Türkiyenin En Büyük Motosiklet Aksesuarları Sitesi
Kapat
Üye Girişi
Motovento
Motoruma.com
Motomax
REKLAM ALANI

Polisten kaçan adamı yakalayan motorcu

  CFMOTO Z Force 550
  REKLAM ALANI
 1. #1

  Üyelik
  07 Kasım 2015
  Ankara da polisin birini yakalamaya çalıştığını gören motorcu, kaçan adamı yakalayıp polise teslim ediyor

  https://www.youtube.com/watch?v=_2UsmG5DqYE


  Motosiklet Aksesuarları ve Ekipmanları Online Satış Sitesi
  REKLAM ALANI
  Motomax
 2. #2

  Üyelik
  10 Mayıs 2015
  Şehir
  ist-kadikoy
  Motosikleti
  2016 HONDA NC750X DCT-2016 YAMAHA N MAX
  helal olsun aksiyon filmi gibi ama allah korusun elemanda silah filan da olabilirdi

 3. #3
  Zuzuuw - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik
  05 Mayıs 2014
  Bu kolaçan arkadaş çok fazla zıplamaya başladı. Çinçinde tinercilere sataşmalar falan. reyting uğruna inşallah başına bir şey gelmez.

  Ankara'nın nasıl bir çöplük olduğunu gözler önüne serdiği için kendisine minnetttarım.

  Memlekete bak

  PAketçi polisten daha efendi, daha medeni. Eleman koşu hırsızı yakaladı, polis donunu çekip gelene kadar 1 dakika geçti.

  Bi de bağırıyor hırsıza " ne gaçıyon, ne gaçıyon" Ne kaçıyorsun ulan? Ellerini kavuştur, bileklerini uzatsana polise, SEN KİMSİN DE POLİSİ YORUYORSUN?

  2,06'da kelepçeyi ters takıyor, daha sonra söküp düzeltiyor. Hayatında hiç kelepçe de takmamış galiba
  MotorKafa bunu beğendi.

 4. #4
  serconline - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik
  17 Ekim 2017
  Şehir
  istanbul
  Motosikleti
  Yamaha Mt25 ABS
  Arkadaşlar bende youtube motovlog kanallarından biri olan KOLAÇAN takipçisiyim videoları ve kişiliği gördiğüm kadarıyla temiz bir insan .
  Herkes onun yaptığını yapmaz kaldıki zıplama konusuna gelincede bir laf var demirden korksak trene binmezdik diye aynen doğru kardeşim yanlış anlama beni haksızlık varsa zıplayacaksın sen zıplamassan ben zıplamassam ortalık sıkıntılı hallere bürünür...

 5. #5

  Üyelik
  15 Temmuz 2014
  Şehir
  İstanbul
  Okuma alışkanlığımız halen yok

  "Bir takipçim başına gelen ilginç ve aksiyon dolu olayı sizlerle paylaşmam için göndermiş. Bende gerekli yerleri keserek sizlerle paylaşıyorum."
  KOLAÇAN
  sey_47 ve MotorKafa bunu beğendiler.

 6. #6
  hachiko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik
  13 Şubat 2017
  Şehir
  Kocaeli
  Motosikleti
  Burgman 400
  Acaba kafasında kamera olmasa yaparmıydı aynı sincaplığı..
  Her insanın kalbinde uğurlayamadığı birisi vardır, her kapı çaldığında gözün kulağın onu arar..

 7. #7
  gerivites - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik
  10 Ekim 2017
  Şehir
  Ümraniye
  Motosikleti
  Ns200
  Alıntı EmirŞengezer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
  Okuma alışkanlığımız halen yok

  "Bir takipçim başına gelen ilginç ve aksiyon dolu olayı sizlerle paylaşmam için göndermiş. Bende gerekli yerleri keserek sizlerle paylaşıyorum."
  KOLAÇAN
  Sonradan kamerayı kendine çeviriyor. Sansür var ama kolaçana çok benzettim. Mevlüt müydü adı. Konuyu açan kişi de kendisi muhtemelen ayrıca kaçan eleman da polis zannetmiş olabilir yoksa karşılık verirdi. Büyük ihtimalle bu vaka hırsızlıktır, hırsız adam da boş gezmez diye düşünüyorum, üstünde bi çakı falan vardır illa ki
  instagram.com/gerivites

 8. #8
  uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik
  10 Ocak 2017
  Şehir
  İstanblue
  Motosikleti
  09
  hahaha ne gaçıyon diye adama vurulur mu ya kucağınıza mı atlayacaktı

 9. #9

  Üyelik
  15 Temmuz 2014
  Şehir
  İstanbul
  Konu aslında ciddi bir konu o yüzden bilgi sahibi olmakta fayda var. Bir avukatın konu ile ilgili yazısını paylaşayım.

  ..."CMK dediğimiz Ceza muhakemesi kanunu ve PVSK dediğimiz polis Vazife Selahiyetleri Kanunu – YAKALAMA – hükümlerini düzenliyor.

  Bu iki mevzuata göre de 'Suçu işlerken rastlanan, yani suçüstü yakalanan faili, herkesin geçici olarak yakalama yetkisi vardır.' Herkes tabiri güvenlik güçleri dışındaki sıradan vatandaşı anlatıyor.
  Suç, kişi tarafından işlenilirken rastlanılan bir suç olmalıdır. Yani suç henüz işlenmiş olup, fail cürmün işlenmesinden sonra kovalanmalı veya ilgili, suç işlediğini gösteren eşya ve izlerle yakalanmalıdır. Henüz işlenmiş olan suç ile suçun işlenmesinden sonra polis veya suçtan zarar gören şahıs yahut başkaları tarafından takip edilerek veya suçunun pek az evvel işlendiğini gösteren eşya ve izlerle yakalanan kimsenin işlediği suç da, suçüstü sayılır (CMK 2/1-j).

  Olayda gerçekleşmiş bulunan dış görünüş, suçun işlendiği konusunda çok kuvvetli bir suç işleme şüphesi doğurmalıdır. Fiilin kasten veya taksirle işlenmiş olması önemli değildir; sadece koğuşturulabilir olması yeterlidir.
  İşlenmekte olan bir suça rastlayan bir sivil şahıs, faili bir süre takip ettikten sonra takip etme işini hırsızı yakalayın diyerek başka bir kişiye devredebilir.


  Kaçma şüphesinin mevcut bulunması şarttır. Ancak kural olarak, bütün ağır suçlarda ve gizli işlenen suçlarda bu şüphe mevcuttur. Kaçma şüphesi ile yakalanan kişi, kimlik gösterse bile, serbest bırakılmaz. Yine, eğer fiil soruşturulması ve kovuşturulması şikâyete bağlı bir suç ise, bizim Kanunumuza göre, 'şikâyet şartı gerçekleşmiş' olmalıdır. Ancak, suç küçüklere veya beden ve akıl hastalarına karşı işlenmiş olursa, Kanunumuz (CMK 90/3) şikâyet şartını aramamaktadır.

  Herkes, yani güvenlik görevlisi olmayan özel kişiler, suç failini yakalarken (CMK 90/1, 4), zor kullanabilir ama bunun makul bir oranı aşmaması gerekir, silah kullanamaz. Bu oranı aşan zor kullanımı, özellikle silâh kullanılması veya CMK 90ıncı maddenin 2inci fıkrasında veya CMK 116ncı madde ile kişiye verilmiş bir yetki olmayan arama veya el koyma işlemleri, özel kişilerce yapılamaz.
  Geçici olarak yakalanan kişi, geciktirilmeden kolluğa teslim edilir.

  Sonuç örneklerle; sistemimize göre bir hırsızlık olayı anında hırsızı, sokak ortasında kadını döven bir adamı, kapkaççıyı, başkaca cana, mala, namusa yönelik suçları gözlemleyen herkes, suçüstü bu durumlarda suçu işleyeni zor kullanarak yakalayabilir, tutabilir ve en kısa sürede güvenlik görevlilerine ona ilave zarar vermeden teslim edebilir."
  Y.o.K bunu beğendi.

 10. #10
  mustick - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik
  03 Mayıs 2016
  Motosikleti
  CBR250R
  Polisten kaçan eleman büyük ihtimalle sorgusunun ardından serbest kalacak. Bence bu saatten sonra kaçması gereken biri varsa o da onu yakalatan motorcu.
  MotorKafa bunu beğendi.


  ANES MOTOR
  Hero Motosiklet

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler