Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Yeni Başlayana Tavsiyeler

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    En yakın zamanda bir tane edineceğim :)
    Alıntı serif abi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu zamana kadar bu kadar güzel ihtiyacını açıklayan birisi ni görmedik .
    Görüyorsunuz mükemel anlatamaya gerek yok diyen dayı gibi yapasım geldi ...

İhtiyacını durumunu net anlatmışsın ,
    250 lilik scooter olur,
    İnizuma da uyar ,

ama benim sana tavsiyem İKİNCİ EL bir pulsar al alış , bir sezon üzerinde kal sonra onu sat tarzın belli olur ona göre bir şey alırısın .
    Bu iş üzerine binmeden belli olmuyor ,

Mesela ben orta yaştayım arabaya bindim mi ankra ist arası 90-110 ile gidiyorum otoryolda araba ile 120yi acil işim yok ise geçmem yol boş bile olsa sakin sakin tın tın giderim ,motorun üzerine çıktım mı aynı yolda 150 den aşagı düşmüyorum farkında bile değilim ..

Motor ile araba işi inan çok farklı motorun tipi bile gitigin hızı etkiliyor.
    Uzun yolda yolunu buldugunda ;
    Naked kuanırken 100-120 civarı gidiyorsun
    Sprot turuing kulanırken 150 nin altına pek inmiyorsun.
    Dİgerlerini kulanmadım ,

Hayırlısı olsun
    hocam teşekkür ederim. az buz okuduklarımdan yola çıkarak aklıma gelen herşeyi tarif ettim. ama eğer dediğiniz gibi sağlıklı olacaksa hazır denizlide de satılık 1 tane pulsar var 150ns 2. el 6500e. piyasası da hızlıysa onu da düşünebilirim. ama aldıktan sonra satma noktasında haftalarca beklersem benim hevesim kırılır neden direk 0 en kralından almadım ki diye kafayı yerim ve hevesim kaçar ben ondan korkuyorum. sizce bi pulsar 150ns alsam uygun olur mu?

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:21 ----------

Alıntı Norton772 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yamaha yada bajaj makul bu seceneklerden. ben olsam abs olmasina dikkat ederdim, onemli bence. butcen zaten yaklasik 20'ye dusecek bu durumda. 150'lik motordan cabuk sikilirsin ve buyutmek istersin kisa zamanda.
    aynen yazdıktan çok sonra bende fark ettim onu forumları okurken, 150likler çok tıkanıyormuş o mesafelerde ne bileyim tek silindir olduğu için titriyormuş falan

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:23 ----------

Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dediklerine bakacak olursak SYM GTS 250i Evo derim. Dediklerinin hepsini yapar, bagaj alanı büyük. Yanlış anlama da bu ruh psikolojisi ile sana vitesli al demem. Değiştirme işlemini yapamam diyorsun. Yapabileceğin zamana kadar bu motor seni üzmez, yarı yolda bırakmaz, kendini sağda solda da hor göstertmez. Kaliteli bir set lastik ile tapa gaz hödö hödö yardırmadan her hava koşulunda seni üzmeden hizmet eder.
    hocam belirttiğim gibi ben genç hissetmek istiyorum ya maaşını çekmeye giden emekliler gibi olmasını istemiyorum, dediğimi yanlış anlama ne olur. haddinden fazla spor istiyorum, tamam hız yapmayı sevmiyorum ama baktıkça binesimin geleceği aşık olacağım bi canavar istiyorum, heybeti olsun cılız bişey olmasın istiyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Alıntı tetrick adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aynen yazdıktan çok sonra bende fark ettim onu forumları okurken, 150likler çok tıkanıyormuş o mesafelerde ne bileyim tek silindir olduğu için titriyormuş falan
    titreme dert değilde gitmiyor motor.
    100km gibi uzun mesafe yolculuklarda düz yolda 100kmh ile giderken yokuş geldiği zaman hızın 70kmhye düşmesi çok gıcık birşey. ister istemez motorun üstünde kendini kasıp kendi kendini yoruyorsun.

RedCBR125 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    z-ones180 CBR125 CBR250 CBF150 YZFR125 YZFR25
    Bajaj dominar 400. Bu modeli kullanmadım ama kullanıcı yorumları ve özelliklerinden yola çıkarak aklıma bu model geldi. Hem tek silindir olduğundan çok hırçın değildir diye düşünüyorum. Yeni başladığın için abs olması büyük bir artı. Sıfırı da pazarlık yaparak alınabilecek bir motosiklet. Yukarıdaki bir arkadaşın dediği gibi kendinizi gerçekten çok güzel ifade etmişsiniz.

Hangi şehirdesiniz siz? Eğer İzmirdeyseniz size bazı konularda yardımcı olabilirim; motosiklet kullanma, 2.el motosiklet almak isterseniz de satın almaya gideceğiniz motosikleti bulup ön kontrollerini yapmaya ve yetkili serviste ekspertizini yapmaya kadar yardımcı olmaya çalışırım (elimden geldiğince)

Arkadaşım tam olarak aynı yerdeyiz, farklı sebeplerden olsa da ihtiyaçlarımız aynı
    Yaşım 39 tam 20 senelik hayalimdir motora başlamak. Bu sene olsun istiyorum artık 40 yaş psikolojik sınır geçtikten sonra aile baskısı artacak
    Evliyim 2 çocuğum var ve eşim çok karşı motora, hergün razı etmek için uğraşıyorum.Bir yerde razı etsem alsam motoru ilk motorum son motorum olacak kesin olarak bu yüzden nokta atışı yapmam lazım.
    Hergün gidip bir motorcuda motor inceliyorum.
    Kafamda Benelli Tnt 25 var şu an için Bajaj Ns200 de çok hoşuma gitti ama stop etme problemi korkuttu acemi bir insan için çok tehlikeli olabilir çok bilgim yok ama
    Önce ehliyet ve eğitim alayım istiyorum bu süreç 3 ay sürecek galiba.Eğitim işini özel ders alarak çözmeyi düşünüyorum.
    Benim haddim olmayarak nacizane tavsiyem listendeki ve tavsiye edilen motorları gidip görmek olacak .Belirttiğin gibi insan ilk başta biraz gösterişli motor istiyor samimi bir şekilde belirmişsin. Resimlerde zayıf görünen motor çıplak gözle cüsseli görünebiliyor Bajaj Ns200 ü görünce hayret ettim ben bunu devirmeden ayakta tutabilir miyim diye kendime sordum
    Bütçeyi hanım yüzünden fazla yukarı çekemiyorum hayallerine bile sınır var yanı yoksa Benelli Tnt 250, Bajaj Dominar400 veya Cf moto400 alır nokta atışı yapardım
    Zor günler geçirmişsin önünde engelin yoksa güzel bir yol çizmişsin eğitimden sonra al bir motor vur yollara
    Çok konuştum izinsiz konuna da girdim ama arayışımız çok örtüştüğü için yazdım hakkında hayırlısı

Motosikleti
    Honda Cbr 125r
    Yamaha Yzf R25 i de düşün oturuşu ss olarak daha konforlu çanta için yeri olmayabilir fakat büyük sırt çantalarıyla kurtarırsın çift silindir güzel bir makine

Motosikleti
    En yakın zamanda bir tane edineceğim :)
    anladım hocam ne kadar hız yapmayı sevmesemde attan inip eşeğe binmek gibi olur o. dediğiniz gibi üzer adamı da. teşekkür ediyorum uyarı için.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:45 ----------

dominarda çok güzel motormuş, acaba neden ben onu hiç dikkate almadım ki? halbuki aramaya gidince daha önceden de gezmişim baya ilanlarını
    kendimi tarif etmeye gelince de dediğim gibi, sonuçta manavdan karpuz almıyoruz, ne istediğimizi ve neden istediğimizi bilmemiz lazım her detayını anlatmamız lazım ki bize yol gösterecek insanlar da ona göre tavsiyelerde bulunabilsinler

şehir olarak denizlide ikamet ediyorum ama yakın çevrelere de 2.el uygun ve düzgün bişey bulursam bakma taraftarıyım burada o kadar yorumdan sonra. sonuçta buradaki herkes benden kat kat fazla deneyimli. vardır bir bildikleri deyip ben önce 2.el bir motor alıp alışıp ondan sonra düzgün bişeye geçecekmiş gibi oldum şu anda.

ama izmire yolum düşerse emin olun uğrarım yanınıza, tavsiyelerinize de kulak veririm.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:50 ----------

Alıntı zaferaxu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşım tam olarak aynı yerdeyiz, farklı sebeplerden olsa da ihtiyaçlarımız aynı
    Yaşım 39 tam 20 senelik hayalimdir motora başlamak. Bu sene olsun istiyorum artık 40 yaş psikolojik sınır geçtikten sonra aile baskısı artacak
    Evliyim 2 çocuğum var ve eşim çok karşı motora, hergün razı etmek için uğraşıyorum.Bir yerde razı etsem alsam motoru ilk motorum son motorum olacak kesin olarak bu yüzden nokta atışı yapmam lazım.
    Hergün gidip bir motorcuda motor inceliyorum.
    Kafamda Benelli Tnt 25 var şu an için Bajaj Ns200 de çok hoşuma gitti ama stop etme problemi korkuttu acemi bir insan için çok tehlikeli olabilir çok bilgim yok ama
    Önce ehliyet ve eğitim alayım istiyorum bu süreç 3 ay sürecek galiba.Eğitim işini özel ders alarak çözmeyi düşünüyorum.
    Benim haddim olmayarak nacizane tavsiyem listendeki ve tavsiye edilen motorları gidip görmek olacak .Belirttiğin gibi insan ilk başta biraz gösterişli motor istiyor samimi bir şekilde belirmişsin. Resimlerde zayıf görünen motor çıplak gözle cüsseli görünebiliyor Bajaj Ns200 ü görünce hayret ettim ben bunu devirmeden ayakta tutabilir miyim diye kendime sordum
    Bütçeyi hanım yüzünden fazla yukarı çekemiyorum hayallerine bile sınır var yanı yoksa Benelli Tnt 250, Bajaj Dominar400 veya Cf moto400 alır nokta atışı yapardım
    Zor günler geçirmişsin önünde engelin yoksa güzel bir yol çizmişsin eğitimden sonra al bir motor vur yollara
    Çok konuştum izinsiz konuna da girdim ama arayışımız çok örtüştüğü için yazdım hakkında hayırlısı
    olur mu hocam! zaten yorum yapamayacak olsanız ben tarif etmezdim, ayrıldık, yıprandım, zor süreçlerdi diye. iyi yapmışsın hiç kötü düşünme haddim değil falan diye. aksine ben mutlu oldum daha yenice girdiğim ortamda ne güzel sıcacık karşılanıyorum diye.
    ben de bir çok konuda hep kendimi törpülemiştim ama şunu farkettim insan kendisi için yaşıyor abi, ki sen yaşça benden çok çok daha deneyimlisindir bu konuda. çoluk çocuk varmış, eşim tedirgin olurmuş, kızarmış falan hiç umursayamayacağım artık uzun bir süre. sadece kendime vakit ayırmak istiyorum. sizi de çok iyi anlıyorum. zaten herşey kafamda oturmaya başladı yavaş yavaş burada forumları okudukça ucundan kıyısından bişeyler kapıyorum. 1 ay içinde 1 haftalık bir yıllık izin kullanacağım denizlide bulabildiğim bir sürü motosiklet mağazasını gezip kendim yerinde görerekte fikir edineceğim.
    bu arada ehliyet konusunu ben kursa sordum 5 ay sürüyormuş, 3ay teorik eğitim sonrasında yazılı sınav, ardından 1 ay içinde meb in gönderdiği kurs içinde parkurda bir sürüş testi, ondan 1 ay sonra da trafikte meb'in gönderdiği hocalarla eğitim. ilk pratik eğitimde dur kalk yaptırıyorlarmış dubaların etrafında zigzag çizdirip daha da ilerlerde 8 çizdiriyorlarmış ayağın yere değmemesi gerekiyormuş gibi gibi. 2. ve son sınavda da sen motorla giderken onlarda arkandan arabayla takip ediyorlarmış onun detaylarını tam vermediler. fiyata olarakta denizlide a2 ehliyet için 1000-1400 arası fiyat biçtiler.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:57 ----------

Alıntı ercey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yamaha Yzf R25 i de düşün oturuşu ss olarak daha konforlu çanta için yeri olmayabilir fakat büyük sırt çantalarıyla kurtarırsın çift silindir güzel bir makine
    düşünüyorum hocam düşünmez olur muyum sağolasın tavsiye için ama onu 0 aldığım zaman hiç bütçem kalmıyor diğer şeylere öyle bir sıkıntım var. bir de çok fazla benzin yakıyormuş o motor yine burada okuduklarım kadarıyla. o yüzden beni üzer mi diye düşünmeden de edemiyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:59 ----------

Alıntı Boldpilot adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yapma yanarsın
    hocam RX3i ye neden yanaşmamamı tavsiye ediyorsunuz?
    aslında ben fiyatı ve görüntüsü için ona da birazcık sıcak bakmıştım.
    bir de mondial için parçaları çok bulunur ve çok ucuz diyorlardı o yüzden de yanaşmıştım birazcık.
    siz böyle deyince tereddüt etmedim değil

Motosikleti
    Dominar 400
    Dostum selamlar fanı olduğum için değil şimdi yazıcaklarım sadece özenli bi arkadaşa benzediğin için samimiyetimden yazıyorum. Öncelikle 3-5 sene kullanırım olayını boşver.
    Mesleğinden dolayı az çok bir işe tutkuyla bağlandığın vakit dahada üstüne koyarak gidenlerden olduğun belli. Ben de 50 liliği alırken motora karşı birisi olarak işe gider gelirim cafeye çaya kahveye giderim diye aldım ama o iş öyle olmuyor işte.
    Tam 4 ay boyunca dediğin motorlarda dahil olmak üzere piyasadaki alınabilir bütün motorları inceledim. Gözüm hep dediğin motorlara ve senin daha listelemediğin nice motorlara kaydı ama mantığım öyle demedi çünki; 2 teker bu biz yeni öğrenenler elbet düşüp kalkıcaz elbet altımızdakinin sınırlarını zorlamaya çalışıcaz ve başımıza türlü türlü işler açıcaz. En iyi motorcuların çoğu motosiklet yüzünden mezarda şuan bu su götürmez bir gerçek. Nitekimde mantığıma yedek parçası ucuz sağlam alt motoru benim başımı ağrıtmayacak sorunsuz bir cihaz bakmaya başladım. ve Ayda bir kamp olayı hariç aynı dediğin kriterlere sahibim.
    Sonuç olarak motosiklet nedir ne değildir öğrenmek için CBF150 aldım ve çook da memnunum sanada şiddetle tavsiye ederim
    Ha dönüp çok tipsiz beee hiç hoşuma gitmiyorki dediğini duyar gibiyim ama üzgünüm dostum daha başlamadan bu işten soğumanı istemem çünki öğreniceksin bu işi daha tıpkı benim şuan yaptığım gibi
    Ayrıca görüyorumki ileri derecede bunalımdasın farklılıkların sana iyi geleceğinin farkındasın ve bu çok hoş bişi ancak şuan içinde bulunduğun psikolojik durumun sende bende biliyoruz ki geçicek ve neleri kaldırmış sırtlamışsın 18 yaşından beri artık daha basitleşmişken çıkart kendini içinde bulunduğun durumdan tazelen
    tetrick bunu beğendi.

Norton772 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Dio
    valla ben discover 150f ile acemiligi atip sonrasinda pulsar 200ns aldim ve o bile epey atik gelmisti oncekine gore. sonrasinda 5-6 ay pulsar kullandiktan sonra test icin dominar 400'e bindim ve o daha da atikti ve isiklarda kalkista hemen yanlamaya megilliydi. ona gore tercih yapin cunku acemi ellerde sonra cok kolay kaza yapilabilir yuksek cc motorla. arkadasin biri cbf 150 onermis ki mantikli. sonrasinda para biriktirip gecis yaparsin ileride yuksek cc'ye. kullaninca anliyor insan bunlari.
    tetrick bunu beğendi.

Motosikleti
    Bajaj Pulsar rs 200
    usta inazuma f hiç göründüğü gibi değil baya heybetli ağır motordur. Tam anlamıyla ss de denilemez. Altın elbiseli adam tabiriyle ''İnazuma da Mercedes konforu vardır''.
    tetrick bunu beğendi.

Motosikleti
    KTM DUKE 250
    Motosiklete yeni başladığımda yaşadığım tecrübeleri bu yazıda bulabilirsiniz. Umarım bir faydası dokunur ve okumaktan keyif alırsınız... https://motoscript.wordpress.com/2018/10/19/yeni-gelin/

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler