Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Devir Göstergesi Çubuğu 0'ın Altına Düştü

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Hero Karizma R
    Yokuş yukarı yüksek devirde giderken, tam vites atacakken ana sigortanın atması sonucu motosiklet stop etti ve devir göstergesinin çubuğu resimdeki gibi aşağı düştü ve orada takıldı. Yukarı çıkarmıyor. Nasıl çıkartırım? Sökmem mi gerekiyor bir yöntemi var mı?
    (Gazı sonuna kadar açıp çalıştırarak denedim, belki hızla hareket edip çıkar diye; çıkamadı.)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    bajaj pulsar 200 NS
    Pulsarda başıma gelmişti aynı olay. Plastik korumayı söktüm, ekranın korumasını söktüm, 0 konumunda tekrar taktım. Sizde de aynısı olur mu bilmem. Servis 40-50 tl para alıyor galiba, ama siz yaparsanız 10 dakika sürmez.

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sigorta atınca, ibre olması gereken 0 pozisyonuna aniden dönmek durumunda kaldığından altındaki dişli veya yuva sisteminden çıkmıştır. Göstergeyi sökmeden düzeltemezsin. Eğer elinden geliyorsa netten videolarını bularak dene, ama tekrar toplarken su sızdırmazlığını es geçme.
    Eğer elinden gelmiyorsa, hiç elleme servise götür. Eğer sökemeyeceklerini söylerler ise (bazı göstergeler sökülmeye müsait olmayabilir), garantin de bitti ise göserge tamiri yapan bir yer bulman gerekecek.

Motosikleti
    Hero Karizma R
    Alıntı ViraneDervis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Pulsarda başıma gelmişti aynı olay. Plastik korumayı söktüm, ekranın korumasını söktüm, 0 konumunda tekrar taktım. Sizde de aynısı olur mu bilmem. Servis 40-50 tl para alıyor galiba, ama siz yaparsanız 10 dakika sürmez.
    Alıntı Lucas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sigorta atınca, ibre olması gereken 0 pozisyonuna aniden dönmek durumunda kaldığından altındaki dişli veya yuva sisteminden çıkmıştır. Göstergeyi sökmeden düzeltemezsin. Eğer elinden geliyorsa netten videolarını bularak dene, ama tekrar toplarken su sızdırmazlığını es geçme.
    Eğer elinden gelmiyorsa, hiç elleme servise götür. Eğer sökemeyeceklerini söylerler ise (bazı göstergeler sökülmeye müsait olmayabilir), garantin de bitti ise göserge tamiri yapan bir yer bulman gerekecek.
    Teşekkürler, Motoru stop ettiğimde yaklaşık 60 derece daha aşağıya düşüyor. Çalıştırınca 0'a dayanıyor. Sanırım dişli veya yuva sisteminden çıkmamış. Sadece takılmış.
    Elimden gelir, söker takarım da belki sökmeden yapılabilecek pratik bir yöntemi vardır diye ve belki bunları vakumluyorlardır, içine hava girince sapıtır falan diye sormadan sökmeye korktum.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)