Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

counter-steer

Motovento
    REKLAM ALANI
    ozan1991 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache/Bajaj dominar 400/yamaha mt07
    hızı normal aslında ya nereye bakıyordu ki acaba o kadar tehlikeli karşı şeridi göremediği bir viraja giriyor manzarayamı seyrediyordu anlamadım ölmemesi mucize belkide

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Versys650
    Kaza tabiki feci ancak çok yararlı bir konu ve video olduğunu düşünüyorum ders çıkarabilenler için.

Motorun hızı viraja göre çok değil gösterge muhtemelen mil olarak gösteriyor ve yaklaşık 70km/h hızı var virajı çok rahat dönebilecek iken gaz açıp bırakması ve frene basması kaçınılmaz sonu getiriyor.

Gerçi "Kural [ Z ]" detaylı olarak yazmış, okumak yerine izlemeyi tercih edenler için bir video paylaşayım.

Bu kazayı izleyince aklıma direkt Keith Code un videosu geldi Bileğin Dansı zamanı olan arkadaşların tamamını izlemelerini vakti olmayanların bu kazadaki hatalar ile ilgili 10:00 dk dan başlayarak izlemelerini şiddetle tavsiye ederim.

Bu videoyu zaman buldukça tekrar tekrar izliyorum çok yararlı..

Motosikleti
    yamaha tracer 700 2016
    video eski diye paylasmamazlik yapmayalim.cunku cok önemli bi konu.ben ilk defa izledim mesela.
    daha once paylasilsa bile hatirlatma acisindan, hafiza acisindan bile guzel bi video.

JOHNDOSAY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS
    Alıntı Birkan07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Viraja girip kamyonu gördüğünde hızı 43km/s.

Yani bi Mt için orayı dönememe durumu yok, panikleyip bakışını kaçırdığı için kamyona yöneldi.

Nereye bakarsan oraya gidersin olayı işte.

Bende izlemiştim bunu daha önce tamamen bakış birazcıkta virajı içten alması dışa açılmasına sebep olmuş, nacçizane fikrim bu.
    Aynı fikirdeyim, ilk baktığım viraja girerken ki hızı oldu , 44 km hızla o virajı alamıyorsa kullanmasın o motoru.
    BLACK EAGLE MOTOVLOG
    https://www.youtube.com/channel/UCGkYhbOkfNZpY4QHUHItjGg

Pangaea - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr 125
    Alıntı Birkan07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Viraja girip kamyonu gördüğünde hızı 43km/s.

Yani bi Mt için orayı dönememe durumu yok, panikleyip bakışını kaçırdığı için kamyona yöneldi.

Nereye bakarsan oraya gidersin olayı işte.

Bende izlemiştim bunu daha önce tamamen bakış birazcıkta virajı içten alması dışa açılmasına sebep olmuş, nacçizane fikrim bu.
    Alıntı JOHNDOSAY adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynı fikirdeyim, ilk baktığım viraja girerken ki hızı oldu , 44 km hızla o virajı alamıyorsa kullanmasın o motoru.
    Hızı 44 mil/h , 1 mili yaklaşık 1.7 km gibi düşünürsek hızı 75 km/h civarında.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)