Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

abs li motorda nasıl frene basılır öğretiyorum

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    R25
    eğer absli bir motor sürüyorsak ve durmaya niyetlendiysek ne kadar fren varsa allahına kadar sonuna kadar abanmak suretiyle sıkıyoruz.kırmızı ışıkta zor anlarda kaza sırasında vs vs sürekli

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Mz ETZ-301
    Bilgilendirme için teşekkürler.

HONDAANTALYA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150
    Hadi birazda Esp den bahsedelim 😁

sey_47 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BWS 100
    Şu arkadaşa da bir öğretiversen kardeş. (20. saniye)
    Adam abs'siz motorda senin dediğin gibi basmış frene. Abs'sizler de böyle basılmayacağını anlat ona.

mavellen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı sey_47 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Adam abs'siz motorda senin dediğin gibi basmış frene. Abs'sizler de böyle basılmayacağını anlat ona.
    Goldwinge yazık olmuş.

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Kazadan sonra 2 şerit bütün araçlar motora çarpan tır falan durup sürücüye yardıma iniyor. Bizde olsa öncelikle o kamyon yoluna devam ederdi.

Birkan07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yzf R-125 / Honda Today 50 / Ninja 250r / Xmax 250
    Yav motor değiştireyim diye düşünüyorum ama o kadar çok abs muhabbeti dönüyoki yeni motor bulamıyorum.

Ninja 300 lere ve MT25 lere heves ettim ikisininde bütçeme uygunlarında abs yok.

Motosikleti
    Bajaj Pulsar rs 200
    Abi içimizi acıttın goldwing mafolmuş

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    bu aralar çok soruluyordu, teşekkürler

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    Olurmu kardeşim şimdi sen hepten yanlış anladın forumdaki arkadaşlra göre o adam sümme ahmak,heh koskoca goldwing almış limon sıkma tekniğini bilmiyor bak şimdi,

ayrıca birde şu videoyu izleyiniz,
    (aramızda ABS den daha iyi fren yapabilen arkadaşlar var muhakkak ders almak istiyorum)

YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ne alakası var bu video ile Abs'nin? Saçmaladınız iyice.

ZümeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Me Te Doquz
    O şekilde abanırsan ABS li motoru durduramazsın, ABS olmayan ise yan gelir..

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    Alıntı istanbu_gezg adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Olurmu kardeşim şimdi sen hepten yanlış anladın forumdaki arkadaşlra göre o adam sümme ahmak,heh koskoca goldwing almış limon sıkma tekniğini bilmiyor bak şimdi,

https://media.giphy.com/media/fWlesbav1qMk8/giphy.gif

ayrıca birde şu videoyu izleyiniz,
    (aramızda ABS den daha iyi fren yapabilen arkadaşlar var muhakkak ders almak istiyorum)
    https://www.youtube.com/watch?v=q6hoslMf36I
    baya sabrımı taşırmaya başladın sen her başlıkta senin abs saçmalığını okumak zorunda değilim
    Bitmeyen tutkudur,özgürlüktür,her piston vuruşunda yürekte artan Aşk'tır motosiklet...

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    ABS'nin kurtarabileceği kazaya güzel bir örnek.

Ve kaskın önemine. Sağlam kafa attı betona. Adamakıllı bir kask olmasa doğrulamayabilirdi...

Bi de Goldwingceğiz niye dellenip harekete geçti? Debriyaj-fren yaptı da, debriyajı bırakınca motorun ataletiyle mi hareket etti ki?
    istanbu_gezg bunu beğendi.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Bu adamın suyu ısındı da herhalde moderatör arkadaşlar izindeler.

TOTEMONS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1991 MODEL MZ 251-YAMAHA MT-125-2014CBR500R-CBF150
    ABS kısa mesafede durmaya değil fren yaparkende manevra-kontra yapma imkanı verdiğinden güvenli durmayı ve yavaşlamayı sağlar.
    Arabadada motordada böyledir

Ama mt de her fırsatta işi geyiğe döken adamlara abs de boş

serconline - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Mt25 ABS
    Motor sürmeyi bilmediğide aşikar yani biz bırak ABS'yi durmayan kampana frenli motorlarda byüdük yanlış anlamayın arka değil ön frende kampana olan motorlar bu milletteki ABS aşkı nedir anlamadım tamam iyi birşey güzel birşey ama arkadaşlar sitede bazı arkadaşlar emin olun hiç birşey bilmediği halde hiç bi fikri olmadığı halde birşeyler biliyormuş görünmek için mi desem hava basmak içinmi desem ne desem çözemedim gereksiz konular açıyorlar sohbet bölümünde son 3 günlük tarih aralıkşlarında hiç yoksa 6 - 7 tane ABS konusu var böyle birşey forum kirliliğinden başka birşeye yaramaz bu net birşey...Bu konuları sürekli açan tekrar tekrar prim yapmaya çalışan arkadaşlar bırakın motor kullanmasını ABS nedir onu bilmiyor ABS'yide geçtim daha FORUM sitesi kullanmayı bilmeyen arkadaşlar bunlar :D o yüzden garipsemeyin bırakın eğlensinler site yönetimi zaten bir süre sonra çeker fişi

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Adam abs'siz motorda senin dediğin gibi basmış frene. Abs'sde böyle basılmayacağını anlat ona.
    Bu nasıl video ya duygusal film izlesem yüreğim burkulmaz goldwinge yüreğim yandı bana 30 saniyede hayatı sorgulatan video...

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ........Goldwing.... niye dellenip harekete geçti? Debriyaj-fren yaptı da, debriyajı bırakınca motorun ataletiyle mi hareket etti ki?........

Bu kaza takip mesafesinin önemine örnek olmuş, birde abs nin en kralıda olsa dört tekerleklilerin bir kaç metre arkasında sürüyorsak hiç şansımız yok..

Hakkatten goldwing ne olduda öyle dellendi, cruise control devredeydi desem adam bariz fren yapıyor yerde bile iki metre izi kaldı, o an devre dışı kalır..

Sanırım frenle beraber gazıda sıktı, o sırada gidonada panikle aşırı kontra basınca motor yattı ve o devasa yan çantalar arka tekeri anlık yerden kesti , boşa düşen teker hızla dönmeye başlayıp tekrar asfalta dokunur dokunmaz kontrolsüzce ataletine devam etti..

Yan çantanın arka tekeri bir cm bile yerden kesmesi abs nin çalışmasını etkileyebilir, suçlu devasa yan çantalar diyorum

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı uzay gemisi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu nasıl video ya duygusal film izlesem yüreğim burkulmaz goldwinge yüreğim yandı bana 30 saniyede hayatı sorgulatan video...
    ABS olsa gülüp geçmişti adam. Şimdi hem vücudu acı çekti, hem $20000'lik motosiklet pert oldu, hem TIR'a verdiği zarar sigorta primini arttıracak, muhtemelen de trafik cezası yiyecek. Gezisi de berbat oldu.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)