Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

BAŞLANGIÇ OLARAK TAVSİYELERİNİZ NELERDİR

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar merhaba foruma yeni üye oldum hatta motor kullanmaya bile yeni karar verdim , sizlerin görüşleri benim için önemli ve sizlerde yardım bekliyorum

14 senelik B sınıfı ehliyetim var ama aklımın bir köşesinde hep motor kullanmak vardı nihayet gerçekleştirmek için çalışmalara başlıyorum

şuan A2 ehliyeti başvurusu için kursa gittim fiyat bilgisi falan aldım nisan başı yazılıcam ve sıradaki sınava giricem , bisiklete hemen hemen her gün binerim ama motor 1 veya 2 kere melekette kullanmıştım onun harici istanbulda hiç kullanmadım , evim kartalda işim beyoğlunda 1 ay içinde çok nadir 3 5 kez işe gideceğim tarzda ve hafta sonları ihtiyaçlarımı karşıyalayacağım veya gezeceğim tarz bir motor almak istiyorum scooter yani güvenlik önemli benim için ilk başta bunu göz önüne alıp tavsiyelerde bulunursanız çok sevinirim

fiyat olarak en üst seviye 7.000 tl civarı ekipmanlar dahil olacak şekilde şimdiden teşekkür ederim hepinize

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Se-ZeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow Vt 750 C4
    Ekipmanlar dahil 7.000 ise sanayideki ustalarla biraz arkadaş olacaksınız demektir. Sadece düzgün bir kask ve mont edinseniz (yazlık mont) 1000 lira gidecek, ellerinizi seviyorsanız eldiven almanızı tavsiye ederim, sonra tuvalete bile gidememek adına üzülmek istemiyorsanız.

Scooter mı vitesli mi motosiklet düşünüyorsunuz? ne tarz aletler ilginizi çekiyor?

cevabın için teşekkürler yapacak fazla bir şey yok biraz daha yükseltiriz sermayeyi

benim istediğim başlangıç için scooter tarzı bir kaç model baktım beğendiklerim oldu ama fiyatlar uymadı

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Scooter = Güvenlik diyorsanız yanlış düşünüyorsunuz. İlk etapta öyle göründüğünü biliyorum ancak kısa ön amortisör kursu, küçük tekerlek çapı gibi nedenlerle aslında düşünüldüğü gibi diğer motosikletlerden daha güvenli değildir (not: en büyük kazamı scooter ile yaptım)

Tahminen yaşınız; 18(B sınıfı)+14= 32 dersek; kullanım amacınızı da göz önüne alırsak bir commuter sizin için daha uygun gibi görünüyor.

Tabi ki birçok scooter modeli de ihtiyacınız karşılayabilecek özelliklere sahip. Ne var ki ekipman+motosiklet=max.7000TL ise alacağınız motosiklet 2. olacaktır. Bu şartlarda ihtiyacınızı karşılayacak kaliteli bir scooter şu an aklıma gelmiyor. Daha afrklı modelleri de göz ardı etmemenizi öneririm.

Bence ilk etapta bu konuyu bir de bu açıdan düşünün. İlle scooter derseniz 7000 - min. Ekipman(Kask:450 + Mont:450 + Dizlik:120 + Böbrek/bel koruma: 120 + Bot:450 + Balaklava:60 + Eldiven: 250)1900TL = 5200 TL motosiklete para ayırmış durumdasınız.

Bu rakkama alınabilecek en mantılı scooter bence Honda Spacy olabilir. Lastikleri yeniler bakımı da yaptırırsanız 2015 model birtanesi neredeyse tam sizin istediğiniz rakkama denk geliyor.

Siz yine de bir oturup kullanmadan hiçbir şekilde motosiklet seçmeyin. Belki de bir CBR125R sizin için daha uygun olabilir. Veya belki bir YBR125, bir CBF150 dahi işinizi görebilir. Belki de herşeyi boşverip bir MT10 bakarsınız kim bilir.

Farklı motosikletleri tecrübe edip tercih yapın
    Hsncinar ve ismeyu bunu beğendiler.

ilgin için teşekkür ederim hocam , ama çok bilgim yok motor hakkında o yüzden bir kaç kişide gördüğüm motor hep scooter tarzı olduğu için önceliğimi ona verdim bir arkadaşım çok honda pcx al diyor sanırım alana kadar kafamız baya karışacak yalnız mt10 efsaneymiş

Norton772 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Dio
    illa da scooter olacaksa o fiyatlara ikinci el kymco agility bulunabilir muhtemelen. scooter piyasasinda iyidir. sym symphony de bakabilirsin. yolun uzun ve scooter ile biraz fiti fiti gitmen gerekir. o kadar mesafe gideceksen cbf 150 falan gibi bir motoru alabilirsin 6 bin liralara temiz.

Motosikleti
    pulsar ns200
    Çoluk çocuk varsa o yaştan sonra hiç bulaşmayın hele ki İstanbul gibi bir yerde kelle koltukta, alacam abi illa tavsiye ver derseniz asya Mondial nostalji leri ile başlayabilirsiniz, pcx lere on bin lira falan vermeyin yazık günah ufacık motor, 3 4 e alın bi nostalji fıtı fıtığı gezin
    ismeyu bunu beğendi.

Pangaea - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr 125
    Ybr, Ybr, Ybr

Cidden en iyi commuter motorlardan birisi ybrdir, çok yakmaz, çabuk bozulmaz, gidişi güzel, çıkamadığı yokuş yok gerçi bu aralar fiyatlar baya yükselmiş ama 2. el bulunabilir uyguna. Ben 4200 liraya 8 bin km'de 2016 model çok temiz ybr almıştım hayatımda verdiğim en mantıklı fikirdi

dipnot: ybr alırsanız şehir şehir dolaşma imkanınız da olur istemediğinizi söylediniz ama canınız şöyle bir çekse rahat gidersiniz, 2 kişi istanbul bursa gittik hiç sıkıntı olmadı.

hocam çoluk çocuk var ellerinizden öper , istanbul trafiği dediğiniz gibi zor ve tehlikeli ama ben kafaya koydum ALLAH yazmadıktan sonra birşeyde olmaz tedbiri alırsak tabikide , fiddle 2 falanda bakıyorum onlarda hoş işime gelir tarzda zaten alıp motoru şehir şehir dolaşcak değilim kafam çok karışık model konusunda

Aspava38 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasaki Z250SL
    Aramıza hoş geldin arkadasim. 35 yasindayim motora baslayali 1 sene oldu daha önce motora baslamadigima üzüldüm açıkçası her gün ise motorla gidip geliyorum. Hala mesai bitsede motora binsem diye hevesleniyorum. Gerçekten isteğin varsa vaz geçme, erteleme.

NeDemekŞakir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NSS330 Forza
    0 rks titanic 150s tam bir f/p ürünü. Scooter teker çapından dolayı biraz daha riskli.

Alıntı Aspava38 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aramıza hoş geldin arkadasim. 35 yasindayim motora baslayali 1 sene oldu daha önce motora baslamadigima üzüldüm açıkçası her gün ise motorla gidip geliyorum. Hala mesai bitsede motora binsem diye hevesleniyorum. Gerçekten isteğin varsa vaz geçme, erteleme.
    teşekkür ederim üstad çok saol bakalım başlıyabilcezmi bizde motora daha şuan model aşamasındayım

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

İkinci el bir cbf,ybr hatta biraz zorlarsanız yeni kasa sıfır tvs apache benim önerilerim arasında.

Alıntı Uğur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İkinci el bir cbf,ybr hatta biraz zorlarsanız yeni kasa sıfır tvs apache benim önerilerim arasında.
    Hocam tavsiyelerinizi inceliycem aksam eve gecince ama nisan ayi icinde alicam insallah bir motor hayirlisi ile

Ekarademir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Bizim grupta 1000cc varadero ile başlayan var. Bence düşük cc ile başlangıç yaşı küçük olanlar için. Olgun, aklı başında kişiler büyük cc ile başlayabilir.

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Alıntı mkolia adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çoluk çocuk varsa o yaştan sonra hiç bulaşmayın hele ki İstanbul gibi bir yerde kelle koltukta, alacam abi illa tavsiye ver derseniz asya Mondial nostalji leri ile başlayabilirsiniz, pcx lere on bin lira falan vermeyin yazık günah ufacık motor, 3 4 e alın bi nostalji fıtı fıtığı gezin
    Kesinlikle o hatayı yapmayın. o motosikletten uzak durun. Motosiklet hayatınızı zindan edecek motorlardan biridir mondial nostalji. Onun yerine 10 yaşında hondanın scooterlarından birini alın çok daha memnun kalırsınız.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:17 ----------

Alıntı Ekarademir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bizim grupta 1000cc varadero ile başlayan var. Bence düşük cc ile başlangıç yaşı küçük olanlar için. Olgun, aklı başında kişiler büyük cc ile başlayabilir.
    Güvenlik için çok doğru olmasa da olabilir. Ancak ekipman dahil 7000 tl' ye 250cc üzeri mantıklı bir makine bulmak oldukça zor.

