Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Abs yoksa o motoru alma yönlendirmesi hakkında !!

Motovento
    REKLAM ALANI
    atalayalper - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CFMoto NK250
    Arkadaşlar ve tüm iki teker tutkunları;
    Kullandığımız araçlar gün geçtikçe çeşitli teknolojik imkanlar ve ekipmanlar ile donatılıyorlar ve daha güvenli hale getiriliyorlar. Öyle ki şu anda abs, asr, esd gibi güvenlik sistemlerinin olduğu maxi scooterlar bile var.

Bazı tavsiye konularında insanlara verilen tavsiyelerde almak istenilen motorlarda Abs olmazsa o motorun kesinlikle o kişiye yaramayacağı ve hemen kaza yapacakları yönünde diretmeler ve yorumlar görüyorum.

Şimdi;

1) Abs'nin motosikletlerde bu kadar yaygınlaşması çok eski değildir! Motosikletin tarihçesine bakın 100 senedir Abs'siz motosiklet kullanıyor bu insanoğlu!!
    2) İnsanlara Abs olmayan motor alma mutlaka düşersin, kayarsın, uçarsın gibi diretmelerde bulunmayın bunu onların bilinç altlarına zorla iterseniz bir gün gerçekten düşerler!!
    3) İmkanlar var ise mutlaka Abs'li motor alınsın hatta şartlar zorlansın evet ama bir motorda Abs olmaması illa düşme sebebi veya o motoru almama sebebi kesinlikle olamaz, olmamalı.
    4) Sen her türlü haltı ye gereğinden fazla hızlan veya takip mesafeni koruma, bozuk veya ıslak zeminde gazı aç sonra durman gerektiğinde frenlere aban Abs yoktu ondan düştüm de.. Böyle bir saçmalık ancak az gelişmiş ülkelerde kabul görür. Abs'siz motora biniyorsan abs varmış gibi kullanmayacaksın.

Biz 15 yıldır Abs olmayan motorlara da biniyoruz. İnsanları ABS yok bu motoru alma düşersin kayarsın uçarsın gibi saçmalıklarla lütfen motordan soğutmayın. Evet Abs hayat kurtarır evet Abs çok önemli bir faktördür ama olmaması gibi bir durumun da olabileceğini hepimiz biliyoruz. O yüzden;

İyi bir eğitim, maksimum dikkat, kaliteli lastikler, bakımlı frenler ve sürüşe odaklanmış bir beyin. Durmak için ayrıca nasıl fren yapmak gerektiğini de bilmek gerekiyor. Abs olmayan motoru alma demek yerine durmayı iyi öğrenin, pratik yapın diyebilirsiniz.

Keyifli ve güvenli sürüşler.
    exlem, artemis99, Mertcan39 ve 6 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Sen yine de ABS'siz motor alma
    iptaluyelik02 bunu beğendi.

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Yanlış bir bakış açısı ile yaklaştığınızı düşünüyorum, zira ABS olması düşmeyeceği anlamına gelmiyor zaten. Ayrıca motosiklete binip düşmeyen motorcu maalesef ki olmaz, belki henüz düşmemiştir, fakat bir gün düşecektir. Bu işin doğası gereği durum bu.

ABS konusunda da söylenecek her şeyi siz söylemişsiniz zaten. Bu bir imkandır, tercih edilmesi gerekir.
    aquarist4 ve TurboTastic bunu beğendiler.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Kanun koyucular mühendislerle ortak çalışmalar sonucunda Abs yi zorunlu yapmışlar , tavsiye edilmesi kimin fikrini etkiler zaten hepsi abs li işte bu bakımdan ilginç olmuş konu..

54RR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    --12 R1 Crossplane
    Alıntı Levent adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yanlış bir bakış açısı ile yaklaştığınızı düşünüyorum, zira ABS olması düşmeyeceği anlamına gelmiyor zaten. Ayrıca motosiklete binip düşmeyen motorcu maalesef ki olmaz, belki henüz düşmemiştir, fakat bir gün düşecektir. Bu işin doğası gereği durum bu.

ABS konusunda da söylenecek her şeyi siz söylemişsiniz zaten. Bu bir imkandır, tercih edilmesi gerekir.
    İlla düşüreceksiniz beni yani Bu arada çok küçükken scooterdan düşmüştüm o sayılır mı

Keoma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-125, R25 Ve Tekrar R25,Dominar 400,Mt-125 Abs
    Zamanında bu arkadaşın dedesi televizyona da şeytan icadı demiştir.

Kafaya gell

Erdost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZONTES 350 T2
    Motordan bir kere düştüm o da on teker kaydı Lowside oldu.Yani Abs olsa düşmezdim.Düşük hızda düştüm, motor ayağımın üzerine düştü 1 ay yattım.

Yani işin özü şu motor alıyorsanız Abs kesinlikle tercih sebebinizin en başında gelsin.Bu teknoloji 10 yılda bir kere lazım olur onda da sizi fiziksel, maddi ve manevi büyük kayıplardan korur.

İnsanoğlu 1000 lerce yıl hiç teknoloji olmadan mağarada yaşadı.Bizde gidip mağarada mı yaşayalım?
    127, OğuzÖztürk ve E.U.A bunu beğendiler.

