Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Lastik kalınlastırıp büyütme

Motovento
    REKLAM ALANI
    ByMusto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Dolaşırken gördügüm bi kac motorda cbr125 olsun 250 olsun veya bi naked motordu markasını bilmiyorum adam tutmus arka lastiği oldugundan bi boy büyük ve kalın takmıs bunun bi yararı falan oluyomu görüntü olarak garip duruyo motora yararı varmı lastik büyütmenin

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hakikiteker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Corsa 1.3 CDTI :(
    Artı olarak jant ile uyumlu olduğunda yol tutuşu artırıyor. Eksi olarak ön lastik büyütme gidon hakimiyetini olumsuz etkiler, yakıt tüketimi artar ve eğer ki jant-lastik uyumsuz olursa yolculuk sırasında sürpriz yapma ihtimali artar.

telike - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    ön arka birer boy büyüttüm. 100-130 yerine 110 140 taktım. yol hakimiyetim tutuşum arttı, yakıt tüketimi 4.1-4.3 ten 4.5-4.7 ye çıktı şehiriçinde. sıkıntı yaşamadım. hava basıncını eski sistemdeki ile aynı tuttum. gayet de mutluyum. bi sonraki tercihim 140 endora lastiği olacak :D

ByMusto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    çekişini torkunu falan etkiliyomu

mahyo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HYOSUNG GT 250
    Alıntı telike adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ön arka birer boy büyüttüm. 100-130 yerine 110 140 taktım. yol hakimiyetim tutuşum arttı, yakıt tüketimi 4.1-4.3 ten 4.5-4.7 ye çıktı şehiriçinde. sıkıntı yaşamadım. hava basıncını eski sistemdeki ile aynı tuttum. gayet de mutluyum. bi sonraki tercihim 140 endora lastiği olacak :D
    Yeahhh. ENDORA
    Quad87 bunu beğendi.
    Dikkatli bakıyor musunuz?

Motosikleti
    MT-25
    Alıntı mahyo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ilahii ... Kahkaha attimm harika ya..

hakikiteker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Corsa 1.3 CDTI :(
    Haha +1 çok iyi yakalamış adam, saygı duydum :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:34 ----------

Alıntı ByMusto adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çekişini torkunu falan etkiliyomu
    Tork nedeniyle patinaja düşme gibi bir durum varsa onu azaltır, yoksa "lastiğin modeline bağlı olarak" viraj performansını artırabilir ya da azaltabilir.

telike - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    abi senden alışkanlık kaldı endora diyom herşeye :D
    altını da çize çize :D
    mahyo bunu beğendi.

Motosikleti
    Ktm duke 250abs
    Büyük ebat farkı olan lastiklere ben de olumsuz bakıyorum fakat. R25 aldım ircleri söküp rosso yada pilotlower takıcam orjinal boyut 140 ben 150 takmak istiyorum orjinalinden çok uzak bi rakam değil bu kadar küçük oranda bi değilim olumsuz etkiler mi gerçekten ?

serconline - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Mt25 ABS
    Arkadaşlar kendinizi kandırmayın arka lastiği kalınlaştırıp büyütmek virajlarda orjinalinden daha az performans verir yakıt olarak daha fazla yakar motor yol tutuşum arttı diye birşey yok olamaz..He şu olur gazı verdiğin zaman yanlayan orjinal boy lastik gibi yanlamaz motor ama bana görede araştırmalarıma görede hiç bir olumlu yönü yok olamaz...

Adamlar bu işin okulunu okuyor stajını yapıyor tecrube kazanıp o motora en uygun lastiği seçiyor hee şimdi eğerki bazı arkadaşlar çıkıp ben o mühendislerden daha iyisini bilirim diyorsa buyrun cenaze namazına
    Lazasker ve aquarist4 bunu beğendiler.

Quad87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07 Umuyor..
    Aslında büyük lastik demek asfalt ile temas eden alanın da artması demek değil midir ? Buda yol tutuşu için gerekli olması lazım Bildiğimden değil sadece mantık yürütüyorum.

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Alıntı Quad87 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aslında büyük lastik demek asfalt ile temas eden alanın da artması demek değil midir ? Buda yol tutuşu için gerekli olması lazım Bildiğimden değil sadece mantık yürütüyorum.
    Kabaca öyle ancak pratikte başka değişkenler de var. AEA' nın bir bölümünde MT-07 ile ilgili konuşurken rahmetli Barkın Bey' in söylediği bir şey vardı.

"- Bu motosiklete daha küçük lastik takılması gerekiyor, üreticinin testlerinde özellikle arka lastiği daha küçük bir lastik kullanarak motosiklet üzerinde çalışmalar yaptıklarını ancak satış departmanının "daha büyük lastik daha fazla kitleyi cezbedecek, lastiği büyütmeliyiz" talimatı ile arka lastik ebatlarını büyüterek satışa çıkarıldığını" anlatmıştı.

Göze hoş geldiğine şüphe yok. Sırf daha hoş görüneceği için bütün diğer etkenleri hiçe sayarak CBF Cafe Racer Project' de de lastikleri ciddi şekilde büyütmeyi planlıyorum fakat kullanılabilirliği çok düşüreceğinden şüphem olmadığından konuda bende kararsızım.

Görsel tamam ama başka hiçbir artısı yok. Üretici tavsiyeleri dışına fazla çıkmamak lazım

Arka lastiğin genişletilmesi her zaman için motosikletin akışını artırır.Tabi ki takacağınız lastik ebatı stok lastiğinizden çok fazla ise salıncağın da değişmesi gerekebilir ona göre de zincir veya kayış uzunluğu değişebilir.Arka lastiği 240 mm olan chooper motosikletler vardır.240 mm i görünce gözleri açılan supersport kullanıcılarını görür gibiyim.Daha fazla bilgi için Instagram:omeryigit89

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)