Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

125cc gitmiyo

Motovento
    REKLAM ALANI
    levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Alıntı Pistonlar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    En az 200 lük alsaydın, 200ns duke 200 gibi
    Uzun yolda 200 lük te gitmez
    Cbr250,R25,Ninja 250 sl

Benim ilk motorum 200 ns
    Uzun yolda motor yüksek devir çevirdiği için boğuluyor 7 bin devirde 97 kmh hızdan 90 kmh hıza düşüyor
    Anlaşildi sen pulsari okutup,R25 alacaksin kafaya koymussun

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    banro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CGL125-CBX250-XL700-CBF150-GW250
    Bir hafta 50 lik mopede bin, sonra 125lik gidiyo dersin.

JOHNDOSAY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS
    125 cc 125 cc kadar gider

zekeriyaimam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    simson
    Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Anlaşildi sen pulsari okutup,R25 alacaksin kafaya koymussun
    Ciğerli makina vesselam
    levend84 bunu beğendi.

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Alıntı thedarkfire adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gayet güzel gidiyo beklentiye göre değişir. Beklentin neydi? 200 yapmak mı?
    hee evet çok güzel gidiyor. 2 kişi biniyorsun makine 100 km hıza çıkıcam diye 1 saat geçiyor. siz her 600cc motor kullanan adamı hız yapıyor sanıyorsunuz.

bize hız değil torq lazım torq.

125cc gitmez tabi. küçücük motor ve günümüz teknolojisi henüz bu boyda ekonomik ve hızlı motor üretecek derecede değil.

..............

arkadaşlara katıldığım konu ise 250cc alınsaydı oda yetmeyebilirdi. 600cc bence uygun çünkü sabit ve rahat gittiği hız trafikte ki maks hızı aşıyor ve yeterli.

..............

bende tvs apache var ve düzde 120 km hızı geçiyor ama yol yapacak olsanız 90 km üzerinde motor insanı yoruyor.

büyük cc motor konfor demek benim gözümde.

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    Demekki teknoloji gerilemiş. Biz çocukken 50 cc puch bile deli gibi gidiyordu...
    zekeriyaimam bunu beğendi.

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    https://youtu.be/8lAJLEZm-TI

sanki gidiyor ��

E.Yzr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R25 Abs, CRF 250L
    Gittiği yere kadar

Ekarademir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Sonuç olarak büyük motor sürmemek lazım. Önceki motorum çok iyi gidiyordu. Arkadaşın CBF1000'i sürene kadar öyle düşünüyordum. Onu sürdüm motorumdan soğudum.

Ben 640lık aldım. 200 cc süren arkadaşım benim motoru sürdü. Kendi motorundan soğudu gitmiyor diye. CBF600 aldı.

Arkadaşımın motoruda pulsarı olan başka bi arkadaş sürdü. Oda kendi motorundan soğudu sanırım oda büyütecek.
    fatih.met bunu beğendi.

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Alıntı Ekarademir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sonuç olarak büyük motor sürmemek lazım. Önceki motorum çok iyi gidiyordu. Arkadaşın CBF1000'i sürene kadar öyle düşünüyordum. Onu sürdüm motorumdan soğudum.

Ben 640lık aldım. 200 cc süren arkadaşım benim motoru sürdü. Kendi motorundan soğudu gitmiyor diye. CBF600 aldı.

Arkadaşımın motoruda pulsarı olan başka bi arkadaş sürdü. Oda kendi motorundan soğudu sanırım oda büyütecek.
    anladığım kadarıyla olayda geçen 4 ayrı kişi var, siz ve 3 farklı cc motorlara sahip arkadaşlarınız.

hepside büyükten küçüğe ve küçükten büyüğe olmak üzere farklı cc motorlara sahip ve sizde onların ortalarında bir yerdesiniz. yani en küçük cc li motor sizde değil ve en büyük cc li motorda sizde değil.

en küçük cc li bir motor arkadaşınızda ve en büyük cc li motorda bir başka arkadaşınızda.

bu 4 evrenin siz 2. sırasında mıydınız 3. sıradamı küçükten büyüğe doğru cc olarak :D

hahaha :D komiğime gitti kusura bakmayın :D habire arkadaş yazıp durunca komiğime gitti.

Ekarademir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Alıntı fatih.met adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    anladığım kadarıyla olayda geçen 4 ayrı kişi var, siz ve 3 farklı cc motorlara sahip arkadaşlarınız.

hepside büyükten küçüğe ve küçükten büyüğe olmak üzere farklı cc motorlara sahip ve sizde onların ortalarında bir yerdesiniz. yani en küçük cc li motor sizde değil ve en büyük cc li motorda sizde değil.

en küçük cc li bir motor arkadaşınızda ve en büyük cc li motorda bir başka arkadaşınızda.

bu 4 evrenin siz 2. sırasında mıydınız 3. sıradamı küçükten büyüğe doğru cc olarak :D

hahaha :D komiğime gitti kusura bakmayın :D habire arkadaş yazıp durunca komiğime gitti.
    İsim verince çok anlamsız olacaktı.

Ali'de CBF1000 vardı. Bende Mz motorlu enduro vardı. Ben sürünce büyüttüm. Benim KTM'yi Çapan ile beraber aldık geldik. Hatta orda motoru alırken ilk deneme turunuda o yaptı. Arabaya yükledik gelirken yol boyunca "abi bende büyültecem" dedi durdu. Aksaray'da bikaç tur attıktan sonra dayanamadı gitti CBF600 aldı. Sonra Mehmet abide sanayide denkgeldiğimizde bi tur attı CBF600 ile. Onunda kafası karışmıştı o gün. Sonra ne yaptı bilmem.
    fatih.met bunu beğendi.
    İster düşün... Kendini ister hayale kaptır...Uzar uzar, çünkü hiç sonu yoktur yolların.
    Bakarsın aldanmışsın, gördüğün bir seraptır. Sevimli bir hayale açılırken kolların.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Once beygir gucu, sonra tork. Peki o da bitince?

ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    Motor alırken beklentiye göre alınmadığı zaman bu sıkıntılar malesef ortaya çıkıyor 125 lik motor gitmiyor diye birşey yok 125 lik motora göre gidiyordur bu hız sana yetmeye bilir yeni motor alacaksındır sorarsın başlangıç motoru olarak ybr yada cbf önerirler aslında her iki motorda şehir içi kullanımda beklentileri karşılayacak türden taş gibi motordur bütçen düşükşe çin tayfasından alternatifler bakılabilir motoru olduğu gibi kabullenirsen ve ona göre sürersen seni üzmez mesela kendi motorum şehir içi evden işr arada ufak kaçamaklarda tatminkar şehirler arası yolda yetmeyebilir dedirtiyor 120 130 rahat ama zorlasan 150 155 gidiyor şimdi ben bu motoru satıp sadece evden işe gidip gelmeye 50cc vitesli bir motor alıcam büyük ihtimal çinli olacak ortalama günlük 10-15 km kullanım için vergi ve sigorta olmaması benim için büyük avantaj ve yolum fazla hızı gerektiren bir yol değil yani ihtiyaçlarımı birebir karşılıyor ama ben bu motorla e5 tem yada benzeri yollara çıkarsam gitmeyecek ve beni üzecek ya ona ayak uyduracağım yada bana uyacak motor alacağım

zekeriyaimam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    simson
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Once beygir gucu, sonra tork. Peki o da bitince?
    tişörtle turbo busa

Birkan07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yzf R-125 / Honda Today 50 / Ninja 250r / Xmax 250
    Alıntı zekeriyaimam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tövbeee....

Bu nasıl ortamdır, bunlar napıyo imam efendi :O

_chaotic_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    regal raptor daytona 350
    Alıntı Ekarademir adlı üyeden alıntı Mesajı göster

sonra herkes uşağa
    fatih.met bunu beğendi.
    nereye dönersen dön popon arkanda kalir..

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)