Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

biraz alkol ile motor kullanmak

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    ABS varsa sıkıntı olmaz
    zekeriyaimam ve EmirŞengezer bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    CrazyBullet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda RCV213, Yamaha YZR500
    Normal sürüşte risk algısı yüksek olduğu için geniş bir guvenlik payi bırakılır, alkol risk algısını düşürür ve bu risk marjıni dusurur. Sürücü daha iyi kullandığı algısını kapılır oteyandan aslında olan şey, risk algısının düşmesidir. Bizi hayatta şey işte bu risk algisidir. Motosiklet üzerinde bu algiyla oynamak tehlikeli sonuçlar doğurur. Limitlerini görmek için tavsiyem pist eğitimi.

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Cidden bunları neden yazdın, ne söylensin istiyorsun

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    Sanırım daha acemisin ve alkol aldığında aslında sürmen gerektiği gibi sürüyorsun. Motosiklet sürerken kendimizden emin ve ne yaptığımızı biliyor olmamız gerekli fakat bunu alkol ile sağlamak yerine kendinizi geliştirmenizi şiddetle tavsiye ediyorum.

Alkol bağımlılıkları bu tür basit durumlar ile başlar ve belli bir süre sonra geri dönüşü olmayan bir bağımlılığa dönüşür. Ayrıca alkol refleksleri kesinlikle zayıflatır ve çok tehlikelidir kesinlikle tavsiye etmiyorum.

linkinpark20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6
    Alıntı istanbu_gezg adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bizim gibi scooter ci olup yola daha fazla hakim olsan frenler elinde olsa güzel led ile süsle kendini fark ettir birde abs li scooter al

kaza yapma ihtimallerini dibine kadar düşür en azından senden kaynaklı öyle kullan daha çok güven verir sana motor zehirdir öyle bırakmak kolay değildir

alkol konusuna gelince biz buna cahil cesareti deriz aman alkollü iken pisiklet dahi sürme hadi düştün yaraladın kendini ya birine çarpsan alkollu alkollü kendini de aklayamazsın başın yanar, ailen de güveni kırılır.......

1991 heralde yaşın insanlar en çok hatayı en düşük yaşlarında yapar örnek aldığın kişiler vardır onlardan tavsiye al doğruyu yanlışı

iyi forumlar kazasız bol gezmeli sürüşler
    abs ile alkol alınır mı?

Sj's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    helva sakasi yapilir ya. alkollu motosiklet suruyorsan helva kismi sakadan cikiyor. gercekten helva olabiliyor.

son alkollu kazam sagolsun hayatimda ikinci kez bir yerimi kirdim ve ayagima 4 tane civi cakildi, kazayi nisanda yaptim hala kosamiyorum. (ilk kemik kirmam da yine alkollu bir kazaylaydi). Ayagimin demirler sapli halinin fotografi o gundur telefonumun duvar kagidi. Unutmayayim diye.

Hayatta olmam ve hala esimin beni terketmemis olmasi akillanmam icin yeterli oldu diye dusunuyorum. Bu isin sakasi sansi yok. Dilin alkole degdigi an motoru unutucaksin.

Ayrica alkollu daha guzel kullaniyorum daha keyifli diyen kimse gelsin buraya bi. Tam tersi alkollu motosiklet surmek tam bir eziyet. Kontrol sende degil motorda. O vesileyle geberip gidiyosun zaten.

Yav alkollu arac kullanmayi birak 4 biradan sonra toplu tasimayla bile gidemezsin erenkoy otobusu diye beylikduzune gidersin. Bir de diyorsun ki motor surecegeem.
    YasinC bunu beğendi.

Motosikleti
    Z300, Xtreme Enduro/Süpermoto, XRS700
    “Biraz” göreceli kavram, devlet dediğin göreceli olmaz: Motosiklet süren 0,20 promilli çıkarsa cezayı yer; ohh rahat eder
    Emekli Olanlar:
    ‘11 Pcx 39.415 km.

Metela - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 2019
    alkollü kullandığım zamanlar oldu, hatta çok uzun bir aradan sonra geçen hafta gecenin 2'sinde alkollü kullanmak zorunda kaldım,doğru bir iş değil kesinlikle de yapılmamalı, herhalde bir daha uzun bir ara kullanmayacağım, ayrıca çok sık olmasa da bir bira içip kullandığım oldu, bu kişinin bünyesine bağlı ki ben de önemli bir etki yaratmıyor, sonuçta bana gazoz gibi geliyor, ancak o sınırı aşarsam işler değişiyor ve ben de daha dikkatli olduğumu hissediyorum ancak bu daha dikkatli olduğum anlamına da gelmiyor, aslında riskleri önemsemediğini anlıyorsun, eğer hatrı sayılır içmişsen biraz daha kontrollü hissetsende aslında ipin ucu kaçmış oluyor.

sana en basit örneği vereyim, git dikkat ve refleks gerektiren bir oyun aç, mesela ben counter strike açıp normal alkolsüz bir modda oynuyorum, sonra bir iki kadeh içip biraz kafamı güzelleştirip oynuyorum arada bariz fark oluyor, aslında hiç de dikkatli olmadığımı sürekli vurularak anlıyorum ya da hedefler çok kaçıyor, ben daha oyuna başlamadan sanki çok iyiymişim gibi hissediyorum işte olay bu, reflekslerine ihtiyaç duyduğunda eğer ki alkollüysen işler hiç düşündüğün gibi olmuyor, aman dikkatli ol hepimiz olalım ve mümkün olduğunca alkollü motor hatta bisiklette dahil alkollü araç kullanmamaya mümkün olduğunca dikkat edelim, bir nokta daha var eğer ki alkollü iken biri ile kaza yapsan ve %100 haklı da olsan, eğer senin alkollü olduğun anlaşılırsa iş bitmiştir kusurlusun, hele de yaralanmalı bir kaza olursa başın büyük dertte olur.

ayrıca araç kullanmadan alkol alalım, ağzımızla içelim, keyifli sohbet edelim, kararında içince alkol faydalıdır, aşırı olan her şey zararlıdır, su bile..

alkol alınca cesaret gelmesi normal ama bu gereksiz cesaret insanı mezara götürür. tecrübe kazandıkça zaten rahatlayacaksın cesaretinde artacak. tecrübe olmadan gelen cesaret iyi bir şey değil. öyle olsa tüm yarış pilotları iki tek atıp öyle çıkarlardı piste.

YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Sj's adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    helva sakasi yapilir ya. alkollu motosiklet suruyorsan helva kismi sakadan cikiyor. gercekten helva olabiliyor.

son alkollu kazam sagolsun hayatimda ikinci kez bir yerimi kirdim ve ayagima 4 tane civi cakildi, kazayi nisanda yaptim hala kosamiyorum. (ilk kemik kirmam da yine alkollu bir kazaylaydi). Ayagimin demirler sapli halinin fotografi o gundur telefonumun duvar kagidi. Unutmayayim diye.

Hayatta olmam ve hala esimin beni terketmemis olmasi akillanmam icin yeterli oldu diye dusunuyorum. Bu isin sakasi sansi yok. Dilin alkole degdigi an motoru unutucaksin.

Ayrica alkollu daha guzel kullaniyorum daha keyifli diyen kimse gelsin buraya bi. Tam tersi alkollu motosiklet surmek tam bir eziyet. Kontrol sende degil motorda. O vesileyle geberip gidiyosun zaten.

Yav alkollu arac kullanmayi birak 4 biradan sonra toplu tasimayla bile gidemezsin erenkoy otobusu diye beylikduzune gidersin. Bir de diyorsun ki motor surecegeem.
    Bu mesajın ibret olması lazım.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Alkol,araç dışı kullanımlarda bile ne felaketler doğuruyorken,bu ülkede,bu trafikte alkolle motosiklet kullanmak resmen cinayete davetiye çıkarmaktır.

Kendinizi sevmiyor olabilirsiniz.

Hayata dair beklentiniz,umutlarınız olmayabilir.

Saygı duyarım.

Ama trafikte alkol alıp herhangi bir vasıtayı kullanmak ciddi bir sorumsuzluktur.

"Ya bi kadehten birşey olmuyormuş" dersiniz,devamı gelir.

Allah esirgesin,hem üzer hem üzülürsünüz.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    hollanda da uyuşturucu serbesttir
    aslında tüm dünya da serbest olmalı (kullanmıyorum kullanmadım kullanana karşıyım)
    bu meret alan olayları daha efektif düşünüp ufkunun sınırlarını aşar ve neden sorusunu daha çok sorar...

zekeriyaimam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    simson
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hollanda da uyuşturucu serbesttir
    aslında tüm dünya da serbest olmalı (kullanmıyorum kullanmadım kullanana karşıyım)
    bu meret alan olayları daha efektif düşünüp ufkunun sınırlarını aşar ve neden sorusunu daha çok sorar...
    Beyine kalıcı zarar vermesi ile çok çelişkili değil mi ufku açması

Alıntı Metela adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sana en basit örneği vereyim, git dikkat ve refleks gerektiren bir oyun aç, mesela ben counter strike açıp normal alkolsüz bir modda oynuyorum, sonra bir iki kadeh içip biraz kafamı güzelleştirip oynuyorum arada bariz fark oluyor, aslında hiç de dikkatli olmadığımı sürekli vurularak anlıyorum ya da hedefler çok kaçıyor, ben daha oyuna başlamadan sanki çok iyiymişim gibi hissediyorum işte olay bu, reflekslerine ihtiyaç duyduğunda eğer ki alkollüysen işler hiç düşündüğün gibi olmuyor
    bu kadar basit

zealous - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda nc750X
    Lütfen tepki göstermeyin diye başlamıssın ama konu başlığı bağırıyor :D:D:D

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Sizi cok iyi anliyorum. Ben de esrar (kaliteli organik hint keneviri) alinca daha bi rahat ve sorunsuz kullaniyorum. Ama reflekslerimi negatif sekilde etkiledigi icin az miktar metamfetamin (kristal meth) ile birlikte alip biniyorum motosiklete. Sonucta trafikteki diger insanlari tehlikeye atmaya hakkim yok, degil mi? Bilincli olmak lazim.

Baddreams - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr 125
    Ya arkadaş yazmayayım dedim ama olmuyor. Bizler ayık kafayla trafikte ne rezillikler yaratıp ne kadar insanımızı kaybettik? Kaldırımda yürüyen yaya risk altında ;( Bir arkadaşım 2 bira içince daha iyi kullanıyorum demiş... Ne kadar acı bir durum... Allahtan kamyon veya otobüs kullanmıyorsun kardeşim.... ;(
    Kudretsiz beyinler, zayıf gözler gerçeği kolayca göremezler. M.KEMAL ATATÜRK.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    1 Kasa efes extra salla,mermiye bile kafa atarsin..

shadowmaster - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL 200
    Yaşım 52,25 yıldır motor tepesindeyim,500.000 km üzerinde, şükür ki kazasız bir sürüş geçmişim var.
    Rakı severim, bir büyük içip otomobil kullanmışlığım vardır. (Matah bir şeymiş anlamında yazmıyorum elbette doğru değil)Ama bu güne kadar motorda değişmeyen iki prensibimi hiç çiğnemedim. Full koruma ve sıfır alkol. Alkolün etkisi elbette metabolizmaya göre değişir, sarhoşluk görecedir. Ama ufacık ve %100 haklı olduğunuz bir vukuatta haksız duruma düşmek de var, bu kısmını da unutmamakta fayda var...

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)