Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Lastik seçimi

Motovento
    REKLAM ALANI

MErhaba ,
    Evet biliyorum bu tip çok konu açıldı ama güncel sorayım dedim.

Üzerindeki lastik diş derinligi var ama bayatladı değiştirmem lazım sertleşti.

Araç CBR500 R
    Kulanım yeri yazın yurt içi yurt dışı gezi hobi amaçlı .
    Şehir içi nerdeyse hiç kulanmıyorum , çok nadir yazın belki bir kafeye çay içmeye gitmek için .
    Kontak açtım mı en az 100 Km si oluyor, 100 Km nin altında yol olacak ise araba ile çıkıyorum (Bot ıvır zıvır giymeye üşendiğim için)
    Tatlı su motorcusuyum kışın soguk havada kullanmam

Aklımda iki lastik var ,fiyatı uygun olan tercübeli arkadaşlardan yorum alabilirmiyim.
    Aslında Mitas Sport Force alacaktım ama , MT60 RS Corsa ciddi kampanya yapılması aklımı çeldi .

Fiyatlar Mitas 800 e MT Corsa 1150 Tl
    Araziye girmiyorum camp yapmam zevkin sefalatei olmaz diyen tayfadanım .
    Ama mesire yerlerine giriyorum misal Gökçe Tepe tabiat parkı gibi.

Sizin öneriniz ne olur

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Forumdakilerin olumlu yorumları üzerine Mitas sport force+ aldım CBF 600 için.(Aynı ebatlarda olması lazım CBR 500R la) Şuana kadar gayet memnunum.
    serif abi bunu beğendi.

sailor33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800 (INTERCEPTOR)
    Mitas diyor ve çıkıyorum
    serif abi bunu beğendi.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Mitas der yatağı,yorganı takımı taklavatı toplar kaçar giderim.
    serif abi bunu beğendi.

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rs corsa hızlandıkça ses yapar ve çabuk aşınır. Gezi lastiği için diğer adayları değerlendirebilirsiniz
    serif abi bunu beğendi.

Alıntı BatuhanK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Rs corsa hızlandıkça ses yapar ve çabuk aşınır. Gezi lastiği için diğer adayları değerlendirebilirsiniz
    Viraj yapmak için ne dersiniz peki RS Corsa için ? Sport force V.S RS Corsa
    İtlik mesai ili bir iştir , sabah erken kalkmak gerek.

If you try and fail, congratulations. Most people don't even try.

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    O konu biraz da size ve lastikten ne beklediğinize bağlı. Rs corsada, supercorsada kullanılan hamur var, oldukça yumuşak.
    Yolda lastiğin size sunduğu performansın tamamını kullanmayı planlıyorsanız veya kullanımızda yeni de olsa lastiğin tutuşu sağlayamamsı ile ilgili problemler yaşıyorsanız (yani beklentiniz maksimum performans ise) mt60 rs corsa veya benim onerim supercorsa işinizi daha iyi görür.

En yumuşak lastiği kullanma düşünceniz yoksa ve yolda standart-spor kullanım ötesinde bir sürüşünüz yoksa -bizzat kullanmadım- mitas da yeterli performansı sağlayacaktır.
    serif abi bunu beğendi.

Alıntı BatuhanK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O konu biraz da size ve lastikten ne beklediğinize bağlı. Rs corsada, supercorsada kullanılan hamur var, oldukça yumuşak.
    Yolda lastiğin size sunduğu performansın tamamını kullanmayı planlıyorsanız veya kullanımızda yeni de olsa lastiğin tutuşu sağlayamamsı ile ilgili problemler yaşıyorsanız (yani beklentiniz maksimum performans ise) mt60 rs corsa veya benim onerim supercorsa işinizi daha iyi görür.

En yumuşak lastiği kullanma düşünceniz yoksa ve yolda standart-spor kullanım ötesinde bir sürüşünüz yoksa -bizzat kullanmadım- mitas da yeterli performansı sağlayacaktır.
    teşekkürler dize kadar yatırıyım diye bir derdim yok kaymasın korku vermesin yeterli .
    İtlik mesai ili bir iştir , sabah erken kalkmak gerek.

If you try and fail, congratulations. Most people don't even try.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Mitasin soprt force kullanmadım daha önce çok memnundum.simdi ise yeni motorumda Michlen var.onlar bitince tekrardan miras sport force alacağım.

zekeriyaimam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    simson
    Michelin pilot road 4 yada Pirelli angel

Bugraaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14'Honda CBR250R Repsol - Triumph Daytona 675 Red
    Mitas size gore daha avantajli olacaktir.

Motosikleti
    Peugeot 103
    Alıntı serif abi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    MErhaba ,
    Evet biliyorum bu tip çok konu açıldı ama güncel sorayım dedim.

Üzerindeki lastik diş derinligi var ama bayatladı değiştirmem lazım sertleşti.

Araç CBR500 R
    Kulanım yeri yazın yurt içi yurt dışı gezi hobi amaçlı .
    Şehir içi nerdeyse hiç kulanmıyorum , çok nadir yazın belki bir kafeye çay içmeye gitmek için .
    Kontak açtım mı en az 100 Km si oluyor, 100 Km nin altında yol olacak ise araba ile çıkıyorum (Bot ıvır zıvır giymeye üşendiğim için)
    Tatlı su motorcusuyum kışın soguk havada kullanmam

Aklımda iki lastik var ,fiyatı uygun olan tercübeli arkadaşlardan yorum alabilirmiyim.
    Aslında Mitas Sport Force alacaktım ama , MT60 RS Corsa ciddi kampanya yapılması aklımı çeldi .

Fiyatlar Mitas 800 e MT Corsa 1150 Tl
    Araziye girmiyorum camp yapmam zevkin sefalatei olmaz diyen tayfadanım .
    Ama mesire yerlerine giriyorum misal Gökçe Tepe tabiat parkı gibi.

Sizin öneriniz ne olur
    Anlaş Tournee

Alıntı peugeotcu103 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Anlaş Tournee
    Uygun ölçülerde tornee yok 160/60/r17. Galiba bu lastik daha çok scooter lastıgı.

MT60 RS Corsa ayrı bi dünya asfalt üzeri balçıkta bile tutunabiliyo. Yanlızca bozuk yol değil ayrıca yağmur çamur lastiği. Yağmurda çamurda sürmüyorsanız MT60 RS Corsa ya boşa para vermeyin. Mitas sportforce+ ise sıcak asfalttan bozuk yola girdiğinizde çakıl taşları yaralıyor hamuru. O da kötü lastik değil. Mitas ı denemek için arkaya taktım önde MT60 RS Corsa var, Bilmediğim bi lastiğe ön tekeri teslim edemem. kış sert geçseydi arkaya da MT60 RS Corsa takacaktım takmadım çünkü çabuk bitiyor ve arkayı limitlerde kullanmadığım için kaysa bile toplaması kolay ama ön kayarsa sıkıntı o sebeple önde MT60 RS Corsa var . Mitas ı tanımlamak gerekirse rosso I denileblir. Yol şartlarında ego için lastiğin sonuna kadar yatmam. Ayrıca asfaltımızın kalitesizliği sebebiyle o meşhur videodaki lastik izi şişirmesine de karşıyım. Önemli olan hızlı gitmekse eğer her viraj yatması gerektiği kadar yatırılarak alınmalıdır , daha dik duruma göre daha yatık viraja giren motor viraj çıkışında dik olana göre hızlanamaz. Yani gerekli olan açıda motoru yatırmalıyız. Mitas da yumuşak hamurlu olduğu için ömrü pek uzun değil.

Teşekkürler ben öyle deliler gibi motor yatırıyım hızlı gidiyim gibi derdim yok.
    Sürüdügümden keyifli alıyım yeter. Esasında stabilize yola pek çıkmıyorum %98-99 asvaltda kullanıyorum .
    Mıtas bana uygun gibi duruyor senede 7-8 bin km kullanırım çoguda uzun yol %95
    Tavsiyeler için teşekkürler .

Nisan gibi taktırırım o zaman hemde havalar ısınmış olur. 😉

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)