Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

PULSAR 200NS MOTOR BOĞULMASI-PERFORMANS KAYBI-STOP ETME-SORUNU-KORNA SORUNU- TİTREŞİM

Motovento
    REKLAM ALANI
    Zippo's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 600F ABS
    NS200 F/P ürünü(ydü).gormedigi Motora yorum yapan adamlar var sert kullaniyorsunuz ondan ses geliyordur diye.Kicinizi da yirtsaniz NS200 un suan bu fiyattan hicbir degeri yok.Ucuzdu katlanilirdi bazi sorunlarina.İnsanlar 0 olmasin 2. El honda olsun diye dusunuyordu ama ona da yetmiyordu butce.Suan 2. El cbr 250 tercih edilir NS200 fiyatina, temizi de gayet bulunur pasa pasa binilir.0 KM diye sinir sahibi olacaigima pasa pasa 2. El honda ya binerim ( Son 3 Motorum 2. El japon, 40.000 km de yzf r125 te dahi sadece yag balata degisimi yaptim, harici sorun yasamadim.basincli suyla hergun yikardim hergun ne gostergesi gitti ne orasindan burasindan yag akti

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    serconline - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Mt25 ABS
    Alıntı Zippo's adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    NS200 F/P ürünü(ydü).gormedigi Motora yorum yapan adamlar var sert kullaniyorsunuz ondan ses geliyordur diye.Kicinizi da yirtsaniz NS200 un suan bu fiyattan hicbir degeri yok.Ucuzdu katlanilirdi bazi sorunlarina.İnsanlar 0 olmasin 2. El honda olsun diye dusunuyordu ama ona da yetmiyordu butce.Suan 2. El cbr 250 tercih edilir NS200 fiyatina, temizi de gayet bulunur pasa pasa binilir.0 KM diye sinir sahibi olacaigima pasa pasa 2. El honda ya binerim ( Son 3 Motorum 2. El japon, 40.000 km de yzf r125 te dahi sadece yag balata degisimi yaptim, harici sorun yasamadim.basincli suyla hergun yikardim hergun ne gostergesi gitti ne orasindan burasindan yag akti
    Kardeş bende bindim japon motora ilk çıkan Ybr'lerde büyüdüm ben ön arka kampana olanlar bilmem hatırlarmısın hani bilmiyomuşuz gibi yorum yapmana gerek yok ayrıca yazım kurallarını alt üst ettiğin için ayrıca teşekkürüde hak ediyorsun.
    Hiç bir sorun yaşamadım diyorsun ya bende yaşamadım nasıl olacak ?
    Gerçek güç sıçrayışta değil , sarsılmaz duruştadır .

Motosikleti
    2011 600F ABS
    Alıntı serconline adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeş bende bindim japon motora ilk çıkan Ybr'lerde büyüdüm ben ön arka kampana olanlar bilmem hatırlarmısın hani bilmiyomuşuz gibi yorum yapmana gerek yok ayrıca yazım kurallarını alt üst ettiğin için ayrıca teşekkürüde hak ediyorsun.
    Hiç bir sorun yaşamadım diyorsun ya bende yaşamadım nasıl olacak ?
    Hangi taraftan kardesiz ben taniyamadim.Niye ustune alindin onu da anlamadim yirtik dondan mi firliyosun hobi olarak.Mobil den giriyorum, gel istersen kulagimi cek.Sanane be arkadasim yazim hatalarimdan.

Motosikleti
    Yamaha Mt25 ABS
    Hangi taraftan kardesiz ben taniyamadim.Niye ustune alindin onu da anlamadim yirtik dondan mi firliyosun hobi olarak.Mobil den giriyorum, gel istersen kulagimi cek.Sanane be arkadasim yazim hatalarimdan.
    Valla ben ülkemdeki yaşayan bütün insanlarla kardeşim (kansızlar hariç) senin olmadığın kardeş gözüyle bakmadığın belli yanlış anlama kansız derken seni kastetmedim.
    Telefondan giriyorum diyorsun benim sana bunu söylememdeki amaçta şu anlamamışsın birincisi Türksen bu kurallara uyacaksın Türkçe yazım , imla kuralları , noktalamalar vs toplum içinde ahlak kuralları denen birşeyler vardır ben sana kardeşim diyorum sen bana yırtık dondan fırlamışsın diyorsun seviyen buradan direkt olarak belli oluyor merak etme
    Konuştummu dağları titreten ama icraat olarak hiç birşey yapamayan insanlar burada öyle şeyler yazıyor insanları yanlış yönlendiriyorlar ki şaşırıyorum neysekim bizim insanımız gene doğrusunu bir şekilde buluyor gerek bu gereksizleri dinleyip pişman olarak gerekse dinlemeyip doğruyu yazanları okuyarak.
    Kulağını çekmeye gelince ben insanların kulağını çekmem ama insan olmayanların kendini bir halt sanan ama aslında hiç bir halt olmayanlarıda seviye metotlarıyla klawyeden kendi tarihimize özgü olan şeylerlede reelden ezerim
    Bu kadar yazarak sana birşeyler vermek isterdim ama neyse sen anlamak istemesende alacağını alırsın

Norton772 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Dio
    hocam iyi yazmissin ama biri abs'li digeri hem ikinci el hem de abs'siz. bende gecen yil kullandim bu motoru ve sikinti yasamadan sattim, memnundum da. japon almak herkes ister ama kabul etmek gerekir ki cok pahali oldu bu motorlar. ikinci el cbr fiyatina dominar 400 alabiliyorsun. ziriltiyi ben kesmistim cam ile gosterge arasina silikon sikarak halletmistim. stop etme sorunu yasamadim daha dogrusu cok dusuk hizda bir kez oldu o da sanirim yakit kaynakliydi cunku baska petrolden almaya basladim ve tekrarlamadi. sanirim ya hor kullaniliyor motor yada fabrikasyon ufak bir eksiklik var. cok memnun olanin yaninda belli bir kesim de memnun degil. ama hala daha f/p urunu
    Zippo's bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha Mt25 ABS
    Alıntı Norton772 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam iyi yazmissin ama biri abs'li digeri hem ikinci el hem de abs'siz. bende gecen yil kullandim bu motoru ve sikinti yasamadan sattim, memnundum da. japon almak herkes ister ama kabul etmek gerekir ki cok pahali oldu bu motorlar. ikinci el cbr fiyatina dominar 400 alabiliyorsun. ziriltiyi ben kesmistim cam ile gosterge arasina silikon sikarak halletmistim. stop etme sorunu yasamadim daha dogrusu cok dusuk hizda bir kez oldu o da sanirim yakit kaynakliydi cunku baska petrolden almaya basladim ve tekrarlamadi. sanirim ya hor kullaniliyor motor yada fabrikasyon ufak bir eksiklik var. cok memnun olanin yaninda belli bir kesim de memnun degil. ama hala daha f/p urunu
    Anlatamassın abicim anlatamassın arkadaşlar herkesin zevki tek olsun istiyor japonla doğmuşlar japonsuz ölürler :D

Motosikleti
    2011 600F ABS
    Aksini kesinlikle soylemiyorum, motoruna sorunsuz binenler var farkli basliklarda da yazdim 0 km alinan motorlarda dahi ayni bahsedilen sorunlar yasaniyorsa ve cokca mevcutsa herkesin basina gelebilir.Nihayetinde herkes hor kullanip herkes mi ayni sorunlari yasiyor, bu kadar mi tesaduf ? Ben ilk NS satilmaya basladiginda da yazdim hatta fiyata sok olmustum, performansi zaten iyi bence f/p bile degil o fiyattayken rakibi dahi yoktu.Ama kusura bakmayin ben ABS icin 0 km sine bu parayi vermem.Arada ki tek fark ABS iken gider 2. El cbr alirim.Bunu gorduklerime, etrafimda ki insanlarin yasadiklari sorunlara ve uzun sure kullandigim farkli marka japonlarin saglamligini test ettigim icin soyluyorum.Kimse aksini soylemiyor, R25 de CBR 125 de o paralar etmez edemez.Hersey mal degil, o malin arkasinda ki firma ve servis destegi cok onemli.Bajajin her modelinde ufatka olsa sorun var, bajaj servislerinin stop etme dahil bu sorunlara yillarca mal mal bakip izledigini birsey yapamadigini mudahale edemedigini gorduk.Sizin fikriniz 2. el 10.000 km de cbr 250 yerine ns 200 dur saygi duyarim.Ben bu ikilemde kalsam tereddut dahi etmem kendini kanitlamis cbr varken.0 KM diye sogukta ekrani resetlenen stop eden motor alma ihtimaliyle geceleri uyuyamam.

@serconline duygusal konusman icin tesekkur ederim cok etkilendim

bursagsli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Seyhan (2012-2017), Sym Wolf 250
    Stop etme sorunu akü değişince düzeliyor. Ama motoru elden çıkarırsan daha iyi. 2. motorumu alacakken bajaj pulsarı epey araştırdım. O tv deki reklam gibi değil, bu motordan çok sıkıntı çeken var. Bizzat bayiye gidip test sürüşü yaptım. Ama motorun yol tutuşu yok. Bana güven vermedi

ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    Stop etme sorunun büyük ihtimal aküde değil yazılımsalda değil motor soğukkan ilk birkaç km de sürekli ediyorsa hatta bazen kalkış için gazı verdiğindede ediyorsa sübab ayarından yapıyor ayar yaptırdıysan doğru yapmamış olabilirler başıma geldi sonrasında performans kaybı dediğin olay yakıt pompasının karaktersizliği yakıt tüketimin arttımı bende pompa değişicem ama orjinal almayacağım onun yerine bosch alıp değiştiricem ve ayrıca malın kalitesi belli ama fiyatlar gereksiz yüksek daha bugün grup sayfasında gördüm 500 bakıma 180 lira istemişler koyduğunuz 1.4 lt yağ filtre 3 tane vida sık yalandan zincire iki tıs sprey sık bu mudur yani piyasaya girdiklerinde sürekli söyledikleri savundukları çizginin çok dışında şuan bajaj

Motosikleti
    Yamaha Mt25 ABS
    Aksini kesinlikle soylemiyorum, motoruna sorunsuz binenler var farkli basliklarda da yazdim 0 km alinan motorlarda dahi ayni bahsedilen sorunlar yasaniyorsa ve cokca mevcutsa herkesin basina gelebilir.Nihayetinde herkes hor kullanip herkes mi ayni sorunlari yasiyor, bu kadar mi tesaduf ? Ben ilk NS satilmaya basladiginda da yazdim hatta fiyata sok olmustum, performansi zaten iyi bence f/p bile degil o fiyattayken rakibi dahi yoktu.Ama kusura bakmayin ben ABS icin 0 km sine bu parayi vermem.Arada ki tek fark ABS iken gider 2. El cbr alirim.Bunu gorduklerime, etrafimda ki insanlarin yasadiklari sorunlara ve uzun sure kullandigim farkli marka japonlarin saglamligini test ettigim icin soyluyorum.Kimse aksini soylemiyor, R25 de CBR 125 de o paralar etmez edemez.Hersey mal degil, o malin arkasinda ki firma ve servis destegi cok onemli.Bajajin her modelinde ufatka olsa sorun var, bajaj servislerinin stop etme dahil bu sorunlara yillarca mal mal bakip izledigini birsey yapamadigini mudahale edemedigini gorduk.Sizin fikriniz 2. el 10.000 km de cbr 250 yerine ns 200 dur saygi duyarim.Ben bu ikilemde kalsam tereddut dahi etmem kendini kanitlamis cbr varken.0 KM diye sogukta ekrani resetlenen stop eden motor alma ihtimaliyle geceleri uyuyamam.

Bak sana gene Kardeş diyorum bunun değerini bil
    Yanlış anlama ama o kadar çok boş yazı yazmışsın ki eminim kendin bile inanmadın bu yazdıklarına
    Ona bakarsan CBR'da 20.000 de krank yiyo piyasadaki motorların %70 i böyle hadi gel şimdi CBR'ada kötü de.
    Ben CBR'ada bindim merak etme pulsardan daha iyi bir motor olduğunuda biliyorum ama sende şunu anla artık PULSAR kötü bir motor değil olamaz hani bir şarkı var ya ''Çekemiyorsan sür kremini sür sür sür '' yapma bunu kötüleme milletin emek harcayıp para biriktirip zar zor aldığı motorları objektif ol biraz.

Sana bir taktik daha motor işinden ekmek yiyen insan en sorunsuz motora binmek ister ve yakıt olarakta gene en iyisi olsun ister...
    Piyasadaki kurye arkadaşlara bak bakalım altlarında ne var

PULSAR200NS
    Honda CBF150
    YAMAHA YBR125

önceki yıllardakuryelerin yarısı cbf diğer yarısı ybr sürerdi pulsar bu motorların arasına girip bu adamların ekmeğine yağ sürdüyse yeterince açık.
    Ben bir kurye arkadaşın 2014 model pulsarını satışına şahit oldum adamın motoru 245.000KM'de idi motor yaptırmış sordum bana verdiği cevap kardeşim yağını aksattım yoksa daha çok giderdim sanada benden tavsiye bakımlarını adam akıllı yap 250.000 rahat çevirirsin :D

tubejh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ankara- Tekirdağ( Çerkezköy)-Çanakkale- artık nere olursa :)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 700
    Sizin anlattıklarınız benim başıma da geldi. Benim benzin pompası bozulmuş( bosch marka) yeni pompa taktım cbr 250 pompası diye satılıyor( yan sanayi ) motor performansı ilk aldığım gibi oldu. bozukken 110 ıkına sıkıla çıkıyordu 90 ile yokuşta bayılıyordu şimdi; yokuş yukarı 90'da hızlanıyor ( abartı bir yokuş değil tabi ki )
    Bozulmaya yakın önce performans kaybı oluyor( 90 hızlarda seyrediyorsunuz ), son yeter değiştir beni dediğinde ( giderken boğulma, durduğunda stop)
    ben ustalara sordum ilk aldığım performans yok dedim hava filtresini değiştirdik dediler.( ustalarda bazen çözemeyebilir) Garantisi varsa orjinal pompayı al devam et depoyu da 4 dişin altına kesinlikle düşürme ( ben depoyu genelde tek diş kalınca yakıt alıyordum), el becerin yoksa kesinlikle benim yaptığımı yapma orjinal pompa taktır, uydurana kadar çok uğraştım hala ufak ayarlamalar istiyor. Benim el becerim var yaparım dersen kesinlikle benzin filtresi olan pompadan al( benzin deposu içinde pompaya girmeden filtre edildiği yer ), Bajaj orjinal filtresi uymuyor.

Motosikleti
    Honda Dio

sifir olarak hepsi pahali bana gore ama ikinci el abs'li pulsar alinabilir 10-11 k'ya ve gayet de guzel kullanilabilir o fiyatlara. param olsa oyle yapardim mesela.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    Bajaj eskiden f/p ürünüydü
    Yedek Parça olsun motor fiyatı olsun çok yüksek

sifir olarak hepsi pahali bana gore ama ikinci el abs'li pulsar alinabilir 10-11 k'ya ve gayet de guzel kullanilabilir o fiyatlara. param olsa oyle yapardim mesela.

Motosikleti
    Honda Dio
    Alıntı Pistonlar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bajaj eskiden f/p ürünüydü
    Yedek Parça olsun motor fiyatı olsun çok yüksek
    yedek parca muadillerinde daha mi ucuz peki? karsilastirmali bakarsan bence yaniliyorsun gibime geliyor.

Motosikleti
    2011 600F ABS
    Alıntı serconline adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bak sana gene Kardeş diyorum bunun değerini bil
    Yanlış anlama ama o kadar çok boş yazı yazmışsın ki eminim kendin bile inanmadın bu yazdıklarına
    Ona bakarsan CBR'da 20.000 de krank yiyo piyasadaki motorların %70 i böyle hadi gel şimdi CBR'ada kötü de.
    Ben CBR'ada bindim merak etme pulsardan daha iyi bir motor olduğunuda biliyorum ama sende şunu anla artık PULSAR kötü bir motor değil olamaz hani bir şarkı var ya ''Çekemiyorsan sür kremini sür sür sür '' yapma bunu kötüleme milletin emek harcayıp para biriktirip zar zor aldığı motorları objektif ol biraz.

Sana bir taktik daha motor işinden ekmek yiyen insan en sorunsuz motora binmek ister ve yakıt olarakta gene en iyisi olsun ister...
    Piyasadaki kurye arkadaşlara bak bakalım altlarında ne var

PULSAR200NS
    Honda CBF150
    YAMAHA YBR125

önceki yıllardakuryelerin yarısı cbf diğer yarısı ybr sürerdi pulsar bu motorların arasına girip bu adamların ekmeğine yağ sürdüyse yeterince açık.
    Ben bir kurye arkadaşın 2014 model pulsarını satışına şahit oldum adamın motoru 245.000KM'de idi motor yaptırmış sordum bana verdiği cevap kardeşim yağını aksattım yoksa daha çok giderdim sanada benden tavsiye bakımlarını adam akıllı yap 250.000 rahat çevirirsin :D
    Ben nasil bi hata yapip senle munakasaya girdim ya, sen ne bos konusuyosun be adam, banane bajajtan cbf ten.İkisini de kullanmadim.Tatavaya bak sür kreminiymis bilmemneymis.Sürdüğüm gayet güzel hayalimde ki motorum var suan Allah herkese nasip etsin.Ne kimsenin malini kotulerim ne de kimsenin malinda gozum var.Son kez yaziyorum, kotu motor demiyorum benim icin f/p orantisini kacirdi.Ne cbf ne bajaj binecegim motorlar degil marka fanatikligi yapmiyorum.Binene de kazasiz belasiz surusler

Motosikleti
    Yamaha Mt25 ABS
    Ben nasil bi hata yapip senle munakasaya girdim ya, sen ne bos konusuyosun be adam, banane bajajtan cbf ten.İkisini de kullanmadim.Tatavaya bak sür kreminiymis bilmemneymis.Sürdüğüm gayet güzel hayalimde ki motorum var suan Allah herkese nasip etsin.Ne kimsenin malini kotulerim ne de kimsenin malinda gozum var.Son kez yaziyorum, kotu motor demiyorum benim icin f/p orantisini kacirdi.Ne cbf ne bajaj binecegim motorlar degil marka fanatikligi yapmiyorum.Binene de kazasiz belasiz surusler
    Konuyu hortlattığına göre seninde biraz birşeyleri anlamana yardımcı olmuşuz demekki
    Allah kaza bela vermesin bin motoruna güzel güzel bunu icten söylüuorum emin ol benim kızdığım nokta şu at gözlüğüyle hareket etmekten vazgeçin artık.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    @Pistonlar

Kardeş yine forumu birbirine kattin.

Teknoloji,yeni motor,vs.konular paylaş,bu şekilde bir çözüm bulamassin,tartiş tartiş en başa dönülüyor.farkinda olmadan,diger insanlarida bir birine kırdırma.boşver gerek yok.

Kim ne alirsa alsin,parasi senden çikmiyor,merak etme motor alacak adam senden benden daha iyi biliyor piyasasini takma kafaya.

İş ortami gergin,foruma geliyoruz forum gergin,sokaklar zaten fitili çekilmiş insanlarla dolu,en azindan forumda gerginlik olmasin,kafa dagitmaya giriyoruz buraya.
    HONDAANTALYA ve zekeriyaimam bunu beğendiler.

ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    yedek parca muadillerinde daha mi ucuz peki? karsilastirmali bakarsan bence yaniliyorsun gibime geliyor.
    2009 2011 yama r1 yakıt pompa seti 450 lira bacac 200 ns 750 lira kalite kesinlikle aynı değil japon üç beş pahalıda olsa iş kaliteye geldimi iş değişir
    Pistonlar bunu beğendi.
    Yolların Kralı Değil ! Kuralı Vardır..

Motosikleti
    Honda Dio
    Alıntı ayzek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2009 2011 yama r1 yakıt pompa seti 450 lira bacac 200 ns 750 lira kalite kesinlikle aynı değil japon üç beş pahalıda olsa iş kaliteye geldimi iş değişir
    hocam kalitede farkliliklar olabilir elbette ama genel anlamda parca fiyatlari muhtemelen cok daha pahalidir. tek parca ustunden karsilastirma yapmak dogru sonuc vermez cunku.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    Pulsar 200rs fiyatını açıklandıktan sonra bajaj firmasının yedek parça olsun sıfır motosiklet fiyatı olsun açgözlülük yapacağını tahmin etmiştim.
    Haklı çıktım.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)