Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Admin,Moderatör ve site akışı sağlayan editörler için öneri hk.

Motovento
    REKLAM ALANI
    levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Merhabalar;

Totalde 5 yıla yakın bunun 3.5 yılı misafir geri kalanı aktif üyelik olmak üzere forumdayım,forumun ben dahil bir çok kişiye tecrube ve bilgi anlamında değer kattığına inanıyorum,kısacası forumda bulunmaktan keyif alıyorum,neyse uzatmadan mevzuya geçiyorum,

Özellikle son 1 yıldır Moto sohbet kısmının gerekli gereksiz bilgilerle harmanlandığını görmekteyim,kaba tabirle ipini koparanın konu açtığı bir mecraya doğru hızla ilerlemekte,sevgili editörlerden ricam şunlar olacak;

-Konu açmak için min 1-3 ay arasında forumda aktif üyeliği olmak.
    -Aynı zamanda içeriklerde bilgi akışı konularında aktif yorum yapmak
    -Konu açma esnasında anahtar sözcükler ile post kontrolu yapılarak benzer bir konu daha önce açıldıysa yeni konuya izin vermemek.
    -Konu açılma durumunda en azından onay sürecine tabi olunması
    -Google ve MT üzerinden bir konu aramam gerekti ve son 1 yıldaki saçma sapan konular önüme serildi,bu olayın dezavantaji teknik bilgi aramak isteyen bir kullanıcının kafasını karıştırmaktan başka bir işe yaramıyor.

Evet arkadaşlar,konuyla alakalı bilgi ve önerilere ilave katkılarınızı beklerim.

Site yönetimi,ve forumdaşlara Saygılarımla..
    RoofRoof, mombohunter, yns0707 ve 8 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Pangaea - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr 125
    Mobile Gönderi beğenme tuşu istiyoruzz!!
    atalayalper ve levend84 bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    sitede, steril ortam olsa
    kuraldan girilemese, yazılamasa...

HONDAANTALYA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150
    +1 Son derece Mantıklı..Trollere kalkan şart!!
    Hep bişey Yazdıktan sonra aklıma geliyor, Formun Bi Android programı olsa iyi olmazmı.
    Kıçı kırk sitelerin dahi Android tabanları kuruldu.
    levend84 bunu beğendi.

Se-ZeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow Vt 750 C4
    Birçok sitede yöneticilik yapmış birisi olarak, bahsettiğiniz sorunlar motosiklet.net'e özel değil, genel olarak tüm forumlarda bulunan problemler. Kullanıcılara ilk 1-3 ay konu açma ya da mesaj yazma izni verilmezse kullanıcı kalmaz, çünkü adı üstünde "yeni üye" . Onun bir foruma ısınma süresi var.

Bilgi akışı sağlanırken sık sık ego tartışmasına dönüşmesinin önüne geçmek adına ya sert davranıp konu kitlenerek geçilebilir ya da kullanıcılar banlanarak, her ikisi de kullanıcıyı kaybetmeye ve forumun aktifliğinin azalmasına sebebiyet verir.

Post kontrolü sağlanırken işlemi yapacak yazılım bir insan olmadığından ne kadar temiz analizler yaparsa yapsın birebir uyuşma tespiti yapamayacağından bahsettiğiniz filtrelemeyi yapmak pek mümkün değil.

Bazı bölümlerde onay sistemi işlemekte.

Velhasıl, insanın olduğu yerde karmaşa ve bilgi kirliliğinin olamsı açıkcası kaçınılmaz. Bunu minimize etmek için kimi siteler davetiye/referans usülüyle çalışıyorlar, bu sistemin de işleyebilmesi için kemik bir üye kitlesine ihtiyaç var.
    fatih.met bunu beğendi.

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    Bu tür istekler daha öncede oldu, moderasyon bu konuda insanları kısıtlamak istemiyor. O yüden mudahale etmiyorlar.

Onlarda kendilerince haklilar ama bazen gercekten burayı çocuk bahçesine çeviren üyeler ve konulari engellense fena olmaz.

Bazı insanlar ortamdaki huzursuzluk ve kaos ile ruhunu besliyor.
    SuleymanE ve levend84 bunu beğendiler.

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    desteklediğim öneri.

şu foruma ciddi bir el atılması gerektiğini düşünüyorum. önüne gelen başlık açıyor. önüne gelen saçma sapan yorumlarda bulunuyor.;
    levend84 bunu beğendi.

Motosikleti
    ......
    @Se-ZeR

Yeni üyenin foruma ısınması tabiki iyi birşey,fakat mevcut sohbet üzerinden'de yorum yaparak konulara müdahil olunabilir,illa konu açmak gerekmiyor zaten extra bir durum olmadığı müddet açılan konular sabit;Abi 125 alacam ama hangisi,250lik öneriniz,Acil fren tutmuyor,Motor 140'ı geçmiyor vs.vs.

