Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Saygısız,cahil ve saçma tipler.

Motovento
    REKLAM ALANI
    YBRMANİA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR 1000RR(14)-YAMAHA YBR(12)
    Selamlar,

Öncelikle forumda aşırı rahatısız olduğum tiplerden bahsetmek isterim.bunun için başlık açmalımıydım inanın bilmiyorum.özellikle de genç ve heyecanlı kardeşlerimizi sert dille eleştiren arkadaşlara karşı bi antipatim oluşmadı değil.ABS olayı ne zaman açılsa ki hemen gp pilotlarımız hemen makinalıları kurup ateşe başlıyorlar.yapmayın bu yeni arkadaşlarımızı kırmayın.

Bu bi kaç tane kendini motorcu olduğunu sanan şahıslar için diğerleirnden özür diliyorum.
    blue39 ve GT250rAlanya bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mavellen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı YBRMANİA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar,

Öncelikle forumda aşırı rahatısız olduğum tiplerden bahsetmek isterim.bunun için başlık açmalımıydım inanın bilmiyorum.özellikle de genç ve heyecanlı kardeşlerimizi sert dille eleştiren arkadaşlara karşı bi antipatim oluşmadı değil.ABS olayı ne zaman açılsa ki hemen gp pilotlarımız hemen makinalıları kurup ateşe başlıyorlar.yapmayın bu yeni arkadaşlarımızı kırmayın.

Bu bi kaç tane kendini motorcu olduğunu sanan şahıslar için diğerleirnden özür diliyorum.
    Şimdi seni linç ederler.Keşke konuyu açmasaydın.Uğraşamassın bunlarla.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    agility 125
    abs 4 tekerlekli araçlar için üretilmiş bir teknolojidir. motosiklette kullanılması tamamen ticari bir hiledir. abs li motosiklet diye yakınanlar psikolojikmen verdikleri paranın karşılığını aldıklarına inanmak istedikleri için abs nin gerekli olduğununa sanıyorlar. her şey enayi sıfatını edinmemek için.

infernus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu forumda bitmeyen şeyler var mesela
    ABS'nin gereksiz olduğuna kendini inandırmış ve benim nazarımda zerre ciddiye alınmaması gereken tipler
    Kask takıp takmamanın bir tercih meselesi olduğunu düşünen tipler
    Başka bir yerden okuduklarını test etmeden, doğrulamadan kendi deneyimi gibi aktaran tipler
    Trolleri unutmayalım

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    asudhaushdausd çıldırıyorum ya ABS hayatında kullanmamış adamlar gelip yorum yapıyor çıldırıyorummmmmmm
    Bilalancer ve GT250rAlanya bunu beğendiler.

emrb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6
    Alıntı extagon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abs 4 tekerlekli araçlar için üretilmiş bir teknolojidir. motosiklette kullanılması tamamen ticari bir hiledir. abs li motosiklet diye yakınanlar psikolojikmen verdikleri paranın karşılığını aldıklarına inanmak istedikleri için abs nin gerekli olduğununa sanıyorlar. her şey enayi sıfatını edinmemek için.
    dedi kapitalizme meydan okuyan fakir motorcu..
    Kızıl pars, Gietti17 ve GT250rAlanya bunu beğendiler.

Motosikleti
    KTM DUKE 200
    @extagon
    motosiklet tekerlekli bir araç ve fren esnasında tekerlekler kitlenebilir. ne kadar az teker varsa kitlenme olasılığı da o kadar artar. kitlenme halinde oluşacak sıkıntı da artar.
    mantığınız tamamen yanlış.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Alıntı c20let adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @extagon
    motosiklet tekerlekli bir araç ve fren esnasında tekerlekler kitlenebilir. ne kadar az teker varsa kitlenme olasılığı da o kadar artar. kitlenme halinde oluşacak sıkıntı da artar.
    mantığınız tamamen yanlış.
    senin motorun büyük ihtimal abs li sen biliyon ama kampana fren kullanan yurdum motorcusu anlamıyor disk gereksiz diyen bile var dan dun giriyorlar sonra vay fren tekniği

forzaBJK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 690 Enduro/SMC R
    Alıntı extagon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    lütfen izler misin..

GT250rAlanya bunu beğendi.
    ● hız sınırlarına uy / trafiğin akışkanlığını takip et / hızını görüş ve duruş mesafene göre ayarla ● sürüş şekli ile kimseyi hataya zorlama, tehlike yaratma ● diğerlerin öküzlüklerini telafi edebilmek için pay bırak

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    1. Kampana frende ABS olmaz mı sanıyorsunuz? Yanılıyorsunuz. Olur ve çalışır! Kampanada ABS olmadığına dair yazıyı birkaç kez gördüğüm için özellikle belirtmek istedim.

2. ABS teknolojisi Otomobiller için yapılmamıştır, Motosikletler için ise hiç düşünülmemiştir. Yolcu uçakları için tasarlanmıştır. Ancak şükürler olsun ki teknoloji motosikletlerde dahi ABS' yi kullanabileceğimiz seviyelere yükselmiştir.

3. Kapitalizm ile fakirliği aynı kefeye koyarsanız çatışma çıkar. İnsanların maddi ve ailevi durumlarını burada karıştırmamak en iyisi. Kiminin parası yoktur; iki üç beş motosiklet alır birini zevk için kesip biçer diğerini süs gibi evde tutar birini de yolda kullanır, herkes buna mı biniyorsun kurye motoru iki araban var birine binsene der. Kiminin de parasının haddi hesabı yoktur, dededen kalma motosikletini araba parası harcar orjinal parçaları ile baştan toplar. Kimi babadan kalma parayla zengindir, kimi doğuştan gönlü zengindir. Parayla iman kimdedir bilinmez derler ya, işte öyledir. Onun için o sulara girmeyin. Bu paragrafta yazdığımı anlayan arkadaşlar çıkacaktır elbet

4. Belki vatandaş daha ilk çıkan ABS' li bir modeli kullanıp hiçbir işe yaramadığını farketmiş ve ona göre yazmıştır yazısını kim bilir?

5. Kask takıp takmamak da tercih meselesidir. Hastahane acilleri her gün trafik kazası(TK) kadar intox(iç zehirlenme[genellikle ilaç veya kimyasal içerek intihar girişimleri]) vakkaları ile de karşılaşıyor. Belki vatandaş kask takmamayı seçecek kim bilir böylesi daha zevkli ve acısız diye düşünüyor olabilir, tercih meselesi.

6. Bence aşırı rahatsız olduğunuz için başlık açmalıydınız, ki doğruyu yapmışsınız. Aksi halde durum şuna benziyor:
    Adam bir müşteri olarak mağazaya girip kasiyerle tartışmaya başlar ve iyice sesini yükselttiği bir zamanda aniden ağzından küfür de çıkar. O ana kadar tabi beyfendi kusura bakmayın beyfendi diyen kasiyer birden adama doğru uçarak tek yumrukla çenesini kırıverir. Arada lazım böylesi, yoksa tek ses benden çıkar diye düşünebiliyor insanoğlu.

7. Benim de canım sıkılmış demek ki. Bugün 120 adamın sınavını yaptım. İyi sıkılmış canım, iyi yorulmuşum. Böylece birşeyi daha öğrendim, canın çok sıkkınken foruma girince ya döktürüyorsun ya da içini döküyorsun. Ben hangisini yaptım bilmiyorum. Ben kimim kendimde miyim neyim ben......
    Kızıl pars ve levend84 bunu beğendiler.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı YBRMANİA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Alakasız olacak belki ama, sürekli forumda kullanılıyor, merak ediyorum, "motorcu" ne demek?

Mesela ben motosiklet kullanmayı seviyorum. Düzenli kullanıyorum da. Haftasonu tam gün gezilere falan da gidiyorum. Bakımını mümkün olduğunca kendim yapıyorum. Şimdi ben "motorcu" muyum?

Gerçi hemen hemen aynısı araba için de geçerli.

Motosiklet hobisi olan insana mı motorcu mu deniyor?

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Ulen imkan olsada,ayakkabıya bile Abs takılsın derim,zira yürümekte zor bu yollarda

Şaka bir yana,

Abs,ciddi anlamda güvenlik noktasında yardımcı bir sistem,fakat sürüş bozukluğu(kuralsız,eğitimsiz,bindiği motorun limitlerinden bir haber)olan kullanıcı için kısa vadeli bir çözümden öteye geçmez.

Kısaca,Abs bu durumdaki bir sürücünün her hatasını affetmez.
    Kural [ Z ] bunu beğendi.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    MT-07
    Ben direk muhalefet oluyorum.

Adama derleki sanane. ABS yok die motorumu çöpe mi atayım? Saçma sapan konuşuyorsunuz. ABS yok motorumda ve ona göre kullanıyorum. ABS'nin yokluğunu hissettiğim zamanlar olmadı mı? Oldu.

ABS'si olmayan motor kullanmasına gelen konulara direk ateşlerim ben arkadaş. Ver paranın üstünü ABS'li modele geçeyim. Yok beni ne alakadar eder dersen, o zaman zırıl zırıl bana saldırmayacaksın.

Ben kendime şahsıma ABS gereksiz demiyorum. Lakin motorda fren yapmasını biliyorsan bunun açığını kapatabildiğin kadar kapatıyorsun diyorum.

Kaldı ki benim adıma ne özür dileyebilirsin kimseden ne de benim adama sövebilirsin. Herkes kendinden mesul'dür.

Benim motorda ABS var senin motorun dandik dolayısıyla sen de dandiksine gelirse konu; direk bir biçimde tepkimi koyarım.

Olayın hepsi bundan ibaret...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Bence fren tamamen gereksiz , ön tekere ayağımızı sürterek durabiliriz .

Sj's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Forumdaki herkes egitimini alip sertifikasi elinde geziyor olsa aslinda hic bu konular konusulmaz cunku dogrusu yanlisi nedir, ABS nedir, ne degildir ogrenmis olurlardi.
    Angrypower ve zaferce bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Alıntı Sj's adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Forumdaki herkes egitimini alip sertifikasi elinde geziyor olsa aslinda hic bu konular konusulmaz cunku dogrusu yanlisi nedir, ABS nedir, ne degildir ogrenmis olurlardi.
    Değerli forumdaş kardeşim dediğin gayet hakli bir ifade ama aramızda abs den daha iyi fren yapabildiğini idda eden dehalar üstün zekalı arkadaşlarımız var şimdi biz yakınlarında duruyoruzki rüzgar esse bizede birşeyler düşer diye ümit ediyoruz,

biz bilinçledirmeye çalışşakta , algı sorunu yaşayan arkadaşlarımız var,

Sj's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı istanbu_gezg adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Değerli forumdaş kardeşim dediğin gayet hakli bir ifade ama aramızda abs den daha iyi fren yapabildiğini idda eden dehalar üstün zekalı arkadaşlarımız var şimdi biz yakınlarında duruyoruzki rüzgar esse bizede birşeyler düşer diye ümit ediyoruz,

biz bilinçledirmeye çalışşakta , algı sorunu yaşayan arkadaşlarımız var,
    Valla bu konuda benim bakis acim belli. Bundan 15 sene evvel motosikletlerde ABS yoktu. ABS yok diye kaza yapmiyorlardi o zamanlar, bugun de abs yok diye kaza yapan yok. Fren yapamadigi ya da trafigi okuyamadigi icin, veya fren mesafesini ayarlayamadigi icin frenle alakali kaza yapan var.
    Angrypower, YasinC ve zekeriyaimam bunu beğendiler.

Motosikleti
    MT-07
    Ben dediklerimin arkasındayım ve halen diyorum. Kimse bana ABS yok senin motorunda hödö hödö hödö çekemez. ABS'nin yararını veya zararını tartışmak için konu açılmıyor. Direk insanları proveke etmek için yapılıyor.

Hele ki açılan bu başlık da saçmalığın daniskasından başka bişey değil. Esas kendini bilmezlik insanlara direk hakaret ederek saldırmaktır. Ben arabamda da ABS'yi devreye sokmadan fren yapabiliyorum. Demekki acil durumlarda kullanılan bir sistem bu zıkkım. Anti Bloke System die açılıyor ecnebicesi.

Önce trafikte nerede konumlanacağını öğren, ondan sonra gelde burada zılgıt çekmeğe çabala.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    ABS yok diye kaza yapan yok ? bu istatistiği nereden çıkardık ? koskoca Avrupa Birliği motosikletlerin fren mesafesi ile yaptığı çalışma neticesinde ABS belli cc üstü bütün motorlarda zorunlu olmalı diyor ?

Türkiyemizde ki moto vlogger kanallarının %70 i sırf abs olmadığı için teker kitleyerek düşüyor yüzlerce kaza videosu var bam güm giriyorlar , Sürücü kaynaklı hataları önlüyor AB bizden az biliyor olamaz,

Saygılarımla

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)