Motosikleti
    tvs rtr 150 hyper edge
    Geçtiğimiz ay Tvs rtr 150 aldım, 2015 model sıfırlar var hala. Elde kaldığından uygun veriyor bayiler, 6450 motor, 150 ruhsat, 20 plaka, ls2 kask 240, prohel mont 280, scoyco eldiven 50, dizlik alcam daha 70, bide mitas takım lastik 400, maggi kilit 650, tüm masrafım bu. Bi kısmını kredikartı ile alırsan taksit felan ayarlarsın.

Gelelim motora, daha evvel de kullandım. Bildiğim motor. 150cc, 14bg, 120km/h hız, 2.5lt benzin yakar 100kmde. 2 kişi de binilir ama acemiyken tavsiye etmem. Malzeme ve işçilik kaliteli, biraz geç ısınır ama üzmez, yan sanayisi pek olmadığından yedek parça orjinaldir, nispeten pahalı. Ayna 40tl, karenajı 80tl, çamurluğu 100tl, sinyali 20tl vs.

Kısacası al devam et, arkana bakma.

Motosikleti
    Mondial - Sentor 150
    Hayırlı olur işlh diyelim.ben de 32 yaşımdayım ve geçen sene başladım motosiklet kullanmaya. Ben de sizin gibi 7bin gibi bir bütçe ayırdım (b ehliyetim vardı) a2ehliyet,kask,mont,eldiven,dizlik,motosiklet,traf ik sigortası,bazı ufak masraflar ile motosiklet tercihimi 2.el vitesli 150cc den yana kullandım. Araştırıp incelediğim ve tarzı hoşuma giden mondial sentor 150 için karar verdim ve de 23bin km de aldım.6bin km dir bende ve şimdilik bir problem çıkarmadı bana.çok iyi bir motosiklet değil ancak gören, mondial böyle kaliteli motoru var mıymış diyor.tabi fazla beklentimiz yok sakin kullanımlık bir motosiklet.bakımları yapıldıkça sorun yok.siz de scooter istiyorsanız bütçenize göre hoşunuza giden (bana çoğu benzer geliyor xmax lar hariç) ve bakımlı ve de ilerde yine satılabilecek türden almanızı tavsiye ederim.

Alıntı isomancan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olur işlh diyelim.ben de 32 yaşımdayım ve geçen sene başladım motosiklet kullanmaya. Ben de sizin gibi 7bin gibi bir bütçe ayırdım (b ehliyetim vardı) a2ehliyet,kask,mont,eldiven,dizlik,motosiklet,traf ik sigortası,bazı ufak masraflar ile motosiklet tercihimi 2.el vitesli 150cc den yana kullandım. Araştırıp incelediğim ve tarzı hoşuma giden mondial sentor 150 için karar verdim ve de 23bin km de aldım.6bin km dir bende ve şimdilik bir problem çıkarmadı bana.çok iyi bir motosiklet değil ancak gören, mondial böyle kaliteli motoru var mıymış diyor.tabi fazla beklentimiz yok sakin kullanımlık bir motosiklet.bakımları yapıldıkça sorun yok.siz de scooter istiyorsanız bütçenize göre hoşunuza giden (bana çoğu benzer geliyor xmax lar hariç) ve bakımlı ve de ilerde yine satılabilecek türden almanızı tavsiye ederim.
    Tesekkur ederim ustad saolsun forumda bir cok arkadas gerek burdan gerek ozelden bilgilendirdiler beni motoru nisan ayi icinde alacagim icin baya bir arastirma zamanim var , artik aklima yava yavas oturtmaya basladim modelleri bakalim nasip kismet hangisi olcak ;)

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:47 ----------

Onerin icin tesekkur ederim hocam , is arkadasim bu solediginiz motordan bakiyordu bugun oda arastiriyor sanirim bu modeli alacak bende sizin onerinize uyup arastircam tesekkur ederim tekrar

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    En az 200 lük bir gariban al
    Pulsar 200ns Duke 200 gibi

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)