Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Emniyet Şeridi Cezaları Başladı

Motovento
    REKLAM ALANI
    uur52 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Joymax 250i ABS
    Herkese selamlar.
    Bugün motosiklet sayfasından bir arkadaşımız emniyet şeridinden yediği cezanın görüntülü fotosunu attı. Konuyu konuşurken de yeni düzenlemenin yazılımını asker arkadaşımın yaptığını öğrendim. Bu arada kendisi de motorcudur. Kameralar sadece önden değil arkadan da çektiği için artık motosikletlere de ceza başladı. Objektif baktığımda motosikletlerin emniyet şeridini kullanmasında olumsuz bir durum göremiyorum. Ambulans vs. göründüğünde kimsenin hakkını yemeden kendimizi rahatça şeride atabiliyoruz sonuçta. Hakkını yememekten kastım, bir aracın önüne geçmiyoruz. Şeride girince zaten araçların arasından devam ediyoruz. Bu uygulamayla araç aralarından geçişler sıklaşacak haliyle kazalar artacak kanaatindeyim. Yeni uygulamayla ceza yiyen başka arkadaşlar var mıdır?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Riptalon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMax 300
    Ben B.düzü, Levent TEM'de henüz arkaya bakan bir kamera göremedim. Nadiren mi dönük oluyorlar acaba?

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Alıntı Riptalon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben B.düzü, Levent TEM'de henüz arkaya bakan bir kamera göremedim. Nadiren mi dönük oluyorlar acaba?
    Emniyet şeridi kameraları Anadolu yakasında zaten arkadan çekiyor, Avrupa yakasını bilemicem. Yalnız her iki yönden çekmesi için aynı noktada zıt yöne bakan 2 kamera olması lazım. Hiç öyle bir sistem görmedim.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Motosikletlerin ne ayrıcalığı var ki emniyet şeridinden gitsinler?
    osiosborn, yürekçe ve Enes ŞENTÜRK bunu beğendiler.

Motosikleti
    SYM Joymax 250i ABS
    Arkadaş cezayı Beyoğlu D100 karayolunda yemiş. Görseli var ama foto bana ait olmadığı için paylaşmak istemedim. Tam yerini anlayamamakla birlikte haliç köprüsünün girişine benzettim. Arkadan çekilmiş foto net bir şekilde görülüyor. Aslında konu motosikletlere ceza kesilmeye başlanması.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:40 ----------

Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Konuyu açtığım yazıda emniyet şeridi kullanımı için araçlardan farkını belittim. Olumlu ve olumsuz yanlarını tartıp yazdım. Olumsuz bir yanı varsa dinleyebiliriz senden.
    YERUÇAĞI ve birbilent bunu beğendiler.

Pangaea - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr 125
    Çünkü motosiklet alan ihlal etmiyor o motor olduğu yerde durmayacak bir şekilde aralardan geçecek bari rahat rahat geçsin, söylediğiniz şeyin "motosikletin ne ayrıcalığı var da trafik dururken aralardan ilerlemeye devam ediyor" cümlesinden hiçbir farkı yok. He illaki bir cevap vermemiz gerekirse ayrıcalığı kapladığı alanın az olması.
    YERUÇAĞI, birbilent ve Panashira bunu beğendiler.

Motosikleti
    speederbike
    Yayalar da yolda yürüsün o zaman, çizginin üstünden yürüyebilirler, yer de kaplamıyorlar.
    Kanun var, mevzuat var. Yasak işte sonuçta. Biz hafifiz, inceyiz, heryere girer çıkarız dediğimiz sürece otomobiller bizi adam yerine koymayacaktır.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:46 ----------

Alıntı uur52 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Konuyu açtığım yazıda emniyet şeridi kullanımı için araçlardan farkını belittim. Olumlu ve olumsuz yanlarını tartıp yazdım. Olumsuz bir yanı varsa dinleyebiliriz senden.
    Yasak. Yetmez mi?
    yürekçe bunu beğendi.

Motosikleti
    SYM Joymax 250i ABS
    Yayalar da yolda yürüsün o zaman, çizginin üstünden yürüyebilirler, yer de kaplamıyorlar.
    Kanun var, mevzuat var. Yasak işte sonuçta. Biz hafifiz, inceyiz, heryere girer çıkarız dediğimiz sürece otomobiller bizi adam yerine koymayacaktır.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:46 ----------

Yasak. Yetmez mi?
    Yetmez. Yasak denileni neden yasak diye sorgulamayıp, yasak olmaması için çözüm üretmeyen toplumlar her konuda geri kalır. Ben sana neden yasak olmaması gerektiğini söylerim, sen de bana neden yasak olması gerektiğini söylersin. Ben sana neden yasak olmaması gerektiğini söylüyorum ama sen bana yasak işte diyosun.
    YERUÇAĞI, birbilent, Onur34 ve 9 diğerleri bunu beğendiler..

Norton772 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Dio

Yasak. Yetmez mi?
    yayalarin yolda yurumesi zaten soz konusu olamaz cunku bir vasita degil ve kendilerine ozel olarak ayrilan bir alan var. emniyet seridi illa ki mumkun oldugunca kullanilmamali ama bir motorun orayi kullanmasini da yanlis bulmuyorum cunku arkadaslarin dedigi gibi alan isgal etmeden yol verebilir. zevkine emniyet seridinin kullanilmasini bende dogru bulmuyorum ama yogun trafik varken kullanilabilmesinde sakinca olmamali.
    YERUÇAĞI ve Onur34 bunu beğendiler.

Motosikleti
    speederbike
    Pekiyi. Emniyet şeridi nedir, önce ona bakalım.

Emniyet şeridi: Otoyol veya bölünmüş karayollarında; trafik kazası, arıza halleri, acil yardım, kurtarma veya kaza incelemesi amacıyla kullanılmak üzere ayrılmış olan ve yol eksenine paralel oluşturulan yol bölümüdür.

Motosikletin burada seyir halinde gitmesi bu amaca hizmet ediyor mu? Hayır.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:58 ----------

Alıntı Norton772 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yayalarin yolda yurumesi zaten soz konusu olamaz cunku bir vasita degil ve kendilerine ozel olarak ayrilan bir alan var. emniyet seridi illa ki mumkun oldugunca kullanilmamali ama bir motorun orayi kullanmasini da yanlis bulmuyorum cunku arkadaslarin dedigi gibi alan isgal etmeden yol verebilir. zevkine emniyet seridinin kullanilmasini bende dogru bulmuyorum ama yogun trafik varken kullanilabilmesinde sakinca olmamali.
    Çok güzel demişsiniz. Motosiklet bir vasıta. Ve bildiğiniz gibi vasıtaların emniyet şeridinde gitmesi yasak. Motosiklet giderse otomobil de gider, kamyon da gider. Motosikletin statüsü değiştirilip uygun düzenleme yapılırsa belki girebilir, o zaman da kimse otomobiller bize vasıta gibi davranmıyor diyemez.
    May the Force be with McLaren Mercedes

gerivites - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    D400
    kameraların yeri belli. E5te çoğu yerde otomobille de emniyetten gidiyordum zaten. Eds başlangıcı belli kaçıyordum sola. Aynı sistem motorda da devam. Yasakmış. Herkes her kuralı çok güzel uyguluyor da bir bu eksik kaldı zaten.
    YERUÇAĞI bunu beğendi.
    instagram.com/gerivites
    youtube.com/user/nimbus8222

astrofizik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio beverly 350
    D100 kuzey Beyoğlu 0051
    Banada bugün ceza geldi,
    235 TL
    İlgili madde 54/1-A
    Çok dikkat edin, devlete para lazım, sinekten yağ çıkarma operasyonu başlamıştır.
    Piyasanın %1 i bile etmeyen elektrikli araçlara ek vergi ;
    %33-60 arası.
    Bravo...
    birbilent ve s0me0ne bunu beğendiler.

Motosikleti
    KTM DUKE 200
    bence bu cezaların yazılmasının nedeni yeni sistemin plakası okunan aracın sınıfını sorgulamadan cezayı düzenliyor olması. kasıtlı olsa polisler de durdurup ceza yazmaya başlarlardı. bu olmadığına göre eskiden manuel yapılan bu kontrolü unuttular ya da boşverdiler.

Motosikleti
    SYM Joymax 250i ABS
    Alıntı c20let adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bence bu cezaların yazılmasının nedeni yeni sistemin plakası okunan aracın sınıfını sorgulamadan cezayı düzenliyor olması. kasıtlı olsa polisler de durdurup ceza yazmaya başlarlardı. bu olmadığına göre eskiden manuel yapılan bu kontrolü unuttular ya da boşverdiler.
    Hocam sistemin işleyişini sordum. Kamera plakayı okuyor olası ceza diye sisteme atıyor. Memur gelen veriden plakayı kontrol edip cezayı kesiyor. Yani tamamen memurun inisiyatifinde.

toreador - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 700
    Motosikletlerin de şeritleri kullanmaya mecbur kaldıkları trafiğin halini görmeyi heyecanla bekliyorum.
    gerivites, Onur34, Kızıl pars ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

Fr.Sante - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Jet X

Yasak. Yetmez mi?
    İstanbul'da mı yaşıyorsunuz ?
    birbilent, Onur34, Kızıl pars ve 1 diğerleri bunu beğendiler..
    07

İstanbul'da arkadaşların da dediği gibi trafik iyice işin içinden çıkılmaz bir hal alıyor gibi

thepope - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    --
    Şu trafiğin olmadığı yerlerde motor kullanıpta, günün her saati trafik olan büyük şehirlerde motor kullananların emniyet şeridinden gitmesine laf edenleri 1 gün İstanbul' da motosiklet kullanmaya davet ediyorum. 10 dk araçların arasında çırpınıp sonra teker yapa yapa emniyet şeridine girerler.
    YERUÇAĞI, Jemand, sandıkçı ve 9 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Tüm Avrupa'daki motor sürücüleri aptal, bir İstanbul'dakiler akıllı. Yasak işte kural böyle diyor, yoruma açık değil. Siz araçların arasından onları rahatsız etmeden geçmeye sürücüleri alıştırsaydınız ne emniyet şeridine girmeye ihtiyacınız olurdu ne de en sağ şeritteyken araçlara yol vermeye. Sizin bu sürüş tarzınız yüzünden motosikletleri araçtan saymıyorlar.

Bu arada ben de İstanbul'da motor kullandım hiç de emniyet şeridine girme ihtiyacı hissetmedim. Yol boyunca arabaları sağdan sıkıştırıp zorla yol almaya çalışan sabırsız motorcuları izledim. Bence kanunları yorumlayacağınıza sürüş tarzınızı yorumlayın.

polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    Hangi şehirde yaşıyorsunuz, ne sıklıkla motora biliyorsunuz? İstanbul da yoğun trafikte mecburen emniyetten gidiliyor, yoksa normal zamanda kimse oraya girmiyor...
    YERUÇAĞI, birbilent, Onur34 ve 4 diğerleri bunu beğendiler..
    Gelecekse beklenen, beklemek güzeldir. Özleyecekse özlenen, özlemek güzeldir. Ve sevecekse sevilen; O hayat her şeye bedeldir. Özdemir Asaf...

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)