Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

sürekli burnum tıkalı ...

Motovento
    REKLAM ALANI
    HercuL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki GSXR100
    dostlar merhaba gerek işim gereği gerekte evden işe işten eve sürekli motorun üstündeyim tabi şehir içinde kısa mesafeler olunca kask takamıyorum genellikle gelelim soruna sürekli burnum tıkalı ve genelde akıyor giyinme konusunda porblem yok hava su geçirmeyen decathlon dan alınma montlarım va ve şiddetle tavsiye ediyorum sizlere .sizin de benim gibi sorunu olup çaresini bulan varmı ? sinüzit desen baş ağrısı yok sadece tıkalı ve akıyor . elleriniz dert görmesin teşekkür ederim . (not burnumda eğrilik yok 2 kere ameliyat oldum )
    sürmek için yaşa , yaşamak için sür ...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

KBB uzmanına görünün. Nazal polip olabilir.
    HercuL bunu beğendi.

Motosikleti
    Dominar 400
    kısa mesafe olduğu için kask takamıyor rüzgarı yiyip dolan üst solunum yolları burnunu akıtıyor kıyamam :(
    Erdost, computeus, Shrieker ve 4 diğerleri bunu beğendiler..

Pangaea - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr 125
    Bu senin imzan değil mi: "Kask Takmıyorsan Koruyacak Birşeyin Yok Demektir.Ve Unutma En iyi motorcu en çok yaşayan motorcudur.".

Sürekli motorun üstündeyim ama kask takamıyorum? Bana sorarsanız acilen kask takmaya başlamanız lazım

Takmamakta ısrar ederseniz kalın bir boyunluk alıp ağzınızı ve burnunuzu kapatacak şekilde takabilirsiniz.
    sey_47, HercuL ve Metehan07-70 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Suzuki GSXR100
    uzun zamandır aynısını düşünüyorum =)

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:26 ----------

doğrudur hocam yalnız işim gereği dediğim cümleyi açayım emlak işleri yaptığım için 1 takabiliyorsam 5 takamıyorum buradaki mesafeler kısa bir uçtan diğer uç 5 km pcxle çıkarken takamıyorum ama gsxr1000 ile arka mahalleye gitsem takarım sanırım çok binmekten oluyor .

yasdal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph 1200 Jawa Classic /1971 ve E-bike sukutır
    Alıntı HercuL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    uzun zamandır aynısını düşünüyorum =)

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:26 ----------

doğrudur hocam yalnız işim gereği dediğim cümleyi açayım emlak işleri yaptığım için 1 takabiliyorsam 5 takamıyorum buradaki mesafeler kısa bir uçtan diğer uç 5 km pcxle çıkarken takamıyorum ama gsxr1000 ile arka mahalleye gitsem takarım sanırım çok binmekten oluyor .
    gsxr daha yüksek olduğundan üstünden düşünce daha çok acıtıyor sanırım?
    Pangaea ve MotorKafa bunu beğendiler.
    Gökhan YAŞDAL

Motosikleti
    Suzuki GSXR100
    dostum konuya odaklan 15 yıldır motosiklet kullanıyorum aklının almadığı yerlere gittim 300 bin km yaptım bilgin varsa buyur söyle kask takmalısın ondan burnun akıyor diyorsan eyvallah diğer türlü 200 beygir motosikletten bahsediyorum umarım anlamışındır.

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    "Takamıyorum" kısmını anlamaya çalışıyorum... Anlayamadım.

Kısa mesafelerde kask kullanmanıza engel bir durum mu var?

Mesafe ne olursa olsun kask kullanmazsanız burunda akıntı da, göz pınarlarında tıkanıklık da (bilinen tedavisi yok), kafa tramvası da... herşey olur. Motosikletle durduğunuz yerde yanınızdan koşarak geçen yaya size çarpsa(başıma geldi) ve düşüp başınızı kaldırım taşına sertçe vursanız siz de istatistik olarak sisteme "1" olarak işlenir ve unutulursunuz.

Hava soğuk ise kask takmamayı geçtim vizör dahi açık olsa aynı sorunu yaşamanız olasıdır. Mesafeye bakmadan kask kullanmanızı öneririm. Büyük ihtimalle sorununuzun çözümü bu olacak.
    Erdost, mombohunter ve HercuL bunu beğendiler.

yasdal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph 1200 Jawa Classic /1971 ve E-bike sukutır
    E mevzuyu motosiklet forumunda açınca haliyle takmadığın kaska odaklanıyor insanlar. Kırk bin tane doktor forumu var anneler çocuklarının pişik sorunlarını falan konuşuyorlar. GSXR yüksek değilmiş yani. Aklımın almadığı yerler çok güvenliymiş. Okdir anladım.
    MotorKafa bunu beğendi.
    Gökhan YAŞDAL

Motosikleti
    Suzuki GSXR100
    takamıyorum acil çıkıyorum takılması gerektiğini bildiğim halde ama yalan söylemek yerine evet takmıyorum diye söyledim =) cümleleri yarım yazsam konuya erişmesi zor olacak . bu arada bu sabah kaskımı takarak evden çıktım ama az buğu bile yapsa görüş açımı kısıtladığı için arada kapatıp kapatıp açtım vizörü sonuç tabiki yine aynı =) eline sağlık

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:53 ----------

evet kaska vurgu yapma doğrudur motosiklet kullanan bir topluluğa soru sormamın nedeni aynı sorunla mücadele eden arkadaşlar mutlaka vardır yalnız diğer forumlara soru sormaktansa burada paylaşmak herksin bilgi almasına neden olacak yoksa diğer tarafa sorar orada kalır bilgi paylaştıkça artar . ama malesef imalı bir yaklaşım olursa ve konudan sapılırsa ne yazmam gerekiyorsa yazarım yanlış anlama sakın motosiklet kullanan her kişinin söylediklerini dinlerim GSXR yüksek değil bu arada zaten biz racing kullanan arkadaş bilirki enduro chopper cross gibi araölar gibi değildir rüzgarı yararak haraket eder ve en az seviyede rüzgar alırız aklında olsun ;)
    Kural [ Z ] ve Shrieker bunu beğendiler.

matrax33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 400 sxc
    Bu havada kasksız 100 metre gitsen bile akar o burun. Hatta kask olsa bile akar içine şu adını unuttum zımbırtıdan giymek gerek.

Kask takmayana saldıranları anlamıyorum. Herkes kendi beyninden sorumlu. Adam karpuz gibi yarılıp pekmezinin akmasını umursamıyorsa size ne ? kime ne ? Senin kafanda ki kaskı zorla çıkarttırıyor mu ?
    HercuL bunu beğendi.

Pangaea - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr 125
    Alıntı matrax33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu havada kasksız 100 metre gitsen bile akar o burun. Hatta kask olsa bile akar içine şu adını unuttum zımbırtıdan giymek gerek.

Kask takmayana saldıranları anlamıyorum. Herkes kendi beyninden sorumlu. Adam karpuz gibi yarılıp pekmezinin akmasını umursamıyorsa size ne ? kime ne ? Senin kafanda ki kaskı zorla çıkarttırıyor mu ?
    Balaklava'dan bahsediyor olabilir misiniz
    matrax33, HercuL ve Shrieker bunu beğendiler.

Motosikleti
    ktm 400 sxc
    Alıntı Pangaea adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Balaklava'dan bahsediyor olabilir misiniz
    Hah evet baklava.
    Shrieker, HercuL ve Pangaea bunu beğendiler.

Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Alıntı matrax33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Türk milleti kendi vatandaşını sever, korur, duygusal insandır, yeri gelir düşmanına dahi iyi davranır, bu malesef bizim kanımızda var. İşte o yüzden kimsenin o üç kuruşluk kafa kabı yüzünden ömür boyu felç kalmasını, ağzındaki salyayı dahi tutamayıp kendi başına yemek yiyememesini, canını verip ailesini arkada bırakıp gitmesini, eşini dul ve yanlız, çocukarını öksüz, anası babasını evlat acısıyla bırakmasını istemeyiz. Ondan herkes diyor ki kask tak! Ekipman kullan! Yoksa dediğiniz gibi kime ne!

Ben gözlük de kullanıyorum. Kask vizöründen önce gözlük camları buğulanıyor ve çok daha tehlikeli. Birkaç günde bir kask vizörünüzün içine çok az traş köpüğü sıkın ve kuruyana kadar bezle silin. Buğu yüzünden o riske değmez.
    Shrieker bunu beğendi.

HONDAANTALYA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150
    Bende grip oldum... Kim bulaştırdıysa onun ben.... 😡😡
    HercuL bunu beğendi.

Motosikleti
    Suzuki GSXR100
    aynen hocam aslında konuyu açtığımda bu sabah kask ile evden çıktığımı ama şu anda hala aktığını söylemeyi unuttum =)

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:11 ----------

tabi bizim kanımzıda var koruyup kollamayı arkadaşımın ve benim demek istediğim konudan sapılıp sadece birşeye vurgu yapmak yanlış sorun çıkarmasınlar çözüm üretsinler =)
    Kural [ Z ] bunu beğendi.

Motosikleti
    ktm 400 sxc
    Burdaki yorumlar insancıl. Başka konularda denk geliyorum kask takmayanın bi anasına sövmedikleri kalıyor.

Benim takmadığım gibi anlaşılmasın, kasksık hiç bi yere gitmem yüzüme rüzgar yememeye çok alıştım kask olmayınca eksiklik hissediyorum motorun üstünde. Ama takmayanıda dövecek gibi davranmam. Herkesin kendi beyni der geçerim.
    Kural [ Z ] ve HercuL bunu beğendiler.

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    alerji testi yaptırdınız mı?
    HercuL bunu beğendi.

Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Kullandığınız kaskın çene kısmının altında, kask içine rüzgar girmesini engellemek için üçgene benzer bez bir parça olmalı. Kaskınızda o yoksa çok daha fazla rüzgar alır ve sinüzit de varsa sorun büyür. Balaklava her şekilde içeri giren rüzgar etkisini ciddi şekilde azaltacaktır ancak kask olmadan balaklava pek işe yaramaz. Kaskınızda bahsettiğim o alt parça varsa balaklava ile daha da iyi sonuç alırsınız.

Şimdi kaska ek bir de balaklava takmak gerekecek Balaklava kullanmıyorsanız (ben gözlük nedeni ile kullanamıyorum) daha az rüzgar alan daha kaliteli bir kaska geçmeniz gerekiyor demektir.

Şu anda bende 4 farklı kask var. Bunlardan biri Shark, iki yaşında. İkisi AGV (hiç kullanılmadı), birisi de LS2' nin ucuz kasklarından biri. AGV' leri eşime ve kendime yedek olarak aldım. Genellikle shark kullanıyorum ancak eşime (artçı) geçici olarak aldığım LS2 kaskı kendim denemek istedim, bir haftadır onu kullanıyorum ve 70km/h ile giderken içeri öyle bir rüzgar alıyor ki gözlerimden akan yaştan önümü göremiyorum. Eşime dedim ki sen bunu nasıl kullandın, niye söylemedin diye ona kızdım. İyi ki daha iyi bir kask edinmişiz diye de sonradan kendi kendime sevindim.

Kullandığınız kask içeri rüzgar almaz, boynunuz soğuk ve rüzgardan korunur ise asla burnunuz akmaz. Bu yolda tedbir öneririm.

Motosikleti
    Suzuki GSXR100
    yaptırmadım onuda en kısa zamanda halledeyim .

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)