Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kevlar Tech90 Pantolon Modifikasyonu

Motovento
    REKLAM ALANI
    osiosborn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merhaba,

Tech90 city model pantolonum var. Yaşadığım sorunu muhtemelen çok arkadaşım da yaşıyor. Kısaca diz korumaları dizime oturmuyor, dönüyor.

Bu bana ciddi güvensizlik hissi veriyordu. Bunun için şöyle bir önlem almayı düşünüyorum. Sizlerin de olumlu olumsuz fikirlerini beklerim.

Resimlerde görülen dizliklerden satın aldım. Bu dizlikleri pantolon üzerinden takınca sabit durmuyor, tam oturmuyor, dönüyor. Vücuda temas etmesi gerekiyor.

Dizlikleri takıp çıkarmak için pantolonu giyip çıkarmak zor olacağı için, pantolonu aşağıda çizdiğim yerlerden kestirip fermuar diktirmeyi düşünüyorum.

Hem şort hem de pantolon olarak kullanılabilecek. Bu sayede sadece alt kısmını söküp takarak dizliği takıp çıkarabileceğim.

Pantolonun dikiş yerlerinden kestirmeyi düşünüyorum, kevlar kısmı aynen kalacak.

Kafamı kurcalayan en büyük sorun fermuar bir kaza anında vücuda zarar verir mi? Veya sizin eklemek istediğiniz şeyler var mı?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Kaza aninda fermuarin oradan kolayca kopmaz mi?

Tuvalet gibi bir yerde pantolonu indirip dizlikleri cikaramaz misiniz?

Motosikleti
    Hornet 650
    Aynı pantolondan bendede var ve hiç sorun yok.

Anladığım kadarıyla; senin pantolonun ya bedenin için büyük yada boyuna göre zayıfsın.

Ya pantolonunu ölçülerine göre değiştirecen yada dizden aşağısını terzide daralttıracan.

İlla motosiklet üzerinde şort giyeceksen kendine bi tane al.
    Kural [ Z ] bunu beğendi.

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Pantolonun bütünlüğünü bozarsan kullanacağın ekipmanı çok fazla zayıflatırsın, fermuarın kendisinin de yaralanmaya yol açabileceğini, bu yüzden ekipmanlarda cırtlı sistemin tercih edildiğini hatırlatırım.

Farklı bir alternatif düşünmeye çalışalım. Sorunu inceleyelim, çözüm bulalım, fikirler ortaya atalım...

Benim aklıma gelen ilk şeyler;

* Sorun diz korumasının dizde dönerek yeterli koruma hissiyatı vermemesi

- Yeterli koruma hissiyatı vermemesi demek yeterli koruma sağlamadığını göstermez. Ancak benzer bir modeli kullandığımdan, aynı hissiyatı aldığımdan ve bu nedenle pantolonun üzerine de mutlaka dizlik taktığımdan söyleyebilirim ki dizlik korumaları yetersizlik hissiyatı size özel değil. Belki kazada koruyacak ancak yan darbeyi kesinlikle korumayacak, çünkü sizin de belirttiğiniz gibi kullanım esnasında diz korumalarının içeride döndüğünü hissedebiliyorum.

- Yani asıl sorun dizlik korumasının içeride dönmesi. Ancak bu pantolon giyildiğinde, oturma pozisyonunda olağan bir durum.

- Bunu atlatmanın en basit yolu diz koruma ceplerini ve içerisine koyulacak korumaları büyültmek, korumaların kenarlarından küçük bir kaç parça keserek ve az miktarda da olsa parça çıkararak dizin kıvrılması esnasında rahatsız edici etkisini en aza indirmek.

* Diz koruma ceplerini ve korumaları genişletmek uygun çözüm gibi görünüyor. Fakat birçok koruma standart ölçülerde geliyor. Bunun için aklıma gelenler;

- Esnek köpük yapıda uygun fiyatlı sırt korumalarından alınarak diz kısmına küçük cepler eklenerek bunların içerisine bu kesilen korumalar eklenebilir.

- Üretici ile irtibata geçilerek ürün geliştirme talebi ve tavsiyesi ile geliştirilen ilk üründen ücretsiz/indirimli numune istenebilir.

- Diz koruma cebi genişletilerek, bahsettiğim şartlarda elde edilmiş sırt koruması ile tek parça bir koruma diz kısmına eklenebilir.

Şu anda bunlar aklıma geliyor. Ancak kesinlikle pantolonunuzu kesmeyin. Farklı fikir ve alternatifleri değerlendirip çözüm bulabiliriz.
    osiosborn bunu beğendi.

