Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

300+ giden S1000RR'ın önünde kaybolan R1

Motovento
    REKLAM ALANI

Bilen vardır diye sormak istedim. Videoya başlangıç dakikasını ekliyorum. Yazılımla böyle olabiliyorsa motosikletler neden ss makinalara fabrika çıkışı bu işlem yapılmıyor? Maliyet unsuru mu? Uluslararası euro4-5-6 olayları mı nedir? H2 düzeyine gelebiliyorsa ve daha ucuz ise firmalar bizi mi kazıklıyor?

Dediğim kısım 2.32 de başlıyor.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    54RR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    --12 R1 Crossplane
    Tam olarak neyi sordun anlamadım ama top speed olarak düşünürsek, çoğu litrelik makina fabrika çıkışı birbirine denktir.
    Bunun üzerine egzoz sistemi,açık hava filtresi, yazılım vs gelince biraz fark eder.
    Bütün bunları fabrikada neden yapıp vermiyorlar dersen, en büyük nedeni maliyet. Bir titanyum egzoz sistemi nerden baksan 20 bin TL.
    H2 dediğin makina da super Charger var, bunu diğerleriyle bir tutma ve bu son hızı etkilemekten ziyade, son hıza ulaşma süresini etkiler.
    R1 in de crossplane olduğunu söylemeye gerek yok heralde

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    bahsettiğin şekilde fabrika çıkışlı olarak gelmemesinin en büyük sebeplerinden birisi motor ömrü. motor 20 bine gelince kompresyon diye birşey kalmıyor. sağından solundan kol, piston, gömlek, çanak, çömlek çıkartmasın diye adamlar en stabil ve optimum gücü yakalayan yazılım ve elektronik sistemler kullanıyorlar.

jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    F1 araçlarının motor ömrü ne kadar??
    "ONE DAY YOU WILL WALK ALONE"

Motosikleti
    Mondial - Sentor 150
    Alıntı jimi_hendrix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sanırım 1 yarıştır 🙂

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Tam cevap yazacakken başlığı açanın ilk mesajı olduğunu gördüm.

Video ise, halka açık yolda illegal hızlar yapıp, trafikteki insanların hayatını tehlikeye atan MOTORİSK'e ait. Arada bir forumda başlık açıp YouTube videolarını koyup tepki alırdı. Tesadüf işte...

Keşke videoyu açmasaydim. Saçmalık zaten. Kimse kimsenin önünde kaybolmuyor.
    gerivites, ilkeronat ve BatuhanK bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Video ise, halka açık yolda illegal hızlar yapıp, trafikteki insanların hayatını tehlikeye atan MOTORİSK'e ait. Arada bir forumda başlık açıp YouTube videolarını koyup tepki alırdı. Tesadüf işte...

Ben bu sa motorlarin trafikte olmasinj anlamsiz buluyorum 1000cc motor muthis bir guc ve insanlara cok zarar veriyor

54RR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    --12 R1 Crossplane
    Alıntı istanbu_gezg adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben bu sa motorlarin trafikte olmasinj anlamsiz buluyorum 1000cc motor muthis bir guc ve insanlara cok zarar veriyor
    Sürücüsü psikopatsa motor ne yapsın ? Potansiyel güç, ister kullan ister kullanma. Bu bağlamdan sonra maddiyat hariç pek bir zararı dokunmuyor insanlara.
    İnsanlar sevilmek için yaratıldılar. Eşyalar kullanılmak için. Dünyadaki kaosun nedeni; eşyaların çok sevilip insanların ise kullanılmasıdır.

mustafa_325 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar RS 200 - Thriumph TİGER 800
    Sıralama turları dahil 2 yada 3 yarış olması lazım.

jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    Alıntı mustafa_325 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sıralama turları dahil 2 yada 3 yarış olması lazım.
    kaç yarış olduğunu ben de biliyorum hocam şu an yeni kurallarla 7 yarış oldu o ömür... Demek istediğim şu, renault istese 0,9 Tce 500hp yol aracı yapardı...

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:45 ----------

Ama ömrü??

Kızıl pars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bisiklet
    Trafiğe açık yollarda yapılan bu tür hızları tasvip etmek mümkün değil.
    Sebep ne olursa olsun, kendi hayatını ve bununla birlikte başkalarının hayatını da riske atmak kabul edilemez.

F1 konusuna gelirsek,
    Bildiğim kadarı bu araçların ömrü çok kısa, tahminen 1000 km kadar.
    Ayrıca araçlar inanılmaz pahalı.

Örneğin bir takım lastik 60.000 TL civarında.
    Arka kuyruk - kanat sistemi 500.000 TL civarında vs.
    Kabaca bir aracın sıfırdan üretilmesi 30.000.000 TL (otuz milyon lira) civarında.
    Pilot maliyeti ayrıca eklenmeli.

Üç tane video linki paylaşacağım, bunlar gayet detaylı bilgi veriyor :

https://www.youtube.com/watch?v=mSZJJ_3I-qM

https://www.youtube.com/watch?v=NK9q-fuAm0I

https://www.youtube.com/watch?v=nPmlS_k9NNc
    levend84 ve LiseliMotorc bunu beğendiler.
    Hamdım, piştim, hala hamım.

Mucit23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 900 & KTM450EXC & BWS100
    F1 Teknolojisi Parayla Alınabilecek bir Teknoloji değil.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Bu hızlara uygun ne yol var,nede pilot,kimsenin hayatını tehlikeye atma lüksünüz yok....

Sevgili adminlerden,gerekli işlemi yapmasını bekliyoruz

Kaybolup gitsin.

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    uykumun arasında bi konuya girmiştim. nereye uçtu acep bulamadım. motosiklet mi daha zevkli bisiklet mi diye
    Alonedark93 bunu beğendi.

Alıntı 54RR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tam olarak neyi sordun anlamadım ama top speed olarak düşünürsek, çoğu litrelik makina fabrika çıkışı birbirine denktir.
    Bunun üzerine egzoz sistemi,açık hava filtresi, yazılım vs gelince biraz fark eder.
    Bütün bunları fabrikada neden yapıp vermiyorlar dersen, en büyük nedeni maliyet. Bir titanyum egzoz sistemi nerden baksan 20 bin TL.
    H2 dediğin makina da super Charger var, bunu diğerleriyle bir tutma ve bu son hızı etkilemekten ziyade, son hıza ulaşma süresini etkiler.
    R1 in de crossplane olduğunu söylemeye gerek yok heralde
    Evet top speed olarak demek istemiştim. Sanırım r1m in var oluş nedeni saydığınız sebeplerin olması. Yoksa mümkün değil o fiyat farkı olmaz

Alıntı uzay gemisi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bahsettiğin şekilde fabrika çıkışlı olarak gelmemesinin en büyük sebeplerinden birisi motor ömrü. motor 20 bine gelince kompresyon diye birşey kalmıyor. sağından solundan kol, piston, gömlek, çanak, çömlek çıkartmasın diye adamlar en stabil ve optimum gücü yakalayan yazılım ve elektronik sistemler kullanıyorlar.
    İyi de aynı şekilde r1m var. Sadece yazılım ve sıkıştırma oranları farklı,. Krank alaşımının vs farklı olduğunu düşünmüyorum. Kaldı ki r1m h2 den hızlı bir motosiklet. Yotubeda fazlaca videosu var.

Bende 1 yarış diye biliyorum.

Motosikleti
    Gsx-R 1000(gixxer k9)
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Ahahah
    Aynen motorisk bu kesin kalıbımı basıyorum.

Sevgili motorisk!!!
    1 ay sonra benide alın gruba.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Kolpadır diye girdim de bu tayfanın videoları her yerde sıktı artık. 260km/h hızlarda teker yaparak 600cc geçmek, 350+ yapmak marifetmiş gibi koymuşlar bide. Suç bunlarda olduğu kadar yorumlara kralsınız, şuraya gelin benden, buraya gidin benden yazanlarda. Adama sponsor olan ve olmak için hazır olan firmalar varsa suç kimde sizce?

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Ferrarinin Milanodaki satış mağazasında bir civatanın 200€ olduğunu gördüm.Bilmem hangi yarışta bilmem hangi modelden sökülmüş hesapta.

YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Cristogp adlı üyeden alıntı Mesajı göster

İyi de aynı şekilde r1m var. Sadece yazılım ve sıkıştırma oranları farklı,. Krank alaşımının vs farklı olduğunu düşünmüyorum. Kaldı ki r1m h2 den hızlı bir motosiklet. Yotubeda fazlaca videosu var.

H2'den hızlı mı? Ankara'da gözlerim ile şahit oldum kaç kere. Yazılım ile oynanmış hayabusa ile oynuyordu resmen. R1M'in lafı geçmez. Pistte r1m daha hızlıdır iddiam yok o konuda.

Formula 1 motorlarında sabit bir rakam yok bir sezonda 8 motora kadar izin vardı.

matrax33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 400 sxc
    Kovulduğun yere niye geri gelip sıvanmaya çalışırsın ki tekrar.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)