Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Takasta fiyatım farklıdır sorunsalı

Motovento
    REKLAM ALANI
    SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Takas işine hiç girmem. Peşin satar gider peşin alırım. Ülke genelinde ölücülük hakim. Motorunu 3 kuruş pahalıya satmak yada bir motoru 3 kuruş ucuza almak için şekilden şekle giren insanların olduğu yerde takas uyanıklarının olmasını da doğal kabul ediyorum.

Size de tavsiye ederim. Motoru önce satıp parayı cebe koyun, ondan sonra almak istediğiniz motoru pazarlığını yapıp peşin alın. Hiç bulaşmayın takas işlerine...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Birkan07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yzf R-125 / Honda Today 50 / Ninja 250r / Xmax 250
    Alıntı Metehan07-70 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bak en iyisi bu, fakat daha önce aranızda geçen görüşmeyi, alım satım işi bittikten sonra hatırlat.

Ayrıca ben Mt25 i seveceğinden eminim.
    Metehan abi hep bi ss ss diye içimi kıpıran ses var, r125'in çift farıyla karşıdan bakışı yok mu beni benden alıyo Ama bakarsın dediğin gibi konfor ağır basar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:52 ----------

Alıntı SuleymanE adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Takas işine hiç girmem. Peşin satar gider peşin alırım. Ülke genelinde ölücülük hakim. Motorunu 3 kuruş pahalıya satmak yada bir motoru 3 kuruş ucuza almak için şekilden şekle giren insanların olduğu yerde takas uyanıklarının olmasını da doğal kabul ediyorum.

Size de tavsiye ederim. Motoru önce satıp parayı cebe koyun, ondan sonra almak istediğiniz motoru pazarlığını yapıp peşin alın. Hiç bulaşmayın takas işlerine...
    evet sırf takas diye işimi hemen çözeyim diye atlamayı düşünmüştüm ama o paralara boş motor almaktansa, koruma takozlu, topcaseli motorlar var onlara yönelebilirim.
    Dünya mavidir, tıpkı Portakallar gibi.

MahmutBiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1200Z Super Ténéré
    Alıntı Birkan07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bildiğiniz üzere R125 ve Today'imi verip MT25 almayı planlıyorum.

Bunun doğrultusunda dün biraz bakayım ilanlara dedim ve yaşadığım şehrin bi ilçesinde kafama yatan bir motosiklet gördüm.

Açıklamasında takas teklifleri değerlendirilir demiş bi kaç motosiklet modeline öncelik vermiş biriside Today 50.

Motoruna 16.000 lira değer biçmiş. Bende bi hesap yaptım r125', 12.500 today'i 5000 gibi düşünüyordum hiç uğraşmayayım verip geçeyim dedim kafa kafaya.

Mesaj attım motorlarımın fotoğrafını istedi, Today'ımla sağa yattığım için hatalarından bahsettim ve detaylı fotoğraf attım iki motora ait.

Beğendi, konuşalım bana mantıklı geldi dedi ardından patlattı.

Takas fiyatım farklı iki motor +3500 tl verirsen olabilir dedi Ben 2 motorumu satsam peşin para 15.500e bırakacağı motora bana 19,500 fiyat çekti. Satıp alır üzerine tur camı, koruma demiri eklerim. Canımı sıktı, hayırlı işler dedim ve kapattım.

Siz bana bunu açıklarmısınız? sen takas yapıyosun takas fiyatın farklı oluyo artıyoda ben takas yapmıyomuyum benimde malımın değeri artıyo o zaman, gerçekten kızdırdı.
    aslında takas yönteminde iki tarafta bilmediği motosiklete geçtiği için fiyatın daha düşük olması gerekiyor. Çok komik ve garip bir düzen. Her iki tarafta yeni araç alacağı zaman kafadan belli bir masraf yapacaktır. Bunun için iki tarafında fiyattan kırması gerekiyor. Zaten takasta fiyatım şudur diyip o fiyattan takas eden ben görmedim karşı taraf isteğinizi kabul etmiyorsa fiyattan ziyade motosikleti çok beğenmemiş olabilir.

Motosikleti
    Alıntı MahmutBiner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aslında takas yönteminde iki tarafta bilmediği motosiklete geçtiği için fiyatın daha düşük olması gerekiyor. Çok komik ve garip bir düzen. Her iki tarafta yeni araç alacağı zaman kafadan belli bir masraf yapacaktır. Bunun için iki tarafında fiyattan kırması gerekiyor. Zaten takasta fiyatım şudur diyip o fiyattan takas eden ben görmedim karşı taraf isteğinizi kabul etmiyorsa fiyattan ziyade motosikleti çok beğenmemiş olabilir.
    Abi beğenmediği motoru neden alır bi insan oda garip ben bu işlere akıl yormamak için r125i ilana koydum todayide o satılınca koyucam. Peynir ekmek gibi zaten

Macit250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar
    Şunuda düşünün takasla alacağın iki motosikletin noter ve sigorta masrafı olacak. O yüzden çok extreme birşey olmadığı sürece + 500 lira iki motosiklet için istenebilir. 2500 lira istemek ise barzoluktur

Motosikleti
    Alıntı Macit250 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şunuda düşünün takasla alacağın iki motosikletin noter ve sigorta masrafı olacak. O yüzden çok extreme birşey olmadığı sürece + 500 lira iki motosiklet için istenebilir. 2500 lira istemek ise barzoluktur
    Bahsi geçen motorlardan birisi sigorta zorunluluğu olmayan bi motor. Ekstradan 1 noter parası fazla verecek.

Bende 1 noter ve bi sigorta parası ödeyeceğim ve bunlar her alım satımda olacak mecburi ödemeler.

Bana deseki kardeşim ben 2 noter parası ödicem param yok vs. ben temiz yürekle söylediğini hissettiğim takdirde 300-500 liranın peşine düşmem. Benden olsun der geçerim.

3500 istedii :O şakacı çocuk ama satayım motorlarımı direk onu arayacağım )

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)