Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

125 cc (A1) abs'li motor

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    crf1000 , R80gs basic , fzs600 , winggo
    Arkadaşlar
    Oğluma 125 cc motor almak istiyorum (16 yaş ehliyeti A1'e uygun). 150-200 cc istemiyorum (Ceza urkutuyor beni). (Zaten olsa boşta crf250'm var onu veririm.)
    ABS'li olması çok önemli benim için. Bulabildiklerim
    Yamaha Nmax ve Honda msx 125 Grom (Sıfır Nisan'da gelecek en erken) ve Duke 125 (Çok pahalı) Bunlardan baska bir marka model varmı acaba bildiginiz?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    gogozh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Suzuki gsx125s var yeni çıkan Honda cb125 var . Ama fiyatları nedir ne değildir bilemiyorum . Şimdi ki motorlar da hep pahalı be abi :(

Motosikleti
    crf1000 , R80gs basic , fzs600 , winggo
    Tesekkur ederim gsx125 ve cb125r fuarda gormemize ragmen aklima gelmedi ama fiyatları bayagi pahalı idi . CB yok zaten en erken nisan suzuki'de ne zaman gelir belli degil. ve 17-18'den basliyorlar. Grom ve nmax 13-14 civarı

Se-ZeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow Vt 750 C4
    Merhaba,
    Bir ebeveyn olarak ABS konusundaki hassasiyetinizi takdir etsem de, A1 ehliyet için ABS'li 125 CC bir alete inanın yukarıdaki meblağları harcamaya değmez. Tavsiyem çinliden yana olacak. Özellikle kalitesi düşük olmalı motosikletin ki kolay arıza verebilsin. O yaşta ki genç bireyler motosikleti sadece gaz kolunu çevirmekten ibaret zannediyorlar, bakımlarını salladıkları için bir gün bu durum kaza yapmalarına sebebiyet veriyor. Bunun yerine kuba gibi mondial gibi çinli bir alet alırsanız hem düşürdüğünde üzülmez, hem de bozmaktan endişe duymadan sök-tak işlerine girebilir.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    siz doğru bir hareket yapıyorsunux nmax 125 öneririm , şekilli bıçkın uygun motor

Norton772 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Dio
    vitesli olacaksa ve sifir olacaksa bajaj v15 var. fiyati 11500 tl civarinda. 150 cc ce oyle cok atak bir motor degil. daha cok hafif retro ve fiti fiti kullanilacak bir motor. yada arkadaslarin dedigi gibi nmax, kymco agility 16+ gibi scooter modelleri var nispeten uygun fiyatli.

YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merhaba, 16 yaşındaki çocuğunuza bence motosiklet ile trafiğe çıkmasına izin vermeyin. Ortalık sizinde bildiğiniz gibi hödük ve andaval dolu. Birde İstanbul'da yaşıyormuşsunuz ki en berbat şehirlerden biri. Kapalı alanlarda kullanmasına izin verin diyeceğim ancak maalesef İstanbul'da o da pek mümkün değil.

Beraber gezecekseniz 125cc abs olan modeller çok pahalı. CBR125 gibi ucuz bir model öneririm.

Motosikleti
    NMAX 155
    NMAX tavsiye ederim gidiş olarak viteslileri aratmaz. Kötü yanı pek yok ufak tefek şeyler olduğunu düşünüyorum kendi motorumdan memnunum. GROM artçılı sürüşlerde rahatsız olur.

frankestayn1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200 NS
    Bajajın yeni çıkan modeli var 11 bin civarların da abs li. Ve bence ktm duke 125 alınır 2. el zaten sıkılacak. Ve cidden size özeniyorum, babam motora çok karşı araba falan da pek kullanmaz hep babamın da motosiklet sevmesini hatta gel oğlum motosiklet alalım vs demesini istedim maalesef olmadı. Yinede şükür bir babam var. Ve bende inşallah ileride çocuğuma gel oğlum/kızım motosiklet öğreteyim alalım diyicem inşallah.

zekeriyaimam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    simson
    Bence bulabildiğiniz en ucuz kafadan kazası olmayan duke 125'i alın 2.el olarak.Sıfır olması sadece ekstra maliyet demek.
    16 yaşındayken duke için çıldırıyodum.Kesin çok sever

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    Alıntı zekeriyaimam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence bulabildiğiniz en ucuz kafadan kazası olmayan duke 125'i alın 2.el olarak.Sıfır olması sadece ekstra maliyet demek.
    16 yaşındayken duke için çıldırıyodum.Kesin çok sever
    Yedek Parça fiyatları Kawasaki den farksız

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    pulsar yenilerinde ABS var bence arkada olmasda arkayı biraz sıkıp ön ile acil durumklarda yavaşlananbilir

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    Alıntı istanbu_gezg adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    pulsar yenilerinde ABS var bence arkada olmasda arkayı biraz sıkıp ön ile acil durumklarda yavaşlananbilir
    Arka freni zat diye sıksın bakalım
    Yeri öpüyor mu öpmüyor mu

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)