Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

direksyondan gelen ilginç ses

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    kuba süper light 150
    Arkadaşlar yeni aldığım ve ilk aldığım motorda 1. viteste gaz verip motoru hoplatınca direksyondan tak diye bir ses geliyor normalmidir yoksa bir sorunumu vardır yardım ederseniz sevinirim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Gidon mesneti,boğazi ve göbek bağlantisi boşluk yapmiş olabilir,somunlari kontrala.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Kesinlikle normal değil. Direksiyonu çıkartın, yerine gidon takın. >
    Mertcan39, emrahbaşal, Sj's ve 4 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    kuba süper light 150
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kesinlikle normal değil. Direksiyonu çıkartın, yerine gidon takın. >
    işte 3 günlük motorcu olunca böyle potlar kırabiliyor insan ama ne demek istediğimi anladın dimi
    hasmet bunu beğendi.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Anladim, ama dayanamayip yazdim yine de... Arkadas guzel yazmis. Muhtemelen bosluk olusmustur. Gittikce daha da kotulesmeden duzeltmekte fayda var.

Bilye yatağında oluşan boşluk ses yapıyor.İhmal edilmeden boşluğun alınması gerek.İhmal aderseniz bir müddet sonra furş yatakları bozulacağı için gidonda takılma ,yolda gezinme gibi sorunlar oluşacaktır.Motorunuzu yeni aldığınızı yazmışşınız.İhmal etmeden servise götürmelisiniz.Kazasız belasız kullanmanız dileklerimle, hayırlı olsun.

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Gidonun ortasında bir somun var, gidonu sağlamca tutup onu iyice sıkın, büyük ihtimalle o gevşemiştir. Motosikleti "varsa" orta sehpaya alıp ön tekerlek havadayken direksiyonu sağa sola çevirin, takılma olup olmadığından emin olun. En ufak bir takılma hissi varsa furş değişmeli (gidonu şaseye bağlayan yataklama rulmanları). Janttan ve gidondan tutup aşağı yukarı kastırmaya çalışın, en ufak bir boşluk hissi varsa furş değilmeli. Bunları somunu sıktıktan sonra yapın.

Amortisör bağlantı civatalarının tamamının sıkılığını kontrol edin

Teker göbek civatasının sıkılığını kontrol edin. Gidonu bir arkadaşınız tutarken ön tekerleği boşta çevirin. Anormal ses varsa fren kaliperini sökerek tekrar deneyin, yine herhangi bir yuvarlanma veya sürtünme sesi duyuyorsanız ön teker göbek bilyeniz dağılmıştır, değiştirin.

Bahsettiğiniz ses normal değil ve durumun ciddiyetine göre kazaya neden olabilecek bir arıza. Önemsememezlik yapmayın, eğer teknik bilginiz yeterli değil ise işten anlayan birine gösterin.
    Ercument bunu beğendi.

Motosikleti
    kuba süper light 150
    Alıntı Kural [ Z ] adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gidonun ortasında bir somun var, gidonu sağlamca tutup onu iyice sıkın, büyük ihtimalle o gevşemiştir. Motosikleti "varsa" orta sehpaya alıp ön tekerlek havadayken direksiyonu sağa sola çevirin, takılma olup olmadığından emin olun. En ufak bir takılma hissi varsa furş değişmeli (gidonu şaseye bağlayan yataklama rulmanları). Janttan ve gidondan tutup aşağı yukarı kastırmaya çalışın, en ufak bir boşluk hissi varsa furş değilmeli. Bunları somunu sıktıktan sonra yapın.

Amortisör bağlantı civatalarının tamamının sıkılığını kontrol edin

Teker göbek civatasının sıkılığını kontrol edin. Gidonu bir arkadaşınız tutarken ön tekerleği boşta çevirin. Anormal ses varsa fren kaliperini sökerek tekrar deneyin, yine herhangi bir yuvarlanma veya sürtünme sesi duyuyorsanız ön teker göbek bilyeniz dağılmıştır, değiştirin.

Bahsettiğiniz ses normal değil ve durumun ciddiyetine göre kazaya neden olabilecek bir arıza. Önemsememezlik yapmayın, eğer teknik bilginiz yeterli değil ise işten anlayan birine gösterin.
    çok sağol kardeşim teknik bilgim yeterli değil ama yaşadığım şehirde (çankırı) 1 tane motor ustası var o da kazıkcı bide kendimde uğraşmak istiyorum eğer you tube da video falan varsa kendim yapmaya çalışıcam olmazsa mecbur motorcuya gidicem. servis falan olmadığı için burada ve sonuç itibarı ile chopper kullanıcısı hemde cin malı motorum olduğu için kendim bir an evvel öğrenmem lazım diye düşünüyorum

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)