Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Dr.Pulley Baga kullanan var mı?

Motovento
    REKLAM ALANI
    atalayalper - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CFMoto NK250
    Selamlar,
    Dr.Pulley bagaların distribütörü ile fuarda tanıştım oldukça bilgili ve genç kişiler.. Yaklaşımları ve verdikleri bilgiler hoşuma gitti.
    Baga değişim zamanı geldiğinde veya ilk servis zamanım geldiğinde Dr.Pulley bagaları denemek istiyorum. Ama bir yandan da bu baga olayının son hızı ve akselerasyonu arttırması bana biraz şehir efsanesi gibi geliyor.. Yani olabilir de diyorum olmayadabilir de.

Uzun lafın kısası Dr.Pulley baga kullanıp iyi sonuç alan veya memnun kalmayan birileri var mıdır? Var ise deneyimlerini paylaşabilir mi?
    Teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    HONDAANTALYA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150
    Ben pcx e taktım dahada yavaşlattı, debriyajdan sesler çoğalmaya başladı. Fazla kullanmadan attım bi köşeye. Pek bir artısı yok.

Motosikleti
    CFMoto NK250
    Eyvallah yorum için.. Bu tür kullanıcı yorumları önemli

Motosikleti
    CBF 150
    Alıntı atalayalper adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eyvallah yorum için.. Bu tür kullanıcı yorumları önemli
    Ancak ben Gram olarak en ağırını temin ettim. Sebebi yolum uzun, uzun yollarda daha iyi olacağını söyledi satıcı ama pek randıman vermedi.

Artı, satıcının bahsettikleri hızlanma vs hiç birisi olmadı..

Motosikleti
    CFMoto NK250
    Ağır baga son hızı arttırıp, akselerasyonu düşürür diye biliyorum. Sizin ilk hızlanma değerleriniz olması gerekenden ağır baga taktığınız için düşmüş olabilir. Ama bu hesaba göre son hızın artış gösteriyor olması gerekirdi.

Motosikleti
    CBF 150
    Ağır baga son hızı arttırıp, akselerasyonu düşürür diye biliyorum. Sizin ilk hızlanma değerleriniz olması gerekenden ağır baga taktığınız için düşmüş olabilir. Ama bu hesaba göre son hızın artış gösteriyor olması gerekirdi.
    Sizin gibi ayrıntılı bilmiyordum, satıcıya belirttim xx gram daha iyi olur dedi gönderdi. Ama titreşimi kesti kalkışlarda.

osiosborn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Titreşime etkisi oluyor mu bunun?

Motosikleti
    D'elight & Tracer 900
    Bir ara aldım bizim ufaklığa taktım, ilk 1000km sarsıntısız sorunsuz çalışmaya başladı (Nedeni varyatörü açtığımda temizlememdi sanırım) sonra titreşim arttı ve son hız artmadı. Hatta yokuş aşağı eskiden 100-110 arası bir yerlerde olurken motor 100ü hiç geçmemeye başladı 97-98 falan oluyordu :D

12.000km bakımda hem bagaları çıkarttım hem de varyatörü temizledim de kurtuldum.

JCosta almadıkça bir değişiklik olacağını düşünmüyorum.

Motosikleti
    CFMoto NK250
    Teşekkürler yorum için.. Jcosta varyatör değişiminden mi bahsediyorsun yoksa baga mı?

Motosikleti
    D'elight & Tracer 900
    Teşekkürler yorum için.. Jcosta varyatör değişiminden mi bahsediyorsun yoksa baga mı?
    kusura bakmayın yeni görme fırsatım oldu, jcosta varyatör olarak almak daha mantıklı xmax'de kullanıp baya memnun kalmıştım.

oxus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F 650 - Yuki Scrambler - Kymco Downtown
    bir aralar bende kymco xciting 250 vardı. 125 kmye gelince bağırıp gitmiyordu. dr pulley baga ve orjinalinden daha kaliteli varyatör kayışını alınca hızı 145 km ye kadar çıkmaya başlamıştı, konforum da artmıştı. yalnız akselerasyon değişmiş miydi hatırlamıyorum

Motosikleti
    Lambretta V200 Special, Peugeot Django 150 Sport
    10,5 gr orijinal galet ağırlıklı django motoruma Hakkı Bey'in tavsiye edip göderdiği 10 gr dr.pulley galetleri data serviste taktık.. kalkışımdan yokuş tırmanışıma ve 90 km/h sürate kadar motorum canlandı.. daha sarsıntısız çalışıyor diyebilirim.. sadece 120 km/h olan son süratine biraz daha devirle çıkabiliyor.. bunu da çözer umuduyla 10,5 gr dr.pulley deneyeceğim.. ben ağırlıkları fazla değiştirmeden tavsiye ederim zira dr.pulley galetlerin iddiası anladığım kadarıyla yuvarlak olmayan patentli tasarımı ile varyatörü orijinal galetlerinden daha fazla açıp kapatabilmesi

Motosikleti
    CFMoto NK250
    Bazı motosiklet markalarında bu marka bagaların tüm teknik değerleri daha da kötüleştirdiğine dair videolar izlemiştim ve nette de yazılar okumuştum o yüzden vazgeçmiştim denemekten.

Motosikleti
    XCİTİNG 250i
    Merhaba. Bende xciting 250i kullanıyorum. Şu anda kararsız kaldım. Orijinal bagalar 20 gr. Dr. Pulley satıcı ile görüştüm. 18 gr. Baga idealdir diyor. Sizin kullandığınız kaç gr. dı acaba? Bu cumartesi bakım var siparişini bir an önce geçmek istiyorum. Eğer mümkünse kullandığınız kayışıda öğrenmek isterim. Şimdiden çok teşekkürler.

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:52 ----------

Alıntı oxus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bir aralar bende kymco xciting 250 vardı. 125 kmye gelince bağırıp gitmiyordu. dr pulley baga ve orjinalinden daha kaliteli varyatör kayışını alınca hızı 145 km ye kadar çıkmaya başlamıştı, konforum da artmıştı. yalnız akselerasyon değişmiş miydi hatırlamıyorum
    Merhaba. Bende xciting 250i kullanıyorum. Şu anda kararsız kaldım. Orijinal bagalar 20 gr. Dr. Pulley satıcı ile görüştüm. 18 gr. Baga idealdir diyor. Sizin kullandığınız kaç gr. dı acaba? Hatırlıyor musunuz? Bu cumartesi bakım var siparişini bir an önce geçmek istiyorum. Eğer mümkünse kullandığınız kayışıda öğrenmek isterim. Şimdiden çok teşekkürler.

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    açılın.
    kullanıyorum.
    memnunum.

hikayesi şöyledir;

uzun süre jcosta kullandım,
    oldukça da memnundum ,
    ömrünü doldurdu, varyatör tasından bulmam lazım.

orijinal baga ile müthiş bir titreşim ve jcostaya göre hantallaştı.
    dr.pulley aldım.
    titreşimin çoğunu ekarte edebildi,
    ara hızlanmalar stok bagadan daha iyi.
    şahsen memnunum.
    değişik ağırlıklarda olanları olsa daha iyi olur idi.

sym joymax 14.

AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kullandım(Yamaha XCITY de 11gr). Çok memnun kaldım. Fakat baga tutucu ve tırnakları da dr.pulley olarak değişti. Fiyatı epey bir yekun tutmuştu. Titreşim sona ermişti. Ara hızlanmalarda memnun edici olmuştu. Son hız çok az düşmüştü. Fakat sonradan tavsiye üzerine speedol marka yüksek sıcaklık ve basınçta çalışmak üzere üretilmiş(sıvılaşma ısısı 260 derece) lityum gres bolca ön varyatore koydurdum. Motoru kullanınca ağzım kulaklarıma vardı. Vitesli motor gibi ivmelenme yaptı motor. XCITY başlıgına bakarsanız yağ kutusunun resmi var.
    Tavsiye ederim.

oxus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F 650 - Yuki Scrambler - Kymco Downtown
    hocam üzerinden 5 yıl geçti, maalesef hatırlamıyorum

Motosikleti
    XCİTİNG 250i
    Alıntı oxus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam üzerinden 5 yıl geçti, maalesef hatırlamıyorum
    Teşekkürler. Denemekten başka çare yok.

dr pulley baga

Öncelikle selamlar.benim daelim s3 advance motumda dr pulley in 23 gr baga ları kullanıyorum.önceki motorlarımda orjinal baga lar vardı.ve degerlendirmeyi buna gore sizlere bildiriyorum.
    onceki kullandıgım daelim s3 lerde takometre yani devir sayacı yaklasık 5 bin ile 7.500 cıvarında otomatik vites buyutmeye gecerdi.dr pulley 23 gr lık baga daki motorumda devir degişmesi
    yani otomatik vites atması ortalama 8 bin ile 9 bin arasında olmaya başladı.yani motorum onceki motorlara istinaden daha seri bir hal aldı.sunuda bildireyim 1 adet 2017 model s3 abs li ve
    2014 model s3 baga lı motorum var.daha oncede bunlar haric 4 defa da daelim s 3 motor o aldım ve kullanıp degiştirdim.(denemiş biri olarak yazıyorum)
    Şimdi artilarina bakacak olursak soyledigim gibi devirleri yuksek oldugu için serilik kazandım.ama bunun eksileri olurmu diye düsünürseniz ben gormedim.
    su soru aklınıza gelebilir.yuksek devirlerde yakıtı fazla yakar diye düşünebilirsiniz.cevap:tam tersi yakıt 100 km ortalama 1 litreye yakın azalma oldu
    tekrar ediyorum su anki 2 motorumun ve daha onceki elimden gecen motorlorum la kıyaslıyorum.neye gore degerlendirme yaptım hemen bilgisini vereyim
    Yaklaşık evimle işim arası 22 km.yola cıktıgımda devir en son 9 binden sonra otomatikman 5 bin devire dusuyor ve yaklasık 120 km gosteriyor.daha sonra ortalama 7 bine cıktıgımda
    150 km cıvarında 8 bin devir cıvrında ise 160 biraz geciyor(uzun yollarda cok ekonomik oldugunu gozlemledim)
    s3 abs li motorumda ise 7 bin civarı 120 km 8500 cıvarı ise 145 cıvarı oluyor.
    bu sıra da herhangi bir distarsyon veya titreşim olmadı.gayet sarsıntısız orjinali gibi oldugunu soyleyebilirim s3 ler için
    bu gozlemlerim sizlere yardımcı olacagını dusundugum için yazdım.ancak sunuda bildireyim yaklasık 1500 km cıvarı kullanıyorum
    ilerde bir sorun cıkartırmı bilemem
    birde bu 23gr baga lar 250 cc klasmanında ve daelim s3 advancede yapılmıs testim için gecerlidir.kullanacagı baga lara göre daha düşük cc motorlarda bu kadar iyi bir serilik tahmin etmiyorum.ama tabiki deneyenler bilir
    yinede aklınıza takılan olursa daelim s3 ler için yardımcı olurum
    son olarak 250 cc motorlarda 20 gr 23 gr baga ların kullanabilecegine kanaatim vardır

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    xmax için 12 gram dr pulley can dır titreşimi alır yetmez tabiki tork da iyi olur

3 xmax da kullanıyoruz memnunuz xmax bagalarda ömür yoktur misketler gibi erimez

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler