutmalı sym'yi çiğ çiğ yer. Bakım maliyeti normal bir motorun bakım maliyeti kadardır. Yakıtı güzeldir çok yakmaz ama çok çok az da yakmaz. Yol tutuşu performansı son derece de iyidir. Malum 16" jantları var.

Bu tabloya göre düzgün binilmiş bakımlı bir carnaby her zaman alınabilir. Daha doğrusu ben alırım.
    Ortaya yazılmış bir post,şayet tarafımda dahil ise bu serzenişe üç,beş kelam edeceğim,yok değil ise teknik ve deneyimleri içeren uzun bir yazıdan kurtaracaksınız beni.

Yaptığım yorumda da belirttim:
    O modeli kullanmadım ama düz mantık şu şu kriterler düşünülüp, şu fiyata şunlar da alınabilir yazdım.
    Basit mantık yürütmek için motora sahip olup binlerce km deneyim sahibi olmak gerekmiyor bence..
    Haa arkadaş deseydi ki kronik hatası var mı serilik açısından tatmin eder mi diye o zaman yorum yapmam saçma olurdu tabi..

Ben 2 hafta evvel satın aldım gayet memnunun. Piaggio markasını asla SYM, KYMCO, Keeway gibi markalar ile karşılaştırma. Ferrariyi, Renault, seat gibi markalarla karşılaştırmaya benzer. Ben Yunanistan'da yıllarca yaşadım. Senin bahsettiğin tüm markaları kullandım. Piaggio'nun eline asla su dökemez hiç biri. Carnaby 200 es modelinin 2008 modeli ortalama Yunanistan'da "Avrupa'da en ucuz motor pazarı" 1600-1800 euro iken ben 2012 agility city 150 cc lik motorumu 32 bin km de iken 600 eyro ya sattım. Anlaşıldı mı bilmem. Honda PCX, Malezya üretimidir. Kymco dan hiç bir farkı yok. Carnaby'nin sengmentine uygun Honda SH "japon üretimi" gelir.

Bende şu mantığı anlamıyorum ne kadar , küstahça ve kendini beğenmiş kibir dolu ifade kullandın mı!!!!!!

Tabi ki kullanmak deneyim sahibi olmak önemli.

Yorum yapan kullanmadan direk olmaz dese hadi neyse . Mantıklı açıklıyor .piyasa da az model eski aldığın risk çok fazla gereksiz risk lıyorsun demiş ne desin.Bu yorumu yapmak için kullanmış olmasına gerek yok.

Sizin saçma sapan mantıgınız ile !!!! Erkek kadın dogumcu da olmaz , dersiniz ki ERKEK DOKTOR A hiç dogurdun mu !!!

Gönül rahatlığı ile al. Düzenli bakımını yaptığın taktirde ömürlük motor.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)