Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

3 Bin Motosikletli Çanakkale Şehitliğini Ziyaret Etti..

Motovento
    REKLAM ALANI
    hachiko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500
    Motorcular Şehitler İçin Direksiyona Geçti
    Türkiye Motosiklet Platformu ile Çanakkale 18 Mart Motosiklet Derneği tarafından "Şehitler Bizi Bekler" sloganıyla bu yıl 4'üncüsü düzenlenen etkinlik yaklaşık 3 bin katılımcıyla gerçekleştirildi..

ÇANAKKALE (AA) - Türkiye Motosiklet Platformu ile Çanakkale 18 Mart Motosiklet Derneği tarafından bu yıl 4'üncüsü düzenlenen "Şehitler Bizi Bekler" organizasyonuna yaklaşık 3 bin motosikletli katıldı.

Geceyi Çanakkale'de geçiren motosikletliler feribot ile Eceabat ilçesine geçti, ardından konvoy halinde Şehitler Abidesi'ne ulaştı.

Burada Türk bayrağı açarak saygı duruşunda bulunan binlerce kişi İstiklal Marşı'nı söyledi. Okutulan mevlidin ardından şehitler için dua eden motosikletliler, yarımadadaki şehitlikleri ve anıtları ziyaret etti.

Türkiye Motosiklet Platformu Başkanı Zafer Fatih Özsoy, AA muhabirine yaptığı açıklamada, bu yıl dördüncüsünü gerçekleştirdikleri etkinliği başarıyla tamamladıklarını söyledi.

Etkinliğe Türkiye'nin birçok şehrinden motosikletlinin katıldığını ifade eden Özsoy, "Binlerce arkadaşımız tarihi yarımadadaki şehitliklere geldi. Hava durumu ne olursa olsun şehitlerimiz için her zaman burada olacağız. Çanakkale şehitlik sürüşüne katılmanın haklı gururunu ve heyecanını yaşıyoruz. Burada bulunmaktan, şehitlerimizi şükranla anmaktan gururluyuz." dedi.

milliyet..
    100 tlye 1300 km yol giden Volta vs5im

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    Nedense Çanakkale şehitliğinde içki içen densizleri hatırladım
    Bu densizler 1920 li 1960 lı 1980 li yıllarda ve 2017 de yaptılar bu alçaklığı
    Bu malum zibidi denyo zihniyet, dinini, dilini ve özümüzü kaybetmeye çalışan zihniyetin ta kendileridir

Gelelim 1920 li yıllara
    Dedelerin yolundan gitmişler

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:21 ----------

Fatiha okumadan gitmeyelim...
    Saygı duruşu vb. şeylerin ölülere ve şehitlerimize faydası yok

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    [/COLOR]Fatiha okumadan gitmeyelim...
    Saygı duruşu vb. şeylerin ölülere ve şehitlerimize faydası yok[/QUOTE]

Bu söylediğiniz kişiye göre değişir.Hıristiyan biri içinde bizim okuyacağımız fatihanın bir ehemmiyeti yoktur.Saygı duruşu herkesin ortak olarak yapabileceği bir olay.Yoksa Fatiha okumaya bir engel yok.O zaman motor sürmeninde bir faydası yok.

osiosborn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ne saçma insanlar var, her şeyi baltalıyorlar.

Toplumu toplum yapan, milleti birlikte tutan olaylar, kahramanlar, yerler vardır.

Gerçi 16 senede bunları da baltaladıkları için bunu anlamazlar.

Dinin bizi birlikte tutacağını düşünecek kadar da cahil, kıçımızın dibindeki olayları göremeyecek kadar da aveller.
    enderbilgi, _chaotic_, RoofRoof ve 6 diğerleri bunu beğendiler..

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Organizasyonu düzenleyenlerden Allah razı olsun, emekleri büyük. Hem şehitlerimizi andık, hem yol yaptık hem de yeni arkadaşlarla tanıştık.
    Kural [ Z ] bunu beğendi.

Kızıl pars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bisiklet
    Biz organizasyondan habersiz ve bağımsız olarak 3 arkadaş gittik.
    Bizim gibi bağımsız olarak başka yerlerden gelenler de vardı.

Gerçekten çok sayıda motosikletli - motosikletsiz ziyaretçi vardı.
    Bu duyarlılığın oluşması, vatanımıza ve değerlerimize sahip çıkmak açısından çok önemli.

Ayrıca bu vatan için canını feda etmiş her milletten, her inançtan insan yan yana yatıyor.
    O birliği biz dışardan bozmamalıyız.

Herkes kendi inancına, mizacına, kültürüne, fikrine göre şehitlere saygısını ifade edebilir.
    Saygısızlık olmasın yeter.
    RoofRoof, enderbilgi, tommygun ve 2 diğerleri bunu beğendiler..
    Hamdım, piştim, hala hamım.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Alıntı Pistonlar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu malum zibidi denyo zihniyet, dinini, dilini ve özümüzü kaybetmeye çalışan zihniyetin ta kendileridir

Gelelim 1920 li yıllara
    https://i.hizliresim.com/lORQ3B.jpg

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:21 ----------

Sen her konuyu niye provoke ediyorsun?

İnsanlar toplanmışlar,şehitlerimizi hayırla yad etmişler.

Kimisi duasını eder,kimisi başka şekilde anar.

Paylaştıklarının şimdi bunlarla ne alakası var ?

Aklınca insanlara birşeyler anlatmaya çalışıyorsun ama fitneden başka birşey üretmiyorsun.
    birbilent, rasitkoksal, Thracian ve 6 diğerleri bunu beğendiler..

HONDAANTALYA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150
    Bu kahramanları unutmayalım unutturmayalım..Hakları büyüktür, Allah onları Peygamber efendimiz (SAV) komşu eylesin.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ........Organizasyonu düzenleyenlerden Allah razı olsun......

Allah herkesden razı olsun ama grup sürüşü açısından büyük hatalar vardı..

Uzun seneler sonra bizde Çanakkale ye gidelim dedik,
    takıldık peşlerine ama kardeşim 300 km yol en az 500 motor tek parça gidilmezki, grubu 5-6 ya bölmeleri gerekirdi , birde sırtında görevli yazan ama ego tatmini için motosikletin tepesine çökmüş 7-8 kişi 50 ile ancak gidebilen bu uzuun grubun çok yakınından 100 - 120 ile egzoz bağırttırarak geçip ilerde yavaşlayıp grubun arasına dalıp tekrar hızlanarak akılları sıra çoban köpeği gibi bize sahip çıktılar sağ olsunlar !!

İki saat dayanabildim bu eziyete zira o yol 50 ile o şekilde hiç çekilmez , grubu bölseler hem daha kolay kontrol edilebilir hemde yolu kullanan diğer araçlar bu kadar engellenmezdi, motorlarda grup sürüşüne uygun zincir sürüşüne adapte olup biraz daha hızlanabilirdi..

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Allah herkesden razı olsun ama grup sürüşü açısından büyük hatalar vardı..

Uzun seneler sonra bizde Çanakkale ye gidelim dedik,
    takıldık peşlerine ama kardeşim 300 km yol en az 500 motor tek parça gidilmezki, grubu 5-6 ya bölmeleri gerekirdi , birde sırtında görevli yazan ama ego tatmini için motosikletin tepesine çökmüş 7-8 kişi 50 ile ancak gidebilen bu uzuun grubun çok yakınından 100 - 120 ile egzoz bağırttırarak geçip ilerde yavaşlayıp grubun arasına dalıp tekrar hızlanarak akılları sıra çoban köpeği gibi bize sahip çıktılar sağ olsunlar !!

İki saat dayanabildim bu eziyete zira o yol 50 ile o şekilde hiç çekilmez , grubu bölseler hem daha kolay kontrol edilebilir hemde yolu kullanan diğer araçlar bu kadar engellenmezdi, motorlarda grup sürüşüne uygun zincir sürüşüne adapte olup biraz daha hızlanabilirdi..
    Doğru söylüyorsun, bazı sıkıntılar olmadı değil ama yüzlerce motor, birçoğu belki hiç grup sürüşü yapmamış, yine de bir şekil sağ salim ulaştık. Ben dönüşte gruba kalmadım, direk kendim döndüm, daha kısa sürdü.

