Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motosiklete yeni başladım birkaç sorum var

Motovento
    REKLAM ALANI
    peyloride - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF1100 L1
    Herkeser merhabalar,

Pulsar 150NS sahibiyim. Her şeyinden memnunum fakat anlayamadığım birkaç durum var.

Gazı açarken ne kadar yavaş açmaya da çalışsam bir anda ileri atıyor beni motor. Abartılacak kadar değil tamam ama bu işin doğrusu nedir? Bütün motorlarda böyle mi olur? Sorun varsa neyden olabilir neleri kontrol etmem gerekir?

Benzer şekilde gazı bıraktığımda da çok fazla öne yığılıyorum. Başka motor sürmediğim için kıyaslama yapamıyorum fakat arabada böyle olmuyor sonuçta.

1 ve 2. viteste yarım debriyaj ilerlerken motor sanki öksürüyor gibi oluyor bazen. Gazı aynı tuttuğumu düşünüyorum ama sanki bir açıp bir kapatıyormuşum gibi tepki veriyor. Debriyajı biraz daha çekersem olmuyor ama sonuçta durmuyorum bu olurken, stop etmek için sallanmıyordur diye tahmin ediyorum.

Sorularım çok basit ya da saçma gelebilir size, çevremde motosiklet kullanan/kullanmış kimse olmadığı için internette bulabildiğim kadarıyla öğrenmeye çalışıyorum.

Teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mustafa_325 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar RS 200 - Thriumph TİGER 800
    Motoru 0km aldıysan rodaj döneminde motor freni daha güçlü olur. 1. ve 2. viteste öksürmesinin sebebi çok düşük devirle gitmeye çalışman olabilir.
    OğuzÖztürk bunu beğendi.

Motosikletlerde motor freni otomobillere göre daha güçlü. Senin motorunda anormal bir durum yok. Kısa sürede alışırsın.
    Sirkelemenin düşük devirde olması normaldir. Eğer zincirin çok bol ise sirkelemenin şiddeti artabilir. İçinin rahat etmesi için zincir gerginliğini kullanıcı el kitabına göre kontrol et.

Motora ve sürüşe alıştıktan sonra bu problemleri yaşamazsın. Sen bol bol gezmeye bak

ozan1991 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache/Bajaj dominar 400/yamaha mt07
    1. viteste ileri atar zaten yavaş yavaş aç gazı 2. viteste olmaz bu olay

HONDAANTALYA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150
    Motosikletiniz hayırlı olsun..

Her motorun kendine göre bir sürüş tarzı vardır ve bu tamamen motorun kalitesine ve sürüş tecrübenize bağlı olarak değişir.Elbetteki üst kalite motorsikletler ile kullandığınız motoru kıyaslamayın.Motorunuzla uyum sağlamaya çalışın ve bunu kısa zamanda çözeceğinize inanıyorum.Güle güle kullanın....

peyloride - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF1100 L1
    Merhabalar tekrardan,

Cevaplar için teşekkürler arkadaşlar. Gazı açtığımda ileri atması 2.vitesde de oluyor fakat 3.vitesde olmuyor. Gaz telimde ya da zincirde bir problem olabilir mi?

Motosikleti
    honda wing go, kenbo 125cc cup
    Elinin yatkın olmaması muhtemel sebeb. Debriyaj gaz dengesinin tam olmayışı bence. İlk sürdüğüm zamanlar bende de aynı şey vardı benimki büyük bir motordu kayıklı rus. Cc olarakta seninkinden büyük.Kayıksız ağırlığı 300 kg yanlış hatırlamıyosam.

yamtareroglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Satıldı :(
    Sorununuz debriyaj acemiliği. Boş bir alanda debriyaj denemesi yapın.. Surekli kalkış/hızlı kalkış alıştırması yapın.. Debriyajı iyi kullanan, motoru iyi kullanır.. Kolay gelsin...

Zamanla alışırsın ayrıyetten otururken totonu biraz geri atıp yolcu selesine dayanırsan ani ivmelenmelerde kontrolünüde kaybetmezsin. Boş bi alanda bol bol çalış gazı sabit tutup gitmeye çalış , slolom atmayı dene vs.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    1. vites kalkış vitesidir az hızlandınmı hemen 2 ye al vitesi daha iyi olur

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)