Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Metzeler ME22 VS Anlaş CAPRA (YBR-CBF)

Motovento
    REKLAM ALANI
    uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Anlaşın capra modeli konusunda internette araştırma yapmıştım ama doğru düzgün hiçbirşey bulamadım.
    İlk olarak iki lastiğide kullandım. Arayış içinde olup birşeyler arayan arkadaşlara fikir vermek amacıyla iki lastik arasında bir kıyas yapmak istiyorum.

Anlaş markası konusunda atıp tutan çok olduğu için kanıt niteliğinde bir fotoğraf eklemek istiyorum:

Yaklaşık 1500-2000km kadar metzeler me22 kullandım. benim kullanımımdan önce arkadaşımda 3000km civarı kullanmış. yani toplamda 4000km civarlarında kullanılmış bir lastik. ben bu lastikle kaza yapmıştım. suçu kendimde bulup lastiği kötülememiştim ama son zamanlarda yağan yağmurlarla metzeler me22 nin ıslak zemin performansına şahitlik ettim. lastik ıslakta berbat. 20 km/h hızla dönüş yaparken motosikletin kıçı başı oynuyor. zaten yüksek hızlarda ıslak zeminde dönemiyorsunuz çünkü insan tedirgin oluyor. "ulan sanki motor altımdan kayıp gidicek" hissi yaşatıyor. özellikle ıslak zeminde. motorunuza tam olarak güvenemiyorsunuz. kuruda metzeler me22 kesinlikle iyi. sıkıntı yaratmıyor. ama bol virajlı bir yola girdiğinizde ve o yoldan zevk almak istediğinizde isteklerinize cevap veremiyor. bu lastik keskin ve hızlı dönüşlerde insana anlık kalp krizi yaşatıyor. arkadan milim milim bıraktığı için virajlarda tedirginlik yaşarken yaptığınız sürüşten keyif alamıyorsunuz. "altında 125 cc commuter var neyin virajı? neyin sınırları zorlaması? neyin tribi?" diyen arkadaşlar için; kötü lastik sürüş keyfini kaçırır. altında ki motosiklet ne olursa olsun döndüğün virajdan keyif almalısın.

metzeler me22 kimlere iyi gelir?
    motosiklete yeni başlamış, sıfır motosiklet almış ve fabrika çıkışı lastikten bu lastiğe geçenler metzeler me22' yi çok iyi bir lastik olarak tanımlayabilir.
    sadece şehir içinde düşük hızlarda kullanıyorsanız bu lastik size sıkıntı yaşatmaz.

kimlere iyi gelmez? dersek;
    daha önce çeşitli lastikler ve çeşitli motosikletler kullanmış, belli bir tecrübeye sahip ve commuter motosiklette olsa sınırları zorlamayı seven kardeşlere bu lastik gelmez.

metzeler me22 kötü demiyorum ama bir anlaş capra değil.

Yeni lastikleri almak için bugün yarı ıslak yarı kuru olan bir güzergahta 55 kmlik yol yaptım. giderken metzeler, dönerken anlaş marka lastikler takılıydı.
    Giderken virajlarda tedirginlik yaşadığım için yavaş gittim. gideceğim yere yaklaşık 40-45 dakika civarı bir sürede vardım.
    dönüşte ise ortalama 35 dakika gibi birşey sürdü. lastikleri değiştikten sonra yola çıktığımda farkı direk hissettim. bu lastikler yola yapışıyor kardeşim. virajlarda ve 105 km/h gibi hızlarda hiç tedirginlik yaşatmadı.

Bunu yazıp markayı övmem için anlaş bana para filan vermedi. iki lastik arasında kalırsanız beni dinleyip anlaş capra alın. arkamdan dua edeceksiniz.
    sdt bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    cem_bloodz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Jawa250, CGL2003, CGL2005, GT250, Bajaj, YBR
    Deneyelim bakalım o zaman, tam dediğin gibi ikisinin arasında kaldım

Motosikleti
    09
    Alıntı cem_bloodz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Deneyelim bakalım o zaman, tam dediğin gibi ikisinin arasında kaldım
    Hocam o zamanlari iyi hatırlıyorum zaten fazla eski bir konu değil. benim aldığım metzeler lastiklerde mi bir sıkıntı vardı bilmem ama lastik ilk başlarda iyi gibiydi sonradan hiç tutmamaya ve tedirginlik yaratmaya başladı. anlas capra gerçekten daha iyiydi. Birde Michelin var o capranin bir üstüdür muhtemelen çok iyi olduğunu söylüyorlar ama.butce meselesi işte.

Bu arada konuya yazmamışım metzeler me22 den önce Pirelli dura traction kullanmıştım oda iyiydi ama eski tarihinden dolayı ömrünü tamamlayip lastik durduk yere yarılmıştı. Dura traction dan sonra metzeler me22 fark hissettirmedi belki dura traction bir tık daha iyiydi.

Anlas capra türk malı olması sebebiyle Türkiye yollarına ve Türkiye koşulları düşünülerek tasarlanmış o yüzden verim alırsınız diye düşünüyorum. Stabilize asfaltta da sürdüm capra ile gayet güven veriyordu.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Mobylette Bionik 52
    Yaza doğru motoru satmassam bende capra almak istiyorum, ama 2 lastik 400 lira olmuş

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Elinizdeki me 22 nin üretim tarihi nedir?

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Cbf 150 cafe racer: lastikler Anlas
    Innova 125: lastikler Anlas
    Msx125: lastikler Anlas
    MT-07 ABS: lastikler Anlas

Anlas öneririm. Lastik konusuna, fiyat performansa, bütçeye, güvenliğe kafayı takmış ve yurdum yollarında uzun kısa bol bol motosiklet kullanan ve kullanmaya devam eden biri olarak söylüyorum bunu.

Anlas mükemmel değil. Her modeli kullandığınız motosiklete uygun da değil. Çünkü asfalt ile pist, pist ile toprak bir değil. Çünkü herkes "bastırırım parayı alırım karayı(!)" da diyemiyor. Lakin bu fiyata alınabilecek daha iyi bir lastik tarafımca bilinmiyor. Kalitesi fiyatına göre emsallerinin çok üstünde.

Kaldı ki yurdum malı. Hasret kaldık kaliteli Türk malına. Alaksı yok ama ekipmanda da imkan mertebesinde YDS' yi kullanmaya, yerlisi varsa o malın yerlisini almaya gayret ediyorum. Körü körüne ithal mal iyidir mantıgını yenmemiz lazım. Tüm yerli ve kaliteli küçük büyük tüm markalarımıza da buradan şahsım adına teşekkür ediyorum.
    sdt, YasinC ve Y.o.K bunu beğendiler.

Motosikleti
    Versys650
    Alıntı Kural [ Z ] adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cbf 150 cafe racer: lastikler Anlas
    Innova 125: lastikler Anlas
    Msx125: lastikler Anlas
    MT-07 ABS: lastikler Anlas

Anlas öneririm. Lastik konusuna, fiyat performansa, bütçeye, güvenliğe kafayı takmış ve yurdum yollarında uzun kısa bol bol motosiklet kullanan ve kullanmaya devam eden biri olarak söylüyorum bunu.

Anlas mükemmel değil. Her modeli kullandığınız motosiklete uygun da değil. Çünkü asfalt ile pist, pist ile toprak bir değil. Çünkü herkes "bastırırım parayı alırım karayı(!)" da diyemiyor. Lakin bu fiyata alınabilecek daha iyi bir lastik tarafımca bilinmiyor. Kalitesi fiyatına göre emsallerinin çok üstünde.

