Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Ah şu sarı site ve bitmeyen km düşürme hikayesi...

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda CBR500R
    Konu başlıktaki gibidir. Bajaj Pulsar200RS'i geçen ay 26.xxx km'de; Hyosung Gt250N'i ise 9 ay önce 38.xxx km'de sattık. An itibari ile durumları ekteki gibidir;

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...37101278/detay
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...33464997/detay

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu adamlara dolandırıcılık davası açmak lazım.

bikerboi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    23' Piaggio Beverly S 400
    8-10 bin liralık motorlar. kmsini doğru yazsa en fazla 1000-1500 lira altına satacak. şerefsizlik yapıyorsan bari yaptığın işe deysin bak çiftlikbanka
    potasyum ve yulis bunu beğendiler.

Motosikleti
    Honda CBR500R
    Alıntı bikerboi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    8-10 bin liralık motorlar. kmsini doğru yazsa en fazla 1000-1500 lira altına satacak. şerefsizlik yapıyorsan bari yaptığın işe deysin bak çiftlikbanka
    Hahahah :D doğru diyorsun. Şaka bi yana, ne olursa olsun bunu yapmamaları gerek. Sonra motor alırken de aman km'sı düşürülmüş olmasın diyolar. E kardeşim etme bulma dünyası burası diyesim geliyo suratlarına.

sey_47 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BWS 100
    Alıştık.
    Alıştıııık.
    Ülke olarak böyle olduğumuzu kabullendim.
    Ortadoğu kültürü.
    Uyanıklık kelimesinin var olması bile beni rahatsız ediyor. Rahatsızım hak yiyenlerin var olmasından.
    Ne diyeyim, ordan kazandığı, başka yerinden girer.
    DraggerSups, espresso ve Quad87 bunu beğendiler.

mustafa_325 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar RS 200 - Thriumph TİGER 800
    26000'deki RS'in servis kayıtları yok mu sistemde? Satın alan kişi 5000 bakımına gittiğinde gerçek ortaya çıkar.
    127 ve frankestayn1 bunu beğendiler.

RedCBR125 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    z-ones180 CBR125 CBR250 CBF150 YZFR125 YZFR25
    İlanin biri bizim sokağa çok yakın. Net bilgi mi bu km düşürme olayı? İndireyim lavuğu.

Motosikleti
    Honda CBR500R
    Alıntı mustafa_325 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    26000'deki RS'in servis kayıtları yok mu sistemde? Satın alan kişi 5000 bakımına gittiğinde gerçek ortaya çıkar.
    Var. Kesinlikle güzel bi yol. Ama sen motoru aldıktan sonra gidip serviste bunu öğrendiğinde iş işten geçmiş oluyor ne yazık ki.Hukuk fakültesinde okuyorum. Iyınıyet denilen bı olay vardır bizde. Hani öğrenebilecek durumda isen ve ogrenmedıysen senin hatandır. Adama gidip dolandırıcılıktan felan dava da açamazsın. Hakim gelip sana kardeşin kayıtlar aleni, neden bakmadın der. Kaldı ki burası Türkiye. Herhalukarda alıcıya giriyor ne yazık ki.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:59 ----------

Alıntı mustafa_325 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Var. Kesinlikle güzel bi yol. Ama sen motoru aldıktan sonra gidip serviste bunu öğrendiğinde iş işten geçmiş oluyor ne yazık ki.Hukuk fakültesinde okuyorum. Iyınıyet denilen bı olay vardır bizde. Hani öğrenebilecek durumda isen ve ogrenmedıysen senin hatandır. Adama gidip dolandırıcılıktan felan dava da açamazsın. Hakim gelip sana kardeşin kayıtlar aleni, neden bakmadın der. Kaldı ki burası Türkiye. Herhalukarda alıcıya giriyor ne yazık ki.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:00 ----------

Alıntı RedCBR125 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İlanin biri bizim sokağa çok yakın. Net bilgi mi bu km düşürme olayı? İndireyim lavuğu.
    Valla motorların fotoğrafları durur hala. Bakım kağıtları da duruyor. Hele bajaj var ya bajaj hey yavrum daha bi ay önce sattım ya. Gerçi, şiddet çözüm değildir asla. Bırak hocam boşver.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Ulen bunları satın alıp sendeki bakım kağıtlarıyla dava edecen , şerefsizler. Gerçi bizim millete müstehak , 28 binde motor aldık oo çok km , oo niye o kadar çok km aldın ki her kafadan ayrı ses.. Motor daha ilk muayenesine girmedi 700 liraya km saati alıp takmak kolay ama vebali büyük.3 kuruşluk mal için şekilden şekile giren adamların Allah belasını versin.
    DraggerSups, xawa ve frankestayn1 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Honda CBR500R
    Alıntı Boldpilot adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ulen bunları satın alıp sendeki bakım kağıtlarıyla dava edecen , şerefsizler. Gerçi bizim millete müstehak , 28 binde motor aldık oo çok km , oo niye o kadar çok km aldın ki her kafadan ayrı ses.. Motor daha ilk muayenesine girmedi 700 liraya km saati alıp takmak kolay ama vebali büyük.3 kuruşluk mal için şekilden şekile giren adamların Allah belasını versin.
    280 bin km'de araba alıyorlar. Ama motosiklet konusunda 60bin km'yı geçtin mi tamam. Ikısı de mekanik. Ikısı de yol yapıyor. Neden bu ayrım anlamıyorum. Tamamen kültürsüzlük...
    frankestayn1 bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Alıntı DraggerSups adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    280 bin km'de araba alıyorlar. Ama motosiklet konusunda 60bin km'yı geçtin mi tamam. Ikısı de mekanik. Ikısı de yol yapıyor. Neden bu ayrım anlamıyorum. Tamamen kültürsüzlük...
    Ben aynı paraya 10bin kmde alabilirdim ama tanıdığım adamın bildiğim motorunu aldım 28binde. İyikide almışım, yanıltmadı motor beni . 28 bindeki bakımlı motor zincir eskitir , lastik eskitir bunları bilir önlemini alırsın. 10 bindeki bakımsız motorun motor aksamında sıkıntı olur ocağına incir ağacı diker. Öylede oldu , bilmediğim bi şerefsizden duke390 almıştım 2 bin tl harcadım..
    DraggerSups bunu beğendi.

frankestayn1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200 NS
    İkinci el piyasası yüzünden adam arabada da motorda da sıfırından pahalıya satıyor. Ve galiba Türkiye de 30 bini geçen motor yok ne oluyor o motorlara Allah bilir :D Asla ve asla Türkiye de motorlar kaza yapmaz yan yatar. Kesinlikle boya yoktur. Boya varsa değeri 556854568589665 bin milyon milyar tl düşer :D Benim motor 17 binde hedefim 50 bin ki zaten bi motor o kadar km yapamıyorsa biz niye japon alıyoruz? Yada hint falan iyi diye alıyoruz bi zahmet yapsın o kadar km o kadar para veriyoruz.
    DraggerSups bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda CBR500R
    Alıntı frankestayn1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İkinci el piyasası yüzünden adam arabada da motorda da sıfırından pahalıya satıyor. Ve galiba Türkiye de 30 bini geçen motor yok ne oluyor o motorlara Allah bilir :D Asla ve asla Türkiye de motorlar kaza yapmaz yan yatar. Kesinlikle boya yoktur. Boya varsa değeri 556854568589665 bin milyon milyar tl düşer :D Benim motor 17 binde hedefim 50 bin ki zaten bi motor o kadar km yapamıyorsa biz niye japon alıyoruz? Yada hint falan iyi diye alıyoruz bi zahmet yapsın o kadar km o kadar para veriyoruz.
    Her 5bin de yağ, Yağ Filtresi; her 10bin de ağır bakım yapıyorum Cbr500r'ıma. Hedefim, motorcumuhabbeti kıvamında olmak. 500CC çift silindir. Gidişi var, az yakıyor. E daha ne ıstıyım. 100bin km olsa da umurumda olmayacak. Ama bizim insanımız olabildiğince az km olsun çok para satayım kafasında. Ben motorcuları 10/9 ticari 10/1 kültürel olarak sürenler olmak üzere ikiye ayırıyorum kendimce.
    frankestayn1 bunu beğendi.

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    kim ne derse desin böyle dolandırıcılıkları bizim insanımız hakkediyor.
    40 bine gelmiş motorları kimse almıyor. yanına yaklaşan bile olmuyor. kilometre kilometresine servis kayıtlı olmasına rağmen, faturaları durmasına rağmen hala ne olduğu belirsiz hiçbir kaydı kurdu bulunmayan 5 bin kmde ki motorları alıyorlar sonra gelip ağlıyorlar.
    frankestayn1 ve istanbu_gezg bunu beğendiler.

mavellen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Suçtur hapis cezası vardır.Nitelikli dolandıcılığa girer.İnternete bakın emsal kararlar var.

Motosikleti
    Honda CBR500R
    Alıntı mavellen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Suçtur hapis cezası vardır.Nitelikli dolandıcılığa girer.İnternete bakın emsal kararlar var.
    Tabi ki suç. Ama nasıl anlatcan nereye anlatcan derdini. Okulu okuyorum, hergün küfrediyorum hukuk sistemimize. Resmen içine edildi. O konu ayrı neyse

frankestayn1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200 NS
    Alıntı DraggerSups adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tabi ki suç. Ama nasıl anlatcan nereye anlatcan derdini. Okulu okuyorum, hergün küfrediyorum hukuk sistemimize. Resmen içine edildi. O konu ayrı neyse
    ucu malum kişilere dokununursa düzeltirler Yada oğlu vs motor sürmeeye başlayınca

Alıntı uzay gemisi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kim ne derse desin böyle dolandırıcılıkları bizim insanımız hakkediyor.
    40 bine gelmiş motorları kimse almıyor. yanına yaklaşan bile olmuyor. kilometre kilometresine servis kayıtlı olmasına rağmen, faturaları durmasına rağmen hala ne olduğu belirsiz hiçbir kaydı kurdu bulunmayan 5 bin kmde ki motorları alıyorlar sonra gelip ağlıyorlar.
    Hocam 40 binde temiz 200-600 cc aralığı motor paylaşır mısınız örnek olarak fiyatı şişirilmemiş olan ,fiyat sisirilmese insanlar ikinci elde alır bence ,ikinci el 30 bin km'de r25 16-17 verecegime almam daha iyi ki almiyorum da bu yüzden ; )

atalayalper - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CFMoto NK250
    Türkiye'de hiçbir motor kaza yapmaz ancak yarısından fazlası park halinde durduğu yerde devrilmiştir ya arkadaş bi biz deviremedik şu motorlarımızı durduğu yerde.

Durduğu yerde devrilen motorun Grenajlarında ve egzostunda nasıl oluyor da sürüklenmekten dolayı oluşmuş çiziklerden oluyor bunu da anlamak mümkün değil. .

Bu tür bir ilan gördüğümde hemen kapatıyorum gerçekten durduğu yerde bile düşmüş olsa kurunun yanında yaş da yanıyor.

Durduğu yerde düşen motorun grenajı çizilmez, ancak kırılır. Çok cahiller karşılarındaki herkesi de öyle zannediyorlar.

Motosikleti
    crypton R
    bu isi sektor mu yaptilar bilmiyorum motorum satilikken bornova dan birisi aramisti bunun km si dusuruldu mu daha once,biz alip km sini dusurup kendimiz binicez vs.biseyler zirvalamisti satmadim boyle tiplere satmamak lazim

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)