Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Bu yağmurlar ne zaman azalcak ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    LiseliMotorc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Rks Titanic 150-SPORT
    Merhabalar, ben servisi bırakıp sabah öğlen okula motosikletim ile gitmeye başladım
    ancak tüm gün yağmur yağıyor ve yağmurda motosikletimden keyif alamıyorum
    ne zaman azalır bu yağmurlar sizce servise geri dönmeli miyim ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Daha dur,nisan ve mayis var..

HONDAANTALYA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150
    Alıntı LiseliMotorc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar, ben servisi bırakıp sabah öğlen okula motosikletim ile gitmeye başladım
    Yağmur yağmazsa ne olacak ??
    [B]Yamama BWS 100 , Honda Beat 100 cc , Honda Spacy 110 ,Honda Pcx

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    liseli. evine su nasıl geliyor haberin var mı senin? çamaşır, bulaşık, banyo nasıl hallediliyor? daha da açıkçası kakanı yaptiktan sonra nasıl taharet alıyorsun?

şimdi sus ve yağan yağmur için sevin.
    HONDAANTALYA, Trombosit ve freewill bunu beğendiler.

Motosikleti
    MT-07
    Senin evin ile okulun arası kaç km bilmem ama ben evden işe gidiş dönüş toplamda 85km yol yapıyorum. Metrobüs'e binmektense sırılsıklam botların içinde ayaklarımın vıcık vıcık hissi ile gitmeği yeğlediğim için sorun yok bana. Ayağıma poşet bağladığımı çok bilirim Sen servise geri dön. 1-2 ay sonra gene ayrıl

Motosikleti
    pulsar ns200
    Yağmur berekettir yağdığı için şükretmeliyiz.servise geri dönün

Motosikleti
    Rks Titanic 150-SPORT
    yağmuru bende seviyorum yanlış anlaşılma olmuş yol 2.5km falan evet benimde bugün ayaklarım vıcık vıcıktı ve bundan keyif alıyorum :D genede sağolun cevaplarınız için

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Alt-üst yağmurluk takımı alıyorsun ve yağmurda motosiklet kullanmanın tadına varıyorsun. Çözüm bu kadar basit

(uygun fiyatlı yağmurluk için dechatlon ürünleri f/p ürünüdür, tavsiye ederim)

Ama yağmurluğu giyip çıkarmak zor geliyorsa tek çare servis gibi duruyor.
    pea bunu beğendi.

Motosikleti
    MT-07
    bot sıkıntı yaw. ben 4riders'in kışlık evo tour modelini aldım. yok abi üstten yandan sağdan soldan bir yerlerden su alıyor içine. Poşet bağlamakta sıkıntı. Ayağını yere koyunca hemen kayıyor. Ayrıca görselliği rezil etmesinin yanında benim gibi ayağı 44numara adamlar için uygun poşet bulmak zor oluyor :(
    LiseliMotorc bunu beğendi.

Motosikleti
    Rks Titanic 150-SPORT
    hocam ben ıslanmaktan şikayetci değilim pek. motor kirleniyor benim hastalıgım var motor kirlenince duramıyorum birde yıkamaya 4tl harcıyorum 2tl köpüge 2tl suya . servisleride pek sevmiyorum ne yapacam bilmiyorum en iyisi yavaştan arabayı kaçırmaya başlayayım :D :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:54 ----------

ayakkabılarım siyah yağmurlu günlerde kahverengi oluyor aynı şekilde paçalarımda :D :D kask çok işimi görüyor sağolsun kaskımı seviyorum :D birde keske abs olsaydı arka frene asılınca sanki teker dönüyormuş gibi kayıyor durmuyor falan bugun arka frene asıldım servise girecektim arkadan ama ön freni limon sıkma tekniğiyle sıktım zaten hep limon tekniğiyle sıkıyorum frenleri bi aksiyon arayım dedim zor kurtuldum :D

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Nisan yağmurları meşhurdur, tabi iklime pek güven olmuyor. Yolunuz uzun değilse, ekipmanınız az çok yağmur için yeterliyse veya okulda çamaşır değişme imkanınız var ise motosikleti öneririm. Çekemem derseniz tercih meselesidir, iki ay sabreder öyle motosiklete dönersin

Motosikleti
    Rks Titanic 150-SPORT
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bot sıkıntı yaw. ben 4riders'in kışlık evo tour modelini aldım. yok abi üstten yandan sağdan soldan bir yerlerden su alıyor içine. Poşet bağlamakta sıkıntı. Ayağını yere koyunca hemen kayıyor. Ayrıca görselliği rezil etmesinin yanında benim gibi ayağı 44numara adamlar için uygun poşet bulmak zor oluyor :(
    benimde ayağım 45 numara hocam boyum 182 spor ayakkabıyla gidip geliyorum okulda botlan falan uğraşılamz yeminle :D poşet türü birşey desen okula konu olursun bunlarıda düşünmek lazım :D

Motosikleti
    Haa, bak iş değişti. Motorum ıslanmasın , kirlenmesin diyorsan yağmurda kullanmaman lazım. Ama dünya malı dünyada kalır, fazla takılma derim. Ufak bir abi tavsiyesi, bu huylarını azaltmaya çalış.
    Temizlik iyidir ama hastalık boyutuna gelirse çok canını sıkar ilerde. Yağmurdan sonra zinciri kurulayıp yağlaman yeterli. Motosikletler her hava şartına dayanacak şekilde üretiliyor, buna yağmur da dahil. Yine de kafama takılıyor diyorsan servisle git okuluna, kafan rahat olsun.

Motosikleti
    MT-07
    Arkayı da limon gibi ez o zaman ayağınla hepi topu 2,5km demişsin. Mesafe bile değil. Decathlondan arkadaşın dediği gibi yağmurluklara bak ucuzundan. Sonra yavaş yavaş git okuluna.

Motosikleti
    Rks Titanic 150-SPORT
    hocam deri mont var üstümde yağmur geçirmiyor kafamda kask var oda geçirmiyor zaten bi pantolon ve ayaktan alıyorum onlarıda alıyım kuruyor geri :D ancak en büyük problemim kalça bölgemde ağrı var 2 tarafıda ağrıyor yavaştan aşağı doğruda yayılmaya başladı nedeni ne olabilir sizce ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:07 ----------

Alıntı SuleymanE adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Haa, bak iş değişti. Motorum ıslanmasın , kirlenmesin diyorsan yağmurda kullanmaman lazım. Ama dünya malı dünyada kalır, fazla takılma derim. Ufak bir abi tavsiyesi, bu huylarını azaltmaya çalış.
    Temizlik iyidir ama hastalık boyutuna gelirse çok canını sıkar ilerde. Yağmurdan sonra zinciri kurulayıp yağlaman yeterli. Motosikletler her hava şartına dayanacak şekilde üretiliyor, buna yağmur da dahil. Yine de kafama takılıyor diyorsan servisle git okuluna, kafan rahat olsun.
    hocam ben zinciri ayda 1 yağlıyorum sıkıntı olurmu ya haftada 2 kez yıkıyorum en kötü ? birde beyaz ampül sıkıntı çıkarırmı takayımmı sizce sarı pek güzel durmuyor

CrazyBullet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda RCV213, Yamaha YZR500
    Dur daha yağmur mevsimi gelmedi, geçen sene Haziran ortasına kadar sürekli yağdı mübarek.

Pangaea - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr 125
    http://www.motosiklet.net/forum/moto...azirlanmak.htm

Bu konuda linkini paylaştım decathlon kayak pantolonu al ne soğuk geçirir ne su, çıkarırsın okula gidince.

Motosikleti
    hocam deri mont var üstümde yağmur geçirmiyor kafamda kask var oda geçirmiyor zaten bi pantolon ve ayaktan alıyorum onlarıda alıyım kuruyor geri :D ancak en büyük problemim kalça bölgemde ağrı var 2 tarafıda ağrıyor yavaştan aşağı doğruda yayılmaya başladı nedeni ne olabilir sizce ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:07 ----------

hocam ben zinciri ayda 1 yağlıyorum sıkıntı olurmu ya haftada 2 kez yıkıyorum en kötü ? birde beyaz ampül sıkıntı çıkarırmı takayımmı sizce sarı pek güzel durmuyor
    Beyaz ampulde hiçbir sorun olmaz, ancak led veya xenon değil normal beyaz ışık veren ampulü kastediyorum. Muayeneden bile sorunsuz geçersin, ayrıca xenonlar gibi göz de almaz, beyaz ampül tavsiye ederim. İmkanın varsa almışken kaliteli bir şey al, philips extreme vision olabilir.

Zincir konusu teferruatlı bir konu. Zincir ve su iki düşmandır diyebilirim kısaca. Islak bırakılan zincirde pas oluşumu ve daha kısa ömür kaçınılmazdır.

Motorunu şu sıklıkla yıka veya yıkama diyemem. Ama şu kadarını söyleyeyim; zincirini ıslak bırakma. Ayrıca zincirini yağsız da bırakma, yağsız gördüğün zaman mutlaka yağla. Kimi arkadaşlar zincir temizliği yapıp foto paylaşıyor, bakın zincirim tertemiz diye. Kupkuru pasparlak zincir fotoları atıyorlar. Aslında o halde kullanarak büyük hata yapıyorlar çünkü yağsız zincir ve dişiler çok daha hızlı aşınır.

..YaNKee.. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 650F
    daha mart ayındayız yağmurdan şikayet ediyosun.. geçen yıl sıfır aldım motoru haziranın ilk haftası binmeye başladım.. martta şikayetlenirsen oohhhoooo....

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    Oooo Çankırı nın yağmuruda bol olur
    Bence sen memleket değiştir

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)