Post ve içerik kontrolu mümkün olduğunca sağlıklı yapılabilir.

Sonuçta mevcut konular içerisinde'de arzuhal edilebilir.

Ayrıca üye kaybetme mevzusuna gelecek olursak,bu bilgi ve konu kirliliği yüzünden,aktif olan eski üyelerden,forumda göremediğim çok kişi var birde bu açıdan konuya bakalım.

Deadly Sto(R)m - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2022 / Mondial X-Treme Maxx 200i
    Bence hiç kısıtlamaya gitmeyelim. Sonuçta aklımıza gelen şeyleri not edebileceğimiz forum sayısı kısıtlı. motosiklet.net'i o iş için kullanmaya devam edelim.

Motosikleti
    Dominar 400
    Öyle troll içerik başlık açanlar var ki insanın kusası geliyor elim vermesede ekrana bakarak sövüyorum veya sövüyoruz

Örnek; sola düştüm grenaj çizildi ön düzen çok az yamuldu yetkili servisde hepsini yaptırdım zincire baktırdım onu yaptırdım bunu yaptırdım herşeyi tamam ama motorun sol aynası yamuk düzeltemiyorum hangi tip alet önerirsiniz. Abi bune ya bune?!! Tabi verdiğim örnekde abartı çok ama buna benzer içerikler şöyle bi açılan konuya trollmü acaba gözüyle bakınca anlaşılabilen troll olan içerik çok ve kimse bunları fark etmeyip umursayıp dolu dolu satırlarca cevaplar yazıyor bildiğin insanların yardımseverlik ruhunu insanlığını sömürüyorlar terbiyesizler

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    O zaman mesajların altına "şikayet et" butonu eklensin, fazla şikayet alan mesajlar yönetimin önüne düşsün, onlar incelesinler.

CriminalS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 Mh Drift
    %100 destekledigim öneridir modifiye karsitlari banlansin !

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Alıntı drtayfun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O zaman mesajların altına "şikayet et" butonu eklensin, fazla şikayet alan mesajlar yönetimin önüne düşsün, onlar incelesinler.
    İyi de, o buton zaten var

Bkz. her mesajın sol alt köşesi
    _chaotic_ bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Haa, varmış ya hakkaten, bunca senedir hiç kullanmamışım, bende de bir tuhaflık var demek ki
    Kural [ Z ] ve _chaotic_ bunu beğendiler.

Norton772 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Dio
    her seyin basi yine egitim bu durumda

54RR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    --12 R1 Crossplane
    Alıntı CriminalS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    %100 destekledigim öneridir modifiye karsitlari banlansin !
    "ı" harfi yerine "i" kullananlar da banlansın o vakit
    İnsanlar sevilmek için yaratıldılar. Eşyalar kullanılmak için. Dünyadaki kaosun nedeni; eşyaların çok sevilip insanların ise kullanılmasıdır.

Üyesi olduğum en sıkı disiplinli forum tabancatüfek isimli forum. İnsanlar birbirlerine sayın diye hitap ediyor. Dil bilgisine ve imla kurallarına uymak zorunlu.Saygısızlık ya da "abile tapanca alacam dezırtigıl kaç para" gibi saçma sapan konu ve yorum sahiplerine tez zamanda uçuruluyor. Seviyeli bir geyik ortamı da var. "Bence şunu şunu al kesinlikle tavsiye ederim" diyen birine tavsiye ettiği ürünü kaç zamandır kullandığı tecrübelerinin ne olduğu hemen soruluyor. Mantıklı bir cevap yoksa BAN. Forumun amacı ateşli ateşsiz silahlarla ilgili neredeyse ansiklopedik ve doğru bilgi kaynağı oluşturmak.

Bu forum o kadar sıkı yönetilemez fakat biraz ciddiyet ve kontrol şart.

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alt alta yazarak önce soru sonra cevabı da kendisinden duyma modası da bunalttı

Motosikleti
    ......
    Alıntı DKN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Alt alta yazıp önce soru sonra cevabı da kendisinden duyma modası da bunalttı. Bunlarıda banlasalar
    İlave olarak,Sırf konu açmak için üye olup,yazılan yorumlara cevap vermeden kaybolan tiplerde var.

jackonbir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hondabeat > cbf150 > twsapache > cbf150 > NC700 >
    sitede sorun yok sen yaşlanıyorsun ve huysuz bir ihtiyara dönüşüyorsun.

cıvıl cıvıl çocuk seslerini kafan kaldırmıyor artık.

bunak seni
    Kızıl pars ve Gouranga bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)