Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Dayak yemiş gibi oluyorum ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar r25 alalı 1 sene oldu yaklaşık ama ben her bindiğimde bıktım artık ya modunda biniyorum çünkü çok aşırı yoruluyorum sanki bir ton dayak yemiş gibi oluyorum.Kucuk çocuk gelse beni pataklar o derece kolumu kaldıracak mecalim kalmıyor.Dogru oturuş pozisyonunda oturuyorum ama neden böyle oluyor anlamadım satıp xmax 250 almayı planlıyorum sizce doğru mu yaparım çok kararsızım?

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:29 ----------

Özellikle bacaklarım çok ağrıyor yaşlılar gibi durmadan şikayet ediyorum..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    MotoRR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -YOK-
    R25 de belinizin ağrıması bile zor iken bacağınızın ağrıması imkansız. Sorun büyük ihtimal sizden kaynaklı ama isterseniz daha rahat bi motora geçebilirsiniz.
    faruk05 bunu beğendi.

sailor33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800 (INTERCEPTOR)
    Bacaklar ağrıyorsa oturuş pozisyonu doğru. Başka yerlerde varsa yanlış da var demektir.

Ss tarzı oturuş pozisyonundan dolayı uzun mesafe de ne kadar doğru oturursanız oturun yorar.

Bu nedenden dolayı daha sık mola vererek seyahat edin.

Bu arada sırt çantası ve göbek varsa bu da ekstra yük olur üzerinize
    faruk05 bunu beğendi.

Alıntı MotoRR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    R25 de belinizin ağrıması bile zor iken bacağınızın ağrıması imkansız. Sorun büyük ihtimal sizden kaynaklı ama isterseniz daha rahat bi motora geçebilirsiniz.
    Motto akademide öğrendiğim oturuş pozisyonuyla oturuyorum ama yanlış mı oturuyorum acep?

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:36 ----------

Peki r25 satarsam bana ne önerirsiniz konforlu olan mesela mt25 biraz daha mı rahattır keşke mt25 alsaydım ya

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    R25imi sattıktan sonra Xmax250 abs ye geçmiş bir kişi olarak şunu diyebilirim ki, evet gerçekten Xmax aşırı rahat.
    Üstelik Xmax250 kendi sınıfındaki tüm skuterlerden daha sert ve rahatsız olarak bilinmesine rağmen bana aşırı rahat geldi.

Oturuş pozisyonu çok dik, selesi de aşırı büyük ve geniş, sanki bir sandalyede oturuyormuş hissi veriyor.

R25 ile beni zorlayan ve satmama neden olan en büyük sorun eşya yüklemek(daha doğrusu yükleyememek) ve kamplı gezilere gitmeye çalışmak olmuştu. Aslında R25 in üretiliş amacı o değil farkındayım fakat, insan yazın arada sırada arkadaşlarıyla yaylaya çıkıp çadır kurup kamp yapmak da istiyor. Xmax şu an işimi yeterince görüyor. Arkaya birde topcase taktım, neredeyse ufak bir hb araba kadar bagaj hacmim oldu :D

Ben bu geçişi yaptığıma hiç pişman olmadım. Performans bakımından elbet R25 le kıyaslanamaz, ancak hızla işi olmayan bir kişiysen işini görecektir.

Ancak en önemli husus şu: scooter herkese hitap etmez, baştan uyarayım. Eğer vitesli motor sürmeyi seviyorsan yine vitesli ve dik oturuşlu bir motor bakmanı öneririm.
    faruk05 bunu beğendi.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Dostum,Demek Mt07 veya 600rr´a binsen komalik olacaksin.

Boy ve agirlik nedir?

Kondisyonsuz biriysen motora hakim olamiyorsun gibi.
    faruk05 bunu beğendi.

54RR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    --12 R1 Crossplane
    Motor üstünde soğuk yemekte yorar insanı. Kaskın fazla ses geçirmesi de beyni yorar. Sonuç motordan inince dayak yemiş gibi olursun. Sonuç olarak ss kullanıyorsanız sık sık mola vermeniz lazım. Yoksa çekilecek dert değil.
    Ben uzun yol giderken 40 dakikada bir 20-30 dk mola veririm.
    faruk05 ve MSMorkan bunu beğendiler.

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Doktora görünüp şikayetlerinizi anlattınız mı? Durum pek normal değil, sanki oturuş pozisyonu veya elcikleri fazla sıkmaktan çok daha farklı birşeyler var gibi Sağlık sorunu olmadığından eminmisiniz?
    faruk05 bunu beğendi.

Motosikleti
    SUZUKI gsx r 1000
    14 yıl race makinadan sonra NC 750 x dct ilâç gibi geldi bana.Ah o gsx r 1000 yokmu ahhh ne kol braktı ne de kafa.
    faruk05 bunu beğendi.

ozan1991 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache/Bajaj dominar 400/yamaha mt07
    Choopper touring tarzı bir motora geç ss tarzın değil belkide ayrıca ufak tefek güçsüz bişeysinde r25 ağırmı geliyor sana ondanda olabilir
    faruk05 bunu beğendi.

Boyum 1.67 kilom 65 acaba ondan mı ? Ama kondisyon sorunumun olduğunu düşünmüyorum çünkü sporla fazla haşır neşir olan birisiyim bilmiyorum..

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:42 ----------

Alıntı Kural [ Z ] adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Doktora görünüp şikayetlerinizi anlattınız mı? Durum pek normal değil, sanki oturuş pozisyonu veya elcikleri fazla sıkmaktan çok daha farklı birşeyler var gibi Sağlık sorunu olmadığından eminmisiniz?
    Anlamadım ne gibi ? Biraz anlatım bozukluğu yapmadan cümle kursanız yada biraz açıklayıcı konuşsanız..

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Alıntı faruk05 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Boyum 1.67 kilom 65 acaba ondan mı ? Ama kondisyon sorunumun olduğunu düşünmüyorum çünkü sporla fazla haşır neşir olan birisiyim bilmiyorum..

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:42 ----------

Anlamadım ne gibi ? Biraz anlatım bozukluğu yapmadan cümle kursanız yada biraz açıklayıcı konuşsanız..
    Vucut geliştirme ile ugrasiyorsan,aşiri üst göğüs basma,piramit çalişma yap,ön kol,arka kol abarti basiyorsan vucut zaten ıskarta olur.

Bcca+ ve düzgun whey protein kullan.tekrar soyluyorum,vucudunu piramit calisarak dinlendir.

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    2008 de mct 250 ile izmirden istanbula 2011 de ise virago 535 ile eskişehirden istanbula neredeyse molasız denebilecek şekilde geldim. Gram yorulmadım.
    Süpersportla pendik göztepe arası bileklerim kırılıyor. ;)

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Dik oturuşa sahip , en az çene hizasında camı olan , pegleri kalça hizasında bir motora vede kulak tıkaçlarına sahipsen bu kadar yorulmazsın biraderim , bu cumartesi akşam Çanakkale' den çıktık Uçmakdere üzerinden İstanbul ' a tek marş geldik , yol 300 km yaş 47 motor Vstrom Suzuki sıfır sıkınti ;)

Motosikleti
    R25
    Geçen ramazandan beri sürüyorum tek şikayetim 600 km yol yaptıktan sonra kaba etimde oldu. Tahtaya oturuyorsun gibi hissediyosun bir süre sonra.
    190 a 130 kiloyum motordan indikten sonra benim değil onun bi taraflarının ağrıdığına eminim
    bursalıali bunu beğendi.

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Alıntı Jameican1912 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçen ramazandan beri sürüyorum tek şikayetim 600 km yol yaptıktan sonra kaba etimde oldu. Tahtaya oturuyorsun gibi hissediyosun bir süre sonra.
    190 a 130 kiloyum motordan indikten sonra benim değil onun bi taraflarının ağrıdığına eminim

aklıma direk bu geldi
    Jameican1912 bunu beğendi.

YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İlacın inazuma gibi motorlarda

tyrung - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Monster 696, Vespa Primavera
    Kendini sıkıyor olabilirsin.

Demekki sen bnim drifte binsen 3 gün hastaneden cikamazsin sjsjsjs

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı uzay gemisi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Allahallaaa 4 kere izledim. İzlemekten kendimi alamadım. Kitlendim resmen yav �� Ne kadar güzel sürüyor. Sanki slowmo gibi ��

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)