Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Başlangıç Motoru İle İlgili Sorular

Motovento
    REKLAM ALANI

Herkese selamlar. Motosiklet kullanmaya başlamayı planlayan biriyim. Touring düşünüyorum.

Bir kaç sorum olacak bilgili arkadaşlar varsa eğer cevaplarsa sevinirim.

0 almak istiyorum ve bütçem max 7 bin. Mondial ve RKS gibi markaları tercih etmek riskli midir? RKC Titanic 150 veyahut Mondial 150 z-one düşündüm, ancak hakkındaki kötü yorumlar sebebiyle tereddütte kaldım.

Sizce 0 olarak bu iki markadan birini tercih etmek mi daha akıllıcadır, yoksa 2. el alıp Honda, Yamaha vb. tercih etmek mi? Sizin farklı önerileriniz varsa da dinlemek isterim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    LiseliMotorc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Rks Titanic 150-SPORT
    0 150-s öneririm kullanıyorum memnunum.

DesAres - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tricity
    Alıntı Utsuro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese selamlar. Motosiklet kullanmaya başlamayı planlayan biriyim. Touring düşünüyorum.

Bir kaç sorum olacak bilgili arkadaşlar varsa eğer cevaplarsa sevinirim.

0 almak istiyorum ve bütçem max 7 bin. Mondial ve RKS gibi markaları tercih etmek riskli midir? RKC Titanic 150 veyahut Mondial 150 z-one düşündüm, ancak hakkındaki kötü yorumlar sebebiyle tereddütte kaldım.

Sizce 0 olarak bu iki markadan birini tercih etmek mi daha akıllıcadır, yoksa 2. el alıp Honda, Yamaha vb. tercih etmek mi? Sizin farklı önerileriniz varsa da dinlemek isterim.
    İkinci el 2016-2017 model düşük km'de alabilirsin sıfırdan 1000 TL ucuza belki daha ucuza temiz motosiklet bulabilirsiniz.
    Sıfır almanı tavsiye etmem illa düşeceksin ve sıfırına fazla para vereceğine cebine kalır. (RKS TİTANİC 150-S AL,TITANIC R MODELİNİ ALMA ! 150-S balansörlüymüş (titreşimi daha az), daha konforluymuş öyle diyorlar daha çok ayrıntı istersen kullananların grupları oluyor Facebook'ta ordan yardımcı olurlar)

85.000 KM yapan var RKS'nin 150'likleri ile gruplarına gidip bakabilirsin 2 zincir set, buji sadece bunları değiştirerek gelmişler yani buradan anlayacağınız gibi Çinli olmasına rağmen iyi KM yapmış ve sorun çıkarmamış. Yani sağlam (bakarsan bağ, bakmazsan dağ olur!)

Yamaha, Honda alma bence adamlar YBR'nin ölüsünü 4.000'e satıyor (km doğrumu, kaç el değiştirmiş, rodaj düzgün mü) gibi sorular olmaz en azından ve piyasa arttığı için Yamaha ve Honda'nın ikinci elleri uçuk !

Motosikleti
    MT-07
    Pulsar 200 NS bak istersen. Yoksa cbf 150 al. Cbf 150 olmazsa ybr 125 al. En azından harbi titreşimsiz motorlar

@LiseliMotorc

Peki sıkıntıları varsa nelerdir? Uzun yolda iyi midir?

@DesAres,

Önerilerin için sağ ol. Ancak o tip modellerin fiyatı 0'a çok yakın oluyor, 0 almak daha mantıklı gibi.

@Angrypower

Pulsar'ı araştıracağım nedir ne değildir diye. Teşekkür ederim.

Ekarademir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    O motorlar touring değil sanırım commuter diye geçiyor. CBF150 belki touring olur tip olarak.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    RKS Titanic 150-S kullanıyorum. 15500 km.deyim. Sıfır aldım, uzun yol da yaptım. 15000 km.de zincir dişli setini değiştirdim. Dişlilerim iyi durumdaydı ama zincir gerile gerile en sona gelmişti. Ben motorumdan çok memnunum ama motor yüksek devirlerde titriyor. Depo ve peglerden ziyade gidondaki titreşim kötü, elleri uyuşturuyor. Herşeye rağmen sıfır motor almak imkanlar dahilinde daha risksiz bir tercih olurdu. Titanic 150-S'lerin tipi sınıfına göre dikkat çekici, yedek parçaları uygun fiyatlı ve kullanımı keyiflidir. Alırsan ilk iş lastikleri değiştirmeni tavsiye ederim. Soracağın bir soru olursa da çekinmemeni rica ederim.

kefkes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende titanic 150 var 2015 model 14000 civarlarinda, ayak marşı v.s. 2016 da ekleyerek 150r yaptılar bana desen ki hangisi daha iyidir, aynı kmde r ile değiştirmem, titreşim falan demişler genelde, çok üst devirlerdeki hafif titreşim dışı bişey yok, zaten o devirlerde hep kullanamaz motoru yıpratırsın.Tek marş 500km yol yaptım uyuşma olmadı.mondial zone ile kiyaslayayim bir arkadaşın motoruna rodajda yardımcı olup degerlendirecek kadar kullandım.titanic150'ye alırken de seçeneklerim arasindaydı zone..Oturuş pozisyonu zone daha yatık, sırt çantası v.s. daha rahatsız edici olabilir yeni başlayan için, egzosu çok daha sessiz cbf 150 sesi gibi hemen hemen görünürlüğü için daha kötü buluyorumü tercihe göre değişebilir ses meselesi, rksnin gidon turu daha geniş ve kullanışlıdır, sele ise zone 2-3 cm daha yuksektır selesi, boyuna göre değerlendir.Boyun uzhn değilse rksde daha rahat edersin depoyu kavrama acisindan fln..Sonuç olarak bakimini yaparsan sıkıntı çıkarmaz ikisi de..Beğenine kalmış seçim. .

Fakat başlangic için başka motorlara da bakabilirsin, atıyorum 90lik lastik kullanan 125lik 100lük bir motorda daha kolay ve ucuz lastik bulabilirsin, 1litre yağ ile değişim yapabilirsin fln, rks misal 1,45 civarı yağ alır filtre ile ve değişimde yetmez..Çok ince hesaba gerek yok dersen ikisi de güzel motordur..Ybr- cbf gibi bi motorda değer kaybın ikinci elde daha az olaçıktır, kısa zamanda satacağım diyorsan bunu da unutma..

Motosikleti
    tvs rtr 150 hyper edge
    2015 model tvs rtr 150 aldım daha geçen ay, 6300tl 9taksit kkartına, 17tl plaka 138tl ruhsat, 417tl sigorta.

150cc ler arasında en sağlam en güzel giden motorlardan biri.

tavsiye olunur.

bu arada kask ve mont için para ayırmayı unutma.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)