Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

20 BİN TL YE CRUİSER MOTOSİKLET TAVSİYESİ

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Merhaba arkadaşlar cbf 150 kullanıcısıyım.Boy 1,82 kilom 120.Cruiser motosiklet arıyorum.Maksimum 20bin tl çıkar.Markadan ziyade yedek parçası bol japon cruiser arıyorum ne tavsiye edersiniz ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    _chaotic_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    regal raptor daytona 350
    Merhaba,

20bin ve altına km düşük japon bulmanız çok zor. japon bulunur ama 60bin ve üstü km lerde olur. bu km'lerde sorunsuz motor artık şans işi olur.
    sorun şu ki ülkemize cruiser sınıfında motosiklet pek artık gelmiyor. gelen japonlar da yüksek hacimdeki yüksek fiyatlı motorları getiriyorlar. bu yüzden 50bin deki dragstarlar bulunmaz hint kumaşı gibi yüksek fiyatlarla satılıyor. Ben şöyle bir baktığımda malum sitede bir adet kawasaki en500 gördüm, başka da görmedim. onun da km orjinal mi emin değilim.

anladığım kadarıyla sizin derdiniz cüssenize uygun bir motor olması. o yüzden ya japon'dan ya da bütçeden feragat etmeniz lazım. yok bütçe o kadar çıkmamam derseniz, size lifan ya da daelim de önerebilirim. lifan v motor, daelim de oldukça beğenilen bir motor. biraz paranız da cebinizde kalır. bütçeyi 30bin civarına çekerseniz de suzuki c800 / m800 güzel makinadır, heybetlidir, sizin aradığınız olabilir.
    korayuzuner1 bunu beğendi.

HAZZILHAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Boulevard M109R B.O.S.S.
    Road never ends but life does. Ride to live, live to ride.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Hazzılhar bey ben o siteyi biliyorum ama orda yedek parçası bol cruiser seçme seçeneği yok

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:34 ----------

Alıntı _chaotic_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba,

20bin ve altına km düşük japon bulmanız çok zor. japon bulunur ama 60bin ve üstü km lerde olur. bu km'lerde sorunsuz motor artık şans işi olur.
    sorun şu ki ülkemize cruiser sınıfında motosiklet pek artık gelmiyor. gelen japonlar da yüksek hacimdeki yüksek fiyatlı motorları getiriyorlar. bu yüzden 50bin deki dragstarlar bulunmaz hint kumaşı gibi yüksek fiyatlarla satılıyor. Ben şöyle bir baktığımda malum sitede bir adet kawasaki en500 gördüm, başka da görmedim. onun da km orjinal mi emin değilim.

anladığım kadarıyla sizin derdiniz cüssenize uygun bir motor olması. o yüzden ya japon'dan ya da bütçeden feragat etmeniz lazım. yok bütçe o kadar çıkmamam derseniz, size lifan ya da daelim de önerebilirim. lifan v motor, daelim de oldukça beğenilen bir motor. biraz paranız da cebinizde kalır. bütçeyi 30bin civarına çekerseniz de suzuki c800 / m800 güzel makinadır, heybetlidir, sizin aradığınız olabilir.
    30 bin e çekemiyorum malesef.Cüsseme uygun cruiser dışında başka bir motosiklet ne olabilir ?

jackonbir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hondabeat > cbf150 > twsapache > cbf150 > NC700 >
    alma
    çevren yoksa tecrüben yoksa alma.
    senin gibi alanların burada sayfalar dolusu şikayetleri var.
    gir çapır ortamına tanış insanlarla
    motorlarını temaşa et sohbet
    sonra kafana yatan motoru al.
    bu motorların ustaları az olduğundan çoğunluğu yürüsün diye toplanmış makineler.
    temizi de yüksek fiyatlı.

sey_47 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BWS 100
    Merhaba, Yedek parçası bol diyorsanız. Dragstar veya shadow'a yönelin. Intruder'da parçadan ziyade aksesuar sıkıntısı çekeceksiniz. Onu'da yurtdışı halledersiniz.
    Bir de, ucuz olsun diye az kmli eski model almaktansa, yüksek km'li yeni model almanızı tavsiye ederim. Malum bunlarda bakım olduktan sonra bayağı yürü makinalar. Ss'ci özenti gençler gibi alıp tapa gaz gidip, bir yere dalıp motoru haşat eden insanlar binmiyor bu tür makinalara. O yüzden parça problemi istemiyorsanız, yüksek modellere bakın.

_chaotic_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    regal raptor daytona 350
    Alıntı korayuzuner1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

30 bin e çekemiyorum malesef.Cüsseme uygun cruiser dışında başka bir motosiklet ne olabilir ?
    yani şimdi böyle söyleyince, naked ve enduro da işin içine giriyor. tecrübenizi bilmiyorum ama 20bin'e yakın fiyatta yamaha MT07 ve honda NC750x de bulnabilir. ikisi de sizin altınızda sırıtmaz. fakat tabi bunlar curiser'dan oldukça farklı dinamiği olan makinalar. özellikle MT07 olduka cidii bir alet, tecrübeniz azsa yaklaşmayın. aşağıda örnek iki tane ekledim

NC 750X

MT07

cruiser seçiyorsanız başka bir dünyaya giriyorsunuz. sürüş tarzınız ve motordan beklentiniz tamamen değişiyor. önce bunun kararını vermeniz gerekli bence. eğer ilk cruiser deneyiminiz olacaksa illa japon ile başlamanız şart değil. alışana kadar elden çabuk çıkartabileceğiniz bir modelle başlayıp, klüplerde ya da cruiser tamirhanelerinde gördüğünüz motorları inceleyerek yol alma seçeneğiniz de var.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Cruiser düşünüyorsanız ve bu düşünce sırf boy kilodab ötürüyse nc750x de sizi tatmin edebilir , çok keyifsiz gidişi var ama az yakar çok kaçargillerden.
    Bende mt07abs kullanıyorum , 1.87 boy 85kgyim , oldukça rahat .Eğer düşünürseniz 25bin tl nin altında bulacağınız mt07abs leri ince eleyip sık dokumanızı tavsiye ederim.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Malum sitede nc 750x 24 binden başlıyor

HAZZILHAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Boulevard M109R B.O.S.S.
    Alıntı korayuzuner1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hazzılhar bey ben o siteyi biliyorum ama orda yedek parçası bol cruiser seçme seçeneği yok
    Bilmiyorum incelediniz mi ama ben orda bütçenize göre filtreledim. Zaten 4 büyük Japon'un bütçenize uygun motorlarını o linkte görebilirsiniz. Hepsinin parçası bulunur zaten Japon olduğu müddetçe. Ama tedarik süreniz değişir. Siz bir tanesini kendinize yakıştırın, onun üzerine konuşalım. Seçenekler zaten gördüğünüz üzere gayet kısıtlı.

Heves kırmak gibi olacak ama 20 bine zaten pek motor yok piyasada. 20 bin TL pul olalı çok oldu maalesef. Şimdi yeni çıkan 250'lik makineler bile 20 bin TL üstü.
    Road never ends but life does. Ride to live, live to ride.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı HAZZILHAR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bilmiyorum incelediniz mi ama ben orda bütçenize göre filtreledim. Zaten 4 büyük Japon'un bütçenize uygun motorlarını o linkte görebilirsiniz. Hepsinin parçası bulunur zaten Japon olduğu müddetçe. Ama tedarik süreniz değişir. Siz bir tanesini kendinize yakıştırın, onun üzerine konuşalım. Seçenekler zaten gördüğünüz üzere gayet kısıtlı.

Heves kırmak gibi olacak ama 20 bine zaten pek motor yok piyasada. 20 bin TL pul olalı çok oldu maalesef. Şimdi yeni çıkan 250'lik makineler bile 20 bin TL üstü.
    20 bin bi garibana sermaye yaw

Motosikleti
    Dyna Wide Glide
    O paralara çok rahat vn800 bulabilirsin hocam. Aynı zaman biraz araştırmayla dragstar650 bulunabilir. En500'de olabilir ancak tecrübenize dikkat edin. Yukarıda yazılan çin motorlarından uzak durun.Özellikle cruiser makinelerde 0 km çinlidense 100k km japon cruiserlara yönelin.

Ayrıca 50 bin km gibi bir rakam bir japon cruiserı için hiçbir şeydir.Yukarıda yazdığım makinelere sahip kullanıcılara pm atın birebir görüşün. Ya da çevrenizde bir motosiklet kulübü varsa direk gidip selam verip tavsiye isteyin.

Yazın bu fiyatlara temiz vn bulmak seni zorlayabilir ama şu anda tam sırası
    korayuzuner1 bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)