Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

- - - Piaggio kullanıcıları gezi organizasyon & paylaşım sayfası - - -

Motovento
    REKLAM ALANI
    atalayalper - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CFMoto NK250
    Dünyanın en büyük üreticilerinden ve en gelişmiş ar-ge departmanlarından birine sahip olan ünlü İtalyan motosiklet üreticisi piaggio marka motosiklet kullanan arkadaşlar bu başlık altında her türlü bilgi paylaşımı ve fikir alışverişini yapabiliriz.

Eski konu güncelliğini kaybetmiş bu yüzden böyle bir konu açmak bence elzem oldu.Ayrıca gezi planlamaları ve gezi duyuruları da yapacağız buradan.

Öncelikli olarak konuya dahil olacak arkadaşlardan şunu rica ediyorum; isim meslek ve kullandıkları motorsikletin modelini belirtsinler mümkünse bir tane de fotoğraf eklemek hiç de fena olmaz.

Hepinize keyifli sürüşler dilerim. 👍🏻

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:29 ----------

Piaggio x-evo 250 i.e

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hachiko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500
    Dünyanın en tipsiz motorlarını üretir diye de ekleyeydin.. Burgmane bakıyorum bildiğin kıvanç tatlıtuğu x9 500üme bakıyorum bildiğin hakkı bulut birader..
    100 tlye 1300 km yol giden Volta vs5im

Motosikleti
    CFMoto NK250
    Tipsiz oldukları için galiba Avrupada açık ara en çok satılan scooter markası piaggio?? Adamlar 130 yıldır faaliyette olan bir şirket el insaf ve 7-8 ülke gezdim avrupada her yer dağ taş Piaggio.. Hatta hala yeni üretim 2 zamanlı modellerine binenler bile var özellikle İsviçrede her yerden vızır vızır iki zamanlı piaggio fırlıyordu önüme ama diğer yandan da sürekli bir ducati, bmw, ktm görüyorsunuz adamların hayat standartları inanılmaz yüksek. İtalya zaten piaggio almayanı dövüyorlar oranın ikonu olmuş artık. Fransa piaggio, peugeot, yamaha.. Yunanistan nedense her yer kymco ve sym idi.. Hollanda da çok fazla motosiklet kültürü yok herkes bisiklete biniyor motosikleti olanlar da büyük makinelere binen amcalar. İspanya yine italyadan sonra en çok scooter gördüğüm bir diğer ülke oldu derbi ve aprilia çok fazla vardı.

Görüldüğü üzere Avrupada insanlar uzak doğu, tayvan, çin malı markalara çok yanaşmıyorlar. Gittim gördüm durum bu. En çok uzak doğu tercihi doğal olarak Yunanistanda gördüm malum daha ucuz olmaları vs.. gibi ekonomik etkenler işin içine girmiş. Haa bu arada 150.000 - 200.000 km yapan ve hala tıkır tıkır işleyen ve sorunsuz giden Piaggiolar var.. Bu kilometreleri rektefiyesiz görebilen çinli, japon, tayvan üretimi scooter biraz zor.

Tip tabii ki önemli sen beğenmezsin ama bir başkasının bir numaralı tasarımı x9 olabilir bu işler göreceli işler. Xmax de kullandım fakat xevo'yu 50 kere tercih ederim. Konfor, gidiş, verdiği his daha başka, daha keyifli, xmax gibi ruhsuz değil. Parçası pahalıcılara da şöyle bir cevap verelim gelirler çünkü birazdan; Hiç bir markada artık öyle bir dünya kalmadı ucuz parça diye bir kavram artık yok.. Sym'nin Yamaha'nın hele hele Kawasaki'nin vs. parça fiyatlarını bilmeyenler işte o parçası pahalıcılar. Bir nebze honda ucuzdur o kadar.

Piaggio iyidir, bir motosiklet devidir. Başka markalara binerken de bilir ve takdir ederdim şu anda kullandığım marka şimdi de daha çok takdir ediyorum.Aşağıdaki tüm markalar Piaggio grup bünyesinde olan ve aynı çatı altında geliştirilen üretilen markalar.

Piaggio
    Vespa
    Aprilia
    Derbi
    Moto Guzzi
    Gilera
    artemis99 bunu beğendi.

BigLion - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio xevo 250 ve Yamaha Tracer 700
    Alıntı hachiko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dünyanın en tipsiz motorlarını üretir diye de ekleyeydin.. Burgmane bakıyorum bildiğin kıvanç tatlıtuğu x9 500üme bakıyorum bildiğin hakkı bulut birader..
    Katılıyorum ama gülmekten
    atalayalper bunu beğendi.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    İtalyanlar nazlıdır ama güzel makinalar sunuyorlar,tasarim ve ergonomide gayet başarili..

Gassal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PS 150İ
    Burayada yazayım. Carnaby 200 hakkında bilgi verebilecek varmıdır? Ne yakar,uzun yol yapar mı,artçı için konforlumudur?vs vs

Motosikleti
    CFMoto NK250
    Carnaby 200 yol tutuşu, konforu ve gidişi oldukça iyi, seri bir makine. Bagajı biraz küçük ama topcase takılabilir onun haricinde ise bildiğiniz piaggio kalitesi ve rahatlığı var. İkinci elde çok fazla yok ama özellikle avrupa'da yine oldukça tutulan bir model.

Motosikleti
    HONDA PS 150İ
    Yakıt tüketimi hakkında bilginiz varmı ?

Motosikleti
    CFMoto NK250
    Şimdi benim kullandığım motor'dan yola çıkarsak (x-evo 250) ki carnabynin motoru da benimkinin biraz küçüğü olan 200cc'lik bir blok.. X-evo 250 i.e tam dolu depo ile 9 litre ile yani yaklaşık 250-260 km çok rahat gidiyor ki ben alenen gazlıyorum. Sakin kullanımda bence rahat rahat 280 - 300 km'leri görebilirsiniz. Km'de 0,25tl gibi bir rakama denk geliyor ya da o civarlarda yakıyor gibi düşünün. Depom şu anda 50tl'ye doluyor.

Motosikleti
    HONDA PS 150İ
    Diğer konuda size bir motor gönderdim.Tavsiyelerinizi bekliyorum. Çok sagolun

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Benim güzel ahanda bu ve tipini çok beğeniyorum.

Özellikleri:
    - 2013 model beyaz
    - Gaga tipi ön çamurluk (eski model)
    - Gümüş rengi gidon kaplama ve arka tutacaklar
    - Rüzgar deflektörü
    - Michelin city grip lastikler
    - Arka stoplarda folyo kaplama
    - 25000km'de (ben 6000km de aldım)

Motosikleti
    CFMoto NK250
    Maşallah beyazı da güzel hatta bazen gözüme siyahtan daha güzel bile geliyor ;) Rüzgar difüzörünü nereden kaça aldınız? Aliexpress mi?

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Alıntı atalayalper adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Maşallah beyazı da güzel hatta bazen gözüme siyahtan daha güzel bile geliyor ;) Rüzgar difüzörünü nereden kaça aldınız? Aliexpress mi?
    Yok burda taktırdım 100TL ya. İsterseniz telefonunu gönderirim özelden

Motosikleti
    CFMoto NK250
    Olur paylaşabilirseniz sevinirim. Teşekkürler

BigLion - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio xevo 250 ve Yamaha Tracer 700
    Benim de beyaz xevo ve satılık ilgilenen özelden yazabilir.

2016 Çıkışlı Aksesuarlı Piaggio XEVO 250

Rodajı titizlikle yapılmıştır. Motorumdan çok memnunum kusursuz çalışmaktadır sadece tarz değişikliğinden dolay satılıktır. Sizde benim gibi bakımlarını yetkili servisinde aksatmadan yaparsanız çok uzun yıllar gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Avrupa da gördüğüm en yaygın motorlardan biridir ve 100bin km yi geçmiş olanlarda vardır. Şuan aktif olarak kullanmaktayım, km artabilir. Orjinal İtalyan motorudur, çin, japon scooterları ile karıştırmayın. İstediğiniz zaman siteden mesaj yolu ile ulaşabilirsiniz.

1000-3000-9000-12000km bakımları yetkili servisinde yapılmıştır.

Aksesuarları:

Michelin lastikler
    Önde 2 adet sis farı
    Arkada led stop lambası
    Jantlarında mavi reflektör

Yana devirmeden dolayı ufak çizikleri vardır, oluşan çatlak yetkili servisinde tamir edilmiştir.İlk aldığımda emniyet şeridinde başka bir motor çarpmış olup yine yetkili servisinde orjinal parça değişimleri yapılmıştır.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    ben 2 sene önce çok heves ettim ama fiyatları çok geldi alamadım herkesin gönlünde piacio yatar

emiliosantos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Eski:Piaggio xevo 250 ie Yeni: Daelim s3 Advance
    motosikleti almadan çok araştırmıştım. herkes maxi scooter segmentinde kendi markasını övüyordu. objektif yorum bulamamıştım. ta ki bi ustanın yazısına kadar. ben ustayım bilader hepsine bindim bunların bu piaggio gidişi hızlanışı estetiği başka demişti ondan bi etkilenmiştim. iyi ki de almışım. ömrü bitene kadar da değiştirmiycem.

eksi yönleri neler cidden yedek parça baya pahalı. abs olsa güzel olurdu. 2. el pazarı hiç ama hiç iyi değil. bu kadar iyi motorun tr'deki reputasyonu mu
    iyi değil yoksa herkes mi yatırımlık x-max'a kaçıyor bilmiyorum. 1 yıl biner üzerine koyar şunu alırım diyorsanız bunları göze alın.

ben çok sevdim bu motoru. gecen sene 4 ayda 12000 km yol yaptım şehirlerarası dağ taş toprak çamur. girmemesi değil görmemesi gereken yollara soktum. 2500 rakıma taşlı yollara götürdüm. sağanakta kaldım aşırı güneş altında. eh yeter artık demedi. ustaya götürdüm yaşıyor mu diye yaylar geviemiş sıktım devam dedi. aklında bu model olan varsa denemesini tavsiye ederim. bi sürse inmeyecek ondan da eminim.

Motosikleti
    CFMoto NK250
    Binmeden,kullanmadan,tecrübe etmeden hiçbir motor için ön yargıda bulunup konuşmam bu yüzden. Piaggio bir italyan ekolüdür, sadece tadına varan bunu anlayabilir diyelim.

Arkadaşlar x-evo için veya başka bir piaggio 250cc için çok bağırmayan ama güzelce homurdayan sesi tok bir egzos bilen var mı ya da deneyen oldu mu?

Leo Vince'nin 4road modeli var sesi piaggio grubu 250'likleri ile harika oluyor ama maalesef bulunamıyor ülkemizde.

Başka tavsiye verecek olan var mı? Ama dikkat apaçi gibi mahalleyi ayağa kaldıran türden o berbat tek silindir sesinden bahsetmiyorum.

Merhaba
    x-evo modeli çok konuşuluyor fakat ben medley 150 modelini çok beğendim
    ön arka abs de mevcut
    uzun yol ve ilk scooter için medley önerir misiniz? (Konfor ve yol tutuş/güvenlik çok önemli benim için)

Alıntı emre_239 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba
    x-evo modeli çok konuşuluyor fakat ben medley 150 modelini çok beğendim
    ön arka abs de mevcut
    uzun yol ve ilk scooter için medley önerir misiniz? (Konfor ve yol tutuş/güvenlik çok önemli benim için)
    Hocam maxi scooterlar hadi neyse ama scooter ile uzun yol tavsiye etmem. Scooter dediğimiz şey, şehir içinde bir oraya bir buraya hızlıca gitmek için vardır. Pratiktir, kıvraktır, ekonomiktir.

Eğer uzun yol planlıyorsanız 250 cc veya üzerinde bir şeyler tavsiye ederim.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler