Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Aliexpress ten motosiklet eldiveni alınır mı?

Motovento
    REKLAM ALANI
    frankestayn1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200 NS
    Selam dostlar.

https://tr.aliexpress.com/item/Carbo...ceBeautifyAB=0

şu tarz bi eldiven almak istiyorum tavsiye eder msiniz?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Hornet 650
    Bence alınır ama bedenlerine dikkat et.

MoRFy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF 600 - BMW R25/3
    alınır. s d s d

Deadly Sto(R)m - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2022 / Mondial X-Treme Maxx 200i
    Daha önce Revit'in bir kaç eldiveniyle ilgileniyordum. Aliexpressteki bir çok satıcıya eldivenlerin orijinal olup olmadıklarını sordum. Çoğu satıcı "kaliteli" demekle yetindi. Birkaç satıcı ise Aliexpress'de orijinal ürün bulamayacağımı, söyleyenlerin yalan söylediğini, sadece yüksek kalite replika ürün bulabileceğimi söylediler.

O günden beri aliexpressten markalı ürün almam. Markasız ne varsa almaya devam...

bunun kısasını aldım.

sıfır dereceye yakın sıcaklıklarda anca üşüme hissettim, o da 50 km sonra falan.

kesinlikle alın. burdaki fiyatlara bakarsan harika bir ürün.

hatta simdi yeni ikincisini de aldım.

ilk aldığım eskidi diye değil, daha sonra bu fiyata bu kaliteye bulamam diye düşündüm alıp attım kenara.

https://tr.aliexpress.com/item/Free-...311.0.0.VW8nKQ
    mhmtesk bunu beğendi.

Motosikleti
    Koruma ekipmanlarında CE sertifikasından yanayım. Sonuçta, aradaki 3-5 farka bakmamak lazım.

www.getgeared.co.uk sitesindeki fiyatlar üzerinden %19 vergi indiriliyor. Türkiye'ye kargo genelde 3-4 pound civarında. Buradan CE sertifikalı bir eldiven almanızı tavsiye ederim.

Motosikleti
    Şimdilik bir kundial
    Alınır indirimle 8 tlye aldığım eldiven bile kazada gayet güzel yaptı işlevini ama bedenini iyi seçmek için satıcıya ölçüleri yolla o uygun modeli seçsin sana

MotorKafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 FA
    Yerli ve milli eldivenlerimiz dururken ali express de ne demek?
    Pistonlar bunu beğendi.

Motosikleti
    Dominar 400
    Bir beden büyüğünü almanızı tavsiye ederim.

Motosikleti
    Geçen günkü araştırmalarda edindiğim bir bilgi:

Yazlık/hafif eldivenler maximum his ve esnemeye izin vermesi için sıkı olmalı, kışlık/su geçirmez eldivenler elleri sıcak tutabilmek için biraz büyük olmalı ve içine hava girebilmeli fakat aynı zamanda eldeki hissi kaybetmemeli ve kolayca elden çıkmamalıdır.

https://www.motosikletaksesuarlari.c...ve-tavsiyeleri

Norton772 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Dio
    ben getirtmistim ama su siralar gonderi suresi cok uzun olabiliyor nedense haberin olsun. ama bir beden buyuk al mutlaka.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:45 ----------

bu arada cok guzel deri eldivenler olabiliyor uygun fiyata.

tokhanoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben aldım yeterli bence 20 küsür liraya aldım daha test edemedim inşallah etmem ama burada o fiyata bulmam imkansız elektrikli scooter kullandığımdan(50 km) çok üst düzey bir şey gerekmez diye aldım memnunum ama cırtının bir tarafı söküldü bende terzide diktirdim.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    Alıntı MotorKafa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yerli ve milli eldivenlerimiz dururken ali express de ne demek?
    Aynen kardeşim
    Mesela yerli üretim venom rafine eldivenler var uzun boyda rakipleri en az 500 tl sen başlıyor Venom ise 250 tl den başlıyor
    Kaliteli ucuz ve yerli üretim daha ne olsun

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:15 ----------

O siteden eldiven almanı tercih etmem
    Ben aldım 1 hafta içinde kopmaya başladı ürünler bildiğin leş

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Replika eldiven tavsiye etmem. Çünkü üretenlerin tek amacı orijinaline benzetmektir. Herhangi bir standarda uyma gibi bir sorunları yok. Çalışıp çalışmayacağı tamamen şansınıza kalır.

Dikişleri ne kadar sağlam, kullanılan iplik ne kadar dayanıklı bilemezsiniz. Doğru düzgün deriyi, hatta deriyi unutun zaten. Sentetik deri, yani yumuşak plastik, anında eriyip parçalanacaktır asfalta temas ettiğinde. Zaten hiç kullanmasanız bile bir süre sonra deri görünümlü yumuşak plastik malzeme sertleşip, çatlayıp kendi kendini imha edecektir.

Replika Alpinestar eldiven yerine, ahım şahım olmasa da, bilinen bir markanın orta veya düşük seviye bi eldivenini edinin. En azından sertifikalı korumaları olur, düşünce işinizi görür. Diğeri sadece güzel görünür, ama koruma gibi bir amacı ikincildir, belki olur, belki olmaz.

Görüntü için mi, yoksa koruma için mi ekipman aldığınızı, yani amacınızı netleştirin.
    pea ve Kızıl pars bunu beğendiler.

DesAres - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tricity
    Alıntı frankestayn1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam dostlar.

Alınır (neden ?) :

13 gün civarında genelde 30TL üstü ürünler geliyor genelde ama tabiki satıcıya göre ve kargoya göre değişiklik oluyor (tatil günlerine gelirse uzar)

Markalı ürünler bire bir replika (mesela revit chevron var 100TL civarı ve burada satılan 100TL’lik eldivenden iyidir çünkü adamlar yaptığı ürüne çok kar koymuyor (işçilik ucuz diye) ama bizim ülkede (distribütör kar koyar + aracı kar koyar + satıcı + KDV (ÖTV fln fln) = fiyatının 3 Katı oldu yani 50TL’lik ürün 150TL eee nerde yapılıyor Bunlar işçiliğin ucuz olduğu yerde yani ikisi de aynı kapıya çıkıyor

Millet tutturmuş CE korumalı al fln, o verilen koruma onaylarına da güvenmiyorum yumuşacık korumalar bile CE belgeli (ekstradan FF351’in 4 yıldız diye eskiden satıldığınıda unutmayalım herşey belge, test değil)
    mhmtesk bunu beğendi.

Norton772 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Dio
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Replika eldiven tavsiye etmem. Çünkü üretenlerin tek amacı orijinaline benzetmektir. Herhangi bir standarda uyma gibi bir sorunları yok. Çalışıp çalışmayacağı tamamen şansınıza kalır.

Dikişleri ne kadar sağlam, kullanılan iplik ne kadar dayanıklı bilemezsiniz. Doğru düzgün deriyi, hatta deriyi unutun zaten. Sentetik deri, yani yumuşak plastik, anında eriyip parçalanacaktır asfalta temas ettiğinde. Zaten hiç kullanmasanız bile bir süre sonra deri görünümlü yumuşak plastik malzeme sertleşip, çatlayıp kendi kendini imha edecektir.

Replika Alpinestar eldiven yerine, ahım şahım olmasa da, bilinen bir markanın orta veya düşük seviye bi eldivenini edinin. En azından sertifikalı korumaları olur, düşünce işinizi görür. Diğeri sadece güzel görünür, ama koruma gibi bir amacı ikincildir, belki olur, belki olmaz.

Görüntü için mi, yoksa koruma için mi ekipman aldığınızı, yani amacınızı netleştirin.
    ne kadar on yargilisiniz? orada bazi markalar da satiliyor. ayrica gercekten cok iyi saticilar da var. keci derisi cok guzel eldivenler var mesela. onemli olan alicilarin yorumlarini okuyup dogru urunu secebilmek.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:58 ----------

Alıntı frankestayn1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam dostlar.

arkadasim burada bir baslik var aliaexpress ile ilgili, orda mutlaka vardir tavsiyeler. oraya bir goz at derim.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    Günrük kargo ile birlikte 230 tl ye denk gelecek
    Yerli üretim Venom racing uzun eldiven 250 tl

DesAres - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tricity
    Alıntı Pistonlar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Günrük kargo ile birlikte 230 tl ye denk gelecek
    Yerli üretim Venom racing uzun eldiven 250 tl
    Aliexpress'te fiyatı düşük yazıyorlar takılmaz yasaklı ürün değilse gümrüğe.

yunusus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1200Rt - Planet (78)
    Komine markasını araştırın aliexpressten. Motosiklet kıyafetlerinizi CE sertifikalı tercih etmenizi tavsiye ederim.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı DesAres adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Millet tutturmuş CE korumalı al fln, o verilen koruma onaylarına da güvenmiyorum yumuşacık korumalar bile CE belgeli
    O standartlar, kaza esnafında korumaların işlevini düzgün görmesi için bir kriter olarak oluşturulmuş. Onlara güvenmiyorsanız güvenecek ne kalıyor geriye?

Alıntı Norton772 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ne kadar on yargilisiniz? orada bazi markalar da satiliyor. ayrica gercekten cok iyi saticilar da var. keci derisi cok guzel eldivenler var mesela. onemli olan alicilarin yorumlarini okuyup dogru urunu secebilmek.
    Ön yargı nerede? Neyi niye nasıl düşündüğümü yazdım.

Benim Aliexpress'le bir alıp veremediğim yok. Güvenilir markaların orijinal ürünleri satılıyorsa tabii ki alın.

Yorumlara gelince, orası biraz karışık işte. İnsanlar 850TL fiyatlı Dainese eldiven replikasını 100 TL'ye alınca mutlu olabilirler. Ancak bu çok bir şey ifade etmeyebilir dayanıklılık ve kaza esnasında koruma açısından.

Belli biraz fiyat vereceksiniz. Bunun, alangirli bir eldivenin birebir kopyası için ucuz materyaller kullanılarak harcanmasını mı istersiniz, yoksa çok daha basit ama kaza anında işlevselliği göz önüne alınmış bir eldivene harcanmasını mı...

Daha önce de yazdığım gibi, koruma için mi, gösteriş veya estetik için mi eldiven alıyoruz, onu netleştirmemiz lazım.
    Deadly Sto(R)m bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)