Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

PULSAR 200NS MOTOR BOĞULMASI-PERFORMANS KAYBI-STOP ETME-SORUNU-KORNA SORUNU- TİTREŞİM

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    Uzun yolda motor boğuluyor performans kaybı yaşıyorum motor üst devirler çevirince
    7000 devirde 97 kmh hızla gidiyorum turlar kamyonlar sebebiyle
    7000 devirde 90 kmh ye kadar düşüyor
    Alt devirlerde 10-15 dk kullandıktan sonra performansı yavaş yavaş düzelmeye başlıyor

Stop etme sorununu bir çözemedim gitti
    Motor soğuk iken ve yokuş aşağı stop ediyordu
    Enjeksiyonu 200ns in yazılımını attırdım bu seferde motor çok zor çalışır oldu
    Gittim yine yazılım arttırdım serviste bu seferde motor debriyaj beklerken stop ediyor

Far kısmında titreşim dızıltı vardı özellikle 7000-8000 devir arası serviste hallettim derken bir ay sonra tekrardan dızıltı ses çıkmaya başladı
    Yağ akıtma sorunu vardı çözdüm
    Sanzıman sorunu vardı çözdüm
    Kornaya defalarca servise söylememe rağmen bir garantiden değiştiremedim kornaya başınca bazen kısık ses çıkıyor uzun basınca sesi kısılıyor

Motorum 22 ay oldu alalı ve 8000 bin kmde

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Norton772 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Dio
    camin ordaki zirilti icin gosterge ile camin birlesim yerine ben silikon sikmistim ve kesildi bu sekilde. normalde o arada ince bir lastik var ve o kayiyor yada yeterli gelmedigi icin zirildiyor. diger sorunlar icin mutlaka iyi bir servise git bence.

JOHNDOSAY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS
    öncelikle geçmiş olsun arkadaşım. Pulsar'da ses sorununu çözemezsin,onu kimse çözemez.evet soğuk havalarda ekran resetliyor bu sorun var ama stop etme sorunu ben yaşamadım daha ,yaşamayacağım anlamına'da gelmiyor tabi ki çünkü bu ara baya duyar oldum.diğer bir olaya gelirsek boğulma sorunu bende olmuyor,çok rahat hızlanıyor sadece artçı ile 125 - 130 hızda kalıyor oda yetiyor da artıyor,ona bir baktır derim.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Yakit pompasina baktir.

Ulan bu pulsara karburatör takilmazmi?basit kara düzen.Sonucta bu motorun hakki karburator,zirt pirt stopda etmez.

Veyahut üretici,bosch vb kaliteli enj.sistemi takacak.

Hindulu babuşlar ns200´ün karb.versiyonunu kullaniyor diye bir post okumuştum,ne kadar doğru bilemem.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    3 defa servis değiştirdim, bitmiyor sorunları bitmiyor, birini yaptır diğeri başlıyor. öbürküsünü yaptır diğeri bozuluyor.

Soğuk havalarda saat resetleme sorunu yaşadım
    2 defa koruma demiri vidalı düştü titreşimler
    Arasa sırada kafa grenaj kısmındaki bir vida sürekli gelişiyor titreşimler
    Sağnak yağmurlu havalarda frenleri çok zayıf

Performans kaybına gelince uzun yolda 7000 devirde 15-20 dk dan sonra performans kaybı yaşıyorum
    Alt devirleri kullandıktan bir süre sonra üst devirlerde 7000 e çıkıyorum o zaman performans kaybı yok

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:16 ----------

Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yakit pompasina baktir.

Ulan bu pulsara karburatör takilmazmi?basit kara düzen.Sonucta bu motorun hakki karburator,zirt pirt stopda etmez.

Veyahut üretici,bosch vb kaliteli enj.sistemi takacak.

Hindulu babuşlar ns200´ün karb.versiyonunu kullaniyor diye bir post okumuştum,ne kadar doğru bilemem.
    Hint malı Tata otomobilin enjeksiyon sistemini kullanıyorlar
    Adamlar hayatlarında ilk defa enfeksiyona geçmişler onuda becerememişler

Motosikleti
    ......
    Alıntı Pistonlar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    3 defa servis değiştirdim, bitmiyor sorunları bitmiyor, birini yaptır diğeri başlıyor. öbürküsünü yaptır diğeri bozuluyor.

Soğuk havalarda saat resetleme sorunu yaşadım
    2 defa koruma demiri vidalı düştü titreşimler
    Arasa sırada kafa grenaj kısmındaki bir vida sürekli gelişiyor titreşimler
    Sağnak yağmurlu havalarda frenleri çok zayıf

Performans kaybına gelince uzun yolda 7000 devirde 15-20 dk dan sonra performans kaybı yaşıyorum
    Alt devirleri kullandıktan bir süre sonra üst devirlerde 7000 e çıkıyorum o zaman performans kaybı yok

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:16 ----------

Hint malı Tata otomobilin enjeksiyon sistemini kullanıyorlar
    Adamlar hayatlarında ilk defa enfeksiyona geçmişler onuda becerememişler
    Ee tvs bosch kullaniyor 310R modelinde,demekki hintli bir firma kullaniyormuş.yapiyorsan bir motor hakkini vereceksin 500-1000tl fiyat yuksek olsun ama kaliteli bir enj.sis.kullan insanlarda sorunsuz binsin motoruna.

Piyasada rekabette bir yere kadar 13-14 veren adam 15´de verir.

Ayrica,Enj.sistemide Motorun can damaridir.(sollamada aniden stop edip ciddi kazaya karissan kim verecek hesabini?

Neyse,Karburatorlu Apache 200 gelsin´de mayista,ns200 modelini piyasada bir silkelesin şöyle

Motosikleti
    MT-07
    Hintliler dominar'ı da galiba karbüratörlü kullanıyordu. O stop etme sorunu sadece 4-5km hızla giderken 1.viteste yaşıyorum ben. Ara sıra. Devir dalgalanmak istiyor, dalgalanamadan stop ediyor. Ben öyle gözlemledim. Yanlış da gözlemlemiş olabilirim.

mustafa_325 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar RS 200 - Thriumph TİGER 800
    Alıntı Pistonlar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    7000 devirde 97 kmh hızla gidiyorum turlar kamyonlar sebebiyle
    7000 devirde 90 kmh ye kadar düşüyor
    Alt devirlerde 10-15 dk kullandıktan sonra performansı yavaş yavaş düzelmeye başlıyor
    Devir sabit olmasına rağmen hız düştüğüne göre debriyajın kaçırıyor demektir.

Eğer hızla beraber devir de düşüyorsa yakıt pompası arızası olabilir.
    Yakıt pompası benzin deposunun içinde benzin ile kendini soğutuyor. Bu yüzden benzin deposu boş halde uzun süre sürünce yakıt pompası aşırı ısınıp arızalanabiliyor.

Yan Yan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-25
    Sat kurtul

abeciMotoru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cb125E-SymWolf-Inazuma-XJ6 F
    Yine bir bacac ıkınma başlığında birlikteyiz evet arkadaşlar.

motorun fiyatı olmuş 14500 ve görüyorumki hala pulcan da pulcan şeklinde arayışlarına son vermeyenleriniz var
    burda motor hakkında şöyle uçuyor kaçıyor böyle tipi yakıyor geçiyor diyenlere karşılık
    kalite anlamında yerlerde sürünen bir psiklete yapılan ısrar neden?

yapacağın iş çok basit dostum.
    bacac hakkında fazla gözü açılmamış birine ittirip adam gibi motosiklet alacaksın.
    geçmiş olsun.
    Motosikletimin üstü açık..
    https://www.youtube.com/channel/UCp4K0dvqaCd6YAr_beEsudA/featured?view_as=subscriber

serconline - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Mt25 ABS
    Alıntı abeciMotoru adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yine bir bacac ıkınma başlığında birlikteyiz evet arkadaşlar.

motorun fiyatı olmuş 14500 ve görüyorumki hala pulcan da pulcan şeklinde arayışlarına son vermeyenleriniz var
    burda motor hakkında şöyle uçuyor kaçıyor böyle tipi yakıyor geçiyor diyenlere karşılık
    kalite anlamında yerlerde sürünen bir psiklete yapılan ısrar neden?

yapacağın iş çok basit dostum.
    bacac hakkında fazla gözü açılmamış birine ittirip adam gibi motosiklet alacaksın.
    geçmiş olsun.
    Senin görüşün bu evet önerilerinde bir harika birine itelicen gidicek böyle birşey yok o motoru satarken için rahat edecekmi acaba ?

Kaldıki bendede var pulsar 200 NS bu sorunların hiç birisi yok...

Motor stop etmiyor
    hızlanması top speedi durması kalkması çok güzel lastiklerini adam gibi alırsan gayet güzel duruyor ben karlı havada bile gidiyorum sorun yok
    cızırdamaya gelince motor bu granaj ve vidalardan oluşan ülkemizin yolları öyle güzel öyle güzel ki maaşAllah yarış pisti gibi :D Allah aşkına çukur olmaya kırık dökük olmayan sokakmı var yolu yapıyorlar bir yağmur yağmasını bekliyor yollar çökmek için bu kadar kötü asvaltta sen bilinçsiz bir şekilde takır tukur çukurlara girersen gereksiz acemice teker denemeleri yaparsan kusura bakma ama o motor pulsar değil ne olursa olsun bozulur...
    Bu yorumların hiç birisine katılmıyorum Pulsarın kronik sorunları bellidir bu kronik sorunları tetikleyende %70 kullanıcıya aittir...Kimse masal anlatmasın
    Gerçek güç sıçrayışta değil , sarsılmaz duruştadır .

Motosikleti
    Alıntı serconline adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Senin görüşün bu evet önerilerinde bir harika birine itelicen gidicek böyle birşey yok o motoru satarken için rahat edecekmi acaba ?

Kaldıki bendede var pulsar 200 NS bu sorunların hiç birisi yok...

Motor stop etmiyor
    hızlanması top speedi durması kalkması çok güzel lastiklerini adam gibi alırsan gayet güzel duruyor ben karlı havada bile gidiyorum sorun yok
    cızırdamaya gelince motor bu granaj ve vidalardan oluşan ülkemizin yolları öyle güzel öyle güzel ki maaşAllah yarış pisti gibi :D Allah aşkına çukur olmaya kırık dökük olmayan sokakmı var yolu yapıyorlar bir yağmur yağmasını bekliyor yollar çökmek için bu kadar kötü asvaltta sen bilinçsiz bir şekilde takır tukur çukurlara girersen gereksiz acemice teker denemeleri yaparsan kusura bakma ama o motor pulsar değil ne olursa olsun bozulur...
    Bu yorumların hiç birisine katılmıyorum Pulsarın kronik sorunları bellidir bu kronik sorunları tetikleyende %70 kullanıcıya aittir...Kimse masal anlatmasın
    pulsar sayfasını baştan bi oku da öyle gel hadi bakim
    https://www.youtube.com/channel/UCp4K0dvqaCd6YAr_beEsudA/featured?view_as=subscriber

Motosikleti
    Yamaha Mt25 ABS
    pulsar sayfasını baştan bi oku da öyle gel hadi bakim
    Okudum okudum merak etme . okudumda çok bilinçsiz insan var bu yüzden okumaktan sıkıldım artık ben sorun çıkartmak yerine çözmekten yanayım her zaman bu kadar performansı bu fiyata başka bir motordan alabiliyorsalar satıp alsınlar o zman

Motosikleti
    Okudum okudum merak etme . okudumda çok bilinçsiz insan var bu yüzden okumaktan sıkıldım artık ben sorun çıkartmak yerine çözmekten yanayım her zaman bu kadar performansı bu fiyata başka bir motordan alabiliyorsalar satıp alsınlar o zman
    ilk çıktığında evet f/p derdim zaten.
    şuan değil kesinlikle değil.

RoofRoof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRZ400SM
    Babuş eskidendi o.Şimdi bir sürü rakibi var daha ucuza.Dedikleri gibi f/p özelliği kalmadı artık.

Motosikleti
    KTM DUKE 250 > Pulsar 200 NS
    Siz nasıl bi motor kullanıyorsunuz anlamıyorum. 2 Yıldır aktif olarak ve de halen Pulsar kullanmaktayım. Kronik stop etme sorunu dışında bugüne kadar başka hiçbir sorunla karşılaşmadım. Titreşim tek silindir motorların tamamının kaderidir bunu bir sorun olarak görmüyorum. Pulsarda titreşim var diyorsan birde Ktm Duke serisinden bir motor kullan emin ol Pulsarda titreşim yok dersin. Motorumdan ve performansından çok memnunum satmayı düşünürsem sadece CC yükseltmek için satarım ama şuan öyle bir düşüncem yok. Hızlanması yakıt tasarruffu uzun yolda 120 140 km hızlarda stabil gitmesiyle ihtiyacımı karşılıyor.

Motosikleti
    ......

Motosikleti
    Yamaha Mt25 ABS
    ilk çıktığında evet f/p derdim zaten.
    şuan değil kesinlikle değil.
    Peki sana soruyorum

r25 şu anda tam olarak TL 26.200 - hem parça pahalı hem servis Binilmezmi binilir süper motor ama herkes alamaz
    cbr250r 19.500 - parça olarakta pahalı servis olarakta tamam çok fazla değil ama cbr250r diğerlerine göre alınacak motor gel gör ki 20.000 TL
    duke 250 24.000 - duke parça olarak söylemiyorum bile servis olarakta aynı şekilde 24 25 bin tl 250cc motor 10 cc 1000 TL :D alınırmı alınır ama herkes alamaz
    inazuma 20.500 - çok sevdiğim bir motor kaliteli sorunu en az çıkartanlardan birisi ama parça olarak servis olarak gene herkesin karşılayamayacağı cinsten bir mtoro
    sym wolf 13.500 fiyatı Pulsardan bile az ama gel gör ki parça ve servisi uçuk sorunsuzmu hayır kimse bana anlatmasın kötü motormu değil ama mantıklıda değil

Pulsara gelince 14.750 TL parça olarak emsallerine göre daha ucuz servis olarakta aynı şekilde hee aynı kalitedemi derseniz tabiki japon kadar olamaz fakat şu bir gerçek bugün hemen hemen herkesin alabileceği masraflarını karşılayabileceği performans olarakta tatmin olacağı bir motor.

Şimdi bu motorların içinden çıkarta çıkarta pulsarmı cıkarttınız demesin bana kimse en kalitelisi en iyisi demiyorum çünkü ben ülkemiz standartlarında ASGARİ ücretle çalışan kardeşler arkadaşlar için konuşuyorum zenginlerle konuşmam :D
    Norton772 bunu beğendi.

RoofRoof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRZ400SM
    Peki sana soruyorum

r25 şu anda tam olarak TL 26.200 - hem parça pahalı hem servis Binilmezmi binilir süper motor ama herkes alamaz
    cbr250r 19.500 - parça olarakta pahalı servis olarakta tamam çok fazla değil ama cbr250r diğerlerine göre alınacak motor gel gör ki 20.000 TL
    duke 250 24.000 - duke parça olarak söylemiyorum bile servis olarakta aynı şekilde 24 25 bin tl 250cc motor 10 cc 1000 TL :D alınırmı alınır ama herkes alamaz
    inazuma 20.500 - çok sevdiğim bir motor kaliteli sorunu en az çıkartanlardan birisi ama parça olarak servis olarak gene herkesin karşılayamayacağı cinsten bir mtoro
    sym wolf 13.500 fiyatı Pulsardan bile az ama gel gör ki parça ve servisi uçuk sorunsuzmu hayır kimse bana anlatmasın kötü motormu değil ama mantıklıda değil

Pulsara gelince 14.750 TL parça olarak emsallerine göre daha ucuz servis olarakta aynı şekilde hee aynı kalitedemi derseniz tabiki japon kadar olamaz fakat şu bir gerçek bugün hemen hemen herkesin alabileceği masraflarını karşılayabileceği performans olarakta tatmin olacağı bir motor.

Şimdi bu motorların içinden çıkarta çıkarta pulsarmı cıkarttınız demesin bana kimse en kalitelisi en iyisi demiyorum çünkü ben ülkemiz standartlarında ASGARİ ücretle çalışan kardeşler arkadaşlar için konuşuyorum zenginlerle konuşmam :D
    Senin bahsettiğin modellerle biz Pulsar'ı karşılaştırmıyoruz zaten.Hero'nun TVS'nin modelleriyle karşılaştırıyoruz.

Motosikleti
    Yamaha Mt25 ABS
    Alıntı RoofRoof adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Senin bahsettiğin modellerle biz Pulsar'ı karşılaştırmıyoruz zaten.Hero'nun TVS'nin modelleriyle karşılaştırıyoruz.
    Hero diyorsun TVS diyorsun kardeş bak kendisini pek sevmesemde sesini sevdiğim bir sanatçı abim demişti ki

Ben yükseldikçe yüksektekiler alçalıyor acaba benmi yükseliyorum onlarmı alçalıyor

Bu sözü bir düşün

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)