Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

elcik demiri boyama

Motovento
    REKLAM ALANI

elciğin dış tarafındaki demirleri manetlerin uç kısmındaki gibi krom gümüş rengine boyayabilir miyim? bi ustaya sordum orayı krom rengi yapamazsın yenisini alman gerekir dedi bana pek inandırıcı gelmedi, gümüş olsun yeter zaten manetlerin ucu gibi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Gidon denge topuzu,sanayide oto boya ustası halleder.ama manetler gibi canlı alüminyum parlaklığında olmayabilir.

Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gidon denge topuzu,sanayide oto boya ustası halleder.ama manetler gibi olmayabilir.
    krom kaplama gibi birşey yapamaz mıyız acaba? ben takım gibi olsun diye düşünmüştüm.

Motosikleti
    ......
    Alıntı PETRICHOR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    krom kaplama gibi birşey yapamaz mıyız acaba? ben takım gibi olsun diye düşünmüştüm.
    ustayla görüş,veya eskiden sobacılar vardı,kaplama işi yapan araştır derim..

Ekarademir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Sulu kaplama yapmak lazım. Bikaç kişiye sor bileni bulursun. Hırdavatçılarda krom sprey boya var. Oda olur ama çok parlamaz.

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Büyük ihtimalle zımpara yeterli olur. Boyayı kaldırın, altındaki metal aynı renk. En fazla, boyasını zımpara veya boya sökücü ile çıkardıktan sonra vernik uygularsınız yeterli olur

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Benim manetler siyah ve eskidiğinden boyası yer yer silinmiş özellikle parmakla sıkılan bölgeler, buna bir şey yapılabilir mi?

efemontana - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2018 Mondial Extreme Maxx 200
    Alıntı Kural [ Z ] adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Büyük ihtimalle zımpara yeterli olur. Boyayı kaldırın, altındaki metal aynı renk. En fazla, boyasını zımpara veya boya sökücü ile çıkardıktan sonra vernik uygularsınız yeterli olur
    Ben bu işlemi çanta taşıma demirime yapmaya çalışıyorum. 220 ve 600 zımparalarla 2 gündür uğraşıyorum ama çizikler kaybolmadı. Sıradaki zımpara numaraları kaç olmalı? Bir de zımpara işlemi bittikten sonra kaç kat vernik atmalıyım?

Motosikleti
    ......
    Alıntı efemontana adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben bu işlemi çanta taşıma demirime yapmaya çalışıyorum. 220 ve 600 zımparalarla 2 gündür uğraşıyorum ama çizikler kaybolmadı. Sıradaki zımpara numaraları kaç olmalı? Bir de zımpara işlemi bittikten sonra kaç kat vernik atmalıyım?
    Görsel anlamda pürüssüz bir yüzey sağlaman zor,zaten çanta taşıma demiri için çokta önemli değil,2 kat vernik iş görür,ilk katı at 15dk sonra 2.katı at.

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Alıntı efemontana adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çanta taşıma demiri gibi parçalarda kullanılan boya, mazelem üzerine binecek diğer malzemelerin aşındırmasına karşı dirençli olabilmesi için çok daha kalın tercih edilir. Yani boya daha yoğun ve daha katmanlıdır. Zımpara ile sökmekle uğraşmayın. Zımparaya harcayacağınız paranın çok daha azına sprey boya sökücü temin edin, boyanın üzerine sanki bir kat boya atarmış gibi uygulayıp bir süre bekleyin, spatula ile boyayı sıyırıp malzemeyi soyduktan sonra eğer yeterli gelmemiş ise uygulamayı tekrarlayın. Son uygulama sonrasında kalanlardan kurtulmak için malzemeyi yıkayın ve zımpara ile son temizliği yapın. Fabrikadan çıkmış haline döner. Zorlanmadan ve daha ucuza işi halletmiş olursunuz.

Örnek ürüne buradan, daha uygun fiyatlısına da buradan bakabilirsiniz.

Sprey başka hiçbir boyalı yüzeye gelmesin, boyayı çürütüp kabartarak çıkarıyor bilginiz olsun. Ve mutlaka ama mutlaka eldiven ile kullanmanızı öneririm.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)