Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Tube Type Lastiği Tubeless'e Çevirmek

Motovento
    REKLAM ALANI
    AvcıBey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial
    Merhaba arkadaşlar.Aranıza yeni katıldım Bende Mondial 100 cup var,üzerinde orjinal 2.50-17 ön 2.75-17 arka lastikler ve aluminyum jant var.İç lastik çok sıkıntı yaratıyor,patlar patlamaz iniyor.Bu lastiği Tubeless'e çevirebilirmiyim acaba.Yardımcı olursanız sevinirim.

Bu arada almayı düşündüğüm lastik anlas NR50 47P.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Jantınız Tubeless lastiği destekliyor ise, supap yuvası Tubeless lastik supabını destekliyor ise doğrudan istediğiniz lastiği takıp kullanabilirsiniz.

Jantınız Tubed lastik için tasarlandı ise genellikle Tubeless için kullanılması mümkün olmuyor. Ancak Tubeless için tasarlanış janta Tubed lastik takılacak ise genellikle jant ile Tube(iç lastik) arasına iç lastikten hazırlanıp koyulmuş lastik bant (hazırı da mevcuttur) eklenerek kullanılabiliyor.

Tubed jantlar aluminyum da olsa jant lastik birleşim noktalarında sızdırmazlık sağlamak için yeterli işçilik ve tasarım yapılmamış olabilir. Ciddi risk almanız olası. Mümkün ise çıkma da olsa aynı/uygun ölçülerde Tubeless için uygun bir jant edinmeniz uygun olur.

Bu arada; hoşgeldin demeyi unutmuşum.

Hoşgeldin

Motosikleti
    Şimdilik bir kundial
    Tel jant değilse evet dediğiniz mümkün tel jantıda çeviren ustalar var ama sıkıntk oluyor diyorlar
    AvcıBey bunu beğendi.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    jant çemberlerini tubeless yanaklı olan ile değiştirirsen olur , DID marka çeşitli ebatlarda üretimler var seninkini bilemem , mevcut jantına tubeless lastik takalım sıkıntı olmaz diyenlere itibar etme..

AvcıBey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial
    HoşbuldumBilgilendirdiğin için teşekkür ederim,ben en iyisi tubetype lastiğe devam edeyim,konuyu açtıktan sonra biraz daha arastırmada bulundum seninde dediğin gibi riski bayağı var.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:05 ----------

Alıntı Kural [ Z ] adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Jantınız Tubeless lastiği destekliyor ise, supap yuvası Tubeless lastik supabını destekliyor ise doğrudan istediğiniz lastiği takıp kullanabilirsiniz.

Jantınız Tubed lastik için tasarlandı ise genellikle Tubeless için kullanılması mümkün olmuyor. Ancak Tubeless için tasarlanış janta Tubed lastik takılacak ise genellikle jant ile Tube(iç lastik) arasına iç lastikten hazırlanıp koyulmuş lastik bant (hazırı da mevcuttur) eklenerek kullanılabiliyor.

Tubed jantlar aluminyum da olsa jant lastik birleşim noktalarında sızdırmazlık sağlamak için yeterli işçilik ve tasarım yapılmamış olabilir. Ciddi risk almanız olası. Mümkün ise çıkma da olsa aynı/uygun ölçülerde Tubeless için uygun bir jant edinmeniz uygun olur.

Bu arada; hoşgeldin demeyi unutmuşum.

Hoşgeldin
    HoşbuldumBilgilendirdiğin için teşekkür ederim,ben en iyisi tubetype lastiğe devam edeyim,konuyu açtıktan sonra biraz daha arastırmada bulundum seninde dediğin gibi riski bayağı var.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:07 ----------

Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    jant çemberlerini tubeless yanaklı olan ile değiştirirsen olur , DID marka çeşitli ebatlarda üretimler var seninkini bilemem , mevcut jantına tubeless lastik takalım sıkıntı olmaz diyenlere itibar etme..
    Aynen vallahi dediğin gibi mahalledeki usta yapılır vs gibisinden konuştu kesin bişey diyemedi dediğin sisteme baktım da https://www.ebay.com/itm/Nuetech-TUbliss-21-18-MX-Tubeless-Tire-System-/370894542991 bunu buldum buda bayağı tuzlu ben tubetype devam etsem daha iyi sanki

YouTube güncel videosu var.Tabi yorumları okuduğum zaman izlenimim tehlike olduğu.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler