Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

rosso 2 mi pilot street mi?

Motovento
    REKLAM ALANI
    mistikbaklav - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250
    Biraz önce fiyat aldım, Rosso 2 için 1130 lira (2018 başı) ve pilot street için 850(2017 sonu). Motor cbr 250 siz olsaniz hangisini tercih ederdiniz?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Honda Cb500f & SYM Joymax Z+
    Neye göre hangisini tercih edelim?
    Sürüş şekliniz, sürüş rotanız, süreceğiniz hava durumu vs gibi şeyleri biliyor muyuz?

Motosikleti
    CBR 250
    şöyle söyleyeyim; yazin ayna gibi parlayan, kışın yağmur çamurdan geçilmeyen yollarda ve ayda bir 300 kilometre otobanda yol yapıyorum.

mfBulut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Genelde benim gördüğüm yorum:
    "Yağmurda da sürüyorsan Pilot Street, sadece kuru havada sürüyorsan Rosso 2 al" şeklinde. Ben tatlı su motorcusu olaraktan Rosso 2 aldım.

mustafa_325 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar RS 200 - Thriumph TİGER 800
    Birde metzeller lasertec var. Ben rosso2 leri çıkartıp lasertec taktırdım, memnunum.
    Rosso2 Türkiye yollarına uygun bir lastik değil çok kolay çatlıyor, yarılıyor. Bende ön lastiğimde ilerleyen büyük bir çatlağı görüp aceleyle değiştirdim zaten. Lasertec ise daha derin dişli kötü koşullara daha uygun bir lastik. Hemde fiyatı daha uygun.

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Lasertec yağmurda iş görüyor ama o hamuru 1 seneye kalmadan çatlamaya başlıyor.
    Pilot street in İse leş gibi bir lastik olduğunu söyleyebilirim.
    Param var ise rosso yok ise Mitas alırdım. Candır cannn

brooklynnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    Rosso akar

Anlaş tournee radyal hakkında iyi şeyler duyuyorum. Ben de lastik alma arefesindeyim. Düşüncem yol durumuna göre Anlaş tournee radyaldan yana ağır basıyor.
    Kural [ Z ] ve Pistonlar bunu beğendiler.

ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    Mitas mc50 soft olanını al hem üretim tarihleri yeni hemde rosso2 ye çok yakın ayarda bir lastık ıslak performansı bence rossodan çok daha iyi ama bu lastikler genelde viraj lastiği olduğundan çamurta pek iş yapmaz yazın taktırdım kışında kullanıyorum yağmurdada sürdüm hanı kötü zeminde adam gibi sürersen hiç birşekilde seni üzmez pilottan çok daha iyi bir tutuşa sahip sen yinede bir araştır soft olan modelini ama düz olanıda var o daha ucuz ona dikkat et

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    Alıntı brooklynnn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Rosso akar
    Bozuk yollarda batar
    jimi_hendrix bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda Cb500f & SYM Joymax Z+
    Rosso 2 kışın vasat, 1 senede çatlayan bir lastik. Yazın harika, orası ayrı.
    Pilot Street'in radyal versiyonu Türkiye'de yok. Düz versiyonu da parasını hak edecek kadar performans vermiyor. 850TL'nin altında bulursanız(n1l'de 720tl'ye var ama üretim tarihini sormak lazım) düşünülebilir.

Lasertec'i bilmiyorum ama bende Metzeler Roadtec 01 var. Her koşulda tutuyor ama en ufak vida/demir görünce patlıyor. Metzeler yumuşak ama çok narin lastikler üretiyor olabilir.

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Alıntı AHZ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Anlaş tournee radyal hakkında iyi şeyler duyuyorum. Ben de lastik alma arefesindeyim. Düşüncem yol durumuna göre Anlaş tournee radyaldan yana ağır basıyor.

127 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alman Rosso 2 si kullandım Duke 200 ümde 1.5 sene yaz kış demedi her yolda maksimum tutuş sağladı. Yağmurlu günlerde hava kuruymuş gibi kullandım gene de bir şey olmadı. Brezilya Rosso sunu bilemem ama Rosso 2 kış için üretilmiş bir lastiktir bence. Yazınsa uçan bir lastiktir. Duke 200 ü racing gibi yatırmamı sağlayan lastiktir. 1 kez olsun da kayıp tehlikeye attığını hatırlamıyorum.

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    rosso 2 .

valeros46 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ne olursa olsun motorum yolda kalsın dersen rosso 2. Üzerinde kısa sürede izler oluşuyor fakat ben lastiğin ortası kabak gibi olana kadar kullandım. 14.000 km idare etti. Daha fazla gideceğini düşünmüyorum açıkçası. Bitince yine rosso 2 taktım. Başka lastik kullanmadığım için kıyaslama yapamayacağım ama pilot street&rosso kıyaslamasında pilot street özelliklerine bakarsanız commuter motorlara hitap ediyor gibi. Hız endeksi 190 km/h civarlarında iken rosso 2 210 civarıydı sanırım. Lastiği limitlerine uzak kullanmanın daha doğru olacağını düşünüyorum. Pilot powerın 110/140 ölçüleri olsa tercih edilebilir ama pilot streetten başka alternatif yok michelinde.

Motosikleti
    CBR 250
    fiyatını aldığım rosso 2 alman malı idi ama ben yine de gidip pilot street aldim çünkü 10 bin kmdir kullandığım lastik buydu. Sıkı bir pazarlıkla 730tlye kapattım işi montaj dahil. Şimdilik memnunum yarın uzun yola çıkacağım belli olacak lastiğin durumu. Herkese teşekkür ederim

YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Mitas alır geçerim. Sorduğun lastikleri de kullandım. Rosso2 iyi ancak mitas'ı daha uygun paraya alır geçerim. Ömrü de Rosso'dan yüksek.

Cbr250r da rosso ii kullanma fırsatım oldu, çiçek gibi lastik idi, yumuşacık, kesinlikle tavsiye ederim ama ömrünü, fiyatını vs. bilmiyorum.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    R25
    hocam SAKIN ALMAA !! bu paralara kim satıyorsa çüşşş diyorum.bildiğim kadarıyla r25 ile aynı ebatlarda senin cbr250nin lastikleri.1 ay önce 600tl ye michelin sökme takma dahil aldım.n11 de şu an 580 tl ye michelin veriyolar 2017 üretimi.bayinin adını unuttum ama extra indirim oluyor bastığın an %20 iniyor fiyatı.sanırım enduro1 gibi ismi var firmanın.bu arada rosso2 tabiki daha iyi tutuşa sahip çünkü daha yumuşak.tabi daha çabuk biticek oda ayrı mesele.ben antalyadayım buranın sıcağında açıkcası o kadar yumuşak bir lastik kullanmak istemedim.hem çabuk biter hemde arada 280tl fiyat farkı vardı.yağmur çamur kullanıcaksan rosso2 önermiyorum kuru havalar için öne çıkan bir lastik.ben yağmurda sürmüyorum ama hem fiyatından ötürü hemde her türlü ırc den daha iyi olduğu için pilotstreet aldım.ilk defa kaliteli bir lastikli motora bindim ciddi fark varmış.ırc de başıma bir iş gelmedi bilerek kullandım 3000km ama baya baya fark ediyormuş.fren ve özellikle virajda dışarı açılma derdi bitti.

CrazyBullet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda RCV213, Yamaha YZR500
    Pegler yere değene kadar ikisi de aynı performansı verir. Virajlarda CBR 250'nin pegleri yere sürterek gitmiyorsan istediğini al. Çatlıyor, patlıyor, bizim yollara uygun değil diyenlere bakma. Lastik profilinin kullanılmayan yuzu tabi ki kılcal olarak çatlar, viraj yapınca o çatlaklar geçer, kullanılmış silgi gibi olur lastik yüzeyi. Lastik ömrü senin kullanımına göre değişir. Ne kadar sık kısa mesafe gidiyorsanız ömrü o kadar kısalır. Heat cycle diye bir tabir var, buna işaret eder.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)