Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konumuz yine ABS ABS ABS - sıkıldınız ama tekrar ABS

Motovento
    REKLAM ALANI
    YBRMANİA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR 1000RR(14)-YAMAHA YBR(12)
    gereksiz eleştiren motogp pilotları,Absli motor kullanmak insanları bilgilendirmek hanım evladı olduğu için değildir.Konuyu açan arkadaşı destekliyor ve tebrik ediyorum.

Saçma ve aptalca eleştirilerinizi kendinize saklayın.

Yok absli motor kullanmak aceminin işi vs.

Benim motorlarımda da ABS yok ki olsa tabi ki iyi olurdu orası aşikar.

eleştirileri gülerek okuyorum inanın.
    istanbu_gezg, uzay gemisi ve Onur34 bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    Alıntı sailor33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Toprak ya da mıcırda da abs yi devreye sokma. Ya da sok onun içinde konu başlığı bekleriz.
    Yağmurda 30-40 defa denedim yağmurda abs li gibi durabilen varsa elini öper alnıma koyarım, o derece iddalıyım....

hafif toprak dökülmüş asfalttan defalarca denedim mükemmel sunuç çıktı.....

henüz içime sinecek kadar mıcırlı bir yola girmedim bu konuda denemediğim hiçbişreye yorum yapmam

şu 300 km bakımı geçmiş kısa video koyucam,

eleştirim size değildir genel bize yanlış bilgi veren kişileredir , tüm kalbimle söylüyorum ben böyle bir nimet olduğunu bilsem ne cbr ne pcx ne gts evo mondial turkuaz hiçbir motoru almazdım sürmezdim otobüsle gider gelirdim, şimdi şimdi hayıflıyorum kendimi iyi başımıza birşey gelmemiş ....

Ağır konuşan hakaret eden arkadaşlara tek sözüm var ; yeni başlayan kişiler hep panik frenleyip düşüyor ne kadar anlatırsan anlat ne dersen de kaza oluşma esnasında herkes panik frenle düşüyor çevrenizde siz de dahil panik fren yapmamış 1 kişi varmı ? yok değilmi?

Yamaha abs başlığında motoru süren kendisi bile abs olmasa girmiştik diyordu girmişti, 1 hafta olmadı yağmurda ön fren vatandaşın motorunu yatırdı sosyal medyada gezdi (şükür iyi sağlığı) uyaracağız herkesi öğreteceğiz motor bakımı nasıl yapılır daha güvenli nasıl kullanılır ... bizim görevimiz bu yeni gelenlere yardımcı olmak...

Türk motovlog kanallarında izleyin kaç kişi panik frenden asfalt oldu ? izlediğim kazaların çoğu hep panik fren veya doğru frenleme yapamamak siz gelmiş bana gazel okuyorsunuz yok abs salak işidir vs.... değildir

Eğitimli olucağız her önlemi alıcağız ABS de bir önlem abs li motor almaya özen göstereceğiz....

ozan1991 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache/Bajaj dominar 400/yamaha mt07
    kampana frenliyi zor alıyoruz abs liyi nasıl alalım durumu olan zaten alır kampana fren daha iyi ben onu seviyorum diyen yok herhalde
    istanbu_gezg bunu beğendi.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Moturum kimko...
    Alayina gider bro...
    Abs vardir moturumda..
    Krali varsa gelsin yanima..

Limon gibi sıkacan maneti..
    Fazla asilma kopartma telini...
    On bin gayme saydim canli canli..

Ümüğüne çökerim tatava yapanin..
    Dert etme emmioğlu,canini yirim moturun..
    Geçen verdim kontrayi,asfalt ağladi..
    Fazla hafife almayin,bu yiğit çok nazli..

Moturum mermi,ben silah...
    Varsa gider yapacak,gelsin essah essah..
    Bu yol uzun gardaş,eskitir adami...
    Ama dert etme Abs varsa sifir sıkıntı...
    istanbu_gezg ve jimi_hendrix bunu beğendiler.

emrb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6
    adama absli motor kullanıyor diye hanım evladı dedi ya la = )

Tvs apaçi ie ilk kazamı 750 kmde yanlış frenleme yüzünden yaptım. Sonraki yaptığım 3-5 kazada yanlış frenleme sebebiyleydi.
    Cbr 250 ile bir kere düştüm. Sebebi yağmurlu havada yokuş aşağı.. neyse uzatmaya hacet yok. Abs olsaydı %99.5 kurtaracağım bir kazaydı.

Merak ettiğim virajda frenleme yapınca ne oluyor?
    uzay gemisi bunu beğendi.

Motosikleti
    Kuba SL200
    Motorum abs siz. Abs nin ne kadar önemli bi ihtiyaç olduğunu tartışmam bile. Ama frenleme teknikleri her ikisi için de geçerli bence.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Alıntı ozan1991 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kampana frenliyi zor alıyoruz abs liyi nasıl alalım durumu olan zaten alır kampana fren daha iyi ben onu seviyorum diyen yok herhalde
    Değerli kardeşim sakın kimseyi ezdiğimi kimseyi yücelttiğimi düşünme sen öğrendikçe faydalanacaksın , biz burda sizin gibi değerli kardeşlerimizi aydınlatmak için yırtılıyoruz

sizi yanlış yönlendiren , yanlış bilgi veren (aldatan) saçma sapan limon sıkma tenniği ölüm freni tekniği gibi şeyleri hep düzeltmemiş gerekiyor,

hatta birisi bana 1800 lira maaşım var diye seni maaşınla alacak adamlar forumda dedi

b*k at izi kalsın izi kalmazsa kokusu kalır.....

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:56 ----------

Alıntı emrb adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Tvs apaçi ie ilk kazamı 750 kmde yanlış frenleme yüzünden yaptım. Sonraki yaptığım 3-5 kazada yanlış frenleme sebebiyleydi.
    Cbr 250 ile bir kere düştüm. Sebebi yağmurlu havada yokuş aşağı.. neyse uzatmaya hacet yok. Abs olsaydı %99.5 kurtaracağım bir kazaydı.

Kardeşim teşekkür ederim benim tek amacım sizi doğru bilgilendirmek "ölüm freni tekniği" diye bir video vardı kim bilir inanan kimlerin canı yandı .... video da çekicem Doğru bilgi önemli kardeşim tşk tekrardan

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:58 ----------

Alıntı emrb adlı üyeden alıntı Mesajı göster

şimdi değerli kardeşim öncelikle senin zorluk yaşadığın düşütğün rampa aşağı yamurda abs olsa zıngır zıngır durucaktı motor zerre silkeleme olmadan

virajlarda benim motorumdaki abs yeterli değil c abs var c abs ne kadar yatırırsan o kadar seviyede fren yapıyor bendeki düz abs

virajda frene basınca motoru dikleştirmeye çalışıyor henüz virajda çok deneyim edemedim rodaj bitsin de bir şile yapacağım değerli kardeşim

Siz siz olun forumdaki arkadaşların ağzı ile abs gereksiz tirenine binmeyin (adam yağmurda abs iyi değil dedi ya onu unutamıyorum)
    uzay gemisi bunu beğendi.

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    hocam ben aynı şeyleri her abs konusuna yazıyorum nolur ciddiye almayın ya

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Alıntı uzay gemisi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam ben aynı şeyleri her abs konusuna yazıyorum nolur ciddiye almayın ya
    sende sonuna gülücük koy vicdansız bende bu adam abs ciydi nasıl tornistan yaptı dedim :D:D:D

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Yahu her seferinde "görmemişin abssi olmuş tutmuş konu açmış"a dönüyor bu muhabbet nedense. O kadar uzun boylu neyini tartışıyorsunuz? kime eğitim verdiğinizi sanıyorsunuz. Kask takmayan apaçi bebelere mi? yoksa kaskı dirseğinde tek teker yapan malum kişilere mi? (burada foruma göre uygunsuz bir kelime yazacaktım ama uyarı alıyorum sonra)
    Mertcan39 bunu beğendi.

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    ABS li motor tabiki iyi bir şey, fakat ben 6 senedir motosiklet kullanıyorum ve ben motosiklete başladığımda neredeyse hiç bir motosiklette abs yoktu. Bu yüzden bende o zamanlarda fren sıkma tekniklerini öğrendim ve uyguladım. Ön tekerin kaymasından kaynaklıda hiç bir kazam olmadı bugüne kadar, siz bu teknikleri öğrenmek zorunda değilsiniz. fakat uygulayanlara karşı olan tutumunuzu saygısız buldum.

Bugün absli motorum olsa da yine limon sıkma tekniği ile fren yaparım, yüksek ihtimalle siz bunu yapmazsınız, yapmanızada gerek yok zaten.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Alıntı ogzcngdk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ABS li motor tabiki iyi bir şey, fakat ben 6 senedir motosiklet kullanıyorum ve ben motosiklete başladığımda neredeyse hiç bir motosiklette abs yoktu. Bu yüzden bende o zamanlarda fren sıkma tekniklerini öğrendim ve uyguladım. Ön tekerin kaymasından kaynaklıda hiç bir kazam olmadı bugüne kadar, siz bu teknikleri öğrenmek zorunda değilsiniz. fakat uygulayanlara karşı olan tutumunuzu saygısız buldum.

Bugün absli motorum olsa da yine limon sıkma tekniği ile fren yaparım, yüksek ihtimalle siz bunu yapmazsınız, yapmanızada gerek yok zaten.
    Mesajından kin akıyor..... Rampa aşağı bildiğin bilmediğin bütün teknikleri dene ben sadece arka freni kullanıcam her türlü daha kısa durucam

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    Alıntı istanbu_gezg adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mesajından kin akıyor..... Rampa aşağı bildiğin bilmediğin bütün teknikleri dene ben sadece arka freni kullanıcam her türlü daha kısa durucam
    bende bundan bahsediyorum, durursun.
    redlion999 bunu beğendi.

redlion999 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1250R
    http://mizah.milliyet.com.tr/Komik-Y...Detay_5380.htm

sondan 3. cümle gibi

Hadi yine bir işe yarayayım. Ağırlık dağılımı ve frenleme ile ilgili güzel bir video.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Alıntı redlion999 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://mizah.milliyet.com.tr/Komik-Y...Detay_5380.htm

sondan 3. cümle gibi

https://www.youtube.com/watch?v=DYr0bAn5F8k

Hadi yine bir işe yarayayım. Ağırlık dağılımı ve frenleme ile ilgili güzel bir video.
    Anlamadınız abs siz sürücü şimdi kombine fren yapıcam diyecek arkayı biraz sıkacak ön frene basna kadar ohoooo ABS çoktan durmuş olucak,

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    iyi de o abs hiç mi arıza vermez en güvendiğin anda yarı yolda kalırsan ne olacak abandın frene abs yok hadi hayırlı işler ne abs imiş arkadaş tamam kötü bir şey değil 80 bin km dir motor kullanıyorum fren yüzünden hiç düşmedim fren yapmayı bil sonrası abs ye kalsın
    Bitmeyen tutkudur,özgürlüktür,her piston vuruşunda yürekte artan Aşk'tır motosiklet...

redlion999 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1250R
    Anlamadınız abs siz sürücü şimdi kombine fren yapıcam diyecek arkayı biraz sıkacak ön frene basna kadar ohoooo ABS çoktan durmuş olucak,
    Hocam ABS yi severim. Açıkcası insanların hala ABS muhabbeti yapması garip geliyor. Traction controlün bile standart donanım olması taraftarıyım. Ama abs altı üstü kızaklamayı engelleyen bir sistem. Arka taraftan çapa atıp durduruyor da benim mi haberim yok

Ama derseniz ki ben abs me güveniyorum. Buyrun kayışdağına, çıkalım en tepeye. Dik yokuştan inerken sizin ön fren manetini sökelim, arka frenle abs ile durun. Benimde arka freni sökelim, ön fren abs siz olsun. Ancak öncesinde "100 km hız ile kayışdağından asfalta çakılma tehlikesinin farkındayım" diye kağıt imzalatmak durumundayım.
    Mertcan39 bunu beğendi.

zekeriyaimam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    simson
    Sen şimdi virajda fren yapılmaz da diyosundur : )))

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Alıntı zekeriyaimam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sen şimdi virajda fren yapılmaz da diyosundur : )))
    Viraja tam girmeden ölüm freni tekniğini yapmalıyız

RiddeX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha yzf r25
    Alıntı hasangazili adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motoru vurdurmak cok sacma cunku anahtar var. Takiyorsun basiyorsun marsa calisiyor. Hic oyle yokus aramaya gerek yok mars iyidir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:13 ----------

Basligi yazmayi unutmusum

Mars marş marş yine marş bidaha marş her zaman marş
    konuya girdim,bu mesaja kadar okudum.ve konu kapanmıştır adam hepsini özetlemiş başka bişeye gerek yok vesselam.Anlayana artık!
    istanbu_gezg bunu beğendi.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)