Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

km ve hız göstergem çalışmıyor (muayene)

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    5. ayda motorumun muayenesi var sorun çıkar mı?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    MotorKafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 FA
    Muayeneden geçemezsin o şekilde. Her ikisininde sorunsuz çalışıyor olması gerekiyor.

diablof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1998 Honda CMX 250 Rebel | X max 250
    pek sorun olmaz dostum. direk kalırsın öyle büyütmezler problemi.

kolay gelsin.
    berk_cglr bunu beğendi.

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    koca tırı sadece dorsenin sinyal ışıkları turuncu değilde sarı yandığı için bıraktıklarında şaşırmıştım konumuz ile alakası yok ama ona bile dikkat ediyorlar

Forumdan Uzaklaştırıldı
    motosikletimin komple göstergeleri 700 lira. şimdi 100 liralık muayene için bunu mu değiştirmem lazım başka yolu yok mu beyler?

Olaya "100TL'lik muayene icin 700TL harcamak" seklinde degil de, "muayenesiz araci trafige cikarmak" olarak bakarsaniz daha yenilir yutulur hale gelir.
    ilkeronat bunu beğendi.

MotorKafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 FA
    Arızanın km telinde olabileceğini düşündün mü hiç?
    Motosikletli Kaplumbağa...

diablof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1998 Honda CMX 250 Rebel | X max 250
    Alıntı sickdread adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motosikletimin komple göstergeleri 700 lira. şimdi 100 liralık muayene için bunu mu değiştirmem lazım başka yolu yok mu beyler?
    dostum göstergeyi değiştirme sen de. tamir ettir.

ha bir diğer yol, ki bu en ucuz olanı, muayene ettirme. hem 100 lira da masraf etmezsin, hem de göstergeler öyle çalışmadan devam edersin.

dostum başka ne yolu olabilir ki. kanun var nizam var. adam yazmış neyin çalışıp neyin çalışmaması gerektiğini. km saati (devir olmasa da olur) olmak zo run da. çok açık.

tamir ettir olmadı.

kolay gelsin.

BikeManiac - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw f700 gs
    demek ki devlet muayene ücretini 1000 tl yapsa sorun olmayacak.

HONDAANTALYA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150
    Motosiklet ne idi bu arada?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    motosikletim kymco agility 125. yedek parçaları pahalı ve tamir edilecek durumda değil göstergeler. bildiğiniz parçalanmış. muayene ettirmezsem yaptırımlar nelerdir motosikletim çekerler mi acaba?

HONDAANTALYA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150
    motosikletim kymco agility 125. yedek parçaları pahalı ve tamir edilecek durumda değil göstergeler. bildiğiniz parçalanmış. muayene ettirmezsem yaptırımlar nelerdir motosikletim çekerler mi acaba?
    Benim eski beat ' de gösterge hiç yoktu çalınmıştı. Muayenede o kısma bakan olmadı. Km i sordu cvp verdim, hadi yallah dedi.Muane yapıldı tabi

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı PiedPiper adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Olaya "100TL'lik muayene icin 700TL harcamak" seklinde degil de, "muayenesiz araci trafige cikarmak" olarak bakarsaniz daha yenilir yutulur hale gelir.
    km saati ve hız göstergesinin trafiğe etkisini açıklar mısın? motorun yürürü mükemmel sinyaller çalışıyor farlar çalışıyor. hadi bekliyorum söyle bana trafiğe etkisini km ve hız göstergesinin?

Metehan07-70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Benim hiç bir muayenemde göstergeye bakanı hatırlamıyorum.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı HONDAANTALYA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim eski beat ' de gösterge hiç yoktu çalınmıştı. Muayenede o kısma bakan olmadı. Km i sordu cvp verdim, hadi yallah dedi.Muane yapıldı tabi
    şimdi muayeneye yazılsam parayı kontrol etmeden önce aldıkları için eğer bu yüzden geçemezsem 100 liradan olucam.

solmyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    çok enteresan yorumlar. hiç mi motosiklet muayenesine gitmediniz? göstergeye bakılmıyor. sorunsuz geçer. teknikerin gösterge ile olan tek işi kilometreyi yazmak o kadar. eğer dijitalse ve mevcut kilometre de görünmüyorsa o zaman kalır.

muayeneden kalırsan da, git düzelt gel derler ve ikinci defa gelişin ücretsiz olur. bu arada göstergenin orjinal olmasına da gerek yok. ali amcadan aldığım 10 dölarlık gösterge ile geçtim muayeneden, kilometre 30000 daha düşük olduğundan hafif kusur dedi geçtik.

şimdi baktım, analog km sayacı var, yani sorun olmayacak.
    motogünlüğüm: youtube.com/c/Bereñârı

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    şimdi muayeneye yazılsam parayı kontrol etmeden önce aldıkları için eğer bu yüzden geçemezsem 100 liradan olucam.
    100Tl dan olmuyorsun git yaptır gel derler. Gösterge kırıksa yapacak bir şey yok değiştireceksin ya da muayenesiz gezeceksin. Yakalanırsan trafikten men +108TL cezası var.

solmyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    km saati ve hız göstergesinin trafiğe etkisini açıklar mısın? motorun yürürü mükemmel sinyaller çalışıyor farlar çalışıyor. hadi bekliyorum söyle bana trafiğe etkisini km ve hız göstergesinin?
    açıklayayım, hız sınırlarına uyabilmek için hız göstergen olmak zorunda, ben hızımı bilirim diyemezsin. 30 yazıyorsa hızını göstergene bakıp ayarlarsın, 50 yazıyorsa ona göre. şehirlere kalan kilometreyi de tabelalara bu yüzden yazarlar, kilometre sayacına göre hesaplarsın. olması şarttır, çalışıyor mu diye muayenede bakılması şarttır ama motosikletlere bakmıyorlar.
    motogünlüğüm: youtube.com/c/Bereñârı

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı solmyr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    açıklayayım, hız sınırlarına uyabilmek için hız göstergen olmak zorunda, ben hızımı bilirim diyemezsin. 30 yazıyorsa hızını göstergene bakıp ayarlarsın, 50 yazıyorsa ona göre. şehirlere kalan kilometreyi de tabelalara bu yüzden yazarlar, kilometre sayacına göre hesaplarsın. olması şarttır, çalışıyor mu diye muayenede bakılması şarttır ama motosikletlere bakmıyorlar.
    altımda 1000 rr olduğu için hız kontrolünde zorlanabilirim haklısın.

berk_cglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ducati m696 - yzf R 25 abs
    çin malı 70 tl gösergeler var al ondan km telini kablosunu bağlatırsın kolay zaten onun gösterge yuvasına sığdırmaya çalış ki illaki vardır benzeri olan

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:39 ----------

hatta al 150 tl ara bir konuş

http://bisahibi.com/Ilan/Kymco-agility-125-km-saati-113

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)