Norton772 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Dio
    bence imkan varsa kesinlikle tercih sebebi olmali.
    Shrieker bunu beğendi.

atalayalper - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CFMoto NK250
    İcatlara bir lafımız yok keza Abs'nin hayat kurtarıcı olduğunu zaten yukarıda yazmışım. Bunu bir zorunluluk olarak bu işe yeni başlayan kullanıcılara diretenlere yazdım bu yazıyı.. Gözlerinle oku, beyninle anlamaya çalış.. Olmuyorsa da cevap yazmak zorunda hissetme kendini. Dedelerimizi, atalarımızı da konuya karıştırma benden sana tavsiye.

Riptalon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMax 300
    İlk motorumda yoktu, şimdiki aklım olsa o motorla başlamazdım. Bu kadar basit.

Bir yıl ve 15 bin km civarı kullandığım MT-03'ümde ABS yoktu, iki yıl ve 35 bin km civarı kullandığım VStrom'da vardı. Şu an meslek olarak kuryelik yapmak durumunda olsam veya günlük ulaşım için toplu taşıma şansım olmasa ve motosiklet kullanmak zorunda kalsam elbette ABS'siz bir motorla hayatıma devam ederim. Ama hobi için, gezi için, zevk için bineceğim motoru ABS'siz tercih edeceğime motorsuz yaşamaya devam ederim.

mrt20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Benim dedemde yıllarca toros binmiş abssiz hava yastıksız ölmedide.
    O zaman arabalarda hiç gerek yok böyle saçma sistemlerede.
    E.U.A, Ekrem_06 ve Riptalon bunu beğendiler.

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Benim için de olmazsa olmaz değildir. Tekerleklerin kilitlenip kilitlenmemesi; sürüşümü ve sürdüğüm yol şartlarını düşündüğüm zaman alt basamaklarda kalan bi tehlike türü

gerivites - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    D400
    Abs'siz motora biniyorum. Bu motora binmemin sebebi ucuz olması. Eğer 3-5 lira daha pahalı bir motora bineceksem mutlaka Abs ararım. Ve böyle bir motor alırsam da düzgün lastik takarım. Ben düşmekten çekinmiyorum 3 kez ön fren yüzünden yapıştım yere. Hiçbişey olmamış gibi kalktım yoluma devam ettim. Motor ucuz kafam rahat. 20-30bin liralık bir motor alırsam da "ön freni yapamamak" yüzünden düşersem çok üzülürüm :D
    abs şart değil ihtiyaç. herşeyden önce güvenlik gelir
    instagram.com/gerivites
    youtube.com/user/nimbus8222

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kanun koyucular mühendislerle ortak çalışmalar sonucunda Abs yi zorunlu yapmışlar , tavsiye edilmesi kimin fikrini etkiler zaten hepsi abs li işte bu bakımdan ilginç olmuş konu..
    Abs zorunlu mu, 125 cclerde 250 lerde durum nedir?
    Az silindir, çok iş

gerivites - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    D400
    Alıntı atalayalper adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İcatlara bir lafımız yok keza Abs'nin hayat kurtarıcı olduğunu zaten yukarıda yazmışım. Bunu bir zorunluluk olarak bu işe yeni başlayan kullanıcılara diretenlere yazdım bu yazıyı.. Gözlerinle oku, beyninle anlamaya çalış.. Olmuyorsa da cevap yazmak zorunda hissetme kendini. Dedelerimizi, atalarımızı da konuya karıştırma benden sana tavsiye.
    Bu konuda haklısın da kimseyi değiştiremezsin. Ben bunlar yüzünden 3 ay ön fren kullanmadım :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:29 ----------

Alıntı BatuhanK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abs zorunlu mu, 125 cclerde 250 lerde durum nedir?
    euro4 ile onlar da zorunlu oldu. euro3 satış mevzu 2019a kadar uzatıldı galiba. yeni gelen 125liklerde de abs var zaten.(honda,yamaha falan)
    instagram.com/gerivites
    youtube.com/user/nimbus8222

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    Güvenlik donanımı her zaman iyidir imkan varsa alınmalıdır fakat olmazsa ölürsün düşersin diye bir kaide yok

Keoma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-125, R25 Ve Tekrar R25,Dominar 400,Mt-125 Abs
    Alıntı Erdost adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motordan bir kere düştüm o da on teker kaydı Lowside oldu.Yani Abs olsa düşmezdim.Düşük hızda düştüm, motor ayağımın üzerine düştü 1 ay yattım.

Yani işin özü şu motor alıyorsanız Abs kesinlikle tercih sebebinizin en başında gelsin.Bu teknoloji 10 yılda bir kere lazım olur onda da sizi fiziksel, maddi ve manevi büyük kayıplardan korur.

İnsanoğlu 1000 lerce yıl hiç teknoloji olmadan mağarada yaşadı.Bizde gidip mağarada mı yaşayalım?
    Son cümle arkadaşın ağzının payı için yeterli bence

TIGERSHARK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben devletlerin yerinde olsam bütün motorlara abs yi mecburi, 2 ve üzeri silindirli motorlara da esp yi zorunlu kılarım. Herhalde motor kazalarının %40'nı engellemiş oluruz.
    Shrieker ve E.U.A bunu beğendiler.

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Alıntı 54RR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İlla düşüreceksiniz beni yani Bu arada çok küçükken scooterdan düşmüştüm o sayılır mı
    Keşke o iş elimizde olsa da kimseyi düşürmesek
    54RR bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler