Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Aliexpress ten motosiklet eldiveni alınır mı?

Motovento
    REKLAM ALANI

Aliexpesten nerede ise 50 civarında ürün aldım.>Hepsi fiyat performans olarak mükemmeldi.Tavsiye ederim...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    turkmath - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Versys 650 - Kawasaki z250sl
    Alıntı Deadly Sto(R)m adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Koruma ekipmanlarında CE sertifikasından yanayım. Sonuçta, aradaki 3-5 farka bakmamak lazım.

www.getgeared.co.uk sitesindeki fiyatlar üzerinden %19 vergi indiriliyor. Türkiye'ye kargo genelde 3-4 pound civarında. Buradan CE sertifikalı bir eldiven almanızı tavsiye ederim.
    İyi de gümrükte yine vergi binmiyor mu?

Birde kargo ile ilgili aşağıdaki bilgi var sitede:

Turkey
    Delivered from £14.99

Light parcels to 1KG: £14.99

Heavier parcels up to 5KG: £54.95

Turkey is served by a priority air service that takes 3-6 days for delivery.

bursagsli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Seyhan (2012-2017), Sym Wolf 250
    60 TL ye kışlık aldım. 10 derece altında soğukta 100-140 arası sürat ile 30 dk kullandım. En ufak bir üşüme yok. Normalde xl eldiven oluyorken xxl aldım tam oldu. Genelde kalıpları dar oluyor

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Aynısının kırmızı beyazını aldım.Gayet memnunum.Satıcıya mesaj atıp fiyatı düşük yazdırırsan daha uygun olur.

MahmutBiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1200Z Super Ténéré
    Alıntı frankestayn1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam dostlar.

https://tr.aliexpress.com/item/Carbo...ceBeautifyAB=0

şu tarz bi eldiven almak istiyorum tavsiye eder msiniz?
    dostum alma ali expresteki dainese revit hepsi sahte ürün imitasyon deri ve plastik koruma kullanılıyor. Bakarsan yorumlarına en çok müşteri yapan türkler.. Adamlar sahte 50 lira maliyeti olan revit eldivene 100 lira 150 lira para veriyor bide sevinip video çekiyor.. El çok hassas ve önemli bir bölge eldiven alırken çok dikkatli olunması ve kesinlikle ce belgeli eldiven tercih edilmesi gerekir. Eldivene basit bir parça gibi bakmayın.

Kızıl pars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bisiklet
    Bir süredir Ali'den orta - üst kaliteli birşey almak ile Türkiye'den almak arasında büyük fark kalmadı.
    Yani benzer ürünleri getirip satanlar var, hem deneyip alıyorsun hem de beklemiyorsun.

Eğer illa böyle birşey alacaksanız, Türkiye'de de aynı ürünü 3-5 fazlasına bulursunuz.
    Deneme şansınız olur, karşınızda muhatap olur.

Çok ucuz şeyler için Ali hala uygun.
    Koruma gerektiren şeyleri kaliteli almak bana daha mantıklı geliyor.
    Ama ampuldür, koruma takozudur, balaklavadır vs alınabilir.
    Hamdım, piştim, hala hamım.

Deadly Sto(R)m - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2022 / Mondial X-Treme Maxx 200i
    Alıntı turkmath adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İyi de gümrükte yine vergi binmiyor mu?

Birde kargo ile ilgili aşağıdaki bilgi var sitede:

Turkey
    Delivered from £14.99

Light parcels to 1KG: £14.99

Heavier parcels up to 5KG: £54.95

Turkey is served by a priority air service that takes 3-6 days for delivery.

32 puond'luk eldiven kargo dahil 31 pounda geliyor. Kargo 4 pound. Vergi konusuna gelince, aliexpressdeki bir ürüne de vergi eklenebilir. Ama ilk mesajımda dediğim gibi bütçe kısıtlıysa üçe beşe bakıp Türkiye'deki veya Çin'deki 10 liralık eldivenlerden de alınabilir. CE de neymiş, alt tarafı iki harf.Ben kendi tercihimi belirttim sadece...

kefkes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merhaba, yeni başlık açmıyayım dedim,Linkteki komine eldiven nasıldır, replica ürunlerde olduğuygun gibi

Komine ürünlerinde de sahte oluyor mu acaba,fiyatı iyi gibi gorundü yurtiçi bikaç sitede uçuk fiyatlar yazmışlar

komine eldivenlerine.

https://tr.aliexpress.com/item/Free-...17c074ee&tpp=1

Bir de daha uygun fiyatlı şöyle bişey var

https://tr.aliexpress.com/item/2017-...01280c98&tpp=1 iyi midir bunlar?

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı Deadly Sto(R)m adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    CE de neymiş, alt tarafı iki harf.
    Ben dedim zamanında 20 veya 30 harfli bir isim koyun, yoksa ciddiye almaz bizim millet diye... Onlar da "tüm Avrupa için koyuyoruz, siz malsanız biz n'apalım" dediler. Acaip sinirlenmiştim zamanında...
    Deadly Sto(R)m bunu beğendi.

Deadly Sto(R)m - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2022 / Mondial X-Treme Maxx 200i
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben dedim zamanında 20 veya 30 harfli bir isim koyun, yoksa ciddiye almaz bizim millet diye... Onlar da "tüm Avrupa için koyuyoruz, siz malsanız biz n'apalım" dediler. Acaip sinirlenmiştim zamanında...
    Bizim mantigimiz "ekipmanim sekil, onumden cekil" seklinde ilerliyor. Eldiven alirken CE'ye bakmayiz; kask alirken EN, DOT, snell, sharp da neymiz deriz; yaz gunu mont mu giyilir, kisa mesafede dizlik mi kullanilir... Sonra derler ki platinsiz motorcu mu olurmus?!
    2006 Honda Activa (2006-2009) > 1996 BMW F650 (2007-2008) > 2016 Mondial RX3i Evo (2016-2017) > 2006 Yamaha XT660R (2017 - 2020) > 2017 Honda CRF 250L ABS (2020 - 2021) > 2022 Mondial X-Treme Maxx 200i (2022-...)

E.Yzr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R25 Abs, CRF 250L
    Arkadaşlar ben aldım. Elime büyük geldi,isteyen olursa satabilirim. Bir hafta önce geldi. Super Bike deri eldiven

MotorKafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 FA
    Alıntı Pistonlar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynen kardeşim
    Mesela yerli üretim venom rafine eldivenler var uzun boyda rakipleri en az 500 tl sen başlıyor Venom ise 250 tl den başlıyor
    Kaliteli ucuz ve yerli üretim daha ne olsun

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:15 ----------

O siteden eldiven almanı tercih etmem
    Ben aldım 1 hafta içinde kopmaya başladı ürünler bildiğin leş
    Ulen adam ciddiye almış bir de.
    Hangi ürün olduğundan bağımsız olarak, yerli ürünün daha kaliteli olduğuna emin olsam bile, o an alternatifim varsa ithal ürünü tercih ederim bu ülkede.
    Nedeni ise çok yakın zamanda gerçekleşen; anadolu grubunun evde bira yapımına ek vergi istemesi, vestel'in ithal cep telefonlarına ek vergi istemesi gibi sebepler.
    Bu ülkede işini hakkıyla yapan, hakkıyla kazanç sağlayan insan bulmak neredeyse imkansız.
    İşte bu yüzden, yerli ve milli gibi salak bir siyasi söylemi önemseyip, hak hukuk tanımayan adamlara para kazandırmak yerine, işini layıkıyla yapan adamlara para kazandırmayı yeğlerim.

Aliexpres sorusu için de şöyle bir örnek vereyim. Bir ara iş yerim hepsiburada merkeziyle aynı binadaydı. Yani trump towers'ta.
    Aynı iş yerinde çalıştığım bir arkadaşım hepsiburada'dan cep telefonu kılıfı sipariş etti. Ve satıcısı hepsiburada idi.
    Aynı gün ben de amazon'dan sis farı siparişi verdim.
    2.5 haftanın sonunda benim sis farlarım elime ulaştığında, o arkadaşım siparişini iptal edip parasını geri almak için telefonda cebelleşiyordu.

Bakın amazon tr pazarına girme hazırlığında. Adamlar tarih verdi. Satışlarını istedikleri gibi tutturdukları taktirde haber sitelerinde şöyle bir başlık görürseniz şaşırmayın.

Yabancı Yatırımcılı E-Ticaret Sitelerine Ek Vergi Uygulaması
    The Dude bunu beğendi.
    Motosikletli Kaplumbağa...

hamzarat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F700GS
    3 tane eldiven almış birisi olarak söyleyeceğim şey 'ALINMAZ'.
    12 dolar,18 dolar ve 20 dolardı fiyatları.belki 30 dolar üstü eldivenlerin performansları iyidir.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)