Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

CBR 250 Modifiye Önerileriniz?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Cbr 250 yeni kasa
    Artan benzin fiyatları ve ülkemizdeki zorluklar nedeniyle mt-7'ye geçiş yapamdım. Yapsam bile benzine para yetiştiremeyeceğimi anladım.

Ben de elimdeki paranın bir kısmıyla cbr 250 2014 kasamı değiştirmeye karar verdim çünkü 1-2 yıl daha kullanacağim belli.

Tamamen benim sürüden ayrılma psikolojime bağlı, başkasında olmayanı istiyorum.

Bu bağlamda yapmak istediklerim(aklıma gelenler) şunlar,

-Çamurluk(plakalık)iptali
    -Angel eye farlar
    -Egzoz(büyük sorun bu)
    -Gömme sinyaller
    -Ön cam değişimi
    -Grenaj kaplama(kırmızı)

Şimdi size sormak istediklerim öncelikle;

Başka aklınza gelen bir fikir var mı?

Bunları aranızda yaptırmış olup sonuçtan memnun olan var mı?

Bunlardan herhangi birinin ne kadara mal olduğunu bilen var mı?

Grenajı vinyl wrap yönetmiyle kaplamak için altındaki stickerları çıkarmam gerekir mi(çünkü hrc rengi)?

Motosiklet grenajı kaplayan İzmir'de bildğiniz yer var mı?

Angel eye farları alıp kendim takabilir miyim?

istediğim şöyle birşey, BU RESİM

Herkese şimdiden cevapları için teşekkür ederim, iyi forumlar

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    MT-07
    Walla onları bilmem de İstanbul'da en büyük CBR250R modifiyesi, motora TOP CASE takmak

zekeriyaimam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    simson
    Tayland,endonezya gibi ülkelerden birçok parça bulabilirsin

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Bence hiçbir ekleme yapmayın. O eklemeler için masraf edeceksiniz. Evet, sürerken çok ketif alacaksınızdır motor şahsınıza özel olduğu için. Ama ileride satarken modifiye faktörünü de satış fiyatına eklediğinizde bizim ölücüler "Bana mı sordun da ekledin, ben aslında standart istiyorum zaten" diyecekler.
    LiseliMotorc bunu beğendi.

Stock Sever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RS200
    Jantları boyatabilirsin veya kaplatabilirsin. Arka stobu içten sinyalli led stop ile değişebilirsin. Lastik yazılarını motor rengine göre boyayabilirsin. Benim aklıma başka birşey gelmedi. Hiç cbr m da olmadı. Fiyatını bilemeyeceğim o yüzden.
    LiseliMotorc bunu beğendi.
    HONDA

#BZ3082

Motosikleti
    Cbr 250 yeni kasa
    Alıntı zekeriyaimam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    nasıl getirtebilirim?

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:26 ----------

Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence hiçbir ekleme yapmayın. O eklemeler için masraf edeceksiniz. Evet, sürerken çok ketif alacaksınızdır motor şahsınıza özel olduğu için. Ama ileride satarken modifiye faktörünü de satış fiyatına eklediğinizde bizim ölücüler "Bana mı sordun da ekledin, ben aslında standart istiyorum zaten" diyecekler.
    Bu söylediklerimin hiçbiri geri dönülemez değişiklikler değil ki?

Jant boyasam, plastidip olacak yani sökülür.
    Kaplama desen yine çıkar
    Gömme sinyaller de eski haline çevrilir
    Cam da öyle
    Kuyruk iptali için de ayrı bir aparat var kesip biçme şeklinde değil

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Mt07 yi sadece yakıtından dolayı almadıysan bence hata etmişsin , 4.2lt yaktı geçtiğimiz hafta yaptığım gezide 😊

İlla motor farklı olsun modifiye yapayım diyorsan dikkat çekici bir renge boyatabilir veya giydirme yapabilirsin. Asker kamuflajı rengi ve deseninde mt09 görmüştüm , hâlâ rüyalarıma giriyor.

Acaba motor kazalıdamı bu kadar parçasını değişmiş? demesinler satarken

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motordan sıkılma zamanın gelmiş. Motosikletteki görsel beni tatmin etmezdi veya sıkılganlığımı almazdı. Motosikleti kullanmayı seviyorum çünkü bu bakımdan kendi zevkime göre sana önerilerde bulunayım.

*Kaliteli bir lastik
    *Sinterli kaliteli bir balata
    *çelik fren hortumu(ön)

para varsa;
    *power commander
    *ön amortisör için yay
    50-100 liralara yapılan aliexpress modifiyeleri basit görünüyor

MD.Murat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ölücülükle alakası yok ki bunun. şahsen bence en ufak modifiye motorun değerini düşürür benim gözümde.
    standart bir yemek sunumu var diyelim ,
    öbür tarafta da biri gelip kafasına göre karıştırmış patatesi öteye almış salatayı üstüne atmış falan.
    hoş değil.

tabi konu sahibinin yazdığı gibi geri döndürülecek modifiyeleri sonra çıkarıp normal fiyattan satılır o konuda sıkıntı yok. ama modifiyeye ekstra para istemek bence saçma.

Motosikleti
    Cbr 250 yeni kasa
    Alıntı BatuhanK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motordan sıkılma zamanın gelmiş. Motosikletteki görsel beni tatmin etmezdi veya sıkılganlığımı almazdı. Motosikleti kullanmayı seviyorum çünkü bu bakımdan kendi zevkime göre sana önerilerde bulunayım.

*Kaliteli bir lastik
    *Sinterli kaliteli bir balata
    *çelik fren hortumu(ön)

para varsa;
    *power commander
    *ön amortisör için yay
    50-100 liralara yapılan aliexpress modifiyeleri basit görünüyor
    power commander'ı düzgün bir egzoz ile almak mantıklı sanırım. Cbr'ın beygirini arttırsam ne kadar arttırabilirim ki? Verdiğim paraya değecek mi yani.
    Çelik fren hortumu konusu çok mantıklı. Lastiklerim de zaten pilot street. Kış kullanımında pliot sreetin rossolardan daha iyi olduğunu duyduğum için taktırmıştım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:43 ----------

Alıntı MD.Murat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ölücülükle alakası yok ki bunun. şahsen bence en ufak modifiye motorun değerini düşürür benim gözümde.
    standart bir yemek sunumu var diyelim ,
    öbür tarafta da biri gelip kafasına göre karıştırmış patatesi öteye almış salatayı üstüne atmış falan.
    hoş değil.

tabi konu sahibinin yazdığı gibi geri döndürülecek modifiyeleri sonra çıkarıp normal fiyattan satılır o konuda sıkıntı yok. ama modifiyeye ekstra para istemek bence saçma.
    Siz motorunuzu kişiselleştirmekten hoşlanmıyorsunuz sanırım. Ben motoruma bakıldığında aa bu onun motoru denmesini isterim açıkcası. Dediğim gibi iş tamamen kendini özel hissetmek için :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:44 ----------

Alıntı mchi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Acaba motor kazalıdamı bu kadar parçasını değişmiş? demesinler satarken
    desinler, kolaysa bunu ustamın yanında desinler :D

şaka bir yana benim lafıma inanmayacak adam zaten her kontrolünü yaptırır. Gelip de kaza mı yaptın da böyle yaptın derse satmam olur biter

EUOGLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mt 25
    Alıntı zekeriyaimam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Konuyu kitle en iyi cevap. İnstagramdan bu tip sayfaları bul tr de parçaya bak olmadı Çine bak olmadı 3d modelle veya modellet printer dan çıkart. Biraz da elektirik bılgın varsa pcb kart dok vs vs parmakla gösterilceksen emek şart

Motosikleti
    Cbr 250 yeni kasa
    Alıntı Boldpilot adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mt07 yi sadece yakıtından dolayı almadıysan bence hata etmişsin , 4.2lt yaktı geçtiğimiz hafta yaptığım gezide ��

İlla motor farklı olsun modifiye yapayım diyorsan dikkat çekici bir renge boyatabilir veya giydirme yapabilirsin. Asker kamuflajı rengi ve deseninde mt09 görmüştüm , hâlâ rüyalarıma giriyor.
    4.2 ama sakin kullanımda sanırsam. Ben cbr ile cidden yakıtı düşünmeden gaz açıp kapatıyorum. Bu özgürlüğü tanıyabilecek tek motor var o da cbr 500r onun da piyasası yok maalesef.

giydirme konusunda krom renkler gerçekten hoş duruyor motorda. Yaptırabilcek yer bulabilirsem izmirde gerçekten güzel olurdu

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:48 ----------

Alıntı EUOGLU adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Konuyu kitle en iyi cevap. İnstagramdan bu tip sayfaları bul tr de parçaya bak olmadı Çine bak olmadı 3d modelle veya modellet printer dan çıkart. Biraz da elektirik bılgın varsa pcb kart dok vs vs parmakla gösterilceksen emek şart
    Tr'de bu tip parçalar satılmıyor inanın heryere baktım. Adamlar aşmış sanayide parçayı seri seri basıp motosikletlilere satıyorlar. Globalleşenine daha rastlamadım ama aramam hala devam etmekte

Motosikleti
    mt 25
    Nekadar mekanik ve teknik bilgin var bilmem ama yeni kasa 250 rr varya tr ye gelmeyen onun kafa grenajını tasarlayıp 3d yazıcıda bastırtsana? Benim imkanım ve param olsa mt 125 ıme neler yapıcam bır bılsen ama money money mani

Motosikleti
    Cbr 250 yeni kasa
    Alıntı EUOGLU adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nekadar mekanik ve teknik bilgin var bilmem ama yeni kasa 250 rr varya tr ye gelmeyen onun kafa grenajını tasarlayıp 3d yazıcıda bastırtsana? Benim imkanım ve param olsa mt 125 ıme neler yapıcam bır bılsen ama money money mani
    şase aynı değil ki nasıl oturacak?

Motosikleti
    mt 25
    Alıntı katilsincap adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şase aynı değil ki nasıl oturacak?
    Dırek aynısı değil gerekli ölçüler var zaten internette sen tasarlayacaksın sadece uyduracaksın tabi bunlar uç ve parası olan adamın işleri

Mesela ayaklukları değiştir CNC Motosiklet Ayarlanabilir Kütük Ayak Kazıklar Pedalları Istirahat Için HONDA CBR250 CBR 250 2011 2012 2013 2014 2015 11 12 13 14 15
    http://s.aliexpress.com/Vbuii6jI?fromSns=Copy to Clipboard
    (from AliExpress Android)

_chaotic_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    regal raptor daytona 350
    Bu işler için bazı kitler satiliyor. Bence streetfighter tarzı yakışır böyle bir projeye. Aşağıdaki linke bir bakın

https://blklabmotorcycles.com/produc...th-single-seat

Pıstırmassan modifiye olmz ön amörtisörleri komple sök

jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    Alıntı L-SwitchD adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Pıstırmassan modifiye olmz ön amörtisörleri komple sök
    normalde modifiye aracı hızlandırmak maksatlı yapılıyor. bizim ülkede de aracın dengesi bozulup yavaşlatılarak modifiye yapılıyor.
    "ONE DAY YOU WILL WALK ALONE"

Motosikleti
    Cbr 250 yeni kasa
    Modifiye değil de kişiselleştirme demek benim durumumda daha mantıklı olur sanırım.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)