Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Ah şu sarı site ve bitmeyen km düşürme hikayesi...

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı atalayalper adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Türkiye'de hiçbir motor kaza yapmaz ancak yarısından fazlası park halinde durduğu yerde devrilmiştir ya arkadaş bi biz deviremedik şu motorlarımızı durduğu yerde.

Durduğu yerde devrilen motorun Grenajlarında ve egzostunda nasıl oluyor da sürüklenmekten dolayı oluşmuş çiziklerden oluyor bunu da anlamak mümkün değil. .

Bu tür bir ilan gördüğümde hemen kapatıyorum gerçekten durduğu yerde bile düşmüş olsa kurunun yanında yaş da yanıyor.

Durduğu yerde düşen motorun grenajı çizilmez, ancak kırılır. Çok cahiller karşılarındaki herkesi de öyle zannediyorlar.
    Geçen aya kadar bende öyle sanırdim bomboş arazide dangalagin biri geri geri gelirken motoru devirdi neymiş velete araba sürmeyi ogretiyormuş pehh

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ZamboKage - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SATILDI.
    Evet halkımız yüksek KM den bi korkuyor 2015 model servis bakımlı pulsarımı 25 bin km de satamıyorum tam 25 bin 1.5 aydır binmiyorum KM artmasın diye ama bakıyorum piyasaya 2011 model motorlar 20 binde 30 binde ama motorların dışı kan ağlıyor abi benim motorda 25 bin km ama dip diri ben gözümle gördüm 2006 model 600RR var arkadaşımda vizeye gitti vizedeki görevli çok yakın arkadaşı direk sordu KM düşük yazayım gidelim sanayiye çekelim km aşağıya servis kağıdınıda kaybettim dersin güzel para yeriz demişti. Artık piyasa öyle bir olmuşki vize görevliside aynı galericiside aynı MOTORCUYUM diyende aynı herkes yontmaya cebini doldurma peşinde PES.

polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    İlanları bu linki vererek şikayet ettim, hala yayındalar, çok ilginç...

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Adam Hyosung ilanına açıklama koymuş, düzeltmiş. Onu da kazıklamışlar.

Bu işi yapanlara hapis cezası verilmediği sürece devam edecektir.

Hyosung için açıklama;

"MOTORUN 3. SAHBİYİM BENDEN ÖNCEKİ ALAN KİŞİNİN MOTORU 38.000 KMDE ALDIĞI TESPİT EDİLMİŞTİR BANA 31.000 KMDE SATILMIŞTIR. BENDE BUNU ÜZERİNE 4.000 KM DAHA KULLANDIM MOTORUN GERÇEK KM DEĞERİ 43.000 İLE 46.000 KM ARASINDADIR

ALACAK ARKADAŞLARIN BUNA DİKKAT ETMESİNİ RİCA EDERİM."

Norton772 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Dio
    satilik arac sitelerinde hatali bir ilan gordugumde hemen sikayet ederim. goren de oyle yaparsa bir nebze de olsa cekiduzen verilir.

Motosikleti
    Mondial Mc Roadracer 125 ve R6
    Ben satarken neyse doğrusu onu yazıcam. Bu güne kadar 2 motorumlada ciddi bi kazam olmadı çok şükür ama 5-6 kere düştüm, çamura girdiğimde oldu.
    sinyallerim değişti felan filan :D Ama karenaj olarak hasar yok.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    millet yan yatmamış motor arıyor he canım he yan yatmayan 0 km de bile olmuyor

yamtareroglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Satıldı :(
    Alıntı atalayalper adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Türkiye'de hiçbir motor kaza yapmaz ancak yarısından fazlası park halinde durduğu yerde devrilmiştir ya arkadaş bi biz deviremedik şu motorlarımızı durduğu yerde.

Durduğu yerde devrilen motorun Grenajlarında ve egzostunda nasıl oluyor da sürüklenmekten dolayı oluşmuş çiziklerden oluyor bunu da anlamak mümkün değil. .

Bu tür bir ilan gördüğümde hemen kapatıyorum gerçekten durduğu yerde bile düşmüş olsa kurunun yanında yaş da yanıyor.

Durduğu yerde düşen motorun grenajı çizilmez, ancak kırılır. Çok cahiller karşılarındaki herkesi de öyle zannediyorlar.
    Arkadaşlarla gezi sırasında yokuşta asfalt kenarına bıraktığım motorum, iki kez rüzgardan düştü ve bir metre kadar asfaltta kaydı.. Her ne kadar koruma demiri olsa da arka sele altı grenajında da çizikler oluştu :( İçim gitti hala da duruyor.. İki kez de deniz kıyısında yan ayakta yumuşak toprak yüzünden yana devrildi. Sanırım bu sahtekar dolandırıcılar yüzünden bize de motoru satarken inanmayacaklar..

ben o yüzden servise bakıma gidiyorum. Alırkende servis bakımlı alıyorum . alanında satanında içi rahat olsun. üç beş fazla oluyor ama olsun hiç değil ise insanın aklında kılçık kalmıyor

Herscel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 1290 Super Duke GT - 2021
    Bunlar hep zamanında galericilerin çıkardığı fiyatları olabildiğince aşağı çekme politikasıydı. Sonrasında işler umulan gibi olmayıp herkes artık boyalı muhabbetine takılınca işin içine km düşürme, yalan yanlış beyanlar girdi.

Geçen bir başlıkta yazılmıştı alacağın motorun neyine bakarsın diye. Önce sahibine bakarım. Sadece motorda değil araba alırken de. Sahibi yalan söylüyorsa araba zaten hayli hayli söyler.

Motor/araba yada herhangi bir şey satacak arkadaşlar elinizde nakit varsa her türlü malın iyisini bulursunuz sadece birazcık sabır. Ayrıca malına düzgün bakan adam zaten karşısında düzgün alıcı görünce de biraz ikramını yapar. Çar çakal gibi küt diye 5-10 bin inmez yada burnunu her zaman yukarıda tutmaz.
    yamtareroglu bunu beğendi.

y.selimbatu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Şun An Yok.
    Çiftlik bank olayı aslında ülke insanın ne durumda olduğunun en güzel göstegesi. en ucra en kıyıda köşede köylerde bile milyarlarca bu işe para yatıran insanlar var ki merkezde işin adli boyutu ile haşır neşir olan biri olmama rağmen ben bile bu olaylardan sonra öğrendim.Düşünün bu zihniyette bir milletten ikinci el heleki ki motosiklet gibi çok hayati önemi olan bir araç almak ne büyük bir risk.

Motosikleti
    xmax 250 abs
    2011 yılı haziran ayında 28000 km de aldığım motosikletimi 2016 yılının ocak ayında 42000 km de sattım. 3 ay sonra sırf meraktan malum sitede aradım ve buldum motosikletimi. bir de ne göreyim benim motosikletim 26000 km deymiş. söylenecek söz yok dikkatli olmak lazım.

Motosikleti
    Duke 200
    Alıntı DraggerSups adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    280 bin km'de araba alıyorlar. Ama motosiklet konusunda 60bin km'yı geçtin mi tamam. Ikısı de mekanik. Ikısı de yol yapıyor. Neden bu ayrım anlamıyorum. Tamamen kültürsüzlük...
    Araba dediğin 3000 devir çeviriyor. Motosiklet 9000 devir ondandır

ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    pulsarlarda pek hile yapabileceklerini sanmıyorum km saati yeni takılsa bile serviste cihaza bağlandığında beyinde km kayıt altında oluyor arka tekerdede km okuyucusu var ve direk beyine kayıt ediyor bunu birçok kullanıcı biliyor belki bilmeyen birilerine yapabilirler tutturabildiklerine ona birşey diyemem

Jeeztro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha - XV 950 Cafe Racer
    Alıntı DraggerSups adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    280 bin km'de araba alıyorlar. Ama motosiklet konusunda 60bin km'yı geçtin mi tamam. Ikısı de mekanik. Ikısı de yol yapıyor. Neden bu ayrım anlamıyorum. Tamamen kültürsüzlük...
    Ben pek katılmıyorum bu görüşe.

Ülkenin yolları malum, hem asfalt kalitesi, hem pisliği, tozu, çamuru, trafik şartları ve en son olarak sürücü ideolojisi ele alınınca araba ile motosiklet biraz ayrılıyor burada.
    İngiltere' de arkadaşım 99 model Transalp aldı, motor pırıl pırıl parlıyor. Kullanan adam çünkü trafikten kaçmak için kaldırıma inip çıkmamış, taksici-minibüsçü yüzünden trafikte motoru sağ sola düşürmemiş, motosiklet kültürü oturduğu için motosikletleri dikkat çeksin diye sanayide motosikletin içine eden egzozlar da takmamışlar. İnsan gibi kullanmış adam kısaca. E yollarda çukur yok, gizli kasisler yok, adam keyfini çıkara çıkara kullanabiliyor aracını. İstanbullular bilir, Pazar günü orman yolu diye Bahçeköy-Kilyos arasındaki yolu tercih ederseniz yanarsınız. Rüzgarı alıp motosikleti kullanmak mümkün değil trafikten dolayı. Sürekli düşük devirde, sağ sola kıra kıra motosiklet kullanmak hele benim gibi bir chopper kullanıcısı için tam bir işkence. Adam bunlarla uğraşmıyor.

Ama arabada böyle değil, daha dayanıklı haliyle, daha konforlu, hatayı affediyor. Ben motosiklet alırken hasar kayıtı olmaması konusunda çok ısrarcıyım, arabada değilim. Motosiklet kazasının şakası yok, ve satan insanların (bence) büyük bir çoğunluğu dolandırıcı/yalancı olduğu için, hasar kayıtlarına da inanamıyorum. En azından resmi olarak bir olumsuzluk var hiç bulaşmayayım diyorum. Ki arka planda neler olmuştur. Zira iki üst konuda arkadaş sattığı motorların km düşürüldüğüne dair ilanlar paylaştı. Bunları zaten tespit etmek çok zor, haliyle ikinci el araçlar tamamen piyango. Arabada öyle değil ama.

Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Alıntı ayzek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    pulsarlarda pek hile yapabileceklerini sanmıyorum km saati yeni takılsa bile serviste cihaza bağlandığında beyinde km kayıt altında oluyor arka tekerdede km okuyucusu var ve direk beyine kayıt ediyor bunu birçok kullanıcı biliyor belki bilmeyen birilerine yapabilirler tutturabildiklerine ona birşey diyemem
    Arkadaşımın 200 NSinde kazadan sonra km saati değişti. Kendi değiştirdi. 0’dan başladı km. Tabi bunu söyleyerek ilanını verecekti. Mesele art niyetse her türlüsünü çevirirler.

ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    Alıntı MSMorkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşımın 200 NSinde kazadan sonra km saati değişti. Kendi değiştirdi. 0’dan başladı km. Tabi bunu söyleyerek ilanını verecekti. Mesele art niyetse her türlüsünü çevirirler.
    Gösterge değişse bile serviste cihaza bağlandığında bunlar görülüyor arka tekerdede km okuyucusu var ve beyine direk kaydediyor göstergeyi değişerek görsel olarak belki tolere edebilir satan kişi ama cihaza bağlandığında ak koyun kara koyun çıkar ortaya
    Yolların Kralı Değil ! Kuralı Vardır..

Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Alıntı ayzek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gösterge değişse bile serviste cihaza bağlandığında bunlar görülüyor arka tekerdede km okuyucusu var ve beyine direk kaydediyor göstergeyi değişerek görsel olarak belki tolere edebilir satan kişi ama cihaza bağlandığında ak koyun kara koyun çıkar ortaya
    he eyvallah hocam doğrudur. o konuda bilgim yok.

Super Moderator Olcan138 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway Superlight 150
    Serzenişe sonuna kadar hak veriyorum da, arada Sahibinden.com'u eleştirmek niye? Adamlar her isteyen ilan verebilsin diye bir sistem yapmış, arada öne çıkarmak, adet arttırmak vb isteyenlerden de kendine bir gelir yaratmaya çalışmış... Bizim uyanıklığımızın suçluşu niye onlar oluyor, "ah şu..." diye eleştiriliyorlar?

Adamların elinde olan bir şey değil ki bu, 100K yazan ilanı 10K diye değiştirelim yapmıyorlar, kullanıcı ne yazarsa onu gösteriyorlar. İlla Sahibinden Ekspertiz hizmeti kullanıp ilan başına 200 TL bana vereceksiniz, ama kilometre doğru görünecek demeleri mi lazım hizmetten memnun bırakmaları için?

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)