Motosikleti
    MT-07
    Aynı pantolon aynı model mevcut. Hatta kaza anında da koruyup bütünlüğünüde kaybetmedi. O dizlikler bizde dönmüyor da sen de nasıl dönüyor? Hediye veya büyük beden Alman kaynaklı olmasın? Senin modifikasyon dediğin kendi vücuduna platin taktırmak ise orası ayrı( platin takılması da en iyimser ihtimal).

Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynı pantolon aynı model mevcut. Hatta kaza anında da koruyup bütünlüğünüde kaybetmedi. O dizlikler bizde dönmüyor da sen de nasıl dönüyor? Hediye veya büyük beden Alman kaynaklı olmasın? Senin modifikasyon dediğin kendi vücuduna platin taktırmak ise orası ayrı( platin takılması da en iyimser ihtimal).
    Bizde dönüyor. İnsan vücudu bu, kişiden kişiye değişir. Bir sorun varsa gereksiz eleştirmektense çözüm aramak daha mantıklı.
    Shrieker bunu beğendi.

Green Arrow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Moto Guzzi v7 850 Special + Kymco People S 200
    Korumalı pantolon üreticisi olarak nacizane korumaları dışardan takmayı düşünüyorsanız, yapmayın lütfen. Düşme anında eğer korumalar kotun dışarısında olur ise ilk olarak dizden ayrılma ihtimali olan korumalardır düştüğünüzde, koruma olmadığı içinde kevlar pek fazla dayanamaz. Önce kot, sonra kevlar, sonra koruma koyulmasının da temel sebebi budur,işin ciddiyetine sahip olan hiçbir firma bu şekilde pantolon üretmez. Genelde aliexpressdeki kötü dikimli ve kötü korumalı pantolonlarda görüyorum zira bu tip modelleri.

Pantolonun korumalarının dizinize oturmamasının sebebi, beden-paça boyu yanlış seçmeniz veya markanın ürününün size uymaması. Firma ile görüşün isterseniz, yardımcı olacaklardır.
    Kural [ Z ] bunu beğendi.

osiosborn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yazdıklarım yanlış anlaşılmamış, şöyle özet geçeyim.

Sorun: Pantolonun kendi diz kapağı koruması (resimdeki fıstık yeşili korumalar) dizime oturmuyor, dönüyor.

Çözüm: Yeşil korumaları çıkarıyorum. Diz koruması yerine resimdeki siyah dizlikleri takıp üzerine pantolonu giyiyorum.

Yeni Sorun: Dizliği pantolonun içinden giydiğim için çıkarmak için pantolonu indirmem gerekecek. Her yerde pantolonu indirip dizlik çıkaramam yada takamam haliyle.

Son çözüm: Resimde çizgiyle gösterdiğim yerden pantolonu kesip fermuar takıyorum. Dizliği çıkarmak yada takmak istediğim zaman pantolonu indirmek yerine fermuarı açmak yeterli oluyor.

Soru: Fermuar güvenlik sıkıntısı yaratır mı? Başka görüş veya öneriniz var mı?

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı Green Arrow adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Önce kot, sonra kevlar, sonra koruma koyulmasının da temel sebebi budur,işin ciddiyetine sahip olan hiçbir firma bu şekilde pantolon üretmez.
    Estetik diye düşünüyordum ben. Sonuçta dışında Kevlar veya koruma alan kot pantolonu kim alır? Görüntü önemli değilse direk deri veya sentetik motosiklet pantolonu alırdık.

Ama düzgün kot pantolonlarin hiç biri normal kot kumaşı kullanmiyor artık. Kendi içinde %50 Kevlar veya Polyamid içeren özel dokunmuş kot görünümlü kumaşlar kullanıyorlar. Dışarıdan kot gibi görünüyor, ancak kot gibi 100% pamuk değil ve parçalanmıyor.

Green Arrow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Moto Guzzi v7 850 Special + Kymco People S 200
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Estetik diye düşünüyordum ben. Sonuçta dışında Kevlar veya koruma alan kot pantolonu kim alır? Görüntü önemli değilse direk deri veya sentetik motosiklet pantolonu alırdık.