Kaldı ki yurdum malı. Hasret kaldık kaliteli Türk malına. Alaksı yok ama ekipmanda da imkan mertebesinde YDS' yi kullanmaya, yerlisi varsa o malın yerlisini almaya gayret ediyorum. Körü körüne ithal mal iyidir mantıgını yenmemiz lazım. Tüm yerli ve kaliteli küçük büyük tüm markalarımıza da buradan şahsım adına teşekkür ediyorum.
    Bende Şahsi olarak Türk malı kullanmaya gayret ediyorum, bu lastiklerle ilgili deneyimleyenlerden çok kötü yorum duymadım, sadece bir kişi 1 yıl kullandıktan sonra küçük çatlaklar olduğunu söylemişti o da bir kaç set eskitmiş 1 setinde bu başına gelmiş, yinede anlaş kullanmaya devam ediyor.

Anlaş lastik özellikle fabrika lastikleri yerine fiyat/performans olarak takılabilecek mantıklı bir lastik bence. Bende Şubat, Mart gibi değiştirmeyi düşünüyorum lastikleri ve tercihim anlaş dan yana.
    Herşeyin çözüldüğünü sandığın an yanılırsın.

Motosikleti
    2018 Street Triple R
    Bende 2006 ybr125 kullanıyorum, bu yaz lastik degistiricektim ve bu konulara çok baktım.
    Metzeler taktirmaya gidip taktiracagim yerde kalmadığından capra taktırdım.
    Şimdilik memnunum ama bir kere önüme bir araba atladı frenlere bastigimda çok çabuk kitledi ve kaldırıma girmek zorunda kaldim, fakat evden cikali daha 2-3 dakika olmuştu ve hem ben biraz hızlıydim hemde lastikler soğuktu.
    Bunun dışında bir sıkıntı yaşamadım henüz.

Motosikleti
    Artık Yok...
    en başda bir lastiğin kullanım ömrü 2 yıl 15 bin km dir.. konuda anlatılan lastiğin kullanım koşulları üretim tarihi önemlidir.. sonuçda iki ayrı motora tak çıkar yapılmış..

Me22 iyi lastikdir amma velakin zaten kış lastiğide değildir yağmur performansıda çok iyi bir lastik değildir kuruda iyidir.. bu o lastiği kötü yapmaz buo lastiği yaz lastiği yapar.. anlaslarda hakkında çok olumlu şeyler duyuyorum özellikle wintergrip lastikleri çok başarılı imiş fiyatıda gayet rakiplerine göre uygunmuş..

yaz kış çift set lastik kullanan biri olsam anlasın wintergrip lerde alır atarım bir köşeye kışa girerken takardım. yada cbf1250 gibi ybr 125 gibi bir motorum varsa yaz kış kullanırdım.

Motosikleti
    09
    Lastik kesinlikle yeni tarihliydi. 2016 yılı 20ile 40. Haftalar arasıydi yanlış hatırlamıyorsam. 3-5 senelik lastik değildi yani.
    https://m.n11.com/metzeler-me-22-201...-en-P143750245
    Bu mağazadan 05.11.2017 de 223 tlye almıştım.

Zaten yorumları okursanız hayatında ybr cbf den başka motora binmemisten tutun hayatında ilk defa motoruna lastik alan adam bile var. Onların yapacağı yorum tabiki de mükemmel olacaktır ama daha önce çeşitli lastikler kullanmış birisi olarak anlas capra kesinlikle daha iyi bir lastik diyebilirim.
    Birde kime göre neye göre iyi bir lastik?sorusu da sorulabilir.

Motosikleti
    Honda Cbf150
    CBF 150 kullanan biri olarak me22 kullanıyorum. Ve arkadaşın yazdığı yoruma katılıyorum. Yağmurlu havada kötü bir lastik. Bir dahakine lastik alırsam Anlas olacak

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Bu arada, geçen sene bu ayda yeni cbf150 için aldığım iki takım lastikten yedek takım olanları, janta dahi hiç takılmamış olarak benim atölyede muhafaza ediliyor. Cbf 150' yi sattıktan sonra kenarda kaldı. Anlas Winter Grip II lastik takımı hiç janta takılmadan kenarda bekliyor. Arzu eden olursa piyasa fiyatından uyguna (fiyatı öldürmeden) verebilirim. Isteyen olursa özel mesaj atabilir. Isteyen olmazsa cafe racer projesi için alternatif yedek lastik olarak kalabilirler, sorun yok

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)