Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

FUAR Günlüğü..

Motovento
    REKLAM ALANI
    ZümeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Me Te Doquz
    Antalya da ıslak bir günde hava alanına gitmek için motoruma bindim.
    Yolda 3 kere motoru kaydırdım, bu makina neden gitmiyor diye gözlerim ne zaman kadrana yönelse TCS lambasını yanıyor görüyordum.
    Hava alanına aceleyle girip motoru park edip soyundum.
    Koştur kapıya botlar elimde kemer çıkar telefon anahtar vs.. derken yalın ayak son çağrıda kapıya yetiştim.
    Fuara ulaştım.
    Yanmış köfte kokularıyla aramadan geçip kapıya geldik.
    Bayan 10 TL Erkek 20
    Lafta eşitlikten bahsediyorlar birde dengesizler.
    Bir daha anladık dünya ya kadın olarak gelirsen maça 2-0 önde başlıyorsun aka..
    Erkekler olarak bizde eşitlik istemeliyiz.

Kapıdan girdik axesuarlar ekipman vs.
    Şöyle hızlıca bakıyorum
    Kocaman bir fiyat etiketi gözüme çarpıyor
    FUARA ÖZEL FİYAT 45 TL

İnternette aynı ürün üstelik kargo ücretsiz..

Yürüyorum manetler, sağdan soldan çakar sesleri viyık viyık dat kornalar..
    Adam CG getirmiş fuara nerde apaçi tayfası var hepsi orda..
    Angel lara bak laaaa...
    Way a.q.
    102db ses veriyomuş...
    direksiyona baksaaa (gidon dan bahsediyor)

Hızlı adımlarla uzaklaşıp Kaskların içine daldım. Biriyle ilgilenirken arkamdan "-abime %30 indirim yapılacak..!! buyur abi kasa şu tarafta"
    hmm... %30...??
    S.A.
    Elimdeki kaskı göstererek üstat ne kadar bu ?
    200 küsür YURO..
    Höö..? Küsür mü..
    TL olarak söyler misiniz lütfen..?
    1 Dk. abi geliyorum (3 adım var aramızda)
    1250 TL abi
    Bi esprisi yok bunun fiyat neden böyle ?
    Abi sen ciddiysen pazarlık ederiz. Bak karar ver sen..

Elimdeki kask bu fiyatı internet te 1.000 TL

Bıraktım yerine.
    Ducati, BMW, Honda, Yamaha, Suzuki, KTM, Aprilia Stantlarında bütün vaktimi geçirip 3 güvenlik, 1 temizlik ve danışmaya Kawasaki'nin yerini sordum cevap alamayınca
    Alala diyerek çıktım
    Baktım kalabalık en yavaş gitme yarışması
    Çıkış burası değil
    2 kişiye sorarak çıkışı buldum.
    Gelirken telefondan kawa nın fuara katılmadığını öğrendim ama çalışanlardan info dahil kimsenin haberi yok.
    Akşam 22:00 civarı yine bıraktığım gibi ıslak ve yağışlı Antalya ya indim.
    Üzerimi giyinmek 10.dk sürdü.
    Yağmurluk tamam.
    Bot kılıflarını giyelim aaa ? Ayağım dışarı çıkıyor.
    Sabah gelirken 180-220 arası gelmiştim rüzgara dayanamayıp parçalanmış bot kılıfım.
    Yinede tutar diye giydim eve gelene kadar yağmur.
    Sağ ayak Botun içinden çorap içlik pantolon dizime kadar yürümüş çıkmış su..

Kısaca o hengame kalabalıkta acaba bi şeyler iteleyip stant kirasını masrafları çıkarabilir miyiz içgüdüsüyle %30 katlayıp %20 fuar indirimi yapan firmalar.. (Yersen)

Geçti gitti işte 1 fuar daha..

Akılda kalan 2 kare..

_chaotic_, sey_47, GezeGeze ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    gerivites - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    D400
    Biz de gidene kadar susadık. Normalde hiç huyum değildir, sıkma portakal suyu standı gördük. Ulan dedim gel içelim birer bardak. Fiyat falan sormadım ne olacak 5lira falandır yani. 2 bardar aldık ilk yudumu içtim. Ve o sesler kulağımdan beynime aktı içerde yankılanıyor 30 TL Te te te te le le le le. Ulan portakalın kilosu kaç para neyin 30 telesi bu demeye kalmadan bıraktım parayı ses çıkarmadım. Bedava davetiye bulduk ama o para bizden çıktı bir şekilde :D

Ayrıca ilk kez geldim motosiklet fuarına, önceki yıllarda motor merakım yoktu. Gitmesem de olurmuş o kadar metroya 2 saat yola ıvır zıvıra değdi mi dersen tartışılır.
    zekeriyaimam bunu beğendi.
    instagram.com/gerivites
    youtube.com/user/nimbus8222

_chaotic_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    regal raptor daytona 350
    Ben de tam fuara gidip kasklara baksam belki indirim olur uygun fiyatlı alırım derken, gideceğim gün deli gibi hastalandım yataklara düştüm gidemedim. İyi ki gitmemişim, bu manzara hayal kırıklığı..
    nereye dönersen dön popon arkanda kalir..

cihan54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Alıntı gerivites adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Biz de gidene kadar susadık. Normalde hiç huyum değildir, sıkma portakal suyu standı gördük. Ulan dedim gel içelim birer bardak. Fiyat falan sormadım ne olacak 5lira falandır yani. 2 bardar aldık ilk yudumu içtim. Ve o sesler kulağımdan beynime aktı içerde yankılanıyor 30 TL Te te te te le le le le. Ulan portakalın kilosu kaç para neyin 30 telesi bu demeye kalmadan bıraktım parayı ses çıkarmadım. Bedava davetiye bulduk ama o para bizden çıktı bir şekilde :D

Ayrıca ilk kez geldim motosiklet fuarına, önceki yıllarda motor merakım yoktu. Gitmesem de olurmuş o kadar metroya 2 saat yola ıvır zıvıra değdi mi dersen tartışılır.
    Sorma, dışarıda da pilav 10 liraydı. Pilav bu yav.. Üstüne biraz daha koyar ybr alırım dedim çıktım..
    gerivites ve Hsncinar bunu beğendiler.
    "CaRPe DieM"

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    İstanbul'da yaşıyorum ama fuara gitmedim.
    Karman çorman bir ortam.. Gereksiz buluyorum artık.
    numan, Shrieker ve Jemand bunu beğendiler.

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Bu sene fuarın hiç tadı tuzu yoktu, yavan bir ot misali geçti gitti. Ne ağızda bir tat bıraktı ne de herhangi bir besin değeri vardı. Tat alamadım ben, bilmem tadına varan var mıydı
    mitmuallim bunu beğendi.

Norton772 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Dio
    fuarlara ancak modelleri yakindan gormek icin gidilir. onun disindaki her harcama hep musteriye itelemekten ibarettir bizde.

Motosikleti
    Pulsar200NS-MT25-Honda NC750X
    Son 3 fuara gitmiştim. Bu kez gitmedim. Çekmedi beni nedense. Fiyatların yüksek oluşu, aynı modellerin oluşu, messe’nin aç gözlü oluşu, ortamın fuardan çok panayıra dönüşmüş oluşu benim için fuara gitmeme sebepleriydi.

Motosikleti
    XRUNNER
    Geçen sene bıraktım fuarı.
    Fuar işi bitmiştir benim için, bir daha o hengameye girmem.
    Harcanan zamana yazık.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Alıntı ZümeR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    .......masrafları çıkarabilir miyiz içgüdüsüyle %30 katlayıp %20 fuar indirimi yapan firmalar......

gerçekten güzel indirimlerde vardı, mesela kamuflaj desen kevlar içlikli dört adet SasTec korumalı pantolon 240 TL idi iki adet satın aldık, cepten baktık mağaza fiyatı 320 TL , Kappa ve Givi çantalarda sağlam indirimler vardı ihtiyacım olmadığı için detaylı fiyat araştırmadım, Durt standında da güzel indirimler vardı ki kasada ciddi kuyruk gördüm..

Yalnız girişdeki o yanık köfte dumanı hakkatten iğrençti, sanki stad çevresine gelmişiz gibi hissettim yahu

Biz tam otoparkdan çıkarken motoruna binip uzaklaşmak üzere olan birini yaka paça götürdü güvenlik, anladığımız kadarıyla elindeki sıfır kaskı hacılamış eleman , Kadın motorcular klubunun standından da kask çalındı diye duyduk , millet kalabalığı fırsata çevirmiş anlaşılan :/

Metehan07-70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gerçekten güzel indirimlerde vardı, mesela kamuflaj desen kevlar içlikli dört adet SasTec korumalı pantolon 240 TL idi iki adet satın aldık, cepten baktık mağaza fiyatı 320 TL , Kappa ve Givi çantalarda sağlam indirimler vardı ihtiyacım olmadığı için detaylı fiyat araştırmadım, Durt standında da güzel indirimler vardı ki kasada ciddi kuyruk gördüm..

Yalnız girişdeki o yanık köfte dumanı hakkatten iğrençti, sanki stad çevresine gelmişiz gibi hissettim yahu

Biz tam otoparkdan çıkarken motoruna binip uzaklaşmak üzere olan birini yaka paça götürdü güvenlik, anladığımız kadarıyla elindeki sıfır kaskı hacılamış eleman , Kadın motorcular klubunun standından da kask çalındı diye duyduk , millet kalabalığı fırsata çevirmiş anlaşılan :/
    Pantolunun markası neydi ki? Ben de kamuflaj desen güzel bir pantolon arayışındayım da.

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    maalesef son senelerde motosiklet fuarları beklenen heyecanı sektöre yahut cemiyete getirmekte zorlanıyor,
    bireysel sebeplerin yanı sıra,
    gerek ekonomik gerek ülkenin genel atmosferinin etkili olduğunu düşünüyorum.

misal benelli leoncino beklenen bir model, (rest in peace antonio)
    gayet estetik bir motosiklet,
    fiyatı açıklandı.
    alım gücü ile kıyaslandığında hedef kitlenin maddi olarak rahat ulaşabileceğini sanmıyorum.

örneklemek gerekir ise;
    jcostanın bagalarından almam gerekiyor,
    2017 5. ayda almışım iki takım 280 liraymış,
    şimdi 334 lira gibi bir rakam çıkıyor,
    %20 civarı bir artış var.

firmalar fuardan önce eski fiyatlara nazaran güzel indirimler yaparak fuar alış verişlerinin de önüne geçtiler.

20 milyonluk bir şehirde 100.000 kişinin fuara gitmiş olması açıkçası skandaldır.
    bu sayının içerisine ülke genelini de eklemedim.

mevcut vergilendirme, fiyat politikası, gelir dağılımı, ortalama kazanç gibi değişkenleri göz önüne aldığımızda sonraki senelerde de farklı bir durum olacağını düşünemiyorum.

fuarda dahi "tuttuğumuzu öpelim" stratejisi üzerinden gidiliyor ise işimiz çok zor.
    anlamadığım konu tüketici ürün fiyatını anlık olarak kontrol edebiliyor.
    bu nasıl bir düşüncedir.
    mavellen bunu beğendi.
    can't be worried about that shit. life goes on man.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Fuar haftasi izmirdeydim,Arkadaşim,araba var haci gidelim diye çok israr etti,oradan edirneye dost ziyareti yapar,hep beraber ciğerci aydina gideriz dedi,sirf ciğer hatrina gidecektim.son dakika işim çikti gidemedim,iyikide gitmemişim.

Sagolsun forumda arkadaşlar,gitmiş kadar detayli post paylaştilar.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Alıntı Metehan07-70 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Pantolunun markası neydi ki? Ben de kamuflaj desen güzel bir pantolon arayışındayım da.
    motobikejean , sitesinde sadece açık ve koyu karma yeşil kamuflaj pantolon görünüyor , fuarda satın aldığımız ise koyu mavi-gri-sihay tonlarında çok daha güzel bir görüntüsü var , birde aynı tonlarda soluk yada eskitme dedikledinden vardı fuarda , 20 yaş civarına kesinlikle hitab edecektir , biraz daha dar kesimdi galiba ama cepten bakınca sitede onuda göremedim, mavili kamuflajlar fuara yetiştirilmiş diyorlardı..

Sj's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tukurdugumu insallah yalamazsam hem katilimci hem ziyaretci olarak son fuarimdi. Bitti yani bu is. Gelmemis olanlar hic uzulmesinler, kacirdiklari bir damla bir sey yok ustelik bilet paralari ve suya 10 lira corbaya da 30 lira verecekleri ucretler de ceplerinde kaldi.
    Jemand ve levend84 bunu beğendiler.

metinkilic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Bandit 650 S ABS
    Ülkemiz de son yıllarda özellikle motosiklet camiasında yaşanan dejenerasyonun bir yansıması bu fuar. Sektör can çekişiyor aslında. herkes bindiği dalı kesmeye başladı. Bu şekilde giderse de sektör tamamen biter.
    Bunların çeşitli nedenleri var. Ekonomik neden birinci sırada gibi gözüküyor. Motosiklet firmalarının, en küçük esnafından en büyüğüne kadar olanının hepsinde zaten kalite yerlerde. Sürücülerde de, yani bizlerde de kalite yerlerde. Ortaya bu sonuç çıkıyor. Eğri oturup doğru konuşmak lazım.
    Bu Fuar'a kaç senedir gitmiyorum. Gitmeyi de düşünmedim.
    Dünya zaten internet sayesinde elimizin altında. Bayilerde de canlı motorları görme imkanı var. Alış veriş için kesinlikle ülkemizden hiç bir malzeme ve ekipman almıyorum. Almam da.
    Firmalar bizleri kazıklıyor, bizler de ikinci el satışları ile birbirimizi kazıklamanın peşindeyiz zaten.

Arkadaşlara katılıyorum. Cidden çok kötü bir fuardı. Ben sadece yeni hero dash'a bakmaya gittim. Gördüm çıktım. Bi de tvs Jüpiter'e enjeksiyon eklenmiş bunu öğrendim. Fuar'da ikinci el, lastikleri kabak, bakımsızlıktan anası ağlamış scooter satmaya çalışan Hero beni çok güldürdü. Fuar bu ya ikinci el pazarı mı?

mgokhan57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250 2022
    Valla ben her sene gidiyorum. Belki siz begenmiyorsunuz ama yaşadığım yerde en fazla 1 tane R25 ve onlarca cg olduğu ic8n fuar bana o kadar iyi geliyor ki anlatamam. Hem bu sene son eksik ekipmanım olan montu da alarak eksiklerimi tamamladım. Sıra motosiklete geldi. Bu arada mont olarak 550 TL ye Durt K2 mont aldım bellik ile birlikte. Bir de zincir temizleme fırçası 😁

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Alıntı mgokhan57 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla ben her sene gidiyorum. Belki siz begenmiyorsunuz ama yaşadığım yerde en fazla 1 tane R25 ve onlarca cg olduğu ic8n fuar bana o kadar iyi geliyor ki anlatamam. Hem bu sene son eksik ekipmanım olan montu da alarak eksiklerimi tamamladım. Sıra motosiklete geldi. Bu arada mont olarak 550 TL ye Durt K2 mont aldım bellik ile birlikte. Bir de zincir temizleme fırçası ��
    Bu tarz fuarlar,katılımcıların beklentileri doğrultusunda değerlendirilir ama genel kanı negatif,

Ekseriyetle mesleğim ile alakalı olduğu için,Makina ve yan sanayii fuarlarını cıddı takıp ederim oradaki durum her yönden olumlu ve faydalı örnek vermem gerekirse gerek firma yöneticileri gerekse tedarikçiler anlamında fuarlar çok verimli geçiyor.en azından bir ciddiyet ve düzen söz konusu.

işin görüldüyse ne mutlu.

mgokhan57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250 2022
    Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu tarz fuarlar,katılımcıların beklentileri doğrultusunda değerlendirilir ama genel kanı negatif,işin görüldüyse ne mutlu.
    Eyvallah kardeşim teşekkürler. Rahatliyorum fuarda. Herkesin tutkusu aynı. Bir sürü motosiklet tutkunuyla tanışıyorum. Sohbet muhabbet gırla 😀 Motosikletler de cabası. Hem Harley Davidson da vardı bu sene.
    levend84 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)