Ama düzgün kot pantolonlarin hiç biri normal kot kumaşı kullanmiyor artık. Kendi içinde %50 Kevlar veya Polyamid içeren özel dokunmuş kot görünümlü kumaşlar kullanıyorlar. Dışarıdan kot gibi görünüyor, ancak kot gibi 100% pamuk değil ve parçalanmıyor.
    Abi normal kot kumaşı olmayıncada inan ne hareket edebiliyorsun ne de rahat. İnsanlar kotu rahat olduğu için tercih ediyor, olabilecek en güvenli haliyle giymek en iyisi. İnan o dediğin kotlar ile ne rahat oturabiliyorsun,ne rahatça motora inip binebiliyoraun. Oda bir tercih tabi ama o pantolonlar neredeyse deri panrolon parasına satılıyor, hele bizim ekonomide çok az insana hitap ediyor. Tercihlere saygımız sonsuz tabi.

enxdesign - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 1198SP - "biradam binRR"
    Bahsettiğin yerden kestiğin zaman güvenlik problemi doğuracak gibi sanki. Yani fermuar ayrılıp, kısa donlu kalabilirsin.

Onun yerine fermuarı dikine uygula. Yani kırmızı çizgi gibi. Hem güvenlik problemi olmaz, hem de cırt diye acar, dizliği kolayca alırsın.

DusenAdam bunu beğendi.

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı Kural [ Z ] adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bizde dönüyor. İnsan vücudu bu, kişiden kişiye değişir. Bir sorun varsa gereksiz eleştirmektense çözüm aramak daha mantıklı.
    Ya benim anlamadığım sen neden sürekli ters cevap vermeye çalışıyorsun. Hayır dönmez efendim. Dönüyorsa giymeyeceksin bu kadar basit. O korumalar dönmeyecek şekilde ve dizi çok iyi saracak şekilde imal edilmiş. Ben kullanıyorumda konuşuyorum. Sen de aynı pantolon mu var? Bedenine uygun kask takmazsan da kafanda döner. O yüzden bedene göre giyiyor insanlar. Korumalarıniöeriden ayarlıyorsun tam dizine oturuyor. 2+2=4 uyduramıyorsan 2.el satıp dizinde dönemeyene bakacaksın. Dizinde dönse o kadar sertifika alıp yurt dışına ihracat yapılmaz.

Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ya benim anlamadığım sen neden sürekli ters cevap vermeye çalışıyorsun. Hayır dönmez efendim. Dönüyorsa giymeyeceksin bu kadar basit. O korumalar dönmeyecek şekilde ve dizi çok iyi saracak şekilde imal edilmiş. Ben kullanıyorumda konuşuyorum. Sen de aynı pantolon mu var? Bedenine uygun kask takmazsan da kafanda döner. O yüzden bedene göre giyiyor insanlar. Korumalarıniöeriden ayarlıyorsun tam dizine oturuyor. 2+2=4 uyduramıyorsan 2.el satıp dizinde dönemeyene bakacaksın. Dizinde dönse o kadar sertifika alıp yurt dışına ihracat yapılmaz.
    Anlayamıyorsanız anlamaya çalışabilirsiniz, yapamıyorsanız kendinizi zorlamayın.

Dönüyor ki dönüyor dedim. Sen mi giyiyorsun benim pantolonu da benim haberim yok? Nasıl aldın dolaptan da ne zaman giyip denedin? Ben de kullanıyorum gereksiz yere marka model yazmıyorum. İstersen ekipmanların ayrı ayrı resmini çeker yüklerim. Sidik yarıştırmak isterseniz yolu çok.

Kafanda dönecek kaskı giyiyorsan o kafaya ihtiyaç yoktur zaten.

Ters cevap görmemişsiniz, merak etmeyin daha da görmediniz, az daha zorlayın yaklaşıyorsunuz. Böylesi bir konu başlığında ortamı germeye çalışıyorsanız konuyu şahsım üzerine algılarım. Kullanıyorsun da konuşuyorsun da dünyadan haberin yok. O pantolonu bana terzim dikmedi, elbet mükemmel uymayabilir, bunu düşünemiyorsan sorunu kendinde aramalısın. Terbiyesizlik isterseniz size özel bir yetenek değildir, nezaket ise şahsınızın kazanamadığı bir meziyet belli ki.

Haydi bakalım, madem saldırmak istediniz. Buradan devam edin. Sana mı sorucam ne giyip ne giymeyeceğimi. Olmuyorsa giymeymiş, dönmezmiş, onda varmış da konuşuyormuş. Sen kimsin ki bana bu şekilde emrivaki cevap yazabiliyorsun! Yanlız tebrik etmem gerek, hakkınızı yememeliyim temel matematik 10 üzerinden 10

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)