Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Taze üye Taze Motovlogger(böyle deniliyor galiba)

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Hero Hunk
    Arkadaşlar abiler , ablalar hepinize selamlar . Fethiye'de yaşıyorum bildiğiniz üzere burası adeta cennetten bir parça gibi . Öğrenciyim ve boş vaktim oluyor bende bu vaktimi video hazırlamakla değerlendirmek istedim . Genel olarak motovloglara baktığımda hep trafik hep trafik olduğunu gördüm ve dedim ki ben bu işe bir el atayım ( en azından deneyim ) . Videolarım sadece motovlog üzerine olmayacak buraları size en ince ayrıntısına kadar tanıtmayı planlıyorum . Amacım güzel bişeyler yapıp insanların hafızasında yer edinmek gerçekten farklı şeyler yapmayı planlıyorum bu işte . İlk videomun linkini aşşağıya bırakıyorum ve sizlerden her türlü olumlu veya olumsuz eleştiriyi bekliyorum . Kamera açısı , renkler , müzik vs bilimum her konuda ki görüşleriniz benim için oldukça değerli . Yeter ki güzel bişeyler yapayım , hayatımız da bir farklılık olsun . Güzel insanlar tanımaya başladım motor kullanmaya başladıkça , bu forumdanda dost olacağım kişileri bulacağıma inanıyorum . Şimdiden çok teşekkürler .Mikrofon konusuna gelecek olursak daha henüz alamadım en yakın zamanda o işi de halledicem

https://www.youtube.com/watch?v=sZ1lgPQ34F0&t=21s

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Dostum bende bizi Muğlanın o güzel doğasına götüreceksin sanmıştım.Halbuki yine şehir içi binalar ve ışıklar gördük.Video ya önce motosikletini tanıtarak başlayabilirdin onunla olan anılarını anlatabilirdin.Fakat bu güzel uğraşın için SENİ TEBRİK EDİYORUM. Rahmetli Barkın BAYOĞLU ile tanışma fırsatım olmuştu.Bir çok kezde bir araya geldik (şuan duygulandım yine aklıma geldi) .O bu işe gönül vermiş güzel bir insandı.Neden Yeni Barkınlar olmasın. ınstagram: omeryigit89

Motosikleti
    Hero Hunk
    değerli yorumunuz için teşekkür ederim , bir AEA olmak imkansız fakat kaliteli işler çıkartarak bize gösterdiği yolda insanlara güzel bişeyler sunabiliriz

ayetlervaray - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight 200
    kamera açısını çeneye al derim. böyle motosiklet kullanıyomuş hissiyatı pek geçmiyor izleyiciye.

Motosikleti
    Hero Hunk
    Hocam ne yazık ki tam çene kısmımda havalandırma var :( ve daha da kötüsü kamerayı taktığım yer biraz yukarıda evet onun da nedeni tam aşağısında vizör tuşunun olması . Ne yazık ki çok aptalca bir tasarıma sahip kaskım var .

MahmutBiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1200Z Super Ténéré
    Alıntı luckyblow adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar abiler , ablalar hepinize selamlar . Fethiye'de yaşıyorum bildiğiniz üzere burası adeta cennetten bir parça gibi . Öğrenciyim ve boş vaktim oluyor bende bu vaktimi video hazırlamakla değerlendirmek istedim . Genel olarak motovloglara baktığımda hep trafik hep trafik olduğunu gördüm ve dedim ki ben bu işe bir el atayım ( en azından deneyim ) . Videolarım sadece motovlog üzerine olmayacak buraları size en ince ayrıntısına kadar tanıtmayı planlıyorum . Amacım güzel bişeyler yapıp insanların hafızasında yer edinmek gerçekten farklı şeyler yapmayı planlıyorum bu işte . İlk videomun linkini aşşağıya bırakıyorum ve sizlerden her türlü olumlu veya olumsuz eleştiriyi bekliyorum . Kamera açısı , renkler , müzik vs bilimum her konuda ki görüşleriniz benim için oldukça değerli . Yeter ki güzel bişeyler yapayım , hayatımız da bir farklılık olsun . Güzel insanlar tanımaya başladım motor kullanmaya başladıkça , bu forumdanda dost olacağım kişileri bulacağıma inanıyorum . Şimdiden çok teşekkürler .Mikrofon konusuna gelecek olursak daha henüz alamadım en yakın zamanda o işi de halledicem

https://www.youtube.com/watch?v=sZ1lgPQ34F0&t=21s
    herşeyden önce kameranın fps ayarını düzeltin beynim error verdi fpsyi yükseltip videoyu hızlandırmışsınız izleyen adamın çocuğu olmaz. Fps oranını düşürüp hızlandırma yapabilirsin daha keyifli olur insan ne izlediğini anlamış olur.

Motosikleti
    Hero Hunk
    Alıntı MahmutBiner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    herşeyden önce kameranın fps ayarını düzeltin beynim error verdi fpsyi yükseltip videoyu hızlandırmışsınız izleyen adamın çocuğu olmaz. Fps oranını düşürüp hızlandırma yapabilirsin daha keyifli olur insan ne izlediğini anlamış olur.

Kameranın fps ayarında herhangi bir sorun yok , o dediğiniz speed duration olarak geçer . Bunu yapmamın sebebi mikrofonum henüz olmadığından araları kısaltmaktı . Ham halini koysam 20 dakikaya yükselecek bir videoyu kimse oturup izlemez muhabbet olmadıkça . Yorumunuz için teşekkür ederim gelecek videolarda sohbet muhabbet olacağından hızlandırma olayı da pek kalmayacak gitiğimiz yerleri çekeceğim

Kızıl pars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bisiklet
    Youtuber olmak (motovlog da dahil) göründüğünden çok daha zor.
    Başarılı olmak istiyorsan sistemli çalışman lazım.
    Sıradan, izlenmeyen bir kanal olmak istemiyor isen yapman gereken çok şey var.
    Bu konuda youtube'ın kendi eğitim dokümanları ve videoları da var.

Öncelikle kendine bir strateji belirle,

Örneğin Fethiye ve çevresini mi gezeceksin,
    nereleri gezeceğini belirle (kamp alanları, güzel virajlar, şelaleler, koylar vs)
    nasıl gezeceğini belirle (hep motor üstünde mi olacaksın, arada inecek misin, kamp mı yapacaksın vs)
    orada ne yapacağını belirle (çevreyi mi tanıtacaksın, insanlarla ropörtaj mı yapacaksın, kamp mı yapacaksın)
    ne anlatacağını belirle (videoda rasgele konuşmak olmaz, metni önceden hazırlaman lazım, yoksa eee, üüü gider.)
    birkaç tane videoyu hazırla (aceleci olma, ham video koyma, bu haftayı yayınlarken bir sonraki haftanın videosu elinde olsun)
    düzenli şekilde yayınla (haftada bir, onbeş günde bir gibi)

aksi taktirde yol yine yol, araba yine araba, deniz yine deniz.
    Hamdım, piştim, hala hamım.

GT250rAlanya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    4 Silindirden başkası YALAN
    Çevre köyleri gez, kamp yerlerini tanıt hatta orada kamp yap, birkaç kamera kullan ve şu anki kamera açısını değiştir. Ara ara introlar koyabilirsin ama makimum 4 5 sn lik. Bkz : Kolaçan'ın elektro saz ile olan introsu.
    İnsanların youtube'da beklentileri genelde aynı.. Merak, gülmek, müzik dinlemek..

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:43 ----------

Unutmadan son birşey daha kış aylarında nedense motovlogların izlenme oranı yaz aylarına göre daha düşük. Aslında kışın daha yüksek olması lazım iken.

Motosikleti
    Hero Hunk
    Alıntı GT250rAlanya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çevre köyleri gez, kamp yerlerini tanıt hatta orada kamp yap, birkaç kamera kullan ve şu anki kamera açısını değiştir. Ara ara introlar koyabilirsin ama makimum 4 5 sn lik. Bkz : Kolaçan'ın elektro saz ile olan introsu.
    İnsanların youtube'da beklentileri genelde aynı.. Merak, gülmek, müzik dinlemek..

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:43 ----------

Unutmadan son birşey daha kış aylarında nedense motovlogların izlenme oranı yaz aylarına göre daha düşük. Aslında kışın daha yüksek olması lazım iken.
    Dediklerinizi dikkate alıcam hocam fakat bir kaç kamera işi şuan için zor gözüküyor belki ilerleyen zamanlarda olabilir . Biraz daha havaların düzelmesiyle dediğiniz aktivitelerin tümünü yapacağım .Teşekkür ederim yorumlarınız için

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler