Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Ninja 300 vs. Mt25

Motovento
    REKLAM ALANI
    Birkan07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yzf R-125 / Honda Today 50 / Ninja 250r / Xmax 250
    Hali hazırda en küçüğüde olsa ss bi motosiklet kullanmaktayım, ss motosiklet hastasıyım lakin uzun yokda yük taşıma konusunda yaşanacak sıkıntılardan dolayı Mt25 bakmaya başlamıştım.

Sonra kendime ss seçenekler ararken nette topcase'li ninja 300 görünce bi aklım karıştı. Siz ne dersiniz? Forumumuzda ninja 300 topici ölü biraz aktif kullanan ya da bilgi sahibi olan varsa bi iki artı eksi sayarsa sevinirim.

Aslında yukarıda gördüğünüz metni yazıp fikir istemek için topic açmayı hiç düşünmemiştim.

Araştırma yaparken aşağıda ki konuya denk geldim

Başlangıç motoru olarak ninja 300 mü 600 fa mı alacağına karar veremeyen arkadaş

Birde beni en çok etkileyen 300lük ama 400lük sesi çıkarıyo demesi

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    Hocam ninja 300 topcase olmayacak şey değil tabi ki ama siz o şekilde binmeyi kabullenecek misiniz?Eğer cevabınız evet gönlünüzde ninja'dan yanaysa sıkıntısız dertsiz gidin alın gönül rahatlığıyla alın binin.Hiç sıkıntı olmaz.Rüzgar aerodinamik falan kimsenin abarttığı kadar sıkıntı çıkarmaz.Tabi rahatsızlık durumu kişiden kişiye değişir ama topcase ve ninja olmayacak şeyler değil.

Motosikleti
    Alıntı whitedeamon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam ninja 300 topcase olmayacak şey değil tabi ki ama siz o şekilde binmeyi kabullenecek misiniz?Eğer cevabınız evet gönlünüzde ninja'dan yanaysa sıkıntısız dertsiz gidin alın gönül rahatlığıyla alın binin.Hiç sıkıntı olmaz.Rüzgar aerodinamik falan kimsenin abarttığı kadar sıkıntı çıkarmaz.Tabi rahatsızlık durumu kişiden kişiye değişir ama topcase ve ninja olmayacak şeyler değil.
    Ben Mt25'de alsam uzun yolumu yapıp geldikten sonra ondan da Topcase'i söker öyle kullanırım.

Yani planımda oldukça uzun bi yol var ve topcase olmadan zor olucak.

Tekrardan bi uzun yol durumu olmadan o topcase evde yatar

Ninja 300 deneyiminiz oldumu? Süspansionların kötü olduğu söyleniyor?

Motosikleti
    MTT Y2K
    Alıntı Birkan07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben Mt25'de alsam uzun yolumu yapıp geldikten sonra ondan da Topcase'i söker öyle kullanırım.

Yani planımda oldukça uzun bi yol var ve topcase olmadan zor olucak.

Tekrardan bi uzun yol durumu olmadan o topcase evde yatar

Ninja 300 deneyiminiz oldumu? Süspansionların kötü olduğu söyleniyor?
    Kötü olduğunu söyleyen kişi daha önce hangi motoru kullanıyordu ona göre de değişir bence.Ben kullandım kötü değildi ama ben ısınamadım o motora.Tabi benimki içgüdüsel bişeydi.

Motosikleti
    Alıntı whitedeamon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kötü olduğunu söyleyen kişi daha önce hangi motoru kullanıyordu ona göre de değişir bence.Ben kullandım kötü değildi ama ben ısınamadım o motora.Tabi benimki içgüdüsel bişeydi.
    En iyisi deneme amaçlı kullanabileceğim bi ninja bulayım ben araştırıp.

Motosikleti
    MTT Y2K
    Alıntı Birkan07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    En iyisi deneme amaçlı kullanabileceğim bi ninja bulayım ben araştırıp.
    En doğru kararı o şekilde vermiş olursun 👍

Motosikleti
    Mondial cup, Pulsar 200 NS, Dominar, Honda NC750 S
    Merhaba. Ninja üstadı olmamakla beraber 1500-2000 km kadar kullanmışlığım var. Uzun yol da yaptım git gel 850 km civarı. Eğer zaten supersport olacak diye karar verdiysen uzun yolda çok konforlu olmayışını göze almışsın demektir. Ha ben çok rahatsız olmadım ama öyle konfor düşkünü değilim şöyle ki Pulsarla tek gün 900 km yaptığım var. Eğer supersportla yola gideceksen kesinlikle bel korsesi tavsiye ederim , malum öne eğiliyorsun ben çok faydasını gördüm. Süspansiyon demişsin ama ben o açıdan problem yaşamadım. Topcase takılır mı takılır örnekleri dolu internetten bakabilirsin. Yakıtı zorlamadıkça fena değil üzmez. Mt 25 le karşılaştırılamayacak bir motordur. Gücü, gidişi, şekli, şemali yerinde bir motordur yine de en temizi test edip karar vermektir.
    Sonuçta hepimiz ölecez...!

