Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Absli motosiklet önerisi

Motovento
    REKLAM ALANI
    aliberkgngr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CG100>>CBR250>>NMAX
    Herkese selamın aleyküm, yıllar sonra konu açıyorum. En son öğrenciyken 4 yıl önce motosikletim oldu en son o zaman konu açmıştım. Şimdi işe başladım tekrar almak istiyorum işe git gel için kullanacağım. Absli olması şartı ve maksimum maalesef 13 bin TL olması gerekiyor. Aklımda bajaj v 15 var şimdilik farklı önerilere açığım.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    cıbılduck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Monster 696
    Dostum en iyi seçeneğin V15 galiba çünkü başka yok gibi ben bulamadım. CF Moto 150 NK'lar var bir de.

Motosikleti
    CG100>>CBR250>>NMAX
    Alıntı cıbılduck adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum en iyi seçeneğin V15 galiba çünkü başka yok gibi ben bulamadım. CF Moto 150 NK'lar var bir de.
    Teşekkür ederim 150 nk daha çok tutuldu v15den parça durumu daha iyi fakat hangisi daha sorunsuz

Edit : 150 nk nın absli olan modelleri 17 bin 18 binden başlıyor yüksek maalesef

4strings - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merhaba, v15 kullanıyorum memnunum. İlgili başlıkta bazı bilgiler var. Sormak istediğiniz konu olursa yardımcı olmaya çalışayım.

Motosikleti
    Yamaha MT-25 2020 ABS
    ABS'yi feda edersen Zontes S250 Phantom alabilirsin. Ama ABS şart ise V15 geriye kalıyor.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...75027378/detay

Motosikleti
    CG100>>CBR250>>NMAX
    Alıntı 4strings adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba, v15 kullanıyorum memnunum. İlgili başlıkta bazı bilgiler var. Sormak istediğiniz konu olursa yardımcı olmaya çalışayım.
    Teşekkür ederim. Memnun musunuz genel olarak nasıl bir motosiklettir? Yedek parçası olsun yakıt olsun uzun yol da sabit yolculuk sürati vb

Alıntı ErdemFX adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ABS'yi feda edersen Zontes S250 Phantom alabilirsin. Ama ABS şart ise V15 geriye kalıyor.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...75027378/detay
    ABS şart bence tüm üretilen modeller de en az ön de abs olması şart olmalı
    4strings bunu beğendi.

Genel olarak memnunum. En sevdiğim yanları tork, ses, menzil, zincir muhafazası ve konfor. Süspansiyonlar yumuşak, bozuk yollarda hem süspansiyon hem de ön teker çapının 18 inç olması sebebiyle konforlu. Sele çok rahat. Sakin giderseniz çok keyifli. Devirlenmeyi sevmiyor ama rahat 100 üzeri hızlara çıkıyor. Alt devirlerde torku ve sesi çok güzel. Ne zaman yakıt aldığınızı unutturuyor. Depo 18 litre alabiliyor. Hayatımda hiç zincir yağlama aralığı benzinciye gitme aralığından daha kısa olan bir motorum olmamıştı. Zincir muhafaza içinde olduğundan kirlenmiyor. Bursa'daki servis ilgili model az bulunan bir model de olsa Hindistan'dan parça getirtebiliyorlar. Dikkat çekiyor. Sağında solunda Bajaj yazmadığı için abi bu motor ne marka diye soran çok. Motor depodan ve arka lastiğin 120 olmasından muhtemelen hem oturunca hem karşıdan daha büyük bir motor havasında. Benim motor henüz 3000 km olmadı 2.3-2.5 arası yakıyor ama depo okadar uzun süre boşalmıyor ki tripmetre olmadığından kaç km de doldurduğumu unutup hesap yapmakta zorlanıyorum. Zaten toplamda 5 kere anca doldurmuşumdur depoyu. 90 ile sabit rahatça gidilebilir. Yokuşlarda 80 e falan düşüyor tabi. Arka dişliyi 2 diş küçültünce çok daha iyi oluyormuş onu da denemeyi düşünüyorum. Bu fiyata ABS, enjeksiyon, orta sehpa, koruma demiri, uzun menzil çok iyi bence. Elbette klasman ve markanın genel handikaplarını taşıyor ama fiyat performans çok yüksek.

cıbılduck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Monster 696
    Alıntı aliberkgngr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkür ederim 150 nk daha çok tutuldu v15den parça durumu daha iyi fakat hangisi daha sorunsuz

Edit : 150 nk nın absli olan modelleri 17 bin 18 binden başlıyor yüksek maalesef
    Ben baktığımda 11-13 civarına var ABS seçeneğini tiklemişler ama acaba keyfine mi tiklemişler bilemiyorum. ABS yazıyordu diye söyledim.

Motosikleti
    CG100>>CBR250>>NMAX
    Genel olarak memnunum. En sevdiğim yanları tork, ses, menzil, zincir muhafazası ve konfor. Süspansiyonlar yumuşak, bozuk yollarda hem süspansiyon hem de ön teker çapının 18 inç olması sebebiyle konforlu. Sele çok rahat. Sakin giderseniz çok keyifli. Devirlenmeyi sevmiyor ama rahat 100 üzeri hızlara çıkıyor. Alt devirlerde torku ve sesi çok güzel. Ne zaman yakıt aldığınızı unutturuyor. Depo 18 litre alabiliyor. Hayatımda hiç zincir yağlama aralığı benzinciye gitme aralığından daha kısa olan bir motorum olmamıştı. Zincir muhafaza içinde olduğundan kirlenmiyor. Bursa'daki servis ilgili model az bulunan bir model de olsa Hindistan'dan parça getirtebiliyorlar. Dikkat çekiyor. Sağında solunda Bajaj yazmadığı için abi bu motor ne marka diye soran çok. Motor depodan ve arka lastiğin 120 olmasından muhtemelen hem oturunca hem karşıdan daha büyük bir motor havasında. Benim motor henüz 3000 km olmadı 2.3-2.5 arası yakıyor ama depo okadar uzun süre boşalmıyor ki tripmetre olmadığından kaç km de doldurduğumu unutup hesap yapmakta zorlanıyorum. Zaten toplamda 5 kere anca doldurmuşumdur depoyu. 90 ile sabit rahatça gidilebilir. Yokuşlarda 80 e falan düşüyor tabi. Arka dişliyi 2 diş küçültünce çok daha iyi oluyormuş onu da denemeyi düşünüyorum. Bu fiyata ABS, enjeksiyon, orta sehpa, koruma demiri, uzun menzil çok iyi bence. Elbette klasman ve markanın genel handikaplarını taşıyor ama fiyat performans çok yüksek.
    Teşekkür ederim çok detaylı yazmışsınız. Peki boyum 184 sizce motor altımda kaybolur mu emanet gibi durur mu çünkü ilk motorum cg 100 idi altımda kayboluyordu

Alıntı cıbılduck adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben baktığımda 11-13 civarına var ABS seçeneğini tiklemişler ama acaba keyfine mi tiklemişler bilemiyorum. ABS yazıyordu diye söyledim.
    Tikleyenlerin çoğu abs nin ne olduğunu bilmeden tikliyor 150 nk nın yeni kasaların da abs var eskilerinde yok ama teşekkür ederim

Motosikleti
    Yamaha MT-25 2020 ABS
    150NK'de yeni kasalarda ABS var. Ama dediğim gibi bu fiyatlarda V15'ten (ABS'li) başka motosiklet yok.

Motosikleti
    CG100>>CBR250>>NMAX
    Alıntı ErdemFX adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    150NK'de yeni kasalarda ABS var. Ama dediğim gibi bu fiyatlarda V15'ten (ABS'li) başka motosiklet yok.
    Teşekkür ederim keşke olsa

Emanet gibi duracağını sanmıyorum. Bu sınıftaki en kalıplı motorlardan biri.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Aleyküm selam. Karar sizindir ama ben olsam 29 Ekim'i kutlamaktan ve 10 Kasım'da sadece ufak bir mesaj paylaşmaktan imtina eden Bajaj Türkiye'den dünyanın uygun motorunu en ekonomik fiyattan bile satsalar çöp bile almazdım. Kaldı ki mesajınıza "Selamın Aleyküm" diye başladığınızı gördüğümden dini hassasiyetlerinizin olduğunu düşünüyorum, V15'in 1971 senesinde Hindistan ile Müslüman Pakistan arasındaki savaşta Hindistan'a yarar sağlayan Ins Vikrant'ın metal parçalarından yapıldığını okumuştum. Dediğim gibi karar sizin.

BloodyBaron ve espresso bunu beğendiler.

Motosikleti
    CG100>>CBR250>>NMAX
    Emanet gibi duracağını sanmıyorum. Bu sınıftaki en kalıplı motorlardan biri.
    Teşekkür ederim.

Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aleyküm selam. Karar sizindir ama ben olsam 29 Ekim'i kutlamaktan ve 10 Kasım'da sadece ufak bir mesaj paylaşmaktan imtina eden Bajaj Türkiye'den dünyanın uygun motorunu en ekonomik fiyattan bile satsalar çöp bile almazdım. Kaldı ki mesajınıza "Selamın Aleyküm" diye başladığınızı gördüğümden dini hassasiyetlerinizin olduğunu düşünüyorum, V15'in 1971 senesinde Hindistan ile Müslüman Pakistan arasındaki savaşta Hindistan'a yarar sağlayan Ins Vikrant'ın metal parçalarından yapıldığını okumuştum. Dediğim gibi karar sizin.

https://i.hizliresim.com/wNfnaA.jpg

https://i.hizliresim.com/T4CqiB.jpg

https://i.hizliresim.com/BQPLAK.jpg
    Dini hassasiyetim tabii ki var elhamdülillah Müslümanım. Fakat bunu bana değil ülkeye ithal edenlere ve buna izin verenlere söylemeliyiz ki onlar da Müslüman. Bizim bu ekonomik şartlar da bu paralara bu motorlara mecbur bırakanlara yani

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı aliberkgngr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkür ederim.

Dini hassasiyetim tabii ki var elhamdülillah Müslümanım. Fakat bunu bana değil ülkeye ithal edenlere ve buna izin verenlere söylemeliyiz ki onlar da Müslüman. Bizim bu ekonomik şartlar da bu paralara bu motorlara mecbur bırakanlara yani
    Mecbur değiliz o motoru almaya. Bazen Hz.İbrahim'i ateşe atmak isteyen Nemrut'un hikayesinde ağzında bir damla suyla koca ateşi söndürmeye giden karınca gibi olmak gerekir. Maksat safımız belli olsun.
    espresso bunu beğendi.

wqaz00 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR250R
    Hintlileri sevmem, ürettiği motosikletleri hiç sevmem (KTM bile dahil). Abicim ABS dediğin şey inan bana o kadar da gerekli olmayan bir sistem. Yani sürekli agresif kullanan bir insan için gerekli olabilir belki ancak ben 2 yıl şuan ki motosikletimde ABS neden yok diye üzülmedim yada ABS ye ihtiyacımın olacağı bir durumla karşılaşmadım bence yönünü v15 den çevirmelisin

Motosikleti
    CG100>>CBR250>>NMAX
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mecbur değiliz o motoru almaya. Bazen Hz.İbrahim'i ateşe atmak isteyen Nemrut'un hikayesinde ağzında bir damla suyla koca ateşi söndürmeye giden karınca gibi olmak gerekir. Maksat safımız belli olsun.
    Varsa bu paralara başka absli motor onu alalım ama işte sözde Müslüman olanlar bizi mecbur bırakıyor.

Alıntı wqaz00 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hintlileri sevmem, ürettiği motosikletleri hiç sevmem (KTM bile dahil). Abicim ABS dediğin şey inan bana o kadar da gerekli olmayan bir sistem. Yani sürekli agresif kullanan bir insan için gerekli olabilir belki ancak ben 2 yıl şuan ki motosikletimde ABS neden yok diye üzülmedim yada ABS ye ihtiyacımın olacağı bir durumla karşılaşmadım bence yönünü v15 den çevirmelisin
    Ben de hiç sevmem hintlileri fakat bütçe belli ve abs en azından benim motorumda kesin olması gerekiyor. Çünkü daha önce bu yüzden bir kaza yaptım. Gerek asfalt kalitesi gerek sürprizlerle dolu yollar bunu benim için şart kılıyor.

Bajaj alin almayin ona bir sey diyemem ama mutlaka abs li motor alin.
    aliberkgngr ve cıbılduck bunu beğendiler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)