BigLion - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio xevo 250 ve Yamaha Tracer 700
    Anlamadım, neden 1 hafta erken gitmişler,esas bu haftasonu değil mi? Bu haftasonu etkinlik yok mu?

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı BigLion adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Anlamadım, neden 1 hafta erken gitmişler,esas bu haftasonu değil mi? Bu haftasonu etkinlik yok mu?
    Gerekli tüm izinler 10 Mart, 11 Mart için alınmış. Zaten 18 Mart'ta da Cumhurbaşkanı Çanakkale'ye geleceği için bu tarz bir motosiklet kortejine izin verilmesi çok zor.

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Gelelim 1920 li yıllara

Arkadaş her konuya fitne fesat nefret sokup çarpıtmak zorunda mısın?İslam dinine göre ölen yada şehit olan insanın arkasında dua okumanında bir faydası yok.Adam ölmüş defter kapanmış arkasından istediğin kadar dua oku onun defterine sevap yazılmaz.İslam dinine göre kabir ziyaretinin amacı yaşayanlara dünyanın ölümlü olduğunu hatırlatmaktır.Şehitlere ziyaretin amacı da bu ülkenin nasıl düşman işgalinden kurtulduğunu,biz özgürce yaşayalım diye kaç gencinin hayatından vazgeçtiğini görüp anlamak ve saygı duymaktır.Sonuçta orayı ziyaret eden Müslüman da olabilir farklı inançtan da olabilir.Önemli olan Kurtuluş savaşının ne şartlar altında verildiği anlamak insanların nasıl vücutları paramparça olana kadar kanlarının son damlasına kadar ülkelerinin özgürlüğü için savaştığını görmek.
    Özgürlüğün en büyük düşmanı halinden memnun kölelerdir.

hachiko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500
    Alıntı Uğur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sen her konuyu niye provoke ediyorsun?

İnsanlar toplanmışlar,şehitlerimizi hayırla yad etmişler.

Kimisi duasını eder,kimisi başka şekilde anar.

Paylaştıklarının şimdi bunlarla ne alakası var ?

Aklınca insanlara birşeyler anlatmaya çalışıyorsun ama fitneden başka birşey üretmiyorsun.
    Sen niye şunu bamlamıyorsun güzel insan..

Allah hepsinden razı olsun varsak onlar sayesinde..
    _chaotic_ bunu beğendi.
    100 tlye 1300 km yol giden Volta vs5im

wolrath - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pani / 3colore
    off... allaha sukur bugun de bır dangalaklıga sahıt oldum
    birbilent bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Salefi ekolü öyledir, mezar, mezarlık, ata tanımazlar.
    _chaotic_ bunu beğendi.

waldorf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin

Gelelim 1920 li yıllara

Kardeş senin sıkıntın nedir? Ne ile alıp veremediğin var ? Aklın yok, fikrin var...

Yok mu bu forumda ban falan. Eğer yok ise bu vatanadaşın seviyene inip öyle cevap vermek istiyorum.
    _chaotic_ ve birbilent bunu beğendiler.

KTMADDICTED - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 990 SMT & WR250R

Gelelim 1920 li yıllara

Bu nasil bir geri kafaliliktir.Bu millet dinini kendi icinde yasamayi bir turlu ogrenemedi.

Biz Sehitlerimizi sure okumadan da anariz,vatanimiza da sahip cikariz.Senin yol gostermene ihtiyaci yok kimsenin
    birbilent ve _chaotic_ bunu beğendiler.

Ben fatiha okumuyorum önlerinde saygı ve sonsuz minnet ile eğiliyorum kimin ne okuyacağı ne yapacağı senin (senin gibilerin)ne haddine orada rum ortadoks katolik müslüman şaman belki ataist bir sürü milletten bir sürü insan var
    _chaotic_, birbilent ve Kızıl pars bunu beğendiler.

Tek silindire binip ne içiyosa artık çok görüyor pistonlar mış...

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)