Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
6. sayfa BirinciBirinci ... 4567 SonuncuSonuncu

Emniyet Şeridi Cezaları Başladı

Motovento
    REKLAM ALANI
    watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    İsteyen istediği gibi sürsün diyorum, dördüncü mü oldu bu?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Jemand - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-10 SP
    Alıntı Jemand adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    istanbulda motosiklet kullanıpta sıkışık trafikte emniyet şeridini kullanmayan açık ve net gerizekalıdır. yahu zaten bunca insan trafikten kaçmak için motosikletleri tercih ediyor. yorumlarınıza akıl sır erdiremiyorum gerçekten.
    her zaman plakayla gezmişimdir, her türlü hayvanlığı da plakayla yapmışımdır, güzelce de cezamı yemişimdir. fakat bu emniyet şeridinde motosiklete ceza kesilmesi durumu tamamen işgüzarlık, plakayı çıkarma vakti gelmiş artık.
    bu arada tüm EDS ler aktif edilmiş, avcılar beylükdüzü arası 388 tl ceza yemişim araba ile gecenin 2 sinde. özel şirket devraldı diye duydum tüm sistemleri. geçmiş olsun herkese.
    bu arada 388 değil 488 tl imiş ceza

polo34 bunu beğendi.

Motosikleti
    Gsx-R 1000(gixxer k9)
    Alıntı Jemand adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu arada 388 değil 488 tl imiş ceza

https://i.hizliresim.com/jyg1Ar.jpg
    Ooo kanka marsa gitmişsin.

bursagsli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Seyhan (2012-2017), Sym Wolf 250
    Bazen çok gereksiz yorumlar görüyorum. Ben trafikte arabaların arasından geçmeyeceksem kullanmam bu iki tekeri. Yeri geliyor araba da kullanıyorum. Trafikte bir motor görsem önü kırıp geçmesini engellemek yerine yol veririm. Neden mi? Çünkü bu iki teker kardeşim. Trafikte kaç tane sığırlar ile uğraşıyorsun. Bırakın geçsin. Sırf para toplamak uğruna emniyet şeridin den ceza yazmaya başlamışlar. Bunun yazı var kışı var. Adam o 2 tekerin üstünde soğuktan donarken sen aracın kaloriferini köklüyorsun. Yazın o ekipman ile sıcaktan yanarken sen aracın içinde klimayı açıp püfür püfür gidiyorsun. Trafiğin oluşturanlar sağdan soldan bir boşluk bulup milletin önüne geçenler, benzin istasyonuna dalıp milletin önüne atlayanlar. Herkes kendi şeridinden gitse trafik olmaz
    birbilent ve espresso bunu beğendiler.

uur52 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Joymax 250i ABS
    Sevgili dostlar, arkadaşlar, forum ahalisi.

Herkesin düşüncesi kendine. Bence başlık altında arkadan çekip ceza yollayan kameraların yerlerini belirtelim.

Örneğin; Haliç köprüsüne girerken neredeyse hepimizin kullandığı bir alan var. Bkz: ekteki foto. Bu alanda ceza kesilmektedir.

Bilginize...

polo34, birbilent ve Kızıl pars bunu beğendiler.

darkeagle - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ev maltepe İstanbul yaşadığı yer: Şimdilik Dünyanın her yeri
    Motosikleti
    Goldwing
    Geçen yıl Pendik sapagının orda emniyet şeridinden tırıs tırıs giderken beyaz şapkalı bir polis arkadaş el etti bana mecburen bizde sağa kaykılıp motoru ayağının üstüne yatırıp geyiğe başladık.
    -Motorun güzelmiş kıyafet korumalar kask herşey kurallara uyğun
    -Evet memur bey ben kurallara uyan bir sürücüyüm.
    -Bir kurala uymuyorsunuz ama.
    -Hangisine memur bey? (salağa yatıyorum yerse diye)
    -Emniyet şeridin de seyrediyorsunuz.
    Kafayı yerdeki şeritlere bakarak bir sağa bir sola çevirdikten sonra
    -Motorlar için ayrılmış şerit göremedim? ( şimdi memuru dumur etme peşindeyim)
    -o sadece bağdat caddesinde var bur da yok.
    -Bağdat caddesi şehir içi, burası şehirler arası değil herhalde , orda yaşıyan vadandaşın benden de bir ayrıcalığı olmaması gerekir. (sinirler gerdim farkındayım)
    -Kurallar herkes için eşittir ( dedi ve elini kaleme attı , dedim oğlum acitasyonla birlikte kitaptan konuşmaya başla )
    - memur bey sizde iyi bilirsiniz ki Emniyet şeridi: Otoyol veya bölünmüş karayollarında; trafik kazası, arıza halleri, acil yardım, kurtarma veya kaza incelemesi amacıyla kullanılmak üzere ayrılmış olan ve yol eksenine paralel oluşturulan yol bölümüdür. Öncelik itfaiye , ambulans ve cezaevi aracı olarak sıralama devam eder. Uluslar arası trafik kuralları derki : şehiriçi ve şehir çevre yollarında 2 şeritli yollarda orta şerit arasında iki yanında 70cm sagdan 70 cm soldan olmak üzere iki yana kısa çizgiler atılarak motosikletlerin güvenli sürüş yapabilmeleri için çizğiler çekilir, 3 ve ya 4 şeritli yolar da ise en sol şerit ile onun yanındaki şerit arasına aynı işlem yapılır. Trafik ışıklarının önündeki yaya geçidi enleme çizgilerinin ardına 2 metrelik bekleme depo alanı kırmızı çizgiler çizilerek yapılır der . Memur bey siz devletin temsilcisi olarak bana bunların yapıldığını söyleyebilir misiniz.
    - hayır
    -Şimdi siz kalkıp bana ceza yazsanız devletin yapması gerekeni yapmadığı ve benim bu güne kadar iyi niyetli memurların müsamahası ile kullandığım ve kimseyi rahatsız etmeden trafiği bir nebze rahatlatmaya katkımı da olduğu halde vicdanınız sızlamayacak mı.
    (derin bir sezsizlik)
    -Hocam sen Nerelisin?
    -Adanalıyah
    - Hocam yolun açık olsun

Gökten bissürü elma düştü bir benim başıma biri memur beyin başına diğerleri de bu hikayeden kim hissesini aldıysa onun başına ......
    birbilent, Kızıl pars ve s0me0ne bunu beğendiler.

Plakayı kapatma zamanı gelicek gibi duruyor.

rumelian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ya adam hayvanları salmış meraya, bize laf yetiştirerek kendini oyalıyor, ilgi çekmeye çalışıyor. belki de kimse normal hayatında adamın yüzüne bile bakmıyor, muhattap olmuyor, burada onlarca üye ona laf anlatmaya çalışıyor. adamın köyünden araba geçmiyor belki de, siz ona istanbul trafiğini anlatıyorsunuz.

bırakın ilgilenmeyin şu trolle...

trolcüm bak fuar var. gel istanbul’a da dötün sele görsün... bak bir de, büyük bir su görücen. korkma o istanbul boğazı. memleketine dönünce istanbul’u su basmış diye anlatma.
    Kızıl pars, Angrypower ve birbilent bunu beğendiler.

Motosikleti
    salkano wolf
    Alıntı rumelian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya adam hayvanları salmış meraya, bize laf yetiştirerek kendini oyalıyor, ilgi çekmeye çalışıyor. belki de kimse normal hayatında adamın yüzüne bile bakmıyor, muhattap olmuyor, burada onlarca üye ona laf anlatmaya çalışıyor. adamın köyünden araba geçmiyor belki de, siz ona istanbul trafiğini anlatıyorsunuz.

bırakın ilgilenmeyin şu trolle...

trolcüm bak fuar var. gel istanbul’a da dötün sele görsün... bak bir de, büyük bir su görücen. korkma o istanbul boğazı. memleketine dönünce istanbul’u su basmış diye anlatma.
    PUHAHAHAHAHAHAHHA

noqturno - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha xt660za Tenere
    Avrupa, Almanya falan demeyin Allah aşkına
    Almanya`nın nüfusu Türkiye ile hemen hemen aynı olmasına rağmen en büyük şehri Berlin`in nüfusu 4 milyon civarı.
    İstanbul`a nazaran mükemmel metro ve toplu taşıma ağını söylemiyorum bile.
    Sen şehri rezidanslarla tokilerle 15 milyon nüfusa çıkar, trafik kilit.
    Sonra kes cezayı motorculara.
    Zaten hiç sevmediğim İstanbuldan kaçmak için bir neden daha...
    birbilent ve espresso bunu beğendiler.

Kızıl pars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bisiklet
    Emniyet şeridi: Otoyol veya bölünmüş karayollarında; trafik kazası, arıza halleri, acil yardım, kurtarma veya kaza incelemesi amacıyla kullanılmak üzere ayrılmış olan ve yol eksenine paralel oluşturulan yol bölümüdür. Öncelik itfaiye , ambulans ve cezaevi aracı olarak sıralama devam eder. Uluslar arası trafik kuralları derki : şehiriçi ve şehir çevre yollarında 2 şeritli yollarda orta şerit arasında iki yanında 70cm sagdan 70 cm soldan olmak üzere iki yana kısa çizgiler atılarak motosikletlerin güvenli sürüş yapabilmeleri için çizğiler çekilir, 3 ve ya 4 şeritli yolar da ise en sol şerit ile onun yanındaki şerit arasına aynı işlem yapılır. Trafik ışıklarının önündeki yaya geçidi enleme çizgilerinin ardına 2 metrelik bekleme depo alanı kırmızı çizgiler çizilerek yapılır der . Memur bey siz devletin temsilcisi olarak bana bunların yapıldığını söyleyebilir misiniz.
    Bunu ezberleyeceğim, gerekirse tekrarlarım. Tutarsa iyiymiş.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:55 ----------

Haliç köprüsüne girerken neredeyse hepimizin kullandığı bir alan var. Bkz: ekteki foto. Bu alanda ceza kesilmektedir.
    Ben Sarıyer - Kartal arası gidip geliyorum.
    Gözlemediğim kadarı ile Tem'deki tüm kameralar önden çekiyor.
    Ama bazılarında ilave olarak dönebilen kameralardan var, o nedenle onlardan uzak durmakta fayda var.

Ayrıca tüm EDS noktalarında tabela koyulmuş,
    dolayısı ile tabelaya kadar yaklaşıp, -eğer dönebilen kamera varsa- tabelayı geçince bir süre şeritte gitmek yeterli olacaktır.
    Angrypower bunu beğendi.
    Hamdım, piştim, hala hamım.

sash_009 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV 250 (2016)
    Bu başlığı "şehirlilerin birbirinin sırtını sıvazlaması" yapalım bence

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:08 ----------

Orda bi de kocaman su varmış. Şehirliler ona deniz diyomuş. ))
    Respect

genccag - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT250 Naked

Cezalar devam ediyor

Evet arkadaşlar bende bugün eds den ceza geldiğini maalesef öğrendim. Dikkatli olun.

Motosikleti
    PCX,Pulsar,MT-25,MT-07
    ( Konu dışı )Bir çok köprü,tünelde hızlı geçiş ve ücretli yoldan geçtim fakat ne plakaya nede hgs'e birşey yansımıyor. Acaba e devletten de kontrol ediyor ne benim ne aracın plakasına ait ortada bir geçiş gözükmüyor. Sebebi ne olabilir.

XGAMER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    N-Max 155
    Ben de ara ara bu sorunu yaşıyorum. Anlık bakiye almadıkları için bir süre sonra toplu kesiliyor HGS'den. Benim kredi kartına bağlı olduğu için oradan yükleme otomatik yapılınca anlıyorum. Belki benim şansıma ama er yada geç alıyorlar o parayı benden.

Tabi konuya dönecek olursak eğer bu cezalar doğru ise İstanbul'da motosiklet terörü başlar yakında. O emniyet şeritlerinde bile deli gibi kullanan motorcular ceza yememek için araları kullanmaya başlarsa bakalım neler olur göreceğiz. Umarım tek tük ile sınırlı kalır.
    chaqalqarlos bunu beğendi.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Alıntı genccag adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet arkadaşlar bende bugün eds den ceza geldiğini maalesef öğrendim. Dikkatli olun.
    İyi haber. Görevliler işinin hakkını versin.
    May the Force be with McLaren Mercedes

Motosikleti
    Ktm duke 250
    Alıntı genccag adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    önden çeken eds kameraları ile ceza yazmaları pratikte mümkün değil aslında çoğu yerde yazılabilir ama şimdi buraya yazıp eşşeğin aklına karpuz kabuğu düşürmeyeceğim , ama dönen kameralar bizi bitirebilir. Ben olabildikçe eds tabelasını görünce normal şeride kayabiliyorsam kayarım kamerayı geçip biraz ilerde tekrar çıkarım emniyete. yine sineğin yağını hesaplama devrine girdik o yüzden fırsat vermemeliyiz

yusufbaris - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki GW250 Inazuma
    Mahmetbey gişelere gelmeden önce arka plakayı okuyan bir kamera var.Saolsun bir kurye arkadaş yolda beni uyarmıştı yaklaşık 1 ay önce.
    Burda eds ye yakalanıp ceza yiyen arkadaşlar var demişti bana.O günden beri tam bu iki noktada emniyet şeridini kullanmıyorum artık.

polo34 bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha Xmax 300
    2 sene önce motora yeni başladığımda emniyet şeridini yasak diye kullanmıyordum. Bir gün işten eve dönüşte (yeşilköy-çekmeköy)trafikte sıkıştım kaldım aralardan da geçemiyorum korkuyorum, yunus polislerden biri plakamı anons ederek "telef olacaksın ne işin var orada geçsene emniyet şeridine" dediği günden beri sıkışık tarfikte emniyet şeridini kullanırım. Çevirme olsa bile "yasak olmasına rağmen" "neden emniyet şeridinde gidiyorsun?" diyen memura rastlamadım sadece plaka ve evrak kontrolü (tam donanım ile kullandığımdan donanıma da ses çıkarmadılar) aksine korna veya el ile selamlaşırız. Ben de bu tutumlarına güvenerek sıkışık trafik de çokça emniyet şeridini kullanmışımdır, hatta arkamdan gelen resmi trafik polisi de "motor az sola kay biz geçelim veya gaza bas" diyen polislere yol vererek...şimdiye kadar bir ceza gelmedi ama demek ki teamül ile kanunlar çakışıyor artık.

Alıntı yusufbaris adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mahmetbey gişelere gelmeden önce arka plakayı okuyan bir kamera var.Saolsun bir kurye arkadaş yolda beni uyarmıştı yaklaşık 1 ay önce.
    Burda eds ye yakalanıp ceza yiyen arkadaşlar var demişti bana.O günden beri tam bu iki noktada emniyet şeridini kullanmıyorum artık.

https://i.hizliresim.com/LvlMQG.png
    2 senedir her gün geçiyorum, hiç ceza gelmedi.
    öğrendiğim iyi oldu.
    teşekkür.

REKLAM ALANI
6. sayfa BirinciBirinci ... 4567 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)