Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345 SonuncuSonuncu

Ölümcül, "sahibinden" motosiklet ilanı klişeleri.

Motovento
    REKLAM ALANI
    Birkan07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yzf R-125 / Honda Today 50 / Ninja 250r / Xmax 250
    Alıntı Metehan07-70 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet, yaş ve km önemli sonuçta, hani her marka-modelde ben de tercih etmem bu kadar yaşlı bir vasıtayı. Fakat bazı modeller var ki, ciddi bir kazası (Şase ile alakalı) ve motor kısmında kanser olmuş bir sıkıntısı yok ise, fiyatı abartılmamış olmak kaydı ile alınır. Misal; f650 gs, Transalp, Kle500...
    Şu an kafama en çok yatan Gs, hem torku, gücü yerinde hem de günlük kullanıma en uygunu. İstediğim temizlikte bulayım 150.000 km ye kadar bile alabilirm yani. Senin içinde tavsiye ederim, ABS li olması büyük artı. Çok karmaşık bir yapısı da yok, bakım aralığı uzun. Bildiğim en çok sıkıntı çıkaran parçası marş rublesi.
    489607562
    528043979

Malum site abi

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Metehan07-70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İkisi içinde çok para bence, 2000-2003 arası ortalama 12K, 2004-2007 çift bujililer 15K bence olması gereken. Ya da benim gönlümden geçen diyeyim.
    Tamam motora iyi güzel dedik te, 25 bine çıktıktan sonra tercihim Versys 650 ye kayar benim.
    Birkan07 bunu beğendi.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Alıntı Metehan07-70 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet, yaş ve km önemli sonuçta, hani her marka-modelde ben de tercih etmem bu kadar yaşlı bir vasıtayı. Fakat bazı modeller var ki, ciddi bir kazası (Şase ile alakalı) ve motor kısmında kanser olmuş bir sıkıntısı yok ise, fiyatı abartılmamış olmak kaydı ile alınır. Misal; f650 gs, Transalp, Kle500...
    Şu an kafama en çok yatan Gs, hem torku, gücü yerinde hem de günlük kullanıma en uygunu. İstediğim temizlikte bulayım 150.000 km ye kadar bile alabilirm yani. Senin içinde tavsiye ederim, ABS li olması büyük artı. Çok karmaşık bir yapısı da yok, bakım aralığı uzun. Bildiğim en çok sıkıntı çıkaran parçası marş rublesi.
    Usta,aprilia pegaso'yu nasıl bilirsin?

Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Usta,aprilia pegaso'yu nasıl bilirsin?
    Çok bir bilgim yok kardeşim, binmedim. Ama kullananlardan duyduğum GS e göre bir miktar fazla yakıyor, BMW de aynı motoru alıyordu Rotax tan ama böyle bir fark var. Motor kısmında pek olmaz ama diğer mekanik parçalarda temin sıkıntısı var diyorlar. Ve hatta parçaların BMW den pahalı olduğunu.
    Pegasso nun 93-94 leri daha bi albenili duruyor bence. Ama tabi son kullanıcı olmak çok büyük bir ihtimal.
    levend84 bunu beğendi.

Motosikleti
    SYM GTS 250 İ EVO 2012
    motosiklet ilanlarında olmuyor belki ama işim gereği hergün sahibinden de ilan araştırıyorum, adam hasar kaydı yok, orjinal yazıyor açıklamayı okuyorsun 2 parçasında boya var diyor. bu 2 parça durduğu yerde mi hasarlandı? boya varsa nasıl orjinal oluyor.

birde aracım da ağır hasar kaydı var ancak sadece ön tampon boyalı diyenler var. bir aracın ağır hasar kaydı olabilmesi en az %40ı kadar hasar almasından sonra gerçekleşir. bu kadar hasar olan aracın kaportası nasıl orjinal olabilir.??

Motosikleti
    Alıntı @Bahadır adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motosiklet ilanlarında olmuyor belki ama işim gereği hergün sahibinden de ilan araştırıyorum, adam hasar kaydı yok, orjinal yazıyor açıklamayı okuyorsun 2 parçasında boya var diyor. bu 2 parça durduğu yerde mi hasarlandı? boya varsa nasıl orjinal oluyor.

birde aracım da ağır hasar kaydı var ancak sadece ön tampon boyalı diyenler var. bir aracın ağır hasar kaydı olabilmesi en az %40ı kadar hasar almasından sonra gerçekleşir. bu kadar hasar olan aracın kaportası nasıl orjinal olabilir.??
    Anlaşmalı kaskoların hasar onarımı yapan bi firmada çalışmaktayım.

Daha öncesin de hasar kaydına çok takılırdım fakat artık parça fiyatlarının pahalılığı olsun, servisler tarafından yazılan abartı işcilikler olsun hasar tutarlarını çok fazla göstermekte.

Bi tampon değişmiş dediğinizde mesela genel olarak olanları söyleyeyim size.

Ön tamponu ele alalım.

Tampon
    Tampon iç braketi
    Tampon alt spoylerı
    Plakalık
    Tampon çıtaları
    Tampon dodikleri
    Panjur
    Panjur iç iskeleti
    Orta ızgara
    Alt ızgara
    Sağ - sol sis kapakları
    sis farları
    çeki demir kapağı

gibi sürüyle parça değişebiliyor. Gerçekten araba düzgünse hasar kaydına takılmamak lazım. Tabi fiyatı muadillerine göre düşük olması kaydıyla alınıp binilebilir.

Motosikleti
    ......
    Alıntı Birkan07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Anlaşmalı kaskoların hasar onarımı yapan bi firmada çalışmaktayım.

Daha öncesin de hasar kaydına çok takılırdım fakat artık parça fiyatlarının pahalılığı olsun, servisler tarafından yazılan abartı işcilikler olsun hasar tutarlarını çok fazla göstermekte.

Bi tampon değişmiş dediğinizde mesela genel olarak olanları söyleyeyim size.

Ön tamponu ele alalım.

Tampon
    Tampon iç braketi
    Tampon alt spoylerı
    Plakalık
    Tampon çıtaları
    Tampon dodikleri
    Panjur
    Panjur iç iskeleti
    Orta ızgara
    Alt ızgara
    Sağ - sol sis kapakları
    sis farları
    çeki demir kapağı

gibi sürüyle parça değişebiliyor. Gerçekten araba düzgünse hasar kaydına takılmamak lazım. Tabi fiyatı muadillerine göre düşük olması kaydıyla alınıp binilebilir.
    Podye bağlantı ve tırnakları unutma

zekeriyaimam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    simson
    Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Podye bağlantı ve tırnakları unutma
    Xenon-led farlar da çok pahalı balastlar falan da değişirse 5-7 bin lira arası hasar yazar en azından.
    DSG şanzımanlı araçlar akslardan hasar aldığı zaman çoğunlukla perte çıkıyor
    levend84 bunu beğendi.

ZümeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Me Te Doquz
    Durduğu yerde düştü, ayağından düştü, sehpadan düştü var birde
    çok takılırdım hiç giderken düşen yok diye..

Ulen motoru yeni aldım arkayı sehpaya kaldırdım bir elimde bez bir elimde diş fırçası
    Zincire doğru yaklaşırken tak..!!
    Sıfır motor gözümün önünde sağa yıkıldı..
    way a.q. noluyo laan..
    Elimdekileri atıp kaldırdım motoru baktım sağ sehpa ayağı kopmuş..
    Gidon topuzu, gaz kolu lastiği ve arka dingil ucu gitti gözümün önünde..

Daha da kimseye kulp takmıyorum aka.. :D

Karalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2teker
    Satmak almaktan daha zor iti kopuğu katil olursun yemin ederim yok çek yok senet arsa devremülk vs vs pehh

Motosikleti

Haydaaaa :D

Motosikleti
    ......
    Alıntı Birkan07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir an boyali citroen picasso´lar geldi aklima..

Hee birde 2000li yillarin başinda bir yarişma vardi Dokun bana diye en uzun kalan picasso´yu kazaniyordu.

vader - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750D Integra
    Sezon yaklaşıyor, bilgilerimizi bir tazeleyelim bakalım.
    Tecrübe, limitlerini bilmektir.

Ya bunlara alıştık, artık çok göze takılmıyor. Benim son zamanlarda en irrite olduğum husus, viral olmuş bazı repliklerin hiç alakasız bir şekilde ilan başlıklarında kullanılması. Son zamanlarda en çok gördüğüm; ''incinmişsin dedi''. Ne alaka aq ya? Başlığı görünce ne fiyata ne araca bile bakma gereği duymuyorum.
    Bir de, kardeşim manasını, söylenişini bilmediğin kelimeleri niye kullanma gereği duyarsın? Misal, '' diksiyounu düzgündür'' ne ya, maykıl nayt tan kit mi alıyoruz, veya papağan?

BloodyBaron - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 MH DRİFT>CBR500R
    Ruhsatlı tabanca,
    Sıkmasını bilene mermi,
    Ciğerli motor,
    Keyfe keder,
    Bıkmışlığım yok bunlar favorilerim.

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    benim ilanı biri şikayet etmiş sanırım, ilanım yayın kuralları ihlalinden kaldırındı, ne yani ben 10 bin liralık motosikletime 290 bin lira isteyemez miyim? alan çıkar yada çıkmaz ben o fiyata satıyorum ne var bunda?

neyse satmaktan vazgeçtim zaten, şimdi bir aracımı satmak istersem başlığına "biri beni şu hurdadan kurtarsın" yazmayı düşünüyorum.
    espresso bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı fatih.met adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim ilanı biri şikayet etmiş sanırım, ilanım yayın kuralları ihlalinden kaldırındı, ne yani ben 10 bin liralık motosikletime 290 bin lira isteyemez miyim? alan çıkar yada çıkmaz ben o fiyata satıyorum ne var bunda?

neyse satmaktan vazgeçtim zaten, şimdi bir aracımı satmak istersem başlığına "biri beni şu hurdadan kurtarsın" yazmayı düşünüyorum.
    Olm fatih orjinal olmayan kotu esprilerden vazgec artik,bayatladi artik bunlar ;)

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...84823012/detay

R25 delmek isteyenlere yazmis suzme gerizekali..

BloodyBaron - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 MH DRİFT>CBR500R
    Alıntı Hırbonen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Olm fatih orjinal olmayan kotu esprilerden vazgec artik,bayatladi artik bunlar ;)

Motorun fotoğraflarında motor dışında her şey var. Ne bu hava anlamadım. Yanan gazete?
    M.balibey bunu beğendi.

M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Hırbonen adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Delmek kısmını anlamadım ben

Şu 25 30 yıllık araçlara motoru yürüyeni muayyer anahtar değmedi lafına hastayım bende

Keyfe keder lafına uyuz oluyorum ya keyfe keder ne lan hele keyfe keder boyattım falan yazanlar keufe keder motor mu boyatılır aq

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)