Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

450 liraya grenaj boyatmak

Motovento
    REKLAM ALANI

motorum kawasaki ninja 250r ön çamurluk da küçük bi kısım sağ grenaj ve sol grenajda birkaç çatlak kırık var, 450 liraya boyarım dedi usta

ağır kısım sol grenaj ;

sağ grenajda gözle zor görülecek kadar bi çatlak var, ön çamurluğun sağ tarafında da baş parmağı kadar iç tarafa doğru bi kırık var parçası yok

ayrıca grenajların söküp takılması için 100 lira işçilik isteniyor, kendim söküp takamaz mıyım?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    nzm75 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM WOLF 250Nİ,,KAVASAKİ KLE 500
    Kendin sokersin hocam onda birşey yok Sök götür sanayiye parçası olmasada tamir eden yerler var 100 gr da boya al 10 tl ye 80 100 liradan işçilik ve okadar.ne 450 si deseydin.

Ekarademir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Benim açtığım konular içinde ktm konusuna bak. Nasıl yapacağını öğrenirsin.

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    hocam karenaj sökmek üç beş tane alyan başlı civata sökmek demek. sakın ha sadece karenaj söktürmeye 100 lira kaptırmayın

Alıntı nzm75 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kendin sokersin hocam onda birşey yok Sök götür sanayiye parçası olmasada tamir eden yerler var 100 gr da boya al 10 tl ye 80 100 liradan işçilik ve okadar.ne 450 si deseydin.
    Alıntı Ekarademir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim açtığım konular içinde ktm konusuna bak. Nasıl yapacağını öğrenirsin.
    Alıntı uzay gemisi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam karenaj sökmek üç beş tane alyan başlı civata sökmek demek. sakın ha sadece karenaj söktürmeye 100 lira kaptırmayın
    evet biraz göz attım kendim sökerim sıkıntı olmaz, tek konu tamir ve boyama konusu, 450 lira değer mi? ayrıca 600 liraya yan sanayi buldum fakat renk farkı olur diyorlar kararsızım.

CrazyBullet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda RCV213, Yamaha YZR500
    Dupont boya kullansa, boya ekipmanı sata olsa, wet on dry tekniği kullansa, 3 kat boya 3 kat cila atsa, son katta 5000 zımpara üzeri polisaj yapıp müze kalitesinde boya yapsa anca o para eder.

Alıntı CrazyBullet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dupont boya kullansa, boya ekipmanı sata olsa, wet on dry tekniği kullansa, 3 kat boya 3 kat cila atsa, son katta 5000 zımpara üzeri polisaj yapıp müze kalitesinde boya yapsa anca o para eder.
    hocam kawasakinin yedek parça fiyatlarını biliyorlar, tek orjinal grenaj 1200 lira yan sanayi alırsan 600 lira bu yüzden böyle fiyatlar çıkarıyorlar başka yol bulabilsem ucuza kapatabileceğim çok güzel olacak.

Deli Çerkes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sayın Petrichor , Hangi şehirde olduğunuzu bilmiyorum ama yaşadığınız şehirde illaki bir oto sanayii vardır.Her oto sanayyisinde oto boyası satan en az bir kaç firmada vardır. Her firmada sprey tamir boyası dolum makineside vardır. Bu ne demek diyebilirsiniz.

Hırdavatçılarda satılan sprey boya tüplerinin boşunu düşünün. Bildiğiniz otomobil boyasını bu tür tüplere basan bir makineden bahsediyorum. Yani grenajınızın birebir aynı rengi boyayı yaptırabiliyor ve bunu sprey tüpe bastırabiliyorsunuz.Öyle ahım şahım bir rakamda değil. En kaliteli boya markasının tüpü 50 TL den fazla değildir. 1 tüple bir grenaj rahat rahat boyanır. 30 cm mesafeden spreyleme başlığının tamamına basacaksınız.Yarım basmayın. Boya ağızda birikip bir süre sonra kalın boya damlası gibi görünecek şekilde grenajınıza yapışır. boyarken hep aynı yöne hareket edin.İlkni hatalı yapsanız dahi , 2. veya 3. de mutlaka kendiniz yaparsnız.

sandıkçı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Joymax
    İstbuldamısınız...?

Ekarademir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Kaporta işi pahalı iş. Kaporta ustaları para basıyor böyle işte. Macun çekip tamiri bi dene bence önce. Boş yere verme o kadar parayı.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)