Motosikleti
    Alıntı sheriff87 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba. Ninja üstadı olmamakla beraber 1500-2000 km kadar kullanmışlığım var. Uzun yol da yaptım git gel 850 km civarı. Eğer zaten supersport olacak diye karar verdiysen uzun yolda çok konforlu olmayışını göze almışsın demektir. Ha ben çok rahatsız olmadım ama öyle konfor düşkünü değilim şöyle ki Pulsarla tek gün 900 km yaptığım var. Eğer supersportla yola gideceksen kesinlikle bel korsesi tavsiye ederim , malum öne eğiliyorsun ben çok faydasını gördüm. Süspansiyon demişsin ama ben o açıdan problem yaşamadım. Topcase takılır mı takılır örnekleri dolu internetten bakabilirsin. Yakıtı zorlamadıkça fena değil üzmez. Mt 25 le karşılaştırılamayacak bir motordur. Gücü, gidişi, şekli, şemali yerinde bir motordur yine de en temizi test edip karar vermektir.
    Merhaba,

Ben r125'den inip ninjaya geçince şikayet edeceğimi sanmıyorum Hele ki git gel 800-900 km bi yol yapıcak olsam hemen atlar gider gelirim, belim ağrır mı, kolum ağrır mı diye düşünmem.

Benim dez avantajım 15 gün boyunca yollarda olup, çadırda yatacak olmam. Yola çıkıp 1 gün sonra x bi şehirde oram buram ağrımış yatıp kalmış olmak istemiyorum.

Mt serisinin rahatlığından bahsediyo herkes ve ninja ya oranla yakıtıda daha iyi sanırım.

Macit250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar
    Mt 25 ile 650 km bir sigara molasiyla gitmisligim var.Yorgunluk hissetmedim.Uzun yola gider.
    Eger turkiyeyi gezmeyeceksen ninja 300 al ufak tefek granaj hatalari onemsiz.yzf 125 den sonra ulan bu nasil bir 300 luk oha olacaksin.Fena gidiyor fenaa

Motosikleti
    Bajaj Pulsar rs 200
    Abi ben üniversitedeyken bir arkadaş kullanıyordu ninja 300. Çok memnundu bir de her gün izmir manisa arası yol yapıyordu okula gelmek için. Bir şikayeti yoktu.

Metehan07-70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bir gün herkes gibi, sen de endurocu olacaksın Birkan. Az kaldı merak etme, bi 5 sene sonra dersin bu boynumdaki, belimdeki ağrılar neden diye? Ve ya bi fırsat bulup seni bir iki geziye çıkarabilsem de aynı etki olur. Bence senin SS tercihin sadece görüntü sebebi ile. Yoksa misal bir R25 ile Mt 25 arasında sürüş ve teknik açısından çok bir fark yok. Aynı şekilde madem Kawa ya heveslendin, Ninja yerine Z300 al ki, top case takınca motora kelebek konan at kulağı muamelesi yapma.

YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ninja'nın süspansiyonları Mt'den daha iyi. Ninja'nın süspansiyonları biraz sert o yüzden öyle demiş olabilirler. Ama benim gibi ağır sikletsen ninja'dan şaşma. Şahsen z300 bakardım ama

Motosikleti
    Kawasaki Ninja 250 sl gitti MT 25 geldi
    ninja 250 sl im vardi gotum kiriliyodu bence mt 25 al

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    "İki side" kısmına bayıldım. Bir de 300'lük olmasına rağmen 400'lük sesi varmış. Ne cevherler var ya şu memlekette, her bir şeyde uzman olmuşlar bütün hacimlerin olması gereken seslerini biliyorlar. O koca puntalı yazıyı yazan arkadaş benim kafamdaki SS apaçisi imajına tam olarak uyuyor. Bir de şu "600'lük verigisi olması" lafına takılıyorum. Ne saçma bir bakış açısıdır bu anlamadım ? O zaman iyi tarafından bakarsan 600'lük olanın da 300'lük vergisi var. Ne olacak bu cahillikle bu memleketin hali bilmiyorum ? Ayrıca Ninja 300 ile CBR600'ün kıyaslaması mı olurmuş ?

Şimdi sorduğun soruya gelirsem, bence belki 5 tane falan modeli hariç (işte R1, V-Max, MT-09'lar, Super Tenere falan) Yamaha'nın motorları ile Kawasaki'nin motorlarının kıyaslaması bile olmaz. Ninja 300 yerine Z300 ile MT25'i kıyaslasan hangisini seçerdin ? Bana göre kesinlikle Ninja 300 alınmalı. Diğer yandan şimdi kendim alacakmış gibi düşünürsem eğer, bir kere SS motor sevmem ama MT-25'i de sevmem. Sıfır alınacaksa ikisi de parasının motoru değiller, ikinci el alınacaksa da girişte bahsettiğim arkadaşların varlığından dolayı asla ikinci el SS motor almam. Sonuç olarak bu motorlara paranı gömme, kazıkçı Japonalara para kazandırma. Git mesela 400 NK al, Dominar falan al, hem bunları performans olarak da geçersin hem sıfır olur. Tabi yeterince tecrüben olduğunu varsayıyorum, yoksa alma.

kıyaslarken sadece teknik özelliklere bakma, servis yedek parça bulunabilirliği ve fiyatlarınıda düşün. Yedek parça servislerdeki stok durumu bir motosiklet için bence en önemli unsurlardan biri. Mt25 ile ilgili servis sıkıntısı yaşayabileceğini hiç sanmam kawasaki ile ilgili bilgim yok. Servisi ara atıyorum yan krenaj, vites kolu, fren pedalı, ayna, sinyal gibi eğilme/kırılma durumu olan parçaların stock durumun ve fiyatını sor derim.

Motosikleti
    Alıntı Macit250 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mt 25 ile 650 km bir sigara molasiyla gitmisligim var.Yorgunluk hissetmedim.Uzun yola gider.
    Eger turkiyeyi gezmeyeceksen ninja 300 al ufak tefek granaj hatalari onemsiz.yzf 125 den sonra ulan bu nasil bir 300 luk oha olacaksin.Fena gidiyor fenaa
    Ya bi Mt 25 buldum tam arzuladığım gibi yola hazır. Şu r125 bi satılsa.

Nasıl gittiğini bilmiyorum onuda görücez kısmet olursa artık ama ikisinden biri olacak inşallah.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:19 ----------

Alıntı Enes ŞENTÜRK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi ben üniversitedeyken bir arkadaş kullanıyordu ninja 300. Çok memnundu bir de her gün izmir manisa arası yol yapıyordu okula gelmek için. Bir şikayeti yoktu.
    İzmir manisa arası bende çok gittim geldim kardeşim düz yol bide 60-70 km ama daha uzunda etkisini öğrenmek lazım. O arkadaşım yol yapmışmı hiç biliyomusun?

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:20 ----------

Alıntı Metehan07-70 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir gün herkes gibi, sen de endurocu olacaksın Birkan. Az kaldı merak etme, bi 5 sene sonra dersin bu boynumdaki, belimdeki ağrılar neden diye? Ve ya bi fırsat bulup seni bir iki geziye çıkarabilsem de aynı etki olur. Bence senin SS tercihin sadece görüntü sebebi ile. Yoksa misal bir R25 ile Mt 25 arasında sürüş ve teknik açısından çok bir fark yok. Aynı şekilde madem Kawa ya heveslendin, Ninja yerine Z300 al ki, top case takınca motora kelebek konan at kulağı muamelesi yapma.
    Metehan abi biz gezimizi yapalım da fikrim değişirmi bilmiyorum

abi kesinlikle görüntü benim için en büyük etken ama görüntüyü beğendikten sonrasınıda araştırmaya çalışıyorum ufak çaplı.

İlerde bi 600f istiyorum elim ayağım tam alışınca bunun içinde ss motorlarla ilerlemeye çalışıyorum. O 4 silindir sesini duymak için belki de

Z300de abs, kaydırmalı debriyaj gibi özelliklerle çok tatlı donatılmış bi motor ama gel gelelim en uygunuyla ninja 300 arasında 4-5 bin lira oynuyo. Yola çıkmak için ayırdığım bi param var onu işin içine katmazsam alamıyorum z300ü, koyup alayım desem gezi iptal olacak, o zamanda motor değiştirmemin anlamı olmayacak

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:26 ----------

Alıntı YasinC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ninja'nın süspansiyonları Mt'den daha iyi. Ninja'nın süspansiyonları biraz sert o yüzden öyle demiş olabilirler. Ama benim gibi ağır sikletsen ninja'dan şaşma. Şahsen z300 bakardım ama
    Z300ü bir üst yorumda açıkladım 90-92 kilo civarındayım. Süspansiyon olayı aea videosundan kalma.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:27 ----------

Alıntı mombohunter adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ninja 250 sl im vardi gotum kiriliyodu bence mt 25 al
    Sl biraz şekilsiz geliyo bana o yüzden hiç yanaşmamıştım 300 deneyiminiz oldu mu? O nasıl

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:28 ----------

Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    "İki side" kısmına bayıldım. Bir de 300'lük olmasına rağmen 400'lük sesi varmış. Ne cevherler var ya şu memlekette, her bir şeyde uzman olmuşlar bütün hacimlerin olması gereken seslerini biliyorlar. O koca puntalı yazıyı yazan arkadaş benim kafamdaki SS apaçisi imajına tam olarak uyuyor. Bir de şu "600'lük verigisi olması" lafına takılıyorum. Ne saçma bir bakış açısıdır bu anlamadım ? O zaman iyi tarafından bakarsan 600'lük olanın da 300'lük vergisi var. Ne olacak bu cahillikle bu memleketin hali bilmiyorum ? Ayrıca Ninja 300 ile CBR600'ün kıyaslaması mı olurmuş ?

Şimdi sorduğun soruya gelirsem, bence belki 5 tane falan modeli hariç (işte R1, V-Max, MT-09'lar, Super Tenere falan) Yamaha'nın motorları ile Kawasaki'nin motorlarının kıyaslaması bile olmaz. Ninja 300 yerine Z300 ile MT25'i kıyaslasan hangisini seçerdin ? Bana göre kesinlikle Ninja 300 alınmalı. Diğer yandan şimdi kendim alacakmış gibi düşünürsem eğer, bir kere SS motor sevmem ama MT-25'i de sevmem. Sıfır alınacaksa ikisi de parasının motoru değiller, ikinci el alınacaksa da girişte bahsettiğim arkadaşların varlığından dolayı asla ikinci el SS motor almam. Sonuç olarak bu motorlara paranı gömme, kazıkçı Japonalara para kazandırma. Git mesela 400 NK al, Dominar falan al, hem bunları performans olarak da geçersin hem sıfır olur. Tabi yeterince tecrüben olduğunu varsayıyorum, yoksa alma.
    Abi görsel benim için çok önemli, beğenmediğim motorların özelliklerine dahi bakmıyorum. Dominarda donanımlı ama beni ateşlemiyo, ikince el bakıyorum ve z300e gücüm yetmiyo maalesef.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:31 ----------

Alıntı nyk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kıyaslarken sadece teknik özelliklere bakma, servis yedek parça bulunabilirliği ve fiyatlarınıda düşün. Yedek parça servislerdeki stok durumu bir motosiklet için bence en önemli unsurlardan biri. Mt25 ile ilgili servis sıkıntısı yaşayabileceğini hiç sanmam kawasaki ile ilgili bilgim yok. Servisi ara atıyorum yan krenaj, vites kolu, fren pedalı, ayna, sinyal gibi eğilme/kırılma durumu olan parçaların stock durumun ve fiyatını sor derim.
    Ben kawasakiyi bu açıdan hiç araştırmadım fakat yamahanın antalya bayiisinin tabelasını iş yerimden görebiliyorum şu anda. Tam karşımda duruyo keşke böyle düşünerek hareket edebiliyo olsaydım, ben görüntüye kapılıp gidiyorum ama kawa alacak olursam kesinlikle söylediklerinizi göz ardı etmicem, teşekkür ederim.

Zippo's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 600F ABS
    300cc ama 400cc sesi var dan sonra okumadim.

Motosikleti
    Alıntı Zippo's adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gerçekten skandal bi başlık oluşturmuş arkadaş

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Alıntı Zippo's adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Drag´ta 150cc ile 250cc´ye saplayan bile var.
    http://www.motosiklet.net/forum/moto...c-gitmiyo.html

Motosikleti
    Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Drag´ta 150cc ile 250cc´ye saplayan bile var.
    http://www.motosiklet.net/forum/moto...c-gitmiyo.html
    Levend abi o çocuğu criminal şubeye şikayet edicem az kaldı

herkes dalga geçiyo sürekli, üzülüp adam gibi cevaplar veriyorum ama adam uslanmadan kendini hiç etmeye devam ediyo.
